TV JOJ a Slobodný vysielač o očkovaní v utorok 5.II.2013

07.02.2013 11:48

Ing. Marián Fillo

 

       V utorok 5.II.2013 bola najprv o 1300 venovaná očkovaniu relácia "SuperMama" na TV JOJ a večer o 2100 relácia "Informačná vojna" na Slobodnom vysielači.

       V "SuperMame" vystúpili okrem štandardnej moderátorky títo hostia:

 

       Mgr. Vitovičová vyslovila pár veľmi vtipných viet, ktoré by si zaslúžili popredné miesta v súťaži "Najlepší hlod o očkovaní", napr. sa pochválila, že jej deti po očkovaní:

"... nemali žiadne reakcie ani nič podobné. Chvála Pánu Bohu. Nehovorím o šťastí. Ja si myslím, že to je možno aj vďaka tomu, že sme očkovaní."

       Deti nemali žiadne reakcie po očkovaní, možno aj preto, že sú zaočkované? Nemali reakciu na predmetný lekársky zákrok, pretože ho absolvovali? :-)

       Aj vám uniká logika tohto výroku? To ako keby som povedal, že nezmokol som (nemal som reakciu na dážď), lebo pršalo. :-)

"Čo je pre mňa najdôležitejšie, že ja dôverujem svojmu pediatrovi. Ak mne môj vzdelaný a úžasný pediater povie, že toto je dôležité pre moje dieťa, tak je to dôležité pre moje dieťa. Pretože ja nie som vzdelaná v medicíne, ani vôbec nie v pediatrii. Ak mi niekto povie, komu ja dôverujem, koho mám rada, kto je úžasný človek pre mňa, vynikajúci pediater, veľakrát nám pomohol, tak ja nemám dôvod rozmýšľať o iných únikových cestách. Môj brat sa zaoberá tiež v takomto fachu - biomedicína, biofyzika. On mi to vlastne tiež potvrdil, že je to veľmi dôležité. Táto situácia je pre mňa najdôležitejšia, aby moje deti boli zaočkované."

       Ponechávam to bez ďalšieho komentára. Verím tomu, že komentárov k tomuto výroku bude v diskusii pod týmto článkom viac než dosť.

"Pretože ak sa Kamil rozhodol, že svoje dieťa nedá zaočkovať, tak potom musí poniesť napr. zodpovednosť aj na to, ak sa jeho dieťa dostane do kolektívu, kde sa ocitne môj Tomáš. Potom vznikajú rôzne nové a nové situácie. Myslím, že tam by bolo treba ďalej hľadať dôsledky, ak sa niečo udeje, a pýtať sa, kto je zodpovedný za čo."

       Ehmmm... Rodič nezaočkovaného dieťa má byť zodpovedný za to, že očkované dieťa nie je očkovaním chránené pred chorobou, proti ktorej je očkované? Huh?!?

 

       Dr. Orosová o zrušení očkovania proti tuberkulóze povedala, že BCG Vaccine SSI (posledná u nás používaná vakcína proti tuberkulóze) mala mimoriadne veľa nežiaducich účinkov (zrejme tie predtým používané vakcíny boli lepšie znášané):

"Najťažšie komplikácie samozrejme boli rozšírenie tejto vakcíny, teda kmeňa, ktorým sa očkuje, do všetkých uzlín v organizme vtedy, keď dieťa malo vrodenú poruchu imunity, o ktorej sme, samozrejme, na 4. deň po narodení, keď sa očkovalo, nemohli vedieť. To boli veľmi ťažké stavy, kedy deti vyžadovali transplantáciu kostnej drene. Dlho sa liečili, rok-dva-päť 7-kombináciou liekov. To prinášalo samozrejme ďalšie problémy so sebou, ako poškodenie pečene atď. ...

