WHO straší nárastom výskytu detskej obrny, ktorý však v skutočnosti klesá (Ad: Hrozí návrat zákernej choroby: Zomiera aj polovica nakazených!)

28.05.2012 05:07

Ing. Marián Fillo

 

       Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization = WHO) sa pustila do nového kola fund-raisingu (zháňania peňazí) nevyberanými spôsobmi. Začala strašiť (možno by vhodnejším výrazom bolo "vydierať") nárastom výskytu detskej obrny. Internetový denník Topky.sk uverejnil správu "Hrozí návrat zákernej choroby: Zomiera aj polovica nakazených!", v ktorej sa dočítame:

Bruce Aylward, ktorý vedie vo WHO kampaň za odstránenie detskej obrny, povedal: "Za posledných 24 mesiacov sme na troch kontinentoch - v Európe, v Afrike a v Ázii - videli hrozivo sa šíriace ohniská, ktoré zasiahli dospelých. V niektorých prípadoch päťdesiat percent z nakazených zomrelo."

       "Ak plán odstránenia (obrny) zlyhá, uvidíme hrozný a krutý vzostup tejto choroby so všetkými dôsledkami," dodal Aylward.

 

Oficiálne čísla

       Aká je však holá skutočnosť? Na stránke Global Polio Eradication Initiative (GPEI), na ktorú sa citovaný článok odvoláva pod do slovenčiny preloženým názvom "Iniciatíva za globálne odstránenie detskej (GPEI) obrny pri WHO" (tú skratku tam nesprávne umiestnili o slovo skôr, než mala byť, Topky.sk, nie ja) si môžeme pozrieť aktuálny počet hlásení prípadov detskej obrny za aktuálny rok s aktualizáciou každý týždeň a prehľad za minulý rok:

       Na tejto stránke uvedené údaje sú nanajvýš týždeň staré, takže možno povedať, že nič aktuálnejšie nikde inde na internete nenájdete. Keďže sa stránka každý týždeň mení, o týždeň už na nej nájdete možno niekoľko prípadov viac. Preto som urobil pre potreby tohto článku snímku obrazovky z tejto stránky, aby mi snáď niekto nevytýkal, že v tomto komentári uvedené údaje nesedia s tým, čo je na odkazovanej stránke:

Snímka obrazovky PolioEradication.org - tabuľka aktuálneho výskytu detskej obrny v jednotlivných krajinách

 

Trocha aritmetiky nezaškodí

       Počítajme spolu:

 • Minulý rok bolo za rovnaké obdobie roka 165 hlásených prípadov divokej detskej obrny, tento rok 60 hlásených prípadov. To je pokles zo 165 na 60, tzn na 60/165 = 36,36%, alebo inak: medziročný pokles o 63,63%. To znamená DRAMATICKÝ POKLES hlásených prípadov divokej detskej obrny.
 • Minulý rok bola za rovnaké obdobie roka detská obrna hlásená v 12 krajinách, tento rok v 4 krajinách. To je pokles z 12 na 4, tzn. na 4/12 = 33,33%, alebo inak: medziročný pokles o 66,66%. To znamená DRAMATICKÝ POKLES počtu krajín, v ktorých boli hlásené prípady divokej detskej obrny.
 • Minulý rok bolo za rovnaké obdobie roka 113 prípadov z "hrozivo sa šíriacich ohnísk" mimo tzv. endemické krajiny (= krajiny, v ktorých sa divoká detská obrna vyskytuje pravidelne každý rok), tento rok 3 také prípady. To je pokles zo 113 na 3, tzn. na 3/113 = 2,65%, alebo inak: medziročný pokles o 97,35%. To znamená EXTRÉMNE DRAMATICKÝ POKLES výskytu divokej detskej obrny v neendemických krajinách.
 • Podiel prípadov v neendemických krajinách na celkovom počte prípadov bol minulý rok 113/165 = 68,48%, tento rok 3/60 = 5%. To znamená pokles podielu prípadov zavlečenia do neendemických krajín o 63,48 percentuálnych bodov. To znamená DRAMATICKÝ POKLES podielu prípadov v neendemických krajinách na celkovom počte prípadov.
   

       Napriek tomu WHO straší

 1. Detskou obrnou v Európe, hoci GPEI nijaký prípad detskej obrny v Európe nehlásila. Všetky prípady, uvedené na stránke GPEI www.PolioEradication.org boli z Ázie a subsaharskej Afriky.
 2. Úmrtnosťou až do 50%, hoci štatistika, udávaná napr. RÚVZ Trnava hovorí o 1% ochorení z počtu nakazených a 10% úmrtnosti u chorých. 5x vyššiu úmrtnosť teda možno pripísať skôr mizernej hygiene, nedostatku pitnej vody a podvýžive, nie samotnému vírusu detskej obrny. Pritom treba dodať, že úmrtnosť z počtu nakazených je 10% z 1% = 0,1% (1 z 1000), čo sa rovná oficiálne udávanej úmrtnosti na osýpky a už to nevyzerá ani zďaleka tak hrozivo, všakže?
 3. Hrozivo sa šíriacimi ohniskami choroby, napriek dramatickému medziročnému poklesu počtu krajín, v ktorých sa divoká detská obrna vyskytuje, ako aj napriek extrémne dramatickému poklesu výskytu divokej detskej obrny v neendemických krajinách.
 4. Hrozným a krutým vzostupom tejto choroby so všetkými dôsledkami, napriek dramatickému medziročnému poklesu výskytu tejto choroby, a to podľa údajov samotnej WHO, čiže podľa jej vlastných údajov.
   

