Názory niektorých kandidátov za stranu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti“ na (ne)povinné očkovanie - UPRESNENÉ

04.02.2012 12:50

Ing. Marián FILLO

 

Upresnené: článok bol vydaný 2.II.2012 o 200 a po konzultácii s autorkou pôvodných otázok strane OĽaNO bola 4.II.2012 o 1250 upresnená/opravená úvodná veta článku.

 

       Jedna čitateľka našej stránky, ktorá uvažovala, že bude voliť stranu "Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti" (OĽaNO), sa tejto strany (nie vybraných kandidátov, ale strany ako takej) prostredníctvom pod-stránky "Napíšte nám odkaz" na stránke ObycajniLudia.sk opýtala:

Chcela by som sa opýtať, či plánujete riešiť aj otázku povinného očkovania detí? Viem, že strana SaS má v programe zrušenie povinnosti niektorých vakcín. Vo väčšine štátov EU je očkovanie len odporúčané a nikto nenúti deti očkovať pod hrozbou pokuty. Navyše majú fondy na odškodnenie ľudí, poškodených očkovaním, na rozdiel od SR. Poznám veľa detí, postihnutých očkovaním (moje dieťa nevynímajúc), a preto ma najviac zaujíma táto problematika.

       Ešte v ten deň prišla odpoveď (e-maily našej čitateľky sú zelenou, e-maily z OĽaNO modrou):

2012/1/28 Press <press@obycajniludia.sk>
Dobrý večer,

       Vaša otázka je veľmi zaujímavá a špecifická. U nás sa problematike zdravotníctva venuje niekoľko odborníkov. To, na čom sa zhodli je v našom spoločnom programe. Všetko ostatné sú individuálne programy týchto kandidátov. Vašu otázku im rozošleme a pošleme Vám odpovede tých, ktorí majú zmenu očkovacieho systému vo svojej osobnej agende.

       Krásny zvyšok víkendu!

 


 

Ďakujem, som zvedavá na odpovede.

 


 

2012/1/29 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý večer pani XYZ,

       preposielam Vám odpoveď od pani Horváthovej, ktorá sa ako jedna z lekárov na našej kandidátke venuje tematike zdravotníctva. Máme ich samozrejme viac a preto disponujeme viacerými názormi. Pre objektivitu posielam priamo ten jej:


Zdravím,

       Základné očkovanie u detí je povinné a také by malo podľa môjho názoru aj ostať. Očkovací kalendár sa pravidelne mení a aktualizuje v súlade s novými poznatkami o očkovaní. Každý prípad, ktorý je podozrivý z nežiaducej reakcie vakcinačnej látky musí byť adekvátne prešetrený a hlásený, nie vždy sa totiž súvislosť očkovania a ochorenia potvrdí. Zrušenie povinnosti očkovania u detí by mohlo spôsobiť návrat takých závažných ochorení, ktoré v súčasnosti u nás už nepoznáme. Ja osobne som otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvaním odbornej i laickej verejnosti.
 
       S pozdravom

Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD, MPH, rod. Mitterpachová
Katedra klinickej a preventívnej medicíny
Fakulta verejného zdravotníctva, Slovenská zdravotnícka univerzita, Bratislava
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Bratislava

 


 

Dobrý deň,

       ďakujem za názor pani doktorky Horváthovej. Keďže píše, že je otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, rada by som ju pozvala na niektorú z besied, na ktorých prednáša zakladateľ Petície za slobodnú voľbu v očkovaní, Ing. Marián Fillo (www.slobodavockovani.sk). Vždy je rád, ak príde na diskusiu aj nejaký doktor. Ja osobne som bola na prednáške, kde bol aj Dr. Lipták, bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Najbližšie besedy v Bratislave sú 9. februára 2012:

       Pred tým by si možno mohla pani doktorka prečítať 2 články od českej praktickej doktorky MUDr. Elekovej, ktorá má trochu iný názor na očkovanie ako ona. Podobné argumenty pravdepodobne budú totižto aj na týchto diskusiách.

       Možno by pani doktorku ešte zaujímal fakt, že v mojom okolí nebol ani jeden prípad poškodenia po očkovaní zaznamenaný príslušnými úradmi, aj keď doktori medzi 4 očami povedali, že to býva častý následok očkovania. Žiaden doktor nechce mať opletačky s úradmi a neviem naozaj ani o jednom prípade, ktorý by bol regulérne nahlásený. A ešte k jej argumentu, že "zrušenie povinnosti očkovania u detí by mohlo spôsobiť návrat závažných ochorení", tu je rozpis krajín, aké očkovania sú povinné - https://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/ - z tabuľky jasne vidieť, že vo väčšine krajín EÚ očkovanie nie je povinné a fakt je ten, že tam nie sú žiadne závažné ochorenia.

       Ďakujem za sprostredkovanie pani doktorke Horváthovej.