Denne sme sa stretávali s 10-15 komplikáciami na klinike, ktoré sme museli riešiť. Videli sme, ako boli rodičia nahnevaní. Samozrejme boli, pretože sa im narodilo (podľa nich) zdravé dieťa, aj v podstate zdravé bolo, a vlastne choroba sa im zaniesla tou očkovacou látkou. Museli chodiť do nemocnice, museli podstupovať niekedy chirurgické zákroky a vôbec liečbu.

... sme toto očkovanie zrušili. Je zrušené zhruba rok a treba povedať, že za ten rok nepozorujeme nárast tuberkulózy na Slovensku. Nemali sme ani jedno dieťa, ktoré je nezaočkované, že by malo tuberkulózu."

       Hmmm... Čo na to prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc., ktorý očkovanie proti tuberkulóze obhajoval do poslednej chvíľe aj na sklonku roka 2011, kedy už bolo úplne jasné, že od 1.I.2012 bude toto očkovanie zrušené?

 

       Vyjadrenia Dr. Špánikovej v tejto relácii nebudem komentovať. Už som jej výroky v minulosti komentoval niekoľkokrát a myslím, že celkom stačilo:

 

       Kamil Baďo, ktorý ako jediný z hostí hovoril otvorene proti povinnému očkovaniu, bol pod paľbou presily (tri na jedného). V rámci možného síce podal výborný výkon, ale celkovo možno konštatovať, že TV JOJ výberom hostí de facto prejavila jasnú zaujatosť, pretože vďaka výberu výlučne pro-očkovacích lekárov to vyzeralo, ako keby všetci lekári boli za povinné očkovanie, len niektorí z nich možno sú proti (kedysi povinnému, teraz už nepovinnému) očkovaniu BCG vakcínou proti tuberkulóze. V skutočnosti je však opak pravdou: veľa lekárov či iných zdravotníkov je jednoznačne proti očkovaniu (či už akémukoľvek alebo prinajmenšom proti niektorým z povinných očkovaní), viď napr. "Očkovanie: spoznajte celý príbeh (lekári, zdravotné sestry a vedci o ochrane Vás a Vašich detí)".

       Toľko z mojej strany k "SuperMame" o očkovaní, zvyšok posúďte sami, keď si reláciu pozriete v archíve TV JOJ:

       Ak by bol záznam z archívu stiahnutý, napíšte na sloboda.v.ockovani@gmail.com a nahráme ho na nejaký zdarma video-server.

 

       Večer o 2100 na Slobodnom vysielači v relácii "Informačná vojna" bola reč aj o vyššie komentovanej "SuperMame". Hosťom bol:

       Myslím, že celá relácia bola veľmi zaujímavá a rozhodne stojí za vypočutie. Záznam relácie vo formáte MP3 (dá sa prehrať v drvivej väčšine dnešných mobilov a prenosných prehrávačov hudby) si môžete stiahnuť z prvej či druhej adresy (ak by ste mali problém stiahnuť ho z prvej, skúste druhú):

 

       Budúci týždeň vo štvrtok (14.II.2013) o 2100 budem v Slobodnom vysielači pre zmenu ja a budeme sa baviť okrem iného hlavne o výrobe vakcín, nedopatreniach pri výrobe vakcín, zložení vakcín a z toho vyplývajúcich potenciálnych rizikách.

 


Napísanie tohto článku zabralo autorovi vyše 2 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, ak našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: TV JOJ a Slobodný vysielač o očkovaní v utorok 5.II.2013

Mgr. matka Tomáša

ferko | 15.02.2013

divná matka, v čase "informačnej vojny" naozaj divná matka...Tomášovi prajem veĺa šťastia.

Senior

Helena | 15.02.2013

Viac ako 800 detí trvalo poškodených vakcínami...
https://www.naturalnews.com/039116_children_harmed_vaccines.html

Česi

filip | 15.02.2013

Na mainstream prekvapivá reportáž:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5KMo2-ZlbM0#!

