Ohliadnutie za rokom 2013 v oblasti (ne)očkovania

01.01.2014 14:15

Ing. Marián Fillo

 

       Rok 2013 nám priniesol viacero udalostí na poli (ne)očkovania, z ktorých si dovolím vybrať to, čo mi pripadá najdôležitejšie (a na čo som nezabudol):

 

Slobodný vysielač

       14.I.2013 začalo vysielanie internetovej rozhlasovej stanice Slobodný vysielač Banská Bystrica. Tento rozhlas dal odporcom povinného očkovania za necelý rok viac priestoru než všetky ostatné rozhlasové a televízne stanice dokopy za celú svoju históriu. Bolo to vždy v relácii Informačná vojna večer po 2100:

 • v stredu 23.I.2013 — ja, tzn. Ing. Marián Fillo, www.slobodaVockovani.sk
 • v pondelok 28.I.2013 — ja
 • v utorok 5.II.2013 — Mgr. Peter Tuhársky, Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania (IURO), www.RizikaOckovania.sk
 • vo štvrtok 14.II.2013 — ja
 • v piatok 8.III.2013 — ja & Ing. Iva Vranská Rojková, IURO
 • v stredu 17.IV.2013 — ja
 • v pondelok 22.IV.2013 — ja
 • v piatok 17.V.2013 — ja
 • v utorok 21.V.2013 — Mgr. Peter Tuhársky
 • v stredu 26.VI.2013 — Mgr. Peter Tuhársky
 • v utorok 23.VII.2013 — Mgr. Peter Tuhársky
 • v piatok 6.IX.2013 — Mgr. Peter Tuhársky & Ing. Renáta Krausová, mesačník Dieťa, www.dieta.sk
 • vo štvrtok 17.X.2013 — Mgr. Peter Tuhársky
 • v piatok 15.XI.2013 — Mgr. Peter Tuhársky
 • v stredu 18.XII.2013 — Mgr. Peter Tuhársky

       Relácie nájdete v archíve Slobodného vysielača, prípadne ak niečo nenájdete alebo to nebude fungovať, skúste pohľadať na uloz.to, a ak ani tam neuspejete, napíšte na sloboda.v.ockovani@gmail.com. Mám všetky relácie odložené.

       Slobodný vysielač funguje prakticky len z dobrovoľných príspevkov poslucháčov, preto ak si to môžete dovoliť a považujete činnosť Slobodného vysielača na tomto poli za dôležitú a hodnotnú, zvážte, prosím, finančnú a/alebo mediálnu podporu Slobodného vysielača, ideálne trvalým príkazom vo výške aspoň 1 € mesačne.

 logo Slobodný vysielač       Podotýkam tiež, že logo Slobodného vysielača, ktoré vidno na každej jednej stránke na www.slobodaVockovani.sk, nie je platenou reklamou, ale dobrovoľnou propagáciou Slobodného vysielača, za ktorú tento neplatí absolútne nič. Naopak, ja mám zriadený trvalý príkaz na prevod 4,64 € (výška koncesionárskych poplatkov) každý mesiac na účet Slobodného vysielača. To len keby náhodou niekto tvrdil alebo si myslel, že táto stránka žije z reklamy na Slobodný vysielač. Ja viem, je to úlet, ale už som si prečítal/vypočul na svoju adresu aj podstatne väčšie úlety.

 

Infoterorizmus

       Na začiatku roka sa už tradične v polke januára na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách konal IV. slovenský vakcinologický kongres. V rámci neho dostal priestor aj nám už dobre známy reklamný agent farmaceutického priemyslu (konkrétne aj hneď niekoľkých výrobcov vakcín, vrátane sponzorov tohto kongresu) PhDr. Martin Kasarda, PhD. so svojou prednáškou Internet a očkovanie: nástroj pozitívnej komunikácie a informačno-teroristickej dezinformácie. V reakcii na to sme — sťaby pozitívnu komunikáciu — vyhlásili Dni dobrých myšlienok a modlitieb.

 

Mesačník Dieťa o očkovaní konečne otvorene

       Po 19 rokoch výlučne jednostranného informovania len a len o pozitívach očkovania mesačník dieťa zverejnil v č. 3/2013 rozhovor s MUDr. Ludmilou Elekovou, ktorú čitateľom www.slobodaVockovani.sk určite netreba predstavovať. Tento rozhovor rozhorčil viacerých predstaviteľov slovenských pediatrických kruhov. Následne v č. 4/2013 a 5/2013 dostala doc. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD., predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti, o 2 strany väčší priestor než Dr. Eleková z čoho je jasné, že mesačník Dieťa sa nijak nebráni prezentácii názorov z oboch strán barikády, nejde teda o zaradenie spiatočky, ale o otvorenie širokej diskusie. Logika nepustí, ale ťažko očakávať logiku od vakci-sektárskych fanatikov, navyše sponzorovaných výrobcami vakcín. Ťažko vysvetliť niekomu jeho omyl, keď od zotrvávania na tomto omyle závisí jeho živobytie.

       Vakci-križiaci teda z časopisu Dieťa začali vyrábať celonárodnú hrozbu, dobre že nie Antikrista, a to len a len vďaka tomu, že dal priestor NIELEN im, ale aj druhej strane, tzn. nám. Na nadchádzajúcom V. slovenskom vakcinologickom kongrese v polke januára 2014 dokonca vakci-reklamný agent Kasarda bude ľahko manipulovateľným pediatrom (česť vzácnym výnimkám) prednášať na tému Časopis Dieťa: bulvarizácia ohrozujúca život. Na takéto lacné a skrz-na-skrz lživé brnkanie na city od študovaného a dobre plateného reklamného agenta môže skočiť leda tak úplne vymletý človek, nuž ale takých je, žiaľ, medzi účastnikmi vakci-kongresu obrovské percento, čo dosvedčujú aj priam neuveriteľné hlášky, ktoré mnohí (aj) Kasardom mediálne vyškolení pediatri hovoria neočkujúcim rodičom, a tí potom buď priamo mne alebo na verejných diskusných fórach, ktoré navštevujem. Keby som tie hlody zbieral, už by som mohol vydať čisto z nich zostavenú vyše sto-stranovú knihu.