Čo je za tým?

       Ja osobne zásadne nepíšem sebaisté tvrdenia o motívoch toho-či-onoho subjektu, pretože nie som Pán Boh a nevidím ľuďom do duše. V tomto prípade však mám jeden veľmi dobrý tip: WHO v súčasnosti zažíva najvážnejšiu finančnú krízu od svojho vzniku. WHO je v rozpočtovom schodku rádovo miliardy dolárov. Podrobnosti nájdete v angličtine v rok starom článku "EXCLUSIVE: U.N. World Health Organization Faces Plague of Tightwads".

       Je táto poplašná správa od WHO, v ktorej nechýbajú vyslovené klamstvá, čo sú presným opakom pravdy, ako aj bezočivé zavádzanie, ba až vydieranie, súčasťou kampane WHO na získanie chýbajúcich miliárd dolárov? A kladie si niekto otázku, kam vlastne tie (momentálne chýbajúce) miliardy dolárov nakoniec poputujú? Kto zinkasuje poplatky za (momentálne vraj chýbajúce) vakcíny? Do koho vrecka poputujú peniaze vyzbierané pre UNICEF aj v slovenských uliciach dobrovoľníkmi v modrých tričkách z radov stredoškolákov, zbierané na údajne prepotrebné očkovanie biednych afrických detí? Verím, že ste ako čitatelia dostatočne inteligentní na to, aby ste si na tieto otázky zodpovedali aj sami.

       Pri tejto príležitosti si dovolím pripomenúť, že firma GlaxoSmithKline, dvorný dodávateľ všetkých plne hradených vakcín pre povinné očkovanie detí na Slovensku, nemala problém minulý rok zaplatiť spolu 3 miliardy dolárov na urovnanie súdnych sporov okolo ilegálnej propagácie a predaja medikamentov na neschválené použitie (tzv. off-label marketing), zatajovanie nežiaducich účinkov (ako napr. infarkty) medikamentov proti cukrovke Avandia, Avandamet, Avandaryl a Avaglim a ďalšie vážne porušenia platných zákonov v USA. Čisto v USA, takže inde vo svete v tom možno (ba dokonca pravdepodobne) GSK pokračuje.

       Chýbajúce miliardy kontra prebytočné miliardy v rámci toho istého biznisu.

 

Pokles výskytu detskej obrny vďaka zastaveniu očkovacích kampaní?

       Korunu celej kauze nasadil posledný odstavec komentovaného článku:

Aylward uviedol, že problémom je nedostatok prostriedkov; chýba 950 miliónov dolárov a to viedlo dokonca k tomu, že v niektorých krajinách boli ukončené očkovacie kampane.

       Máme tu teda na jednej strane ukončenie očkovacích kampaní proti detskej obrne a na druhej strane pokles výskytu divokej detskej obrny. Je to len náhoda, alebo to je priama príčinná (kauzálna) súvislosť?

       Na tomto mieste si neodpustím odkaz na obsiahly list na túto tému od v Austrálii žijúcej Slovenky Dr. Viery Scheibnerovej, zaslaný do prestížneho britského lekárskeho časopisu British Medical Journal (BMJ) pred vyše mesiacom, v ktorom cituje celý rad vedeckých výskumov: "Re: Polio eradication: a complex end game". Jej list končí vetou:

"The only way to eradicate paralytic poliomyelitis is to stop vaccinating."

       Po slovensky:

"Jediný spôsobom, akým možno vyhubiť paralytickú detskú obrnu, je zastaviť očkovanie."

       Vyzerá to tak, že oficiálne údaje GPEI reps. WHO jej vlastne dávajú za pravdu.

 


Napísanie a zverejnenie tohto komentára zabralo autorovi približne 2 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: WHO straší nárastom výskytu detskej obrny, ktorý však v skutočnosti klesá (Ad: Hrozí návrat zákernej choroby: Zomiera aj polovica nakazených!)

Ďakujem

Ľudmila | 29.05.2012

Ďakujem p. Fillo za článok! Super!

vraj...

ela | 28.05.2012

... na kazdu svinu sa voda vari. Tak uz aby to prislo aj na ockovacich ,,dobrodincov,,....

Pridať nový príspevok