Senior

Helena | 14.02.2013

https://www.naturalnews.com/039097_Shaken_Baby_Syndrome_vaccine_damaged_children_cover_story.html
Ako vakcíny zničia mozog dieťaťa...

sedliacky zdravy rozum je odpoved na uplne vsetko

drak | 13.02.2013

v jednoduchosti je krasa.. ako moze pomoct telu vstreknutie XYZ chemikalii.. asi tak isto ako zemi bridlicove stiepenie..

Re:sedliacky zdravy rozum je odpoved na uplne vsetko

Helena | 14.02.2013

Bohužiaľ mnohí z nás boli veľmi naivní, vrátane mňa. Ani ja som voľakedy nemala tie vedomosti ktoré mám dnes. A ako vidím veľa ľudí v mojom okolí veľa dôležitých vecí nevie, nerozlíši...

Re:sedliacky zdravy rozum je odpoved na uplne vsetko

ferko | 19.02.2013

presne to je správna otázka...ako moze pomoct telu vstreknutie XYZ chemikalii ?....na to je jednoduchá odpoveď :)....(pozor, nezamieňať chemikálie s liekmi)

Senior

Helena | 12.02.2013

Toto je lepšie asi ani neprečítať, čo je vo vakcínach a aké strašné choroby spôsobujú. Musím dýchať z hlboka - že čo všetko sa dnes dovolí:
https://www.naturalnews.com/039059_HPV_vaccines_autoimmune_disease_side_effects.html
Pred pár dňami mi zomrela teta čo schytala Guillan Barre syndrome z očkovania proti prasačej chrípke. A ja alergik z očkovania proti chrípke. No comment

supermama

maja | 12.02.2013

Ja by som sa rada spýtala lekárok zo spomínanej besedy, že keď sú také veľké propagátorky očkovania, či sa dávajú každý rok očkovať proti bežnej chrípke a či sa dali zaočkovať proti vtáčej a prasačej chrípke. (Aj celú svoju rodinu)
Čo by mi tak asi odpovedali?!

k zrušeniu očkovania proti TBC

ferko | 12.02.2013

V príručke (alebo ako to nazvať) Lekárska Vakcinológia nielen pre medikov rok vydania 2007, prvé vydanie ISBN 978-80-89057-18-4
na str. 54 (Nováková-Oleár-Klement) som sa dočítal

citujem: U detí s vrodenou poruchou imunity (primárne imunodeficitné stavy) je určité riziko nežiadúcich reakcií alebo nedostatočnej odpovede. Incidencia závažných imunodeficitov je však veľmi nízka a ich diagnostika zložitá. V čase prvého očkovania - BCG vakcinácie vo veku 4 dní - by bolo pre zistenie prípadnej ťažkej poruchy imunity potrebné podrobné imunologické vyšetrenie. Odhalenie takéhoto rizika (generalizovanej BCG-itídy) však vyžaduje vyšetrenie, ktoré sa robí len v niekoľkých výskumných laboratóriách v Európe (porucha produkcie a funkcie receptora pre IL-12). Keďže je incidencia takéhoto typu primárnej (vrodenej) imunodeficiencie asi 1: 500 000, v SR sa narodí 1 dieťa za 10 rokov.

A vykľulo sa šidlo z vreca.
Na Slovensku sa narodí len 1 dieťa za 10 rokov so závažným primárnym (vrodeným) imunodeficitom, ktoré malo byť obetované vakcináboženstvu pre blaho 500 000 zdravých detí narodených bez vrodeného imunodeficitu (za 10 rokov), ktoré BCG vakcína mala akože ochrániť pred tuberkulózou (zrejme pred jej ťažkou smrteľnou generalizovanou, disseminovanou, systémovou formou TBC!). Nuž obeta toho 1 dieťaťa bola zbytočná, keďže ochoreli desiatky-stovky-tisícky? detí nie na TBC ale generalizovanú BCG-itídu.(za 10 rokov)

Áno ochorieť môžu aj úplne zdravé deti narodené bez poruchy imunity, lebo ďalšia vakcína sa podáva veľmi skoro po očkovaní proti TBC, tým u detí často dochádza imunologicky k reaktivácii očkovania proti TBC, generalizovanej BCG-itíde. Odborne sa to nazýva sekundárna komplikácia. Bolo veľa detí (a ktovie koľko ich ešte bude), ktoré sa liečili 1-2 až 3 roky 5-7 (aj viac kombináciou) chemoterapeutík s nutnosťou transplantácie kostnej drene. Mnohé neprežili, vďaka preventívnej starostlivosti.
Je mi ťažko, idem zapáliť sviečku.