 


 

2012/1/30 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý deň prajem, ešte Vám posielam odpoveď od pána Janca z našej kandidátky:

 

       Povinné očkovanie by som  určite zredukoval, vakcíny musia prechádzať oveľa tvrdšou kontrolou, výberom, aj distribúciou, ako teraz, keď je z toho megabiznis často úplne bez ohľadu na pacienta. Vakcíny len také, ktoré sú dlhšie na trhu, s ktorými je najlepšia skúsenosť. Distribúcia cez Úrad verejného zdravotníctva, aby boli zaručené podmienky skladovania, manipulácie a podobne. Oveľa prísnejšia by bola aj kontrola vhodnosti použitia vakcíny u konkrétneho jedinca. Odškodnenie je namieste, pretože štát, ak niečo nariaďuje, musí niesť aj následky za kompenzácie prípadných komplikácií.

       Veľa lekárov má názory podobné ako ja, ale z pozície lekára je problém niečo zmeniť, alebo ovplyvniť. Podmienky pre našu prácu nám vytvárajú politici a tak to aj vyzerá.

       Pozdravujem Vás

Janco

 


 

2012/1/30 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý deň pani XYZ,

 

       Váš e-mail sme preposlali priamo pani Horváthovej. Myslím, že pre našich kandidátov nebude problém prísť do akejkoľvek diskusie a hájiť si vlastné názory, ktoré majú na rezort zdravotníctva a jeho jednotlivé problémy. Ďakujeme Vám za informácie a určite dáme vedieť, kto z nich zareagoval a bude môcť prísť.

 

       S pozdravom

I. Adamová

 


 

       Ďakujem za rýchle odpovede. Samozrejme, pozvanie platí aj pre ďalších doktorov z vašich radov, ak by chceli prísť. Besedy o očkovaní budú v jarných mesiacoch po celom Slovensku. Zatiaľ sú dohodnuté tieto - https://www.slobodavockovani.sk/podujatia/. Ak by niekto chcel prísť a zároveň aj niečo odprezentovať, stačí sa ozvať zakladateľovi stránky www.slobodavockovani.sk - Ing. Fillovi - a prípadne s ním dohodnúť tématiku a rozdelenie času.

       Prečítala som si aj názor pána Janca. A je zaujímavé, aké rozdielne názory majú doktori z vašich radov na očkovanie. Zaujímalo by ma, ako sa budete dohadovať pri prípadnom prejednávaní očkovania a hlasovaní v parlamente.

 


 

Dobrý večer pani XYZ,

 

       je to jednoduché. Keď Igor Matovič založil túto občiansku kandidátku, založil ju s jasným zámerom dať možnosť nezávislým ľuďom kandidovať, čo žiaľ naša legislatíva neumožňovala bez vstupu do strany. Zároveň odsúdil mechanické hlasovanie poslancov podľa pokynov šéfa strany, pretože to popiera myslenie poslanca, jeho vedomie a svedomie. Poslanec nemá byť hlasovací stroj. Poslanec má zastupovať ľudí. A to ľudí, ktorí mu dajú svoju dôveru. Uvedomujeme si, že na našej kandidátke sú kandidáti, ktorí majú rozdielne názory. To, na čom sme sa zhodli, to je náš spoločný program, ktorý by sme mali prestaviť médiám podrobnejšie už tento týždeň. A zároveň považujeme za správne, aby sa nik z nás nevzdal aj vlastných názorov, ktoré môžu tvoriť aj jeho individuálny program. Nech si ľudia vyberú kandidátov s názormi, ktoré sú im najbližšie. My sa určite nebudeme hádať, ale budeme argumentovať, tak, ako to robíme aj teraz. Ak má niekto z nás iný názor a zväčša sú to odborníci vo svojich fachoch, tak musí vedieť presvedčiť aj ostatných. Nebudeme sa v parlamente (ak sa tam dostaneme) hrať na pravicu, či ľavicu, na tak, alebo onak zmýšľajúcich a orientovaných. Preto chápeme aj Váš názor a preto sme Vám poslali aj dva diferentné názory našich kandidátov, pričom obaja sú v zdravotníctve veľmi rešpektovaní.

       Každopádne ďakujeme, že ste sa nám ozvali a dali nám veľmi zaujímavý podnet. Na tie diskusie naši kandidáti určite zareagujú.

 


Zverejnenie tohto článku (grafická úprava + doplnenie chýbajúcich mäkčeňov a dĺžňov) zabrali správcovi www.slobodaVockovani.sk vyše 1 hodinu čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Názory kandidátov za stranu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti“ na (ne)povinné očkovanie

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 03.02.2012

Keby nešlo o kandidátku na poslankyňu NR SR (či inú volenú verejnú funkciu) a keby nefrčala vo veľkom predvolebná kampaň, tak by Tvoja námietka mohla byť oprávnená. Za súčasných okolností ale oprávnená nie je.

Neprekvapuje ma iný názor, prekvapuje ma elementárna nechápavosť, alebo zaslepenosť, ak chceš. Psychológ by to možno nazval aj kultom (zbožňovaním) osobnosti, mimochodom extrémne rozšíreným v radoch vakcinacistov.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 03.02.2012

Nie je predsa problém vypátrať v logoch mail-servera, či príchodzí mail bol ozaj autentický, či naozaj prišiel z mail-servera obycajniludia.sk.

