Ružinovská pôrodnica ignoruje zrušenie povinného očkovania proti tuberkulóze

03.01.2012 23:23

Ing. Marián Fillo

 

       Včera, t.j. 2.I.2012 sme dostali správu od jednej mamičky, ktorá na sklonku minulého roku rodila v pôrodnici v Bratislave-Ružinove. Jej bábätko PROTI JEJ VÔLI zaočkovali proti tuberkulóze, a to včera, tzn. vyše deň po úplnom zrušení povinného očkovania proti tuberkulóze.

       Sestrička sa ani len neospravedlnila, že mamičku "zabudla informovať" o tom, že okrem screeningu, na ktorý akože bábätko odnášala, plánuje vykonať aj očkovanie proti TBC. (Ne)zodpovedná lekárka sa ospravedlnila za sestričku, ale len za to, že mamičku neinformovala úplne. Táto lekárka dokonca mala tú drzosť, že vyhlásila: "Keďže ide o povinné očkovanie, nie je potrebné si vopred pýtať informovaný súhlas rodiča."

       Osobne by som dal všetkých, čo sú za toto zodpovední, zavrieť natvrdo aspoň na 10 rokov. Už vyše 7 rokov platí zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, podľa ktorého je lekár povinný objektívne informovať pacienta (tzn. povedať mu klady aj zápory) a pýtať si súhlas s každým zdravotníckym zákrokom. Nijaké preventívne očkovanie (ani povinné) nie je výnimkou z tejto povinnosti. To znamená, že už najmenej 7 rokov sa v niektorých pôrodniciach hrubo porušujú zákony Slovenskej republiky a taktiež ohrozujú životy novo narodených detí. Totiž kontraindikáciou očkovania proti tuberkulóze je nedostatočná imunita (imunodeficiencia), ktorá môže byť dedičná. Či sa imunodeficiencia vyskytovala u rodičov alebo súrodencov bábätka, nemôže očkujúca lekárka či zdravotná sestra vôbec vedieť, keď sa ani len neobťažovala informovať matku o tom, že chce bábätko očkovať, a mamička tak k tomu nemohla pred očkovaním vôbec nič povedať. Dúfam, že mamička ružinovskú nemocnicu zažaluje a že súd spravodlivo rozhodne na výstrahu všetkým fašistom v slovenskom zdravotníctve.

       Z celej kauzy vyplýva jedno zásadné poučenie: ak si nezvolíte pôrod v Rakúsku alebo doma, ale predsa len pôjdete do pôrodnice, treba z pôrodnice zdupkať čo najrýchlejšie, najlepšie ešte v deň pôrodu. Pôrodnica nie je väznica a nemá právo Vás a Vaše bábätko "nepustiť domov". V prípade, že by sa niekto pokúšal zabrániť Vám v odchode z pôrodnice, okamžite volajte políciu. Ak z rôznych dôvodov musíte alebo chcete zostať tie 4 či 5 dní v "dome hrôzy", tak je naozaj nevyhnutné nepustiť bábätko z očí a najlepšie ani z rúk. Ak ste po pôrode slabá/vyčerpaná a nezvládate na to dohliadnuť, povolajte do služby manžela, mamu, otca či inú ochotnú osobu, ktorá zabráni vakcinacistom zničiť zdravie Vášho bábätka už na 4. deň po narodení.

 

P.S.: Pôrodnica v Bratislave-Ružinove je povestná očkovacím proti TBC aj napriek vôli matky. Pozor si ale treba dávať aj v ostatných pôrodniciach, pretože je veľmi pravdepodobné, že aj inde ešte majú nejaké "zvyšné vakcíny", ktoré "treba minúť" čo najskôr, kým ľudia ešte nevedia, že očkovanie proti TBC je už pár dní úplne zrušené.

 


Napísanie a uverejnenie tohto článku trvalo autorovi približne 40 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Ružinovská pôrodnica ignoruje zrušenie povinného očkovania proti tuberkulóze

Re:Cudujete sa, ako ze o tom lekari nevedeli?

Ing. Marián FILLO | 15.01.2012

Neznalosť zákona neospravedlňuje.

To je ozaj trapas a totálny právnický analfabetizmus.

surovci

ferko | 11.01.2012

Hovorkyňa FN v relácii TV JOJ zahmlieva ako farizeji. Vraj ak by neočkovali, porušili by zákon.Totiž zdravotnícki pracovníci porušili prvoradý zákon "predovšetkým neuškodiť". Zaujímalo by ma a iste aj ostatných, akým spôsobom očkujúci lekár vylúčil u novorodenca primárnu či sekundárnu imunodeficienciu, snáď nie pozretím do kryštáľovej gule!

sestrička a lekárka

M. | 07.01.2012

sestrička nemá čo informovať o očkovaní. To prislúcha výhradne lekárovi. A ak lekár povie, že nemusí informovať, tak nech ide do prdele. Ako vidno v Ružinove majú dobrý bordel, a nielen tam.