.

Marek | 12.02.2013

Dobry den. Nevie mi niekto prosim Vas poradit nejakeho - vo veci ockovania - normalne zmyslajuceho pediatra v okoli Spišskej Novej Vsi ??? Poslem cislo alebo email. Pozdravujem p. Ing. Filla a dakujem za jeho uzasnu pracu a osvetu.

postreh

ela | 11.02.2013

...zaujimava je aj teraz epidemia tbc medzi ciganmi dakde na vychode (davali pred par dnami na markize) - dedinu si nepamatam. samozrejme, spominali aj to, ze sa od minuleho roku proti tbc neockuje. a hadajte co? z celkoveho poctu chorych deti, len jedno jedine bolo take, co uz nepodliehalo ockovaniu!!! ostatne chore ockovane proti tbc BOLI!!! vivat vakcinam!!!

Supermama

Marek | 11.02.2013

...vazeni, a preco hostia nereagovali, resp. nedostali moznost reagovat na telefonaty dvoch matiek s negativnou skusenostou po ockovani. Ved sa Dr. Spanikova mohla k tomu vyjadrit a vyvratit ich negativny nazor na ockovanie. Nie?

Senior

Helena | 09.02.2013

Moja kamarátka čo robí opatrovateľku starých ľudí bola s jednou starkou na kontrole u psychiatra (starká bola bohužiaľ chytená na psych. lieky lekármi - dnes je ťažký závislák). Ako kamarátka sedela v tejto čakárni dala sa do reči s jedným pánom - vysvitlo, že je to detský lekár, pediater čo užíva psychiatrické lieky. Teda dá sa dôverovať pediatrom?
Ďalší otrasný článok o očkovaní:
https://www.naturalnews.com/039013_flu_vaccine_insect_virus_GMOs.html

Kamil

Jao | 08.02.2013

Som veľmi rád, že sa Kamil zúčastňuje v tomto diskusnom vlákne. Kamil, ďakujem za odvahu zúčastniť sa toho ukrižovávania. Bolo to pekne na nervy ?

Re:Kamil

filip | 10.02.2013

Asi si dobre nepočúval.
Kamil hneď v úvode jasne povedal,že nemá antagonistický postoj k očkovaniu!
Nepovedal,že svoje dieťa nedá očkovať,ale že čakajú,kedy sa mu vyvinie nervový systém.
Nižšie píšeš,že raz to bude možno v nejakej diskusii opačne a budú traja proti a jeden za.
Neviem,či nevieš počítať,ale v tejto diskusii boli za štyria (moderátorka bola jednoznačne na tej správnej strane) a jeden ani ryba,ani rak a z jeho vystúpenie vyznelo ako hovorí Dluholucký rozpačito.Zrejme preto bol aj tou šťastnou rukou vybraný do tejto diskusie.

10 az 15 pripadov

tomas | 08.02.2013

Viete niekto, ci ide o oficialne cisla zo statistiky? Ktore su niekde zaznamenane a daju sa dohladat?
Lebo som rad ze mame nejake cisla a mohol by sa z nich stat zaklad pre register podobnych pripadov, aby sme sa o problemoch mohli dozvedat priebezne.

Re:10 az 15 pripadov

blanci | 08.02.2013

Vy jste to také pochopil tak, že na jediné klinice se ročně léčilo z těžké újmy na zdraví (způsobené povinným očkováním) cca 3650-5475 dětských pacientů?

