Vakcína Prevenar 13 získala ocenenie za najlepší liek roka

25.10.2011 17:14

       Odborná komisia prestížneho ocenenia za inovácie v oblasti medicíny a ľudského zdravia Prix Galien USA 2011 vyhlásila tohoročných víťazov v kategóriách Pro Bono Humanum, najlepší biotechnologický produkt a najlepší liek. Víťazom poslednej kategórie sa stala pneumokoková vakcína Prevenar 13 od spoločnosti Pfizer, ktorá pomáha chrániť dojčatá a malé deti pred 13 kmeňmi pneumokokových baktérií, ktoré spôsobujú závažné pneumokokové infekcie.

       Ocenenie Prix Galien je považované za jedno z najvýznamnejších vyznamenaní vo farmaceutickom priemysle, ktoré je v odvetví vnímané ako ekvivalent Nobelovej ceny. Bolo založené v roku 1970 francúzskym farmaceutom Rolandom Mehlom a v USA sa ocenenia udeľujú od roku 2007. O udelení ocenenia rozhoduje jedinečná komisia zložená zo siedmich nositeľov Nobelovej ceny za medicínu, ktorú tento rok viedol nositeľ Nobelovej ceny mieru profesor Elie Wiesel.

 

       Viac na stránke WebNoviny.sk.

       K tomu viď komentár "Prix Galien ako nástroj PR kampane farmaceutických molochov (Ad: Vakcína Prevenar 13 získala ocenenie za najlepší liek roka)".

       Viď tiež článok "Štúdia: Po zavedení očkovania proti pneumokokom vyšší počet komplikácií zápalu pľúc" a ďalšie články v tomto prehľade.