Stanovisko k streľbe do očkujúcich zdravotníkov v Pakistane

21.12.2012 01:45

Ing. Marián Fillo 

 

       V posledných dňoch rôzne médiá priniesli správy o tom, ako v Pakistane nejakí ozbrojenci postrieľali niekoľko zdravotníčok, zapojených do očkovacej kampane proti detskej obrne, napr.:

 

Zamlčané fakty a súvislosti

       Ani jedna z týchto správ nehovorí o tom, čo všetko tejto tragédii predchádzalo. Ako americká (CNN), tak ruská (Hlas Ruska) správa majú tradične propagandistické čierno-biele videnie, takže spolu so silne obmedzeným výberom faktov predkladajú aj hotový názor: odmietači očkovania sú teroristi a očkujúci zdravotníci sú hrdinovia. Najbližšie k zdaniu objektivity už tradične je arabská Al Džazíra, ktorá na konci prevažne jednostranného článku uvádza 5 zaujímavých viet, ktoré dávajú aspoň trochu tušiť pozadie tejto udalosti:

Vaccination programmes, especially those with international links, however, have been branded "conspiracies" by many religious leaders for years.

       Matters were not helped when a Pakistani doctor ran a fake vaccination programme last year to help the CIA track down al-Qaeda leader Osama bin Laden.

       Jaspal said some groups suspect the polio campaigns "have been exploited or misused for data collection" in areas with suspected Taliban presence.

       Launching the polio drive on Monday, Pakistani authorities threatened to punish tribesmen in the country's tribal areas who refuse to allow their children to be inoculated.

       Siraj Ahmad Khan, the top official in the North Waziristan tribal area, said the punishments would include a ban on monthly stipends to tribal elders, development work, civil service recruitment and issuing ID cards and passports.

       Po slovensky:

Očkovacie programy, obzvlášť tie, ktoré majú medzinárodné napojenie, však boli mnohými náboženskými vodcami roky označované za "spiknutia".

       Veci nepomohlo ani to, že jeden pakistanský lekár minulý rok rozbehol falošnú očkovaciu kampaň, aby pomohol CIA vystopovať vodcu al-Kajdy Osamu bin Ládina.

       Jaspal povedal, že niektoré skupiny podozrievajú očkovacie kampane zo "zneužívania na zber údajov" v oblastiach, kde sa predpokladá prítomnosť Talibanu.

       Pakistanské úrady sa po spustení očkovacieho záťahu proti detskej obrne vyhrážali, že potrestajú tých príslušníkov svojráznych kmeňov z kmeňových území Pakistanu, ktorí odmietajú dovoliť zaočkovať svoje deti.

       Siraj Ahmad Khan, vrchný úradník na kmeňovom území Severný Vaziristan, povedal, že tresty budú zahŕnať pozastavenie každomesačných vládnych príspevkov kmeňovým starešinom, zastavenie rozvojových prác, zákaz zamestnania sa vo verejnej správe a odmietnutie vydať občiansky preukaz či pas.

       Mnohým už možno vyfučal z hlavy minuloročný pozoruhodný pokus CIA (Central Intelligence Agency; tajná služba v USA, obdoba Slovenskej informačnej služby = SIS) vystopovať teroristickú ikonu Usámu bin Ládina (z ktorého urobila popredného teroristu tá istá CIA pár desiatok rokov dozadu) pomocou falošnej očkovacej kampane proti nákazlivej žltačke typu B.

ilustračný obrázok - očkovanie živou orálnou vakcínou proti detskej obrne       Akcia CIA bola v podstate úspešná, ale vyvolala rozhorčenie pakistanskej vlády a pakistanský lekár, ktorý sa zapredal CIA, bol odsúdený za vlastizradu. Nesťažovali sa však len Pakistanci, ale aj rôzni očkovací aktivisti, ktorí sa (ako sa ukázalo - celkom oprávnene) obávali poklesu dôvery verejnosti v lekárov a očkovanie.