Re:Re:10 az 15 pripadov

Kamil Bado | 08.02.2013

Tie kliniky su dve. Jedna v Bratislave a jedna v Tatrach.

Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

blanci | 08.02.2013

... takže vše tohle dvakrát? Myslím, že i 10-15 případů/den je až až! Neb i tak vyvstává spousta otázek: jak dlouho?, kdo za to může a jaký trest dostane? zkontroloval někdo, jsou-li všechny případy hlášené?, co děti, které se na kliniku nedostavili a skončili v jiných zařízeních - kolik jich je a v jakém stavu? kolik jich zemřelo?????? Kolik je takových případů v ČR? ... spousta dalších ...

Re:Re:10 az 15 pripadov

tomas | 08.02.2013

blanci,

pochopil som to tak, ze islo o tisice komplikacii, povedzme ze zhruba tie vase cisla

ale ci to boli vsetko tazke ujmy si netrufam povedat. osobne sa mi to zda privela na to, aby sme o tom nepoculi. preto ma to zaujima

Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

blanci | 08.02.2013

... tomasi, se mi ta čísla zdají neuvěřitelná, ale jsou to násobky: 10 případů za den x 365 dnů v roce = 3650, analogicky 15případů/den*365=5475. Když vycházím z teorie, že některé děti měli "jen" zvýšenou teplotu, jiné musely navštívit svého pediatra, další děti pediatr neuměl léčit a odeslal je na jiné specializované pracoviště (např. alergologie, pneumologie, gastroenterologie a další), další děti bezpochyby zkončily ve spádové nemocnici na odd plicním, infekčním, JIP, ARO ...některé asi i zemřely ... A k těmto všem dětem je nutno připočíst ty zhruba 4000 (ročně) dětí z kliniky, o které mluvila Dr. Orosová???

Re:Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

Ing. Marián FILLO | 08.02.2013

V prvom rade, ide len o pracovné dni, nie o všetky kalendárne dni v roku. Pracovných dní nie je 365, ale len 250 (rok od roka sa to mení podľa počtu štátnych sviatkov, ktoré nepripadajú na sobotu/nedeľu).

To po prvé. A po druhé: niektoré prípady tam boli opakovane - 2x, 3x, 4x..., - čím sa celkový počet postihnutých detí znižuje. Každopádne však to mohlo byť okolo 2000 VÁŽNEJŠÍCH prípadov, keďže menej vážne zvládol buď sám radový pediater, alebo nejaká lokálna pľúcna ambulancia. Celkový počet prípadov je každopádne výrazne vyšší.

Celkovo som zaregistroval hlásených nanajvýš 102 prípadov nežiaducich účinkov BCG vakcíny ROČNE, tzn. podhlásenosť bude očividne cez 90%, pravdepodobne cez 97% (max 102 z povedzme 4.000 skutočných NÚ - počítam Podunajské Biskupice i Vyšné Hágy dokopy).

A to nežiaduce účinky BCG vakcíny sú tie najľahšie dokázateľné, tzn. príčinná súvislosť očkovania so zdravotným problémom sa v prípade BCG dosahuje veľmi jednoducho - nasosnutím hnisu a kultiváciou Mycobacterium bovis. U Hexy je oveľa väčší problém (ak vôbec možné) dokázať súvis zdravotných problémov s očkovaním.

Re:Re:Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

kamil bado | 09.02.2013

v skutocnosti sa jednalo o cca 2000 pripadov rocne zoboch klinik. Toto cislo zahrna aj lahke pripady nehojacej sa chrasticky. V porovnani s hlasenymi pripadmi sa vsak jedna o velky nepomer.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

blanci | 12.02.2013

Já jsem ještě pořád nerozdýchala ani těch 2000 dětí ročně (kolik let?). Sama mám doma dítě poškozené očkováním, ale toto číslo se mi jeví jako děsivé - i 200 by znělo hrozně, že ano. Z mého pohledu lidé, kteří měli přístup k těmto informacím a mlčeli, zaslouží kriminál.