Gmail toto štandardne robí v rámci anti-spam politiky a dotyčná čitateľka má e-mailový účet na Gmail-e.

Či to bolo autentické vyjadrenie prof. Horváthovej, potom nie je môj problém, ale problém tých ľudí, ktorí posielali citované maily z adresy press@obycajniludia.sk.

Takže žalovateľní by mohli byť leda tak oni. A to aj v prípade, že by šlo o hackerský útok a zneužitie mailservera. Ani za to nie som zodpovedný ja, ale (ak by sa to stalo) tí, čo odflákli zabezpečenie mailservera obycajniludia.sk.

V článku je uvedené, z ktorej adresy mail prišiel a v ktorý deň. Aby sme sa rozumeli: z článku to je síce chápavejšej osobe jasné, ale pre istotu to tu poviem narovinu: dotyčnej čitateľke šlo o postoj strany a je jej srdečne jedno, kto z tejto strany ho sformuloval. Podstatné je, že odpoveď prišla od strany, bez ohľadu na autora e-mailu. A toto je úplne jasne a ľahko dokázateľné, že to naozaj prišlo z press@obycajniludia.sk

Takže žaloby sa naozaj nebojím.

Ešte máš nejaký technický problém?

volebny system

Lucia | 04.02.2012

Mne pripadá ako jediný seriózny Kotleba ... ale možno sa mýlim.

Možno by bolo dobré zmeniť volebný systém. Žiadne politické strany, ale zástupcovia kantónov, skupiny ludí okolo 40 - 50.000. Kazdy kanton by mal svojho zastupcu a zodpovedal by sa voličom.

zaujímavé

Jana Klieštiková | 02.02.2012

Vďaka za sprostredkovanie odpovedí. Ja sama som dvakrát adresovala veľmi podobné otázky priamo pani profesorke Horváthovej a nedočkala som sa odpovede. Rada by som vedieť, na akú mailovú adresu sa naša členka obrátila. Ja som písala cez ich ofociálnu webovú stránku. V každom prípade som si tipovala, že paní profesorka už len z postu svojej profesie nebude zastávať iné stanovisko...Môj hlas nedostane, to je celkom isté.

?

ela | 02.02.2012

nuz, len je viac a viac jasnejsie, ze niet koho volit :((( A je jasne, ze ak v strane su co i len 2 ludia s roznymi nazormi, tak pretecie vela vody pod Hradnym vrchom v Dunaji, kym sa len zhodnu na tom, ktory z tychto nazorov budu napokon prezentovat ako nazor strany. Je lepsie, ked uz strana ma vyjasnene odpovede na tu-ktoru problematiku. Takto teda z problematiky (ne)ockovania lepsie vychadza SaS, ktori uz vedia, ktorou cestou sa chcu uberat...

Obyčajní ľudia

Filip | 02.02.2012

Tak žiadne ilúzie milí voliči.

Re:Obyčajní ľudia

Ing. Marián FILLO | 02.02.2012

Ono je v zásade sympatické, že kandidáti za OĽaNO nie sú opice a majú vlastné názory, na druhej strane je názor pani profesorky v ostrom rozpore s mojím názorom, takže môj hlas ZARUČENE NEDOSTANE.

Re:Re:Obyčajní ľudia

alena | 02.02.2012

suhlasim, som toho isteho nazoru...

Re:Re:Obyčajní ľudia

NeDlouholudsky | 02.02.2012

Ale pragmaticky brane, co sa da cakat od pediatricky, ktora je ocividne karierou posadnuta viac ako je zdrave :-)

Momentalne asi budu lavirovat a rozhodovat sa medzi tym "stratime ockujucu vacsinu" alebo "stratime neockujucu (stale) mensinu"?

ockovanie = kontroverzna tema = naloz = nie j evhodna pre volby kedy treba kecat a slubovat, ale komu co uz len mitterpachova slubi?........vzdy si tym niekoho nastve.....

odpoved znie najskor takato NEBUDEME DAVAT VYJADRENIA NA TEMU OCKOVANIA VOBEC a meno von Mitterpachovej teda musi z tejto stranky zmiznut ;-)

Koniec

Leo | 03.02.2012

A na záver - zhrnutie:
- Pán Filo si potreboval vymasturbovať ego na nejakej kandidátke, ktorú nikto nepozná. Jeho viacnásobný verbálny (písomný) ejakulát mal vlastnosti blízke slizkosti a agresivity spermy.
- pár ľudí to využilo a spravilo si tu kampaň pre Matoviča.
- iných pár ľudí to využilo a spravilo kampaň proti Matovičovi, teda v prospech strany 99 percent.
Ale dobre som sa pobavil. Ďakujem.

Re:Koniec

NeDlouholudsky | 03.02.2012

fuha, ale ti to "mysli".....sice obrazne, ale logika zlyhava....-------> aj ty si bol najrychlejsia spermia :-)... skus znovu......

99% to je kto?....ty to budes preboha volit?

Záznamy: 76 - 86 zo 86
<< 1 | 2 | 3 | 4

Pridať nový príspevok