       Potom nasledovala správa o tom, ako očkovacie komandá sprevádzajú ozbrojení polícajti, ktorí sa vyhrážajú riaditeľom a učiteľom na školách a v škôlkach, že ak nedovolia zaočkovať im zverené deti, uväznia ich. Učitelia sa sťažovali na "zastrašovanie a agresívne zaobchádzanie zo strany očkovacích tímov":

V meste Jamshed sprevádzali očkovacie tímy policajní dôstojníci, ktorí šli krok pred očkovačmi a boli pripravení zatknúť neposlušných školských pracovníkov. V pondelok odviezli riaditeľa jednej zo škôlok siete AMI, Shakeelur Razzaka, na policajnú stanicu v meste Ferozabad, iba preto, že sa škôlka odmietla zúčastniť očkovacej kampane proti detskej obrne, organizovanej mestským komisárom.

       „Naše škôlky sú umiestnené v bezpečných oblastiach. Ako si môžu dovoliť vpadnúť ku nám so zbraňami? V oficiálnom oznámení nebolo uvedené, že ak sa odmietneme zúčastniť, budeme uväznení,“ povedal učiteľ Rabea Minai. „Sme proti takémuto agresívnemu prístupu.“

       Nijaký informovaný súhlas, nijaký ohľad na aktuálny zdravotný stav dieťaťa, na jeho očkovací status, na možné či už potvrdené kontraindikácie. Bez vedomia (nieto ešte súhlasu) rodičov. Očkovanie hlava-nehlava. Očkovanie vakcínou, o ktorej je známe, že je v súčasnosti príčinou č. 1 detskej obrny na celom svete. Áno, čítate dobre, nie divoký vírus, ale orálna (ústami podávaná) živá vakcína proti detskej obrne (oral polio vaccine = OPV) spôsobuje najviac prípadov detskej obrny. To znamená, že očkovanie škodí viac než tá choroba, ktorej sa týmto očkovaním má predísť.

       Okrem toho tu je ešte fakt, že niektoré značky OPV sú vyrábané pomocou buniek, pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek. Tento fakt je veľmi nemilý ako skutočným kresťanom (ktorí vieru nepredstierajú, ale berú vážne), tak aj skutočným moslimom. Dovoliť podať takúto vakcínu svojmu dieťaťu predstavuje z bioetického hľadiska spoluprácu na zle. Neviem, aké presne vakcíny sú používané v Pakistane, ale je veľmi dobre možné, že to budú (aj) tie umelo-potratové.

       Máme tu teda:

  1. vážne zneužitie očkovacej kampane na vojensko-politické účely,
  2. agresívne plošné očkovanie hlava-nehlava, bez informovaného súhlasu, ba dokonca bez vedomia rodičov dotknutých detí,
  3. používanie vakcín, ktoré sú v rozpore so svedomím a náboženským presvedčením miestneho obyvateľstva.

 

Násilie plodí násilie

       V bode 1. bolo očkovanie zneužité na úmyselné zabitie človeka, čo je vyslovene brutálne pošliapanie lekárskej etiky úplne obludným spôsobom.

       V bode 2. máme násilie, páchané na malých deťoch a ich učiteľoch, vôbec nie nepodobné tomu, za ktoré boli odsúdení v Norimberskom procese mnohí nacistickí lekári. Informovaný súhlas, čoby kľúčový pojem lekárskej etiky, ako keby ani nejestvoval.

       V bode 3. tu máme nútenie miestneho obyvateľstva konať v rozpore so svojím svedomím a náboženským presvedčením, čo je ďalšie nehorázne pošliapanie základných ľudských práv a slobôd, obzvlášť za situácie, keď vnucované "preventívne" opatrenie narobí viac škody než hrozba, ktorú má odvrátiť.

       Toto trojaké násilie a pošliapavanie základných ľudských práv a slobôd zo strany očkovačov nakoniec viedlo k tomu, že sa niektorí domorodci vzopreli štátnemu teroru so zbraňou v ruke, ktorou pripravili o život niekoľko ľudí, zapojených do očkovacej kampane. Tým sa potvrdilo staré známe porekadlo: "Násilie plodí násilie".