 

Beseda s Dr. Liptákom

       Ako jediný z niekoľkých desiatok oslovených lekárov prijal pozvanie na diskusiu o očkovaní s názorovým oponentom (mnou) MUDr. Peter Lipták, člen Pracovnej skupiny pre imunizáciu pri Úrade verejného zdravotníctva SR (tiež známom ako Ústredný výbor vakci-lobby). Ako to dopadlo, si môžete pozrieť na stránke usporiadateľky.

 

Nový vakci-lobistický portál

       Po tlačených Očkovacích novinách, ktoré (ako sa v nich samých písalo) boli vydávané firmou GlaxoSmithKline, boli pravdepodobne koncom apríla, kedy býva tzv. Európsky imunizačný týždeň (European Immunization Week = EIW), rozumej: týždeň mimoriadne intenzívnej vakci-lobistickej propagandy, spustené do ostrej prevádzky Očkovacie noviny na webe. Šéfredaktorom je — kto by to bol povedal? :-) — PhDr. Martin Kasarda, PhD.

       Áno, správne predpokladáte, že na tomto portáli nenájdete jedinú správu, ktorá by bola voči očkovaniu negatívna. Ako inak, keď to je vlastne len samá skrytá (nepriznaná) reklama výrobcov vakcín (prípadne jedného výrobcu vakcín)? Čítanie tejto stránky je teda asi tak užitočné, ako čítanie reklamných letákov na vakcíny. Marketingové frázy, na míle vzdialené od reality. Ale však presvedčte sa sami! :-)

 

obálka mesačníka Zem & vek č. 6/2013Zem & vek

        V máji 2013 vyšlo prvé číslo nového mesačníka Zem & vek, ktorý na 120 stranách bez reklamy ponúka necenzurované informácie z rôznych oblastí spoločnosti, vrátane zdravotníctva, konkrétne aj očkovania. Už v prvom čísle vyšiel môj článok Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve?, ktorý vzbudil mimoriadny ohlas o dva mesiace neskôr (viď nižšie).

       Okrem toho mi vyšli v mesačníku Zem & vek ďalšie dva články:

a na stránke www.zemAvek.sk vyšiel 3.XI.2013 ďalší môj článok, ktorý sa (zatiaľ) nezmestil do tlačeného časopisu:

 

Stretnutie s južnými susedmi

       V sobotu 11.V.2013 sme sa (bojovníci za slobodu v očkovaní na Slovensku) stretli s našimi kolegami z Maďarska v hraničnom meste Komárno. Predebatovali sme situáciu v oboch krajinách, a to so zameraním ako na očkovanie, tak aj na pôrodníctvo a popôrodnú starostlivosť o bábätká. V závere sme sa tiež zamysleli nad možnosťami vzájomnej spolupráce a dohodli na stretnutí v roku 2014, tentokrát na maďarskej strane. Celkovo vzaté možno konštatovať, že v oblasti (ne)očkovania je na tom Maďarsko oveľa horšie než Slovensko, v oblasti domácich pôrodov sú zase popredu Maďari.

 

Prvá demonštrácia za slobodu v očkovaní

potlač trička „Som za slobodu v očkovaní“       V stredu 5.VI.2013 sa v Košiciach konala vôbec prvá demonštrácia za slobodu v očkovaní, prinajmenšom v dejinách samostatného Slovenska. Zišlo sa okolo stovky demonštrantov a všetko prebehlo v pokoji, bez akýchkoľvek násilností či provokácií. Pri príležitosti demonštrácie sme si dali natlačiť tričká „Som za slobodu v očkovaní“, čo sú pravdepodobne prvé slovenské tričká na túto tému.

       V prípade, že aj vy chcete svojím odevom verejne vyjadriť svoj občiansky postoj vo veci povinného očkovania na Slovensku, môžete si stiahnuť  predlohu pre potlač trička vo formáte PDF  a poslať mailom či zaniesť napr. na USB pamäťovom médiu (ľudovo: USB kľúči) do najbližšieho papierníctva či copy-centra, ktoré robí potlač na tričká, mikiny, plátené tašky apod. Ak neviete, kam zájsť, skúste si dať do Googlu „potlač tričiek“ a meno najbližšieho mesta (prípadne najbližšieho väčšieho mesta).

 

Veľká debata Dr. Elekovej s prof. Prymulom

obálka knihy Dr. Elekovej       V sobotu 8.VI.2013 prebehla v Břeclavi v plne vypredanom kine (cca 300 miest) verejná a pekne ostrá diskusia medzi neskrývanou odporkyňou očkovania MUDr. Ludmilou Elekovou a českou vakci-celebritou, pracujúcou na rôznych štúdiách pre výrobcov vakcín, prof. MUDr. Romanom Prymulom, CSc., PhD. V záverečnej časti sa diskusie zúčastnila aj právnička Ligy lidských práv Mgr. Zuzana Candigliota.

       Otázok poslucháčov bolo tak veľa, že nebola šanca všetky ich prebrať počas jedného popoludnia/podvečera, takže na mnohé z nich hostia odpovedali dodatočne na stránkach Vitalia.cz, kde sú zverejnené aj prezentácie oboch hlavných hostí. Žiaľ, videozáznam z podujatia nie je a zrejme ani nebude k dispozícii, pretože zodpovedná osoba si v rozpore s pôvodnou dohodou zapýtala zaň 50.000,— Kč, čo je pre usporiadateľku besedy úplne nereálna čiastka. Môžete si však stiahnuť aspoň môj zvukový záznam z tohto podujatia (WMA/ZIP; 57,1 MB). Ešteže som to nahrával napriek požiadavke usporiadateľky, aby nikto nič nenahrával — okrem ňou pozvaných kameramanov.

       Krátko pred touto besedou vyšla 1. časť dvojdielnej knihy Dr. Elekovej Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba.

 

Prvá moja diskusia v celoštátnej TV

       11.VI.2013 bola na TV Wau (odnož TV JOJ) odvysielaná relácia SuperMama, natočená už 2.IV.2013, ktorej sa zúčastnila okrem mňa aj MUDr. Marta Špániková, mediálne známa neúprosná obhajkyňa povinného očkovania. Moderátorka jednostranne dávala oveľa viac priestoru pani doktorke, čo (ako som sa neskôr dozvedel od jej známej) bolo celkom úmyselné a vedomé, možno aj tajná dohoda s pani doktorkou (ak nie dokonca podmienka jej účasti). Bola to moja prvá účasť v diskusnej relácii na TV s celoslovenskou pôsobnosťou. Predtým som sa len sem-tam mihol na pár sekúnd v televíznych novinách na TV JOJ i TV Markíza.

