O niekoľko mesiacov vyjde kniha „Doba jedová 2“

03.02.2012 17:33

Ing. Marián Fillo

 

Certifikát - Doba jedová - najpredávanejšia odborná a populárne-náučná kniha pre dospelých       Po veľmi úspešnej knihe "Doba jedová" od prof. RNDr. Anny Struneckej, DrSc. a prof. RNDr. Jiřího Patočku, DrSc., z ktorej sa za niekoľko mesiacov (od mája do konca roku 2011) predalo okolo 26.000 kusov - čo je obrovský úspech, ktorý asi nikto nečakal, - vyjde začiatkom leta tohto roku (2012) pokračovanie tejto knihy: "Doba jedová 2". V tomto príspevku Vám prinášame anotáciu i predbežný obsah pripravovanej knihy. Okrem nej plánuje prof. Strunecká ešte tento rok vydať knihu čisto o očkovaní pod názvom "Jin a Jang očkování". Obe knihy vyjdú v češtine a budú dostupné (okrem iných) aj v internetovom obchode https://dary-zivota.sk.

 

Anotácia ku knihe "Doba jedová 2"

       Žijeme zaozaj v dobe jedovej? Odpovede na túto a mnoho ďalších otázok, inšpirovaných knihou "Doba jedová" autorov Anny Struneckej a Jiřího Patočku prináša kniha "Doba jedová 2". Autori ponúkajú čitateľom pútavé čítanie o nápojoch všedných dní, nových typoch potravín i o úskaliach a rizikách konzumácie sladkostí. Prof. Strunecká i prof. Patočka, odborníci v oblasti biochémie, toxikológie, neurofarmakológie a biomedicíny, podávajú čitateľom opäť zrozumiteľným a jasným spôsobom najnovšie poznatky o rakovine, chorobách z liečenia, a venujú sa opäť aj veľmi diskutovanej otázke očkovania.

       Fakt, že sa Doba jedová stala najpredávanejšiou populárne-náučnou knihou pre dospelých za rok 2011, jasne dokazuje, že čoraz viac ľudí túži po pravdivých informáciách a nehodlá sa spoliehať iba na to, čo nám odporúčajú televízne reklamy, masovo-komunikačné prostriedky a v mnohých prípadoch aj štátne orgány. Ak hľadáte návod, ako sa v návale týchto informácií dobre zorientovať, potom je kniha Doba jedová 2 tou správnou voľbou.

       Kniha má 13 kapitol, v ktorých sa stretneme aj s príspevkami detskej lekárky MUDr. Kariny Šustovej o dojčení a MUDr. Ludmily Elekovej, poskytujúcej rodičom praktické rady o očkovaní. V poslednej kapitole sa možno dozviete aj to, či (niekedy) nájdeme liek na všetky choroby.

 

Predbežný obsah knihy "Doba jedová 2"

Doba jedová 2 - návrh obálky

 1. Naše domovy a pracoviště v době jedové
  A. Strunecká, J. Patočka
 2. Zdravé a škodlivé sladkosti
  A. Strunecká, J. Patočka
 3. Nápoje všedního dne
  J. Patočka
 4. Kojení – základ zdraví
  K. Šustová
 5. Potraviny, které naší předkové neznali
  J. Patočka
 6. Proč nám chutnají jedovatá jídla?
  J. Patočka
 7. Nemoci způsobené medicínou
  A. Strunecká
 8. Rakovina – nemoc z životního stylu
  A. Strunecká
 9. Jak nám začal škodit hliník
  A. Strunecká
 10. Očkování: Kde hledat rady a záruky bezpečnosti?
  A. Strunecká
 11. Praktické rady rodičům k očkování
  L. Eleková
 12. Najdeme (někdy) lék na všechny nemoci?
  A. Strunecká, J. Patočka