       Horúce hlavy, či už boli z Talibanu, al-Kajdy, z inej skupiny alebo úplne neorganizované, však celú vec nejak nedomyseli. Síce došlo k dočasnému zastaveniu očkovacej kampane, poskytli však senzácie-chtivým médiám vďačný materiál na diskreditáciu jednak seba samých (strelcov, nie médií), jednak všetkých odmietačov plošného povinného očkovania nielen v Pakistane, ale aj kdekoľvek inde na svete.

       Odhliadnuc od toho, vlastne svojím zúfalým (zlo)činom nič nevyriešili, lebo zabili niekoľko "pešiakov", nijak však nezasiahli nikoho z tých, čo ťahajú za nitky - ani Billa Gatesa, ani Teda Turnera, ani funkcionárov WHO (World Health Organization = Svetová zdravotnícka organizácia pri OSN), ani výrobcov očkovacích látok, ani za očkovanie zodpovedných pakistanských štátnych úradníkov.

 

Stanovisko a výzva

       Je veľmi smutné, kam až sa situácia v Pakistane vyhrotila. Veľká škoda predčasne vyhasnutých ľudských životov i doživotných zdravotných postihnutí - ako u pracovníkov očkovacej kampane, tak aj u tých, ktorí boli bezohľadne očkovaní a následkom očkovania zomreli či trvale ochrnuli.

       Je celkom zjavné, že keby pakistanská vláda spolu s očkovacou lobby "netlačili na pílu", nemuselo by k žiadnej streľbe do zdravotníkov dôjsť. V konečnom dôsledku sú teda vrahmi zastrelených zdravotníkov práve tí propagátori agresívneho plošného povinného očkovania, ktorí sú teraz oslavovaní ako hrdinovia, lebo nebyť ich agresie, na žiadnu streľbu by nebol dôvod. Takto to však zrejme žiadne mienkotvorné médium nebude interpretovať.

       Naopak, mienkotvorcovia v službách výrobcov vakcín nahádžu všetkých odmietačov povinného očkovania (vrátane drvivej väčšiny mierumilovných) do jedného vreca a vykreslia nás ako agresívnych ozbrojených teroristov. To je, samozrejme, na míle vdialené od pravdy, ale vakci-propagandisti sa neštítia absolútne žiadneho prostriedku na dosiahnutie väčšej moci a vyššieho obratu výrobcov vakcín. Táto očividná lož sa tak stane len jednou z mnohých lží, ktoré vakcinacisti dennodenne vypúšťajú na našu adresu.

       Ponaučením z tohto smutného incidentu je: Nečiňme svojim oponentom to, čo im my sami vytýkame. Vieme veľmi dobre, že mnohí z našich oponentov sú vyslovene agresívni, napr. Dr. Ranostajová z RÚVZ Dolný Kubín mi po istej predvolanej mamičke odkázala, že takých ako ja "by dala vystrieľať" (viac o nej v trojdielnom článku "Niekoľko postrehov z návštevy na RÚVZ v Dolnom Kubíne"). Majme však na pamäti, že sú to očkovači, ktorí priamo či nepriamo držia opraty drvivej väčšiny mienkotvorných médií, nie my. Akýkoľvek náš morálny prešľap dokážu tieto médiá bleskurýchle zneužiť proti nám, neradno teda ospravedlňovať svoje prehrešky tým, že "však aj oni to robia".

       Nakoniec to má aj priaznivý účinok, keďže (ak máme na pamäti naše ciele - náš mierumilovný boj za plnú slobodu v zdravotníctve) nás to núti ovládať svoj (básnicky povedané) vnútorný oheň a využiť ho tvorivo, nie ničivo. Je mi jasné, že mnohým z nás sa pri počúvaní vakci-demagogicko-propagandistických rečí (nielen) slovenských vakcinacistov "otvára nožík vo vrecku", v mnohých z nás "vzkypí svätý hnev", ale pamätajme na to, že násilníctvom si nijak nepomôžeme - skôr naopak.