 

Nový vakci-key opinion leader na scéne

 prof. MUDr. Joz€f Gla$a, CSc., PhD.       Svojou prednáškou 12.VI.2013 debutovala nová tvár medzi slovenskými vakci-celebritami (farmaceutickým slovníkom: key opinion leader = KOL) — prof. MUDr. Jozef Glasa, CSc., PhD. Výnimočné na ňom je, že sa (na rozdiel od ostatných KOLov) tvári ako katolícky bioetik, no hoci titulov má dosť, žiadny nie je z morálnej teológie (pod ktorú bioetika spadá), tzn. žiadny ThLic. či ThDr. Trpí tiež morálnou schizofréniou, pretože potratové tabletky sú preňho zlé (v tom sa zhodneme), ale potratové vakcíny sú preňho dostatočne dobré (a v tomto sa teda naozaj nezhodneme), aby ich povinne vnucoval každému dieťaťu (aj katolíckemu), hoci (pokrytecky) on sám zrejme žiadnou takou vakcínou očkovaný nie je (povinné očkovanie detí proti ružienke bolo zavedené v čase, keď už bol dávno dospelý — v 80. rokoch).

       Konfliktami záujmov je na slovenské pomery vysoko nadpriemerný: ústavy, v ktorých figuruje ako vedúci, sú sponzorované výrobcami vakcín — vrátane umelopotratových — (Sanofi, GlaxoSmithKline, Pfizer) a Microsoftom, ktorého zakladateľom a spoluvlastníkom je Bill Gates, veľký podporovateľ očkovania sťaby spôsobu regulácie (znižovania) populácie Zemegule. Glasova morálna schizofrénia tým nekončí, keďže Pfizer i GlaxoSmithKline (GSK) vyrábajú aj hormonálnu antikoncepciu (HAK) a Bill Gates ju masovo podporuje, hoci podľa Katolíckej cirkvi je HAK morálne neprípustná (odhliadnuc od pustošivých zdravotných dopadov HAK). Za svoje nebetyčné konflitky záujmov si vyslúžil označenie bio€tik, či dokonca meno Joz€f Gla$a, prípadne Glaxa. :-)

Glaxovi sponzori       Prof. Glasa ako nová hviezda na slovenskom vakci-nebi nesmie chýbať ani na V. slovenskom vakcinologickom kongrese, kde bude mať čestné miesto — úvodnú prednášku Etika v očkovaní. Posúďte sami morálnu integritu človeka, údajného katolíka, údajného bioetika, čo má prednášať o etike v očkovaní. Mne osobne to pripadá ako keby o výhodách vegánstva prišiel prednášať majiteľ mäsokombinátu, o dôležitosti pacifizmu George W. Bush či Adolf Hitler, alebo o nevyhnutnosti partnerskej vernosti v intímnej oblasti nejaká prostitútka „v aktívnej službe“.

       Keďže jediné, čo som od prof. Glasu na tému očkovania doposiaľ zaznamenal, bolo prihlúple urážanie, trápne až vyslovene lživé osobné útoky (či už na mňa, na skutočného bioetika ThDr. Reného Baláka, na Dr. Andrewa J. Wakefielda, na mesačník Dieťa, na Iniciatívu pre uvedomenie si rizík očkovania atď.) a ničím nepodložené (častokrát aj nelogické) tvrdenia bez akéhokoľvek dôkazu (ba čo i len snahy oň), čisto z pozície jeho (údajnej) akademickej a bioetickej autority, je celkom dobre možné, že som voči nemu zaujatý. Preto vyhlasujem týmto súťaž o 2 knihy MUDr. Ludmily Elekovej (viď vyššie, viď nižšie), ktoré dostane prvý človek, čo mi na slobodavockovani@gmail.com pošle odkaz na (alebo v prílohe) ľubovoľné verejné vyjadrenie (tlač, internet, rozhlas, TV) prof. Glasu,

 1. datované v roku 2013 alebo skôr,
 2. obsahujúce vecný logický argument (tzn. nie apel na autoritu, ani osobný útok, čiže žiadny argument ad hominem) na podporu povinného očkovania na Slovensku,
 3. podložený overiteľnými vedeckými faktami (napr. zverejnená, na internete dostupná (aj keby bola spoplatnená) štúdia z recenzovaného (peer reviewed) odborného časopisu, alebo na internete zverejnená štatistika od štátneho úradu, o ktorej nie je preukázateľné, že je masívne skreslená).

       Nedávam vám síce veľkú šancu, aj keď možno to len ja prof. Glasovi krivdím, takže v rámci snahy o objektivitu skúste, prosím, nájsť nejaký seriózny Glasov argument za povinné očkovanie, lebo ja si fakt nemôžem pomôcť, ale nech sa snažím ako chcem, žiadny taký nenachádzam, a to som si už toho od neho prečítal/vypočul naozaj dosť...

 

GSK proti fašizmu?

       V júli 2013 sa o rozruch postaral advokát JUDr. Marko Polakovič, ktorý údajne zastupoval výrobcu vakcín GlaxoSmithKline (GSK), čo sa mi však doteraz nechce veriť, že by si tak veľká a prachatá firma najala takého diletanta. Čaro nechceného — Dr. Polakovič svojou (ne)podarenou aktivitou (chcel ma dokopať k ospravedlneniu za poškodenie údajne dobrého mena GSK článkom Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve? v Zem & vek 5/2013) prispel k tomu, že napriek uhorkovej sezóne (letné prázdniny) nechýbalo veľa, aby padol rekord návštevnosti nášho webu, a verím tomu, že aj časopisu Zem & vek to slušne zdvihlo počet čitateľov.

       O incidente písali mnohé internetové stránky na Slovensku i v Česku, čo malo za následok presný opak toho, čo Dr. Polakovič údajne chcel — ešte viac pošramotené (nie napravené) renomé GSK. Možno nie je bez zaujímavosti, že Dr. Polakovič prednášal spolu s Dr. Kasardom na tom istom podujatí pre bohatých farmaceutov.