supermama- očkovanie

mama | 08.02.2013

Čo ste čakali?????? Že sa postavia pred kameru a prehlásia, že rodičia nemusia dať očkovať svoje deti a že očkovanie je len zlé, škodlivé a život ohrozujúce????
Vakcíny, lieky atd... v dnešnej dobe je všetko o biznise...
ALE----z druhej strany-- všetko zlé je aj na niečo dobré

Re:supermama- očkovanie

Jao | 08.02.2013

Presne na to čakám. Kedysi iný názor do diskusie ani nebol prizvaný. Teraz pripustili aspoň jeden hlas, ktorý bol v opozícii. Možno neskôr to bude opačne. Tri hlasy proti a jeden za očkovanie.

Joj joj joj

Fireman | 07.02.2013

...Nuz co uz ?! Kamil sa snazil byt gentleman...inak by tie tri kocky odisli s placom a moderatorka by musela tocit len a len o fotkach milych deticiek v pozadi...ta mlada mamicka...nuz Marian zbytocne ju hodnotis lebo tam bola len do poctu a asi aj omylom, so vsetkymi svojimi pocitmi, ktore sa snazila vyjadrit...pani primarka sa drzala na uzde, aby nevyprovokovala Kamila...no a moja milovana pani doktorka ?!?! ...tak ta zas slepo verila ze "elegantni pozdni vpaaad" ospravedlneny, vraj pracovnymi povinnostami, jej prinesie nejaku vyhodu...zial nestalo sa tak...aj som jej na zaciatku drzal palce, aby aspon spravne vymenovala svoje "plosne" ockovania a neustedrila si trapas ako hrom...ale mala radsej zostat vo svojej ordinacii a umyt aspon trikrat dlazku aj s oknami...rozhodne viac osohu by po nej zostalo ako na livechate s divakmi televizie joj joj joj......relacia absolutne nesplnila ocakavania ani otazkami moderatorky, ani odpovedami hostov...na pomere 1:3 absolutne nezalezalo...cele mi to prislo ako finale niektorych majstrovstiev sveta...ani jeden nechce urobit chybu, aby neprehral...a ked to dopozeram...tak si poviem ze nasa piata horska liga ukaze viac...

Supermama

Jao | 07.02.2013

Mňa stále zaráža fakt, ktorý odznel aj v tejto "vzdelávacej" relácii - "Čo je pre mňa najdôležitejšie, že ja dôverujem svojmu pediatrovi. Ak mne môj vzdelaný a úžasný pediater povie, že toto je dôležité pre moje dieťa, tak je to dôležité pre moje dieťa. Toľko citát.
Ale ako môže matka, (otec) slepo zveriť zdravie svojich detí do rúk lekárovi ? Veď častokrát sa pediater s deťmi vidí niekoľko minút do roka. To mi chce tá matka (otec) povedať, že pediater vie o mojich deťoch toľko, že si je istý so správnou liečbou ? Veď je to len o výkone povolania a zarábaní peňazí ! Preto ja zodpovednosť za zdravie svojich detí nikdy slepo nezverím do rúk lekárov a o spôsobe liečby budem vždy veľmi nepríjemný a zvedavý a aj tak budem ten posledný, ktorý to schváli a nie klopiť zrak a nemo poslúchať týchto moderných "polobohov".
Rodičia, veď Vy ste aj podľa zákona zodpovední za zdravie svojich detí. Tak to nenechávajte slepo na lekároch. Deti budú mať 8 rokov, tým pádom zdravie študujem minimálne 9. rok. Takže námietka typu, že ja som lekársku fakultu neabsolvoval u mňa nemá žiadnu výpovednú hodnotu.