       Náš spravodlivý hnev môžeme využiť na bombardovanie našich volených (akože) zástupcov v Národnej rade požiadavkami za zrušenie povinného očkovania (nie že by som sa nazdával, že poslanci len tak zrušia povinné očkovanie, ale treba im opakovane dávať jasne najavo, že v Národnej rade majú zastupovať nás a nie výrobcov vakcín), na vlastné štúdium a následné sprostredkúvanie nadobudnutých poznatkov svojmu okoliu (príbuzní, priatelia, známi, kolegovia...), na pomoc obetiam očkovania, na zbieranie podpisov pod Petíciu za slobodnú voľbu v očkovaní, na napísanie svojho príbehu zo života, v ktorom budú opísané skúsenosti s očkovaním (na poučenie/výstrahu iným), na písanie/telefonovanie (hlavne vecných a podložených reakcií na otlačené/odvysielané zjavné bludy vakcinacistov) do rôznych médií, prekladanie zaujímavých článkov o očkovaní z cudzích jazykov atď.

       Chceme dosiahnuť slobodnú voľbu v očkovaní a skutočnú slobodu predsa nemožno dosiahnuť jej pošliapavaním. Hrubá agresia (obzvlášť v podobe fyzického útoku, dokonca so smrteľnými následkami) voči našim názorovým oponentom je nezlučiteľná so skutočnou slobodou, nezlučiteľná s našimi cieľmi. Je na mieste (v prípade potreby aj fyzicky) brániť svoju slobodu - brániť seba/svoje dieťa pred vnucovaným očkovaním, nie je však oprávnené len tak zastreliť niekoho, kto na mňa/moje dieťa práve neútočí, kto priamo neohrozuje môj život resp. život môjho dieťaťa.

       Pakistanskí ozbrojenci, hoci právom rozhorčení, nám svojím - síce pochopiteľným, predsa však odsúdenia hodným - činom urobili veľkú medvediu službu. Dokážme, že odporovať zlovoľnej štátnej moci, spojenej s mocibažnými a ziskuchtivými korporáciami (tzn. odporovať fašizmu, keďže Benito Mussolini definoval fašizmus ako spojenie štátnej a korporátnej moci), sa dá aj inteligentne a mierumilovne. Ostatne - vzhľadom k tomu, že nemáme v rukách ani finančnú ani donucovaciu moc (políciu, armádu), nič iné nám ani neostáva, ak teda nechceme sami sebe podpíliť konár, na ktorom sedíme. Naučme sa svoj prípadný hnev a vôľu k odporu využiť tvorivo a účelne, nie násilnícky a ničivo. A k tomu nám dopomáhaj Pán Boh!

 


Napísanie a zverejnenie tohto článku zabralo autorovi približne 4 hodiny čístého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Stanovisko k streľbe do očkujúcich zdravotníkov v Pakistane

bot

google | 31.07.2014

<a href="https://google.sk">ja som Google bot</a>

uzasny Pakistan

Lekno | 19.06.2013

Pristup pakistancov je uzasny. Skoda, ze postup neuplatnuju aj tu podobnym sposobom. Ockovanie je toxicke a nicomu nepredchadza = smrt

Ing. Fillo

Adriana | 28.05.2013

Ďakujeme za Vašu prácu, veľmi si vážime Váš boj za naše práva. My rodičia bojujeme za svoje deti a nedáme sa zlomiť. Keď bude treba vyjdeme i do ulíc.
A ešte jedna poznámka: lekári nás sami presviedčajú o tom, že im na našich deťoch vôbec nezáleží. Nepoznajú ani neuznávajú žiadnu kontraidikáciu pre očkovanie. Idú aj cez mŕtvoly. Hlavne treba rýchlo zaočkovať a potom si pomastiť vrecká. Fuj zapredali nás a naše zdravie za špinavé (krvavé) peniaze.

"KARMA je všemocná , vše vyléčí"

Jano | 17.01.2013

Kdo toto napsal je .......... nemohu najít slova , nebudem očkovat nebudem léčit a ty vaše slátaniny je vyléčí .......

Re:"KARMA je všemocná , vše vyléčí"

Ing. Marián FILLO | 23.01.2013

Pakistan, Indiu, Afganistan či Nigériu by z detskej obrny vyliečili hlavne odstránenie podvýživy a nastolenie európskeho štandardu hygieny.