 

obálka knihy Dr. ElekovejAko Dieťa otvorilo diskusiu o očkovaní

       V piatok 6.IX.2013 sa šéfredaktorka mesačníka Dieťa Ing. Renáta Krausová zdôverila poslucháčom Slobodného vysielača s tým, ako dospela po 19 rokoch jednofarebného, striktne pozitívneho informovania čitateliek a čitateľov časopisu o očkovaní k otvoreniu diskusie poskytnutím priestoru aj odporcom povinného očkovania. Táto relácia rozhodne stojí za vypočutie. V relácii vystupuje aj Mgr. Peter Tuhársky z Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania, ktorému začal v mesačníku Dieťa vychádzať očko-skeptický seriál Hovorme o vede popri vakci-pozitívnom seriáli doc. MUDr. Miloša Jeseňáka, PhD. „Imunitný šlabikár“, ktorý nedávno vyšiel aj knižne.

       Začiatkom septembra vyšla aj 2. časť dvojdielnej knihy Dr. Elekovej Očkování, jeho účinky, následky a jejich léčba.

 

XIX. vakci-deň v Žiline

       Z XIX. vakcinačného dňa SR, ktorý sa konal v sobotu 28.IX.2013 v Žiline, unikla nahrávka, z ktorej je zrejmé, že doc. Krištúfková vyhlásila krížovú výpravu proti časopisu Dieťa, konkrétne že osloví celú redakčnú radu časopisu (prinajmenšom všetkých lekárov v nej) a požiada ju o odstúpenie. Taktiež vyzýva všetkých lekárov, aby nespolupracovali s mesačníkom Dieťa. Nuž, aj takto vyzerá jej vďaka za to, že dostala v Dieťati na vyjadrenie svojich názorov na očkovanie o 2 strany viac priestoru než jej oponentka Dr. Eleková.

       Inak na vakci-deň sa (z pochopiteľných dôvodov, ako sa nakoniec ukázalo) nedostala nielen šéfredaktorka Dieťaťa či aktivisti z IURO, ale ani niektoré zdravotníčky, ktoré majú tiež blízko k téme podujatia a sú povinné zbierať kredity! Ukazuje sa, že paranoia usporiadateľov nepozná hranice, no napriek tomu došlo k pozoruhodnému úniku nahrávky. Na pozvánke na V. SK vakci-kongres už preto nájdete zákaz nahrávania: :-)

Počas kongresu je zakázané fotografovať a zhotovovať akýkoľvek audio alebo videozáznam, s výnimkou fotografa s povolením od organizátora kongresu.

       Nuž, usporiadatelia vakci-kongresu zjavne vyvodili poučenie z krízového vývoja... :-)

       Pozn.: rozumný digitálny diktafón (nemám nič super extra) dokáže zaznamenať v zrozumiteľnej kvalite zvuk z reproduktorov, ak sedíte blízko nich (toto podujatie nepochybne bude ozvučené, takže to platí aj preň), aj v prípade, že ho máte skrytý vo vrecku nohavíc či bundy (osobne odskúšané), len sa potom treba čo najmenej hýbať, lebo šuchotanie odevu na nahrávke počuť veľmi hlasno. Každopádne nahrávku je možné získať aj bez toho, aby to vzbudilo akúkoľvek pozornosť. Stačí si zapnúť diktafón ešte pred vstupom do miestnosti (ideálne mimo dosah zvedavých očí a kamier) a vypnúť po odchode z nej.

 

obálka knihy „Jak přežít dobu jedovou?“Nová kniha prof. Struneckej

       Začiatkom októbra 2013 vyšla nová kniha prof. RNDr. Anny Struneckej, DrSc. Jak přežít dobu jedovou?. Je to v podstate pokračovanie mimoriadne úspešných bestsellerov Doba jedová a Doba jedová 2, ktoré sa — mimochodom — v júni 2013 dočkali svojho slovenského prekladu.

       V novej knihe sa okrem nových tém prof. Strunecká opäť vracia k škodlivosti hliníka, glutamanu, aspartamu, hormonálnej antikoncepcie, k chrípke i k autizmu. Všetkým sójo-žrútom (ku ktorým som aj ja svojho času patril) rozhodne odporúčam kapitolu o škodlivosti sóje.

       Pri príležitosti vydania slovenských prekladov kníh Doba jedová a Doba jedová 2 navštívila prof. Strunecká spolu so spoluautorom prof. RNDr. Jiřím Patočkom, DrSc. v sobotu 16.XI.2013 bratislavský knižný veľtrh Bibliotéka 2013, kde sa zúčastnila verejnej autogramiády a besedy s návštevníkmi veľtrhu.

 

Priam dojemné stanoviská

       V stredu 30.X.2013 bolo zverejnené stanovisko Subkomisie pre bioetiku Teologickej komisie Konferencie biskupov Slovenska (SpB TK KBS) k povinnému očkovaniu, ktoré okrem toho, že je extrémne vakcinacistické, vyslovene prekrúca 8 rokov starý dokument Pápežskej akadémie pre život, ba dokonca priamo protirečí Katechizmu Katolíckej cirkvi. Ukazuje sa, že niektorí poprední predstavitelia Katolíckej cirkvi na Slovensku radšej zaprú Krista, než aby vrhli tieň pochybnosti na povinné očkovanie.

       Netrvalo dlho a nasledovalo stanovisko Etickej komisie Ministerstva zdravotníctva SR (v ktorej tiež figuruje prof. Glasa), odpoveď ministerky zdravotníctva na interpeláciu poslanca NR SR Jozefa Mikloška a dojemne spoločné stanovisko (inak rozhádaných) Slovenskej lekárskej spoločnosti a Slovenskej lekárskej komory.

       Najväčší ohlas vyvolalo stanovisko SpB TK KBS:

       K zvyšným trom stanoviskám sa mi snáď podarí napísať vyčerpávajúce komentáre v dohľadnej dobe.

 

Beseda časopisu Dieťa

       V sobotu 30.XI.2013 prebehla v Bratislave v divadle Malá scéna STU odborná beseda o očkovaní s chemikom, farmaceutkou, bioetikom a právničkami, na ktorú boli pozvaní aj zástupcovia ÚVZ SR a MZ SR, ktorí svoju účasť odmietli — ÚVZ SR hneď, MZ SR to naťahovalo až do posledného týždňa pred besedou a potom pustilo do gatí. Nuž, beseda bola určite prínosná aj bez účasti zástupcov MZ SR, na druhej strane je nepochybne škoda, že týmto zbabelým činom MZ SR zabránilo tomu, aby sa naplno na verejnosti ukázalo, že jeho „odborníci“ v skutočnosti nijaké vecné, logické a vedecky podložené argumenty za povinné očkovanie nemajú.

