Ružinovská pôrodnica ignoruje zrušenie povinného očkovania proti tuberkulóze

03.01.2012 23:23

Ing. Marián Fillo

 

       Včera, t.j. 2.I.2012 sme dostali správu od jednej mamičky, ktorá na sklonku minulého roku rodila v pôrodnici v Bratislave-Ružinove. Jej bábätko PROTI JEJ VÔLI zaočkovali proti tuberkulóze, a to včera, tzn. vyše deň po úplnom zrušení povinného očkovania proti tuberkulóze.

       Sestrička sa ani len neospravedlnila, že mamičku "zabudla informovať" o tom, že okrem screeningu, na ktorý akože bábätko odnášala, plánuje vykonať aj očkovanie proti TBC. (Ne)zodpovedná lekárka sa ospravedlnila za sestričku, ale len za to, že mamičku neinformovala úplne. Táto lekárka dokonca mala tú drzosť, že vyhlásila: "Keďže ide o povinné očkovanie, nie je potrebné si vopred pýtať informovaný súhlas rodiča."

       Osobne by som dal všetkých, čo sú za toto zodpovední, zavrieť natvrdo aspoň na 10 rokov. Už vyše 7 rokov platí zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, podľa ktorého je lekár povinný objektívne informovať pacienta (tzn. povedať mu klady aj zápory) a pýtať si súhlas s každým zdravotníckym zákrokom. Nijaké preventívne očkovanie (ani povinné) nie je výnimkou z tejto povinnosti. To znamená, že už najmenej 7 rokov sa v niektorých pôrodniciach hrubo porušujú zákony Slovenskej republiky a taktiež ohrozujú životy novo narodených detí. Totiž kontraindikáciou očkovania proti tuberkulóze je nedostatočná imunita (imunodeficiencia), ktorá môže byť dedičná. Či sa imunodeficiencia vyskytovala u rodičov alebo súrodencov bábätka, nemôže očkujúca lekárka či zdravotná sestra vôbec vedieť, keď sa ani len neobťažovala informovať matku o tom, že chce bábätko očkovať, a mamička tak k tomu nemohla pred očkovaním vôbec nič povedať. Dúfam, že mamička ružinovskú nemocnicu zažaluje a že súd spravodlivo rozhodne na výstrahu všetkým fašistom v slovenskom zdravotníctve.

       Z celej kauzy vyplýva jedno zásadné poučenie: ak si nezvolíte pôrod v Rakúsku alebo doma, ale predsa len pôjdete do pôrodnice, treba z pôrodnice zdupkať čo najrýchlejšie, najlepšie ešte v deň pôrodu. Pôrodnica nie je väznica a nemá právo Vás a Vaše bábätko "nepustiť domov". V prípade, že by sa niekto pokúšal zabrániť Vám v odchode z pôrodnice, okamžite volajte políciu. Ak z rôznych dôvodov musíte alebo chcete zostať tie 4 či 5 dní v "dome hrôzy", tak je naozaj nevyhnutné nepustiť bábätko z očí a najlepšie ani z rúk. Ak ste po pôrode slabá/vyčerpaná a nezvládate na to dohliadnuť, povolajte do služby manžela, mamu, otca či inú ochotnú osobu, ktorá zabráni vakcinacistom zničiť zdravie Vášho bábätka už na 4. deň po narodení.

 

P.S.: Pôrodnica v Bratislave-Ružinove je povestná očkovacím proti TBC aj napriek vôli matky. Pozor si ale treba dávať aj v ostatných pôrodniciach, pretože je veľmi pravdepodobné, že aj inde ešte majú nejaké "zvyšné vakcíny", ktoré "treba minúť" čo najskôr, kým ľudia ešte nevedia, že očkovanie proti TBC je už pár dní úplne zrušené.

 


Napísanie a uverejnenie tohto článku trvalo autorovi približne 40 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Ružinovská pôrodnica ignoruje zrušenie povinného očkovania proti tuberkulóze

???

Nina | 03.01.2012

fuha, tak toto by ma teda pekne nasralo... V Banskej Stiavnici sa ma hned na prijme pytali na toto ockovanie a s odmietnutim nemali ziadny problem,v pohode to zapisali do papierov. A to vtedy este nebolo ani zrusene (jul 2011).

Re:???

petra | 04.01.2012

chcela by som len doplnit, lebo nemam rada mystifikaciu porodnice v BS, aka je uzasna, lebo nie je (hoci, zial je TOTO zrejme to najlepsie, co na sk mame), a preto dodavam, ze je fajn, ze ste si mohli vybrat, ci date alebo nedate dieta ockovat. to je to pozitivne.

no nedialo sa to preto, zeby tam boli taki tolerantni, ale preto, ze ste zrejme boli mimo spadu, teda odniekial inakadial, nez z BS, a tiez preto, ze tam maju relativne malo deti, jedna vakcina sa deli medzi viacere deti a ked uz sa nacne, tak ju chcu ekonomicky spotrebovat.

preto i nam, ked sme tam boli v 2008, povedali, ze ok, ze ockovanie prebehne potom v ambulancii pediatra, pricom nasa pediatricka to ma podobne, dava(la) niekolko deti na jeden termin.

rovnako i v topolcanoch, v auguste 2011. po odmietnuti BCG iba konstatovali, ze to ani nejdu zaznamenavat a nechaju to na pediatra (s podtonom, nech sa s vami trapi on).

:-(

eva | 03.01.2012

okrem sťažnosti na príslušný úrad by som okamžite volala Markízu, JOJku aj Slov. televíziu, aby sa to dozvedeli všetci a dávali si pozor aj v iných pôrodniciach.

??

eaka | 03.01.2012

Ako mohla sestrička vôbec plánovať vykonať očkovanie, keď bolo zrušené??????????????????????????????? Dúfam, že to mamička nenechá len tak, pretože na pôrodniciach si všetci asi myslia, že si môžu robiť s mamičkami a bábätkami, čo chcú, pretože maminy sú celé rady, že po pôrode žijú a nemajú čas ani energiu takéto prešľapy voči sebe a svojim deťom riešiť!!!!

super príspevok

Heimdall | 03.01.2012

Máte absolútnu pravdu vo všetkom čo ste v príspevku poznamenali, ďakujeme za informáciu

udat

ela | 03.01.2012

... udat taku ,,lekarku,, na RUVZ... Vdaka takymto je Slovensko este vzdy temna diera...

Re:udat

el | 03.01.2012

... oprava - udat na UDZS, Urad pre dohlad na zdrav. starostliv.

Re:Re:udat

Joe | 03.01.2012

Podat trestne oznamenie a riesit sudne. Nic ine nema zmysel. Teda, iba ak si ju niekde pockat a zmlatit, alebo napichať vakcínami. :-)

Re:Re:Re:udat

Ing. Marián FILLO | 09.01.2012

Zmazal som príspevky, ktoré nijak nesúviseli s témou článku ani s očkovaním ako takým.

<< 1 | 2 | 3

Pridať nový príspevok