S očkovaním to do činenia nemá prakticky vôbec nič.

A fakt nerozumiem, prečo píšete o karme. Kto tu spomínal karmu?

lolo

Ladislav Melisko | 03.01.2013

Filko vy ste fakt genius, ako manipulujete so statistikami. "To znamená, že očkovanie škodí viac než tá choroba, ktorej sa týmto očkovaním má predísť." - oralna poliovakcina moze sice sposobit paralyzu, ale tvrdit, ze sposobuje viac ochoreni ako samotne polio - hello? Dokym sa neockovalo, detskou obrnou sa len u nas nakazili tisice deciek, tak porovnavate neporovnatelne. A zvalovat vinu je za zastrelenych na iniciatorov ockovacieho programu - vy uz ste fakt truba. Nechcete strelbu nejakych vymetencov na skolach tiez zvalit na uradnikov z ministerstva skolstva, ze tam posiela decka, a riskuje tak ich zivoty? Vy sa spamatajte a neoblbujte ludi - aspon nie uplne bezuzdne.

Re:lolo

Ing. Marián FILLO | 11.01.2013

Vážený pán Meliško,

obávam sa, že ste si zmýlil lokál.
Martin Filko bol poradcom Radičovej:
https://hnonline.sk/slovensko/c1-55255590-radicovej-poradca-na-platy-sestier-peniaze-chybali

Ja s ním nemám vôbec nič spoločné.

Vaše trápne urážky mi nestoja za to, aby som na ne odpovedal.

Čo sa týka štatistiky, také sú fakty: divoký vírus skutočne spôsobuje dnes oveľa menej ochorení než živá orálna vakcína. Môžete ignorovať fakty, ak chcete, ale Vaša ignorancia nie je argumentom.

S násilím začali očkovači + násilie plodí násilie. To je tiež nevyvrátiteľný fakt. Aj to môžete ignorovať, ale opäť platí: Vaša ignorancia nie je argumentom.

Re:Re:lolo

Ladislav Melisko | 16.01.2013

Fillo, vy ste schopný poprieť aj gravitáciu.
"divoký vírus skutočne spôsobuje DNES oveľa menej ochorení než živá orálna vakcína" - no aby aj nie, keď sa DNES proti poliu očkuje, bolo vo viacerých krajinách eliminované a už sa ním nenakazia desaťtisíce deciek. Skúste si to prečítať ešte raz a ešte raz sa nad tým dobre zamyslieť. Dochádza vám to už?
Keby sa očkovať prestalo, polio tu máme znova. A verte tomu, že by ho bolo viacej ako z vakcíny.

Re:Re:Re:lolo

Ing. Marián FILLO | 23.01.2013

Keby ste mal trochu poňatia o detskej obrne, tak by ste vedel, že sa šíri v prvom rade vďaka chabej hygiene (presne tak isto ako žltačka typu A). Takže na návrat detskej obrny by bol potrebný radikálny pokles hygienického štandardu - so zaočkovanosťou to má do činenia naozaj len veľmi málo (ak vôbec niečo).

Stojím si za svojím konštatovaním a Váš "argument" na veci vôbec nič nemení, pretože je čistou a nepodloženou špekuláciou typu "čo by bolo keby".

Faktom stále zostáva, že očkovanie proti detskej obrne v Pakistane, Nigérii, Indii a ďalších krajinách tretieho sveta spôsobuje oveľa viac ochrnutí než choroba, pred ktorou by toto očkovanie malo chrániť.

Ale "Primum non nocere" Vám zrejme nič nehovorí, že?

Stanovisko k streľbe do očkujúcich zdravotníkov v Pakistane Viac tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/stanovisko-k-proti-ockovacej-prestrelke-v-pakistane/

Jana | 26.12.2012

pan Filo, ak sa odvolavate na inteligenciu, nehovorte o "spravodlivom hneve", lebo ziaden hnev nie je spravodlivy. Hnev je jednym z hriechov cloveka. Velmi si vazim vasu pracu a osvetu, prosim vas, zmente mierne vase pisomne prejavy. dakujem

Re:Stanovisko k streľbe do očkujúcich zdravotníkov v Pakistane Viac tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/stanovisko-k-proti-ockovacej-prestrelke-v-pakistane/

Ing. Marián FILLO | 28.12.2012

To je, myslím, len otázka rozdielnej terminológie.