 

Moja premiéra na STV

       Vo štvrtok 5.XII.2013 bola na druhom kanáli (Dvojke) našej verejno-právnej televízie relácia Fokus právo v priamom prenose z košického štúdia STV. Okrem mňa tam vystúpil právnik JUDr. Ivan Humeník, PhD., ktorý priznal, že súčasný stav očkovacej legislatívy je protiústavný, ako aj že v súčasnosti je hlásenie neočkujúcich rodičov pediatrom na RÚVZ v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov.

       Relácie sa zúčastnila aj vakci-celebrita Dr. Špániková, bolo to však zrežírované tak, že nikdy nebola po mojom boku, takže k priamej konfrontácii rôznych názorov na povinné očkovanie nedošlo a ani dôjsť nemohlo. Nuž ale aj tak to je pomerne slušný pokus na médium, o ktorom napr. od jeho bývalého zamestnanca PhDr. Ľubomíra Huďa vieme, že je tvrdo cenzurované. Bolo to vôbec prvé moje vystúpenie na STV, takže čo by som ešte chcel, že?

 

Rádio Viva bez licencie

       V závere roka (22.XII.2013 o 000) prišlo o licenciu na terestriálne vysielanie (FM rádiové frekvencie) rádio Viva, ktoré vysiela(lo) okrem vcelku mainstreamových relácií aj mimoriadne ne-mainstreamové „Mlčanie“ — 120 sekúnd s Tiborom Eliotom Rostasom — v rámci ktorého neraz zaznela kritika očkovania a ešte častejšie kritika farmaceutického priemyslu ako takého. Za nelegálnym odobratím licencie rádiu Viva údajne stojí finančná skupina J&T, ktorú snáď netreba čitateľom predstavovať. Okrem banky a všeličoho iného stojí táto skupina aj za kníhkupectvom Panta Rhei, TV JOJ a teraz sa zjavne hrnie aj do rádia. Pri licenčnom konaní bol zo strany Rady pre vysielanie a retransmisiu opakovane porušovaný zákon, na čom nič nezmenila ani výhra rádia Viva na Najvyššom súde SR. Viac o tom v druhej časti relácie Informačná vojna (MP3, 376 MB) na Slobodnom vysielači z 9.XII.2013.

       Posledných 10 dní terestriálneho vysielania (12.–21.XII.2013) bola na rádiu Viva od 2200 vysielaná dlhšia (nie dvojminútová) relácia „Nočné mlčanie“, pričom v stredu 18.XII.2013 bola témou farmaceutická mafia a reč prišla aj na očkovanie.

       V sobotu 21.XII.2013 o polnoci (v noci na nedeľu 22.XII.2013) prestalo rádio Viva znieť zo svojich FM frekvencií. Momentálne ešte vysiela cez internet. Uvidíme dokedy.

 

Platení trollovia a iná háveď

       Tak, ako postupne jedno za druhým padajú opevnenia vakcinačnej mafie, zapájajú platení vakci-lobisti do boja čoraz viac rôzných marketingových metód. V poslednom čase sme zaznamenali mimoriadne intenzívne útoky hlavne na diskusné skupiny, ktoré sú zamerané na slobodnú voľbu v očkovaní a alternatívy k očkovaniu, či k mainstreamovej medicíne vôbec. Útoky môžu mať rôzne formy, pričom jednou z nich je systematicky kaziť diskusiu napr. rozoštvávaním štandardných (neplatených) diskutérov. Niečo také sa označuje za trolling a príslušný agent za trolla.

Tomáš Ondriga, alias Honey Badger, alias Medojed Kapský       Jednou z taktík je aj  infiltrovať diskusné fóra platenými diskutérmi , čím sa napr. vychvaľuje Kasardova reklamná agentúra Snowball Communications v prípade ňou realizovanej kampane na očkovanie proti rotavírusom vakcínou Rotarix od GSK. Vďaka tomu vieme, že niečo také je cieľavedomou súčasťou systematickej vakci-propagandy. Ukazuje sa to aj na V. slovenskom vakcinologickom kongrese, na ktorom bude prednášať aj jeden z (dnes už o tom niet najmenších pochýb) platených trollov, vystupujúci pod prezývkami Medojed Kapský či Honey Badger, občianskym menom Tomáš Ondriga, študent 6. ročníka Lekářské fakulty Masarykovy univerzity v Brne, inak Slovák, len študujúci na Morave. Fotka je z informačného systému LF MU.

       Nuž, čo dodať, keď slovenskí vakcinacisti na vymývanie mozgov slovenským pediatrom zamestnali aj plateného trolla, ktorý ešte nie je ani len MUDr.? Asi len: čistá zúfalosť z rúcajúceho sa systému neľudského diktátorského bezcitného nezodpovedného povinného intoxikovania, pardón, očkovania. To potvrdzuje aj preslov prof. Glasu v relácii U Nikodéma na katolíckej TV Lux. Však si to pozrite (teda ak na to máte žalúdok — pozerať len na vlastné riziko!) a pozorujte tú rýdzu zúfalosť na vlastné oči. :-)

       Inak, prof. Glasa sa zastrájal, že s nami ktosi zatočí (citujem z jeho e-mailov istému rodinnému centru), „lebo je to už vážne“:

„... Keďže práve cestou MC, ako aj Facebookových skupín, internetových stránok pre mamičky a iných kanálov (najnovšie, bohužiaľ, aj časopisu Dieťa) sa tomuto pseudoreligióznemu hnutiu darí získavať pomerne značný vplyv, ktorého následkom je už potenciálne významný medziročný pokles zaočkovanosti – hroziaci pri nezmenenom trende v priebehu najbližších 5-7 (?) rokov prvými malými epidémiami, začínajú sa týmito aktivitami (konečne) zaoberať vážne aj viaceré naše príslušné inštitúcie (ministerstvo zdravotníctva, odborné lekárske spoločnosti, úrady verejného zdravotníctva, centrá epidemiológie atď.). Dokonca, nedávno k problému prijala zásadné stanovisko aj Subkomisia pre bioetiku TK Konferencie biskupov Slovenska. Ďalšie závažné vyjadrenia i opatrenia sa, chvalabohu, pripravujú – „lebo je to už vážne“...“

       Z ďalšieho e-mailu:

„Áno, bolo mi to veľmi ľúto, lebo Ing. Filla robí naozaj veľmi veľa škody – po celom Slovensku. Dúfam, napriek všetkému, že do jari už bude celá problematika o čosi ďalej – a podarí sa vplyv jeho aktivít obmedziť (ťažké je však presvedčiť tých, čo mu nekriticky uverili... celé hnutie „sloboda v očkovaní“ má totiž až charakter sekty alebo pseudo-religiózneho hnutia (guru, „otrokyne“ – mamičky detí s akýmkoľvek závažným postihnutím v útlom veku... ktoré „pozorovali súvis s očkovaním“..., brainwashing, Facebookové a internetové šírenie atď.)).