Re:Supermama

KK | 09.02.2013

Rada by som vedela, ak vasim detom pojde o zivot, t.j. ich zdravotny stav bude natolko vazny (napr. v pripade nakazenia ciernym kaslom), ci deticky budete liecit sam, resp. pojdete za p. Ing. Fillom, ktory vam predpokladam urcite pomoze alebo v takomto pripade vyhladate pomoc "neschopneho pediatra" ktory zachrani to, co ste vy spackali?
V tej relacii okrem ineho odznel pripad, kedy museli hospitalizovat aj dieta, ktore ochorelo na cierny kasel pretoze nebolo zaockovane. Ak moje dieta, ktore nemoze byt zo zdravotnych dovodov zaockovane ochorie od takehoto dietata, budem nutena podat trestne oznamenie na takehoto rodica, ktoreho dieta len preto, ze nebolo zaockovane rozsirilo takuto chorobu!!!

Re:Re:Supermama

filip | 09.02.2013

KK-
Čo by si odkázala tým tisíckam rodičov,ktorých zdravé deti po BCG skončili s rakovinou lymfatického systému u pani primárky MUDr Orosovej?
Mali by aj naďalej dôverovať svojej krásne super vzdelanej,za nič nezodpovednej pediatričke?
Poraď.

Re:Re:Supermama

Anuška | 09.02.2013

KK,
s čiernym kašľom to nie je také jednoduché ako si myslíte.
Po očkovaní časom klesá hladina protilátok a je možné, že ani vy ako matka nemáte dostatok protilátok a ste potenciálnym ohrozením pre svoje dieťa rovnakou mierou ako (podľa Vášho názoru) neočkované deti. (V dospelosti sa odporúča preočkovanie aj proti čiernemu kašľu tak ako proti tetanu.)
Ďalším problémom je, že ak lekár diagnostikuje čierny kašeľ, ako štandardný liečebný postup zvolí širokospektrálne antibiotiká. V prípade čierneho kašla však skutočné komplikácie spôsobujú toxíny, ktoré daná baktéria vylučuje. Takže ak aj nasadené antibiotiká zabránia množeniu baktérií alebo ich usmrtia, neovplyvňujú škodlivé pôsobenie už vylúčených toxínov v dýchacích cestách.

Re:Re:Supermama

Jao | 12.02.2013

KK, o život ide hlavne deťom po očkovaní. Ak nie hneď, potom isto v neskoršom veku. Ja sám som po očkovaní v predškolskom veku nafasoval alergie. Trápili ma celých 40 rokov, kým som sa ich nezbavil pomocou nových objavov v liečebných postupoch. Tie ale žiaľ u lekára nenájdete, hlavne nie u našich pediatrov. Je pravda, že si treba vyhradiť veľa času na štúdium, ale výsledok stojí za zdravie celej rodiny. Milá/ý KK, preto si deti naozaj liečim sám a naďalej aj tak činiť budem. Naozaj si myslíte, že ak sa zo stavebného robotníka môže jeho šikovnosťou stať špičkový kuchár, tak z inžinierov IT sa nemôžu stať kvalitní a hlavne vzdelaní poskytovatelia zdravia ? Vám naozaj stačí vidieť diplom o absolvovaní lek. fakulty a svoje zdravie zveríte tejto osobe ? O tom, kto a čo spackal polemizovať nemôžem, lebo takú príležitosť ten Váš vysnívaný pediater u mňa nedostane, takže o tom, čo sa nestane sa nedá hodnotiť. Hodnotiť sa ale dá to, že napriek zaočkovaniu mnohokrát aj tak ochorie to očkované dieťa na tie choroby, na ktoré by malo byť imúnne. Na dôvod sa spýtajte svojho pediatra. Určite bude mať jasé vysvetlenie. A aj na tieto deti budete podávať trestné oznámenia ? Ta to Vám držím palce. To sa potom upodávate tých oznámení.

Prečo?