Pod spravodlivým hnevom mám v tomto texte na mysli rozpoznanie, že niečo nie je "v súlade s kostolným poriadkom", výraz nevôle nad touto situáciou a prípadne aj silnú snahu napraviť to, aby to v súlade s kostolným poriadkom bolo.

P.S.: Čo podľa Vás asi tak prežíval Kristus pri vyhadzovaní vekslákov z jeruzalemského chrámu (Jn 2:15 - "A urobil si bič z povrázkov, vyhnal z chrámu všetkých, aj ovce a voly, peňazomencom rozhádzal peniaze a poprevracal stoly;")? Alebo keď nazval podaktorých "hadmi a vreteničím plemenom" (Mt 23:33)? Nebol to hnev?

Popularita stupa

Fireman | 22.12.2012

...pan Fillo, gratulujem, tato stranka zacina byt popularna, nakolko ju zacinaju citat a diskutovat aj ludia co im je vsetko jedno pripadne sem tam radi vyryvaju...uz vas necitaju len rodicia ktori chcu vediet viac...tak nech vas to tesi...a nedajte sa vyprovokovat debilnymi poznamkami...tito vtipalkovia mozno casom pochopia odkial vietor fuka a kde je ten (smradlavy zdochnuty) pes zakopany...drzim palce a zelam pokojne sviatky...

takhle to brzo dopadne se vsema kdo nebude respektovat to co by mel

fdsfjsodi | 21.12.2012

mistr Fillo jste hrdina, mate mou uctu.
to ze rodice deti mohou sestrelit zdravotnicky personal je jejich riziko povolani, je to jejich chyba zdravotniku(tento fakt absolutne degraduje jejich funkci ci status), ze jsou tak voprskly ... ja osobne bych mel respekt k nazoru rodicu, ockovat deti proti jejich presvedceni to nemuze dopadnout dobre...

Re:takhle to brzo dopadne se vsema kdo nebude respektovat to co by mel

Ing. Marián FILLO | 22.12.2012

Viete, mne ten očkovací záťah v Pakistane pripomína jednu pasáž zo seriálu South Park.

Po zuby ozbrojená jednotka obkľúčila budovu, v ktorej sa zhromaždili členovia údajne samovražednej sekty. Veliteľ zásahu hovorí (dúfam, že si dobre spomínam):
"Nedovolíme jim spáchat sebevraždu, i kdybychom je měli všechny postřílet."

Presne tak aj s očkovaním proti detskej obrne v Pakistane. Nasadení zdravotníci chcú masovo "páchať dobro" doposiaľ neočkovaným deťom - odvrátiť hrozbu - aj za cenu, že by ich tým mali zabiť či doživotne dokaličiť - čo je väčšie zlo, než to, ktoré chceli odvrátiť.

antivakcinatori

Taliban? | 21.12.2012

Takťže vás platí taliban, aby ste na celom svete bojovali proti očkovaniu? Zaujímavé

Re:antivakcinatori

Ing. Marián Fillo | 21.12.2012

keby ma platil Taliban, tak by som asi neodsúdil jeho protiočkovaciu akciu. Teda ak za tým Taliban vôbec stojí, čo (nakoľko viem) nie je isté.

Každopádne, čo by asi tak Taliban získal financovaním odporu proti povinnému očkovaniu na Slovensku? To by ma naozaj veľmi zaujímalo

Re:Re:antivakcinatori

Helena | 21.12.2012

Pán Ing. Fillo, len sa nedajte "vytočiť". Mnohí si Vás veľmi vysoko vážia, vrátane mňa.

Senior

Helena | 21.12.2012

https://buzz.naturalnews.com/000756-vaccines-vaccinations-Australian_Vaccination_Network.html

Záznamy: 1 - 18 zo 18

Pridať nový príspevok