       Myslím, že pozývať Ing. Filla-u – alebo aj iných zástupcov menovanej spoločnosti (alebo aj ich satelitnej – o čosi „inteligentnejšej“ odnože – „spoločnosti uvedomenia si rizík očkovania“) nie je vôbec dobrou vecou. Vystupujú ako experti – ale ich poznatky sú skutočne systémom bludov a poloprávd, ktoré z odborného hľadiska vôbec neobstoja. Podobne je to aj s ich „hrdinkami“ – MUDr. Elekovou a prof. Struneckou: sú to „kapacity“, ktoré nikto z odborného hľadiska neberie vážne (to samozrejme vôbec nevadí, aby sa ich knižky pre širokú verejnosť dobre nepredávali..., bohužiaľ).“

       Tak ako, milé (podľa prof. Glasu) otrokyne a otroci? Ste v pohode s tým, že takýto človek (mimochodom: slobodný a bezdetný, hoci už má značne cez 50 rokov) zastáva prinajmenšom tieto funkcie (ak nie aj ďalšie):

? Jeho urážlivé slová na adresu Dr. Elekovej či prof. Struneckej snáď ani nemá zmysel komentovať. Tobôž keď autorom je človek, ktorý sa očividne bojí (viď vyššie) priamej živej argumentačnej konfrontácie so mnou či so zástupcom Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania (IURO), ktorej ani meno nevie správne napísať. A mimochodom: IURO bola založená a pôsobila už niekoľko rokov predtým, než som sa v oblasti (ne)očkovania začal intenzívne angažovať ja, takže asi ťažko môže byť IURO odnožou Slobody v očkovaní. :-)

 

Záverom

       Ostáva mi len popriať nám — všetkým čitateľom i (spolu)tvorcom www.slobodaVockovani.sk — do nového roku Pána 2014 dostatok zdravého rozumu na rozoznanie skutočnej pravdy od platenej lži; dostatok sebareflexie a pokory na priznanie si vlastných chýb, omylov či nedostatkov a dostatok múdrosti a sily na ich nápravu; dostatok rozvahy, lásky a pochopenia nielen k sebe navzájom (keďže sa podaktorí aj medzi sebou škaredo hašteríme na FB či iných diskusných fórach), ale aj k názorovým oponentom, aby sme vedeli bez dvíhania hlasitosti a bez emocionálnych výbuchov za každých okolností pokojne, vecne, logicky a vedecky podložene argumentovať, správať sa slušne, milo a nápomocne k priaznivcom i nepriaznivcom, aby sme nevrhali zbytočne tieň arogancie, agresivity či namyslenosti na náš tábor — tábor bojovníčok a bojovníkov za slobodu v očkovaní, a tým neznižovali náš morálny kredit a naše šance na dosiahnutie nášho cieľa (slobody) pokojnou cestou...

       Tiež nám prajem dostatok citu pre spravodlivosť; schopnosť ustáť rany osudu, nadávky či urážky od menej vedomých jedincov druhu Homo sapiens; schopnosť dostatočne ovládať svoje rozbúrené city a nerobiť iným to, čo nechceme, aby oni robili nám; schopnosť nájsť si potrebný čas venovať sa našim milovaným „polovičkám“ i deťom, však tu ide v prvom rade o ne, ako aj schopnosť prejaviť im vďaku za ich pomoc a podporu; dostatok otvorenosti pre nové poznatky (aj keby zrovna svedčili o pozitívach toho-ktorého očkovania, čo síce nie je veľmi pravdepodobné, ale nedá sa to vylúčiť), veď láska k pravde je prvoradým predpokladom informovaného, zodpovedného a slobodného rozhodnutia (aj) o očkovaní, ako aj predpokladom spásy v kresťanskom zmysle slova (viď 2Tes 2:8–10); a v neposlednom rade aj schopnosť priznať si, že náš názorový oponent predsa len môže mať v niečom pravdu; schopnosť prijať vecnú kritiku a nebrať ju ako osobný útok i dostatok síl meniť seba samých každým dňom k lepšiemu — pre dobro našich detí, nás samých i celej spoločnosti.

       K tomu nám Pán Boh (Matka Príroda, hviezdy, vesmír, vyššia inteligencia, Alláh... — dosaďte si to svoje) pomáhaj!

 


Napísanie a zverejnenie tohto článku zabralo autorovi vyše 12 hodín čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, ak našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: Ohliadnutie za rokom 2013 v oblasti (ne)očkovania

Platení trollovia a iná háveď

MUDr. Michal Piják | 20.06.2014

Mám veľmi nepríjemné skúsenosti s podobným trollmi a platenými bloggermi, ako je Tomáš Ondriga. Bol by som veľmi rád za akúkoľvek informáciu, ktorá by mi pomohla odhaliť pravú identitu podobných trollov, ktorí stoja za stránkami Facepalmiáda, Oprava nepravdivých správ, Lovci šarlatánov, Kritickí myslitelia, ap. Za ochotu a láskavosť vopred srdečne ďakujem.

Re:Platení trollovia a iná háveď

Ing. Marián FILLO | 24.11.2014

Tomáš Ondriga sa prezradil sám, napr. týmto "podareným" videom:
https://www.youtube.com/watch?v=tguRaL05rQs

Potom ešte dvaja Lovci šarlatánov sa prezradili v červenom denníku - Roland Oravský a Maroš Ruday:
https://tech.sme.sk/c/7136022/lovci-sarlatanov-nezmysel-o-prekysleni-organizmu-je-neznicitelny.html

Viac, žiaľ, neviem. To by som musel mať niekoho v NSA, čo nemám. :-(

vyborny prispevok!

