Technika octu a kysličníka uhličitého, používaná vo vidieckych oblastiach, pomáha predchádzať rakovine krčka maternice

12.10.2011 14:07

NaturalNews.com - 12.X.2011 - Jonathan Benson

 

       Pôvodný článok "Vinegar technique used in rural villages helps prevent cervical cancer"
       z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

 

       Zatiaľčo priemyselne rozvinuté krajiny, ako sú USA (alebo Slovensko - pozn. prekl.) pretláčajú očkovacie látky proti HPV (= Human Papilloma Virus = ľudský papilómavírus) Gardasil (na Slovensku sa predáva pod značkou Silgard - pozn. prekl.) a Cervarix, čoby preventívne opatrenie v boji proti rakovine krčka maternice, vo vidieckych oblastiach Thajska uplatňujú iný, prírodnejší prístup. Denník The New York Times (NYT) napísal, že v mnohých klinikách v chudobnejších dedinách úspešne predchádzajú a liečia rakovinu krčka maternice použijúc jednoduchý vínny ocot.

       Odborníci z Lekárskej fakulty Univerzity Johna Hopkinsa (Johns Hopkins University School of Medicine) vyvinuli jednoduchý postup zahŕňajúci vínny ocot a kysličník uhličitý, ktorý úspešne lokalizuje prekancerózne biele škvrny na krčku maternice a umožňuje ich odstrániť chladenou kovovou sondou. Tento postup je jednoduchý, lacný a bezpečný, vravia odborníci, a pomohol výrazne znížiť výskyt rakoviny krčka maternice hlavne v ázijských vidieckych oblastiach.

       Cytologické vyšetrenia (Pap smears), bežne používané v rozvinutých krajinách na zistenie rakoviny krčka maternice, nie sú tak účinné v chudobnejších oblastiach, a to kvôli nedostatku testovacích laboratórií. Takže keď sa odoberú vzorky, musia byť odoslané do vzdialených zariadení, kde môže trvať až niekoľko týždňov, kým budú vyhodnotené, pričom ženy, čakajúce na výsledky, je ťažké dohľadať, lebo žijú zvyčajne ďaleko od kliník.

       Avšak metóda vínneho octu a kysličníka uhličitého je jednoduchá. Aplikovaním octu na krčok maternice môže zdravotná sestra zistiť prítomnosť predrakovinových škvŕn, ktoré zbelejú po dotyku, a odstrániť ich použitím kryoterapeutického zariadenia napojeného na plynovú bombu s oxidom uhličitým, ktoré ich zmrazí. Najlepšie na tom je, že celý tento postup sa dá zvládnuť počas jedinej návštevy zdravotného strediska.

       Tento postup však nie je blbovzdorný, keďže môže falošne identifikovať neškodné škvrny ako malígne (životu nebezpečné), čo vedie k zbytočným kryoterapeutickým zákrokom. Stále je to však najľahší, najbezpečnejší a najúčinnejší spôsob predchádzania rakovine krčka maternice, tvrdia niektorí odborníci.

       "Niektorí lekári nesúhlasia; nazývajú to biedna starostlivosť o biednych ľudí," povedala pre NYT Dr. Wachara Eamratsameekool, gynekologička v nemocnici provincie Roi Et v Thajsku. "To je nedorozumenie. Je to ten najúčinnejší spôsob využitia našich zdrojov."

       Tento postup je určite lepším prístupom než očkovanie Gardasilom/Silgardom či Cervarixom, ktoré podstupujú mnohé mladé dievčatá v USA (i na Slovensku - pozn. prekl.). Tieto očkovacie látky údajne chránia pred tvorbou toho typu škvŕn, vedúcich k rakovine, ktorý octová technika odstraňuje. Avšak očkovanie proti HPV - v rozpore s tvrdeniami výrobcov očkovacích látok - nezabraňuje rakovine krčka maternice, viď článok "HPV a prírodné alternatívy k očkovaniu proti HPV".

 

Zdroj:

 


Preklad tohto článku zabral prekladateľovi približne 40 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.