Prečo v utorok 30. a stredu 31.X.2012 nevyjdú na www.slobodaVockovani.sk žiadne články

29.10.2012 05:22

Ing. Marián FILLO

 

       Tento mesiac (október 2012) je mimoriadne hojný na zaujímavé správy o očkovaní, čo sa významne odrazilo aj na návštevnosti týchto stránok. Hoci mesiac ešte neskončil, už padli všetky doterajšie rekordy vo všetkých metrikách, ktoré štatistiky servera ponúkajú. Niektoré metriky sú dokonca na hodnotách vyšších než dvojnásobok doterajšieho rekordu.

       Tento výrazný nárast návštevnosti nás nesmierne teší, má však aj svoju odvrátenú stranu. Webhostingová služba, ktorú využívame (WebNode.sk), má obmedzenú prenosovú kapacitu na mesiac a v prípade, že je táto kapacita prekročená, nie je možné meniť web až do začiatku ďalšieho mesiaca. Podľa všetkého dôjde k prekročeniu predplatenej prenosovej kapacity práve dnes (pondelok 29.X.2012).

       Situáciu by bolo možné vyriešiť doplatením si za najvyšší "balíček", kde nie je prenosová kapacita nijak obmedzená, avšak tento doplatok na 2 roky vychádza na vyše 270 €. Pri našich finančných pomeroch je to pomerne vysoká čiastka, obzvlášť ak je vcelku pravdepodobné, že aféry s hexavakcínou sa nebudú opakovať každý mesiac, a teda množstvo prenesených stránok a obrázkov sa v novembri 2012 a ďalších mesiacoch zmestí do predplatenej kapacity. V takom prípade by tento doplatok bol zbytočným plytvaním peňazí, čo by mi bolo naozaj ľúto.

       Ak by sa však situácia s prekročením predplatenej prenosovej kapacity opakovala v ďalších mesiacoch, pokúsime sa to nejak riešiť a keďže prechod na nejakú inú (lacnejšiu) službu je extrémne časovo a personálne náročný, asi nám nezostane nič iné než nazbierať tých vyše 270 €. V prípade, že nám s tým budete chcieť pomôcť, uvítame akúkoľvek čiastku na účte č.: 4202292839/8360 (mBank / BRE Bank).

       Keďže www.slobodaVockovani.sk je internetový denník, čo znamená, že v priemere vydáme aspoň 1 článok denne, a zároveň v utorok a stredu nebudeme môcť žiadny článok vydať, pripravili sme pre vás dnes výnimočne hneď tri články.

       Dúfam, že napriek vyššie uvedenému malému technicko-ekonomickému zádrheľu zachováte nášmu denníku doterajšiu priazeň a vopred ďakujem za akúkoľvek peňažnú podporu nášho snaženia.