Lada | 27.01.2014

Vsetko len to naj do noveho roku! Vela zdravia, stastia, odhodlania a energie! :-)
Tento clanok ma velmi zabavil, teda v dobrom. Vyborne zhrnutie a vtipne napisane! Len tak dalej, mate obrovsku podporu tej zdravo uvazujucej verejnosti. Dufam sa coskoro uvidime na dalsie anti ocko besede :-)

Nekompletný vinš

filip | 03.01.2014


"Krásne a plnohodnotné prežitie sviatkov zrodu nového Svetla uprostred najhlbšej tmy vám zo srdca praje, za všetky dary i ostatnú pomoc v roku Pána 2013 darcom i pomocníkom srdečne ďakuje a všetko Dobré v novom roku Pána 2014 praje
redakcia www.slobodaVockovani.sk"

Pán Fillo,nechýba aj v tomto prianí tento krásny, multinázorový dodatok?

"K tomu nám Pán Boh (Matka Príroda, hviezdy, vesmír, vyššia inteligencia, Alláh... — dosaďte si to svoje) pomáhaj!"

Keď už nám zaviedli to multikulti, tak aby sa niekto necítil diskriminovaný a nemyslel,že ide len o to kresťanské svetlo,veď dnes už je svetlo hocičo, podľa ľubovôle :):):)

Re:Nekompletný vinš

Ing. Marián FILLO | 06.01.2014

Túto stránku nečítajú len kresťania, Filip.

Re:Re:Nekompletný vinš

filip | 06.01.2014

Tak,tak,ale "kresťania" šlapú presne podľa plánu.

"Aby kresťania boli so sebou prehnane spokojní,aby im nadovšetko záležalo na pokoji,aby hľadali zbory,kde sa nekáže plné evanielium a kde sa kňazi budú snažiť zachovať pokoj so všetkými,bez ohľadu na hriech".

Je to bod č.4 zo satanistického letáku,rozdávaného v New Orleans v roku 1988.

Re:Re:Re:Nekompletný vinš

Ing. Marián FILLO | 07.01.2014

Jedna vec je osobná viera, druhá vec je rešpekt k iným, ktorých osobná viera je odlišná od mojej. Toleranciu možno dotiahnuť do extrému až do tej miery, že sa človek de facto vzdá svojej vlastnej viery, tradícií apod. (ako trebárs v UK či Holandsku), alebo ju možno udržať v zdravom strede (budem rešpektovať to tvoje, ale ty tiež budeš rešpektovať to moje), čo je, myslím, lepší nápad.

Každopádne Vianoce, čo je skomolený preklad z nemeckého Weih-Nachten, tzn. posväcujúce noci, sú duchovnou realitou pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie, akurát niektorí to ignorujú. A niektorí aj nie, ale majú iné názvoslovie.

Ja osobne rešpektujem každú úprimnú osobnú snahu o duchovný pokrok, o sebazdokonaľovanie, sebapoznanie, sebapovznášanie a tiež sebaobetovanie v prospech svojich blížnych, hoci možno vychádza z inej tradície než tá moja. Som toho presvedčenia, že dvaja skutoční duchovne "cestujúci" (tí, čo sa vydali na cestu k duchu) z aj úplne odlišných tradícií skôr nájdu spoločnú reč než dvaja fanatici v rámci tej istej tradície. V žiadnom prípade však z mojej strany nejde o schvaľovanie hriechu.

V tom zmysle bolo formulované aj moje blahoprianie. Viac to, myslím, netreba rozvádzať, keďže sme si to už, myslím, dostatočne vysvetlili v mailoch.

P.S.: Najľahšie sa odsudzuje to, čo poriadne (prípadne vôbec) nepoznáme. Pripomínam tiež: "Nesúďte, aby ste neboli súdení..." (Mt 7:1)
https://biblia.sk/index.php?akc=biblia_sk&hl_kniha=mat&strana=7&hl_druh=0

P.P.S.: Svetlo je Svetlo. Nie je kresťanské svetlo, židovské svetlo, moslimské svetlo, taoistické svetlo atď., je len jedno Svetlo. Akurát rôzne kultúry ho nazývajú rôzne. A niektoré (pa)kultúry ho vidia tak nejak zastrene, prípadne nevidia vôbec, či dokonca popierajú. To ale neznamená, že každá kultúra má svoje vlastné svetlo.
Inak: je len jedna duchovná realita, ale x rôznych vnímaní tejto jedinej duchovnej reality, a k tomu x krát y rôznych opisov vnímaní tejto duchovnej reality. Aby sa z toho človek vysomáril, nesmie zostať na povrchu a nechať sa zmiasť odlišným názvoslovím.

Re:Re:Re:Re:Nekompletný vinš

filip | 07.01.2014

To je obrovský omyl,že všetci uznávajú to isté svetlo,len ho ináč volajú.Podsunuli to slobodomurári,cez takzvaný ekumenizmus.
Keby šlo len o iný názov a plnili by rovnaké príkazy a riadili sa rovnakými nariadeniami,ktoré dal Boh skrze jediného Syna a ktoré jediné vedú k večnému životu, potom by to bolo len o mene,ktoré sa v rôznych jazykoch,rôzne vyslovuje.
Nemohol predsa ten istý Boh jedným dať Spasiteľa a povedať,že kto neuverí v Neho,nebude mať život večný,ale večné zatratenie a o zhruba 600 rokov vzbudiť iného proroka Mohameda a jemu povedať choď a hlásaj,že Kristus nie je Syn Boží,že nikdy nebol ukrižovaný,že je to len výmysel "pohanov". To by bol Boh schizofrenik a to NIE JE .
To len dnes je už tak stádo zblbnuté. Je to ovocie Asissi a tých prekrásnych synkretistických gest,ako keď Wojtyla pobozkal Korán,v ktorom sa jasne píše: Boh nemá Syna,neverte tomu,Kristus nebol ukrižovaný.Ako môže Kristov nástupca na zemi urobiť niečo také,to už ďalšia téma.
Každý má iné "Svetlo",pán Fillo.Kresťania iné a tí,čo ostávajú v zajatí démonských učení iné.Každé vedie po smrti inam.
Keby to niekomu nešlo do palice,tak nech to skúsi ísť zvestovať do nejakej islamskej krajiny.Nech im to skúsi povedať a živý sa nevráti,ani keby pápež pobozkal každú stranu Koránu osobitne a na streche Sixtínskej kaplnky.
Tento guláš zo svetiel má dnes väčšina tých,čo sa stále považujú za kresťanov.
Je to preto,že slobodomurári vám cez Vatikán zamenili:

Teologiu za zjavenie.
Intelektuálne vzdelanie nad charakter.
Psychologiu za rozlišovanie.
Program nad vedenie Duchom Božím.
Výrečnosť nad nadprirodzenú moc.
Logické uvažovanie nad chodenie vo viere.
Zákony nad lásku.