Re:sestrička a lekárka

Ing. Marián FILLO | 13.01.2012

V zákone je napísané "lekár alebo ním poverená sestra", takže ak lekár poverí sestru, tak môže aj sestra.

treba okamžite konať

Lucia | 04.01.2012

Okamžite ale okamžite podať sťažnosť na všetkých dotyčných čo tam vtedy boli, od primára až po upratovačku. následky može mať dieťa aj o niekoľko týždňov , potom už bude neskoro sa dovolávať pravdy. železo treba kuť za horúca.

Re:treba okamžite konať

Veve | 06.01.2012

Dnes tento pripad davali v televiznych novinach, mamicka ich zazalovala, ale ako to chodi u na Slovensku, urcite si to nikto neodskace

preco mamina nebola pri dietati?

petra | 04.01.2012

zaujima ma odpoved, ze preco nebola mamina pri dietati? bola leziaca, po sekcii, nemohla ist s dietatom?

myslim , ze to je dobra forma prevencie takychto situacii, chodit na kazde vysetrenie s dietatkom.

casto to nebyva standard, sestricky i dr maj voci tomu vyhrady, ale rodic ma plne pravo ist na kazdy ukon mimo izbu s dietatom, podla mna to treba vyuzivat.

ina situacia, samozrejme, je, ked matka nemoze chodit a pod. tam uz je to iste tazsie.

ja som tak chodila so vsetkymi detmi, nie kvoli kontrole personalu, to som nemala potrebu, ale kvoli tomu, ze sa mi to zdalo prirodzene. mnohe sestricky s tym mali problem (to nam neverite, ze mu nieco spravime..nemame radi ked na nas niekto pozera pri praci...), no povedala som, ze to nie je o nich, ale o mne, ze ja sa tak citim lepsie a chcem byt pri dietatku co najviac, ze to tak citim. niektori si asi o mne mysleli vselico, ale bola som s dietatom pri vsetkych ukonoch.

... udreli si uz vsetci ....

Slav | 03.01.2012

... alebo sa este niekto prida ....
... ked uz pichli uz sa to neodpichne ... ostava len veiit ufat ze to male rozchodi ...
----------------------------------
...urcite doporucujem ako väčšina hore - podat staznost na UDZS ...+ tretstne oznamenie za pokus o vedome ublizenie na zdravi s moznostou trvalych nasledkov ...
-------------------------------------
... najhorsie na tom je ... poznanie kolko Dešpektu, arogancie a "Übermensch-stva" su schopní MUDRcovia a sestricky prejavit rodičke i čerstvo narodenému bábatku ... podobny pristup sa snad dial len v koncentrakoch ? ...
... ze VAS HANBA FACKUJE. ..kazde rano v zrkadle ...
...

okamzity trest

jan | 03.01.2012

manzelka mi poslala tento clanok. nebudem tu opisovat co by som s dotycnou pani lekarkou a ostatnými vinnikmi najradsej spravil. je to nehorazna drzost . ta lekarka a sestricka ktora poslucha nariadenia nemaju v zariadeni ktore ma pomahat ludom co robit. presne to opisal uz niekto predo mnou. oni nepomahaju, praktizuju ,,nacizmus,,(pardon ak sa to niekoho dotklo) spravnejsie povedane praktizuju zmyslanie chorych mozgov. pani doktorka by si mala ist trochu posediet do chladku, pretoze nielen porusila zakon niekolkokrat ale co je dolezitejsie ohrozila zivot novonarodeneho cloveka (hlavne tym ze sa vopred neinformovala o dedicnych chorobach rodicov) kazdopadne by ju mali z nemocnice ako zamestnankinu prepustit. tak isto aj sestricku . pretoze sa mi nezda aby obidve ako zamestnankine nemocnice nevedeli o zruseni ockovania. ak to vedela sestricka mala protestovat a informovat nadriadenejsieho o zameroch pani doktorky. vazeny zijeme na slovensku a tu demokracia nieje a nikdy nebola. demokracia v state je len vtedy ak je povolena domobrana s pravom vlastnit zbran na okamzite zastrelenie skodnej. v tomto state ma vacsie pravo zlodej a idot.

Antolska Ba

jana | 03.01.2012

na Antolskej problem neni

<< 1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok