O očkovaní na Slobodnom vysielači v stredu 23. a piatok 25.I.2013 - OPRAVENÉ a DOPLNENÉ

30.01.2013 15:49

Ing. Marián Fillo

 

Oprava: článok bol pôvodne vydaný 26.I.2013 o 1528. 30.I.2013 o 1549 bolo opravené februárové vs. marcové číslo časopisu Dieťa, viď nižšie.

 

       Nová slovenská internetová rozhlasová stanica Slobodný vysielač je pozoruhodným mediálnym projektom v slovenských mútnych vodách, kde prakticky všetky médiá s významnejšou sledovanosťou (povedzme od 10.000 čitateľov denne/týždenne/mesačne (podľa periodicity) resp. od 100.000 divákov/poslucháčov denne) buď vyslovene klamú, zavádzajú alebo prinajmenšom systematicky zamlčiavajú podstatnú časť pravdy. Slobodný vysielač je naopak médiom, ktoré nahrádza v podstate nefunkčné verejnoprávne médiá (ktoré si neplnia svoju morálnu povinnosť vyvažovať komerciu poskytovaním komerčne nepríťažlivých informácií a v ktorých vládne prísna cenzúra) a poskytuje tak priestor tomu, čo nedostáva priestor inde - ak pominieme pár internetových stránok, ktoré majú jednak pomerne nízku sledovanosť, jednak sú spravidla príkro zaujaté a rovnako neobjektívne, len s opačným znamienkom.

       V rámci toho dal Slobodný vysielač priestor aj čoraz žhavejšej téme očkovania, a to najprv mne v stredu 23.I.2013 od 2100 v relácii "Informačná vojna" a následne prof. MUDr. Svetozárovi Dluholuckému, CSc. v piatok 25.I.2013 v relácii "V prvej línii" od 1700.

       Obe relácie istí nadšenci zaznamenali do MP3 a vystavili na web, takže ak ste si ich nevypočuli naživo, môžete aspoň zo záznamu:

       Keďže sme v stredu nestihli prebrať zďaleka všetko dôležité o očkovaní, v pondelok 28.I.2013 pokračujeme opäť v relácii "Informačná vojna" od 2100. Relácia začína prehľadom významných výročí takže o očkovaní sa začneme reálne baviť až niekoľko minút po deviatej.

       Tentokrát sa už bude dať do relácie aj dovolať, a to na telefónne číslo (pevnú linku): 048 / 38 10 10 1. Teším sa na vaše otázky, ktoré môžete buď volať na toto číslo alebo písať na Facebook.

       Okrem toho dávam do pozornosti marcové číslo časopisu Dieťa, venované očkovaniu, kde bude uverejnený rozhovor s MUDr. Ludmilou Elekovou a tiež na posledné januárové číslo časopisu Šarm (malo by vyjsť 30.I.2013), v ktorom by pre zmenu malo byť pár viet odo mňa. Vo februárovom čísle časopisu Dieťa bude k téme očkovania uverejnený čitateľský ohlas pod názvom "Očkovať, či neočkovať – nič nie je čiernobiele".

       No a na záver dnes (sobota 26.I.2013) by mala byť v Televíznych novinách na Markíze o 1900 reportáž o povinnom očkovaní, nezmyselnosti pokút za jeho odmietnutie a pod. kde by som sa mal krátko mihnúť. Keďže nejde o nosnú tému, je ešte možné, že sa to dnes "nezmestí", tak v tom prípade snáď zajtra (nedeľa 27.I.2013).

 

Doplnené 30.I.2013: mini-reportáž o očkovaní síce má byť v Televíznych novinách TV Markíza, ale nejak sa to stále posúva. Keďže nemám TV ani predplatné Voyo, potrebné na prístup k webovému archívu TV Markíza, ani neviem, či to už náhodou nebolo včera... Všetkým, čo pozerali Televízne noviny len kvôli avizovanej reportáži o očkovaní sa týmto ospravedlňujem.