Re:Re:Re:Re:Nekompletný vinš

filip | 07.01.2014

Dodatok:
Keď si jeden gombík zapnete nesprávne,potom ani celá košeľa sa už nedá správne zapnúť.
Že sa máme navzájom rešpektovať a mať úctu k iným náboženstvám,aby si spolu nažívali v pokoji,tak to je ďalší humanistický trik na kresťanov,uvalený na 2 Vatik.koncile.
Nejde o tento život!
Preto aj vami pridaný citát Matúš 7:1 je v tejto súvislosti mimo.
My im máme zvestovať Pravdu z lásky k blížnemu,aby neumierali v bludoch a nešli do zatratenia a nie sa snažiť prežiť tento život v pokoji a robiť kompromisy. My ho máme aj obetovať za túto jedinú zjavenú pravdu! My svoj život a oni majú prikázané život tých druhých! Im hlásajte toleranciu!
"Kto neuverí vo mňa,nebude mať život večný"! "Preto choďte a kážte vhod,nevhod..."
"Kde vás neprijmú,ešte prach im straste z nôh a Sodome a Gomore bude v deň súdu lepšie"! Teda nie nasilu,len zvestovať a aj život pri tom riskovať!
Toto je úloha kresťana! Preto je hlúposť oháňať sa toleranciou!
"Kresťania" dnes robia opak a tým ich udržujeme v bludoch a tak im prispievame k tomu,aby minuli cieľ.Nejde o to prežiť tento život v pohode,veď Kristus preto hovorí:
"Nemyslite si,že som priniesol na zem pokoj! Nie pokoj,ale meč! Odteraz..."
To,že to obrátili naruby a väčšina slepo prijala,nemôže byť argument.Ano je to také pekné,tolerantné,ale je to opak toho,čo prikázal kresťanom Kristus!
Presne takto dnes RKC ovládaná ložami zneužíva pozitívne pojmy!
"Kto som ja,aby som súdil homsosexuálov"?
Nemáme ich súdiť,ale varovať,že toto je pred Bohom ohavnosť a privedie ich do zatratenia!
Rešpektujem,ak sa vám páči takýto humanizmus a je vám bližší,ale nemôžete sa považovať súčasne za kresťana.Sú to dve odlišné veci.
Kresťan nemôže ostatným želať,aby si pokojne zostali pri tom svojom svetle,lebo ich svetlo je tmou.Písmo jasne hovorí :
"Všetci bohovia pohanov sú démoni"! A teda aj ich "proroci",ako napr. Mohamed!
Humanista môže,ale nemôže pri tom vykrikovať "ja som kresťan,toto je kresťanské"
Kto chce byť kresťanom,musí vedieť rozoznať rozdiel medzi slobodomurárskym humanizmom a kresťanstvom. Jedno je od Boha,druhé od zlého.

Senior

Helena | 02.01.2014

https://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=tehotnou-zdravotni-sestru-odmitajici-ockovani-proti-chripce-ze-strachu-z-potratu-vyhodili-z-prace&cisloclanku=2014010002

Re:Senior

Helena | 02.01.2014

K článku, že tehotná sestrička sa odmietla dať zaočkovať proti chrípke, dodávam, depopulácia v plnom prúde. Farmaceutický priemysel nás potrebuje chorých.
Mne jedno očkovanie proti chrípke zobralo pol života. Kamarátkyna mama zomrela niekoľko hodín po zaočkovaní proti chrípke - pochopiteľne tieto "maličkosti" sa nikde nehlásia.

Senior

Helena | 02.01.2014

Ja obeť očkovania hovorím, že chvála Bohu, že máme takých ľudí ako je pán Ing. Fillo, pani Dr. Eleková, pani prof. Strunecká.
Veru ani ja som voľakedy nemala tieto vedomosti čo mám dnes, ináč by som nebola dovolila aby ma zaočkovali. A po prečítaní niekoľkých kníh o biznise vo farmaceut. priemysle a mojich angl. weboch je mi veľa krát na zaplakanie. Ale tiež sa napomeniem, že musím byť silná.
Všetkým prajem všetko najlepšie do Nového roku.

Ďakujem

Renáta Krausová, šéfredaktorka mesačníka Dieťa | 02.01.2014

Som vďačná Ing. Fillovi za toto nepochybne zaujímavé obzretie sa za minulým rokom. Ďakujem všetkým, ktorí sa zaujímajú o túto problematiku už dávnejšie, i tým, ktorým sa ešte len otvárajú oči, podobne ako sa nedávno otvorili mne... A verím, že i na Slovensku sa podarí dosiahnuť slobodnú voľbu v očkovaní tak, ako je to vo vyspelých európskych krajinách. Veľmi by som si priala, aby tu nastala náprava, čo sa týka hlásenia NÚ a aby sa aj u nás konečne začala venovať pozornosť odškodňovaniu rodín s deťmi postihnutými očkovaním. Prajem si, aby sa pediatria stala personalizovanou tak, aby sa individuálne správne začala vyhodnocovať miera rizika poškodenia očkovaním konkrétneho dieťaťa v závislosti napríklad od stavu v rodine, čo sa týka výskytu autoimunitných ochorení (ako na to upozorňuje napríklad profesor Shoenfeld), aby sa nezanedbávala informovanosť rodičov o všetkých stránkach vakcinácie... Všetkým prajem nový rok prežitý v dobrom zdraví, láske, vzájomnej podpore a nádeji.

Jedna chybicka

Peter | 02.01.2014

Chcel by som poukazat na chybu. Nejde o pana Frantiska Mikloska, ale o jeho starsieho brata, matematika, poslanca KDH Jozefa Mikloska.

Re:Jedna chybicka

Ing. Marián FILLO | 02.01.2014

Ďakujem za upozornenie, už som to opravil.

Realita zmýšľania

filip | 02.01.2014

Najväčším problémom nie sú títo sociopatickí vakcinacisti,ako Glasa a spol,ale realita zmýšľania Slovákov:

https://www.stopautogenocide.sk/

Re:Realita zmýšľania

Ing. Marián FILLO | 02.01.2014

To sa, našťastie, pomaličky mení, hoci by som naozaj uvítal, keby sa to menilo rýchlejšie.

Záznamy: 1 - 17 zo 17

Pridať nový príspevok