Filip | 07.02.2013

Len jedna vec mi nie je jasná-prečo Kamil, myslím že dokonca dvakrát začínal mantrou,že očkovanie pomohlo zredukovať tieto choroby.
Toto musia predsa robiť len doktori,ktorí toto zaklínadlo musia použiť z opatrnosti,ak idú vysloviť niečo,čo nie je celkom košer.
Prečo tam zrovna on vtrepal tento dávno vyvrátený nezmysel?

Re:Prečo?

Kamil Bado | 08.02.2013

Odpoved je jednoducha. Ja tak trochu naozaj verim, ze ockovanie znizuje incidenciu niektorych chorob. Druha otazka je, za aku cenu?

Re:Re:Prečo?

Ing. Marián FILLO | 08.02.2013

Férové by bolo povedať, že sa znižuje incidencia KLASICKÝCH PRÍZNAKOV tých-ktorých chorôb. Lebo to ešte neznamená, že sa skutočne znížil výskyt pôvodcu ochorenia. Teoreticky sa očkovaním mohol zmeniť len priebeh ochorenia, nie jeho výskyt.

Teoreticky sa mohol očkovaním znížiť aj skutočný výskyt niektorých prenosných chorôb, ale pokiaľ nemáme o tom seriózne dôkazy (napr. mikrobiologické rozbory sterov zo slizníc štatisticky významného počtu náhodne vybratých ľudí), tak môžeme konštatovať nanajvýš tak zníženie výskytu niektorých príznakov daných chorôb, povedzme príznakov kľúčových na stanovenie príslušnej diagnózy.

Re:Re:Re:Prečo?

filip | 10.02.2013

Keby sa bol miesto toho opýtal MUDr Orosovej koľko z tých 10-15 privezených detí denne bolo aj nahlásených na RUVZ a povedať,že práve vďaka takýmto postupom sme tou zázračnou krajinou,bez vedľajších účinkov vakcín.
Toho sa bolo treba chytiť a o tom diskutovať.

Supermama

Marcelo | 07.02.2013

Pozeral som to v archíve...kalamitné rozloženie síl....a ešte k tomu všetkému redaktorka dookola zdôrazňovala, že sú tu rovnako zastúpené obidve strany názorov atď..Keď aj odhliadnem od rozloženia síl 1:3, tak aj časovo bolo zo 40 minút minút min. 35 venovaných proočkovaciím názorom. Na margo zanietenej proočkovacej mamičky je škoda sa vyjadrovať...chcel by som len vedieť akou "náhodou" na ňu prišli. Nemôžem si pomôcť, ale fakt mi to dosť pripomínalo posledný "a jediný proočkovací" telefonát v Slobodnom Vysielači, ked tam bol Profesore.
A koho zaujíma, že Mudr-a Špániková meškala ? Asi len redaktorku. No a zrejme aj preto poslednú 1/4 hodku mlela len tie jej nezmysli...ale tak predsa len, je to mainstream a tak to aj treba vnímať.
Howgh.

Re:Supermama

stara mama | 07.02.2013

tak ja osobne som od tejto relácie ani nič iné nečakala, pretože výber hostí bol veľmi opatrne urobený tak, aby boli v prevahe za očkovanie, predstavte si, že by sa to prevalilo a bolo by to naopak, však aj p. advokátka-moderátorka na mamičku, ktorá telefonicky povedala, že vakcíny sú biznis, tak reagovala, že vlastne všetko je bizmis a tým to vlastne všetko zaklincovala a potvrdila, čiže aj celá táto relácia je bizmis, pretože mamičky, ktoré ešte váhali, tak po tomto mohli dospieť k názoru, že je všetko OK a že jediné a najlepšie riešenie je bezhlavo, bez akéhokoľvek vlastného názoru dôverovať svojmu lekárovi a takto prispiet k vačším ziskom farmabizmisu. A vraj rovnako zastúpené strany 1 :3 , riadnu prdel si spravili z ľudí ! A Mudr.Špániková o tej si môžete urobiť názor na tejto stránke, ktorí ste to ešte nečítali No comment !

Záznamy: 1 - 39 zo 39

Pridať nový príspevok