Názory niektorých kandidátov za stranu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti“ na (ne)povinné očkovanie - UPRESNENÉ

04.02.2012 12:50

Ing. Marián FILLO

 

Upresnené: článok bol vydaný 2.II.2012 o 200 a po konzultácii s autorkou pôvodných otázok strane OĽaNO bola 4.II.2012 o 1250 upresnená/opravená úvodná veta článku.

 

       Jedna čitateľka našej stránky, ktorá uvažovala, že bude voliť stranu "Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti" (OĽaNO), sa tejto strany (nie vybraných kandidátov, ale strany ako takej) prostredníctvom pod-stránky "Napíšte nám odkaz" na stránke ObycajniLudia.sk opýtala:

Chcela by som sa opýtať, či plánujete riešiť aj otázku povinného očkovania detí? Viem, že strana SaS má v programe zrušenie povinnosti niektorých vakcín. Vo väčšine štátov EU je očkovanie len odporúčané a nikto nenúti deti očkovať pod hrozbou pokuty. Navyše majú fondy na odškodnenie ľudí, poškodených očkovaním, na rozdiel od SR. Poznám veľa detí, postihnutých očkovaním (moje dieťa nevynímajúc), a preto ma najviac zaujíma táto problematika.

       Ešte v ten deň prišla odpoveď (e-maily našej čitateľky sú zelenou, e-maily z OĽaNO modrou):

2012/1/28 Press <press@obycajniludia.sk>
Dobrý večer,

       Vaša otázka je veľmi zaujímavá a špecifická. U nás sa problematike zdravotníctva venuje niekoľko odborníkov. To, na čom sa zhodli je v našom spoločnom programe. Všetko ostatné sú individuálne programy týchto kandidátov. Vašu otázku im rozošleme a pošleme Vám odpovede tých, ktorí majú zmenu očkovacieho systému vo svojej osobnej agende.

       Krásny zvyšok víkendu!

 


 

Ďakujem, som zvedavá na odpovede.

 


 

2012/1/29 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý večer pani XYZ,

       preposielam Vám odpoveď od pani Horváthovej, ktorá sa ako jedna z lekárov na našej kandidátke venuje tematike zdravotníctva. Máme ich samozrejme viac a preto disponujeme viacerými názormi. Pre objektivitu posielam priamo ten jej:


Zdravím,

       Základné očkovanie u detí je povinné a také by malo podľa môjho názoru aj ostať. Očkovací kalendár sa pravidelne mení a aktualizuje v súlade s novými poznatkami o očkovaní. Každý prípad, ktorý je podozrivý z nežiaducej reakcie vakcinačnej látky musí byť adekvátne prešetrený a hlásený, nie vždy sa totiž súvislosť očkovania a ochorenia potvrdí. Zrušenie povinnosti očkovania u detí by mohlo spôsobiť návrat takých závažných ochorení, ktoré v súčasnosti u nás už nepoznáme. Ja osobne som otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvaním odbornej i laickej verejnosti.
 
       S pozdravom

Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD, MPH, rod. Mitterpachová
Katedra klinickej a preventívnej medicíny
Fakulta verejného zdravotníctva, Slovenská zdravotnícka univerzita, Bratislava
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Bratislava

 


 

Dobrý deň,

       ďakujem za názor pani doktorky Horváthovej. Keďže píše, že je otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, rada by som ju pozvala na niektorú z besied, na ktorých prednáša zakladateľ Petície za slobodnú voľbu v očkovaní, Ing. Marián Fillo (www.slobodavockovani.sk). Vždy je rád, ak príde na diskusiu aj nejaký doktor. Ja osobne som bola na prednáške, kde bol aj Dr. Lipták, bolo to veľmi zaujímavé a poučné. Najbližšie besedy v Bratislave sú 9. februára 2012:

       Pred tým by si možno mohla pani doktorka prečítať 2 články od českej praktickej doktorky MUDr. Elekovej, ktorá má trochu iný názor na očkovanie ako ona. Podobné argumenty pravdepodobne budú totižto aj na týchto diskusiách.

       Možno by pani doktorku ešte zaujímal fakt, že v mojom okolí nebol ani jeden prípad poškodenia po očkovaní zaznamenaný príslušnými úradmi, aj keď doktori medzi 4 očami povedali, že to býva častý následok očkovania. Žiaden doktor nechce mať opletačky s úradmi a neviem naozaj ani o jednom prípade, ktorý by bol regulérne nahlásený. A ešte k jej argumentu, že "zrušenie povinnosti očkovania u detí by mohlo spôsobiť návrat závažných ochorení", tu je rozpis krajín, aké očkovania sú povinné - https://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/ - z tabuľky jasne vidieť, že vo väčšine krajín EÚ očkovanie nie je povinné a fakt je ten, že tam nie sú žiadne závažné ochorenia.

       Ďakujem za sprostredkovanie pani doktorke Horváthovej.

 


 

2012/1/30 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý deň prajem, ešte Vám posielam odpoveď od pána Janca z našej kandidátky:

 

       Povinné očkovanie by som  určite zredukoval, vakcíny musia prechádzať oveľa tvrdšou kontrolou, výberom, aj distribúciou, ako teraz, keď je z toho megabiznis často úplne bez ohľadu na pacienta. Vakcíny len také, ktoré sú dlhšie na trhu, s ktorými je najlepšia skúsenosť. Distribúcia cez Úrad verejného zdravotníctva, aby boli zaručené podmienky skladovania, manipulácie a podobne. Oveľa prísnejšia by bola aj kontrola vhodnosti použitia vakcíny u konkrétneho jedinca. Odškodnenie je namieste, pretože štát, ak niečo nariaďuje, musí niesť aj následky za kompenzácie prípadných komplikácií.

       Veľa lekárov má názory podobné ako ja, ale z pozície lekára je problém niečo zmeniť, alebo ovplyvniť. Podmienky pre našu prácu nám vytvárajú politici a tak to aj vyzerá.

       Pozdravujem Vás

Janco

 


 

2012/1/30 Press <press@obycajniludia.sk>

Dobrý deň pani XYZ,

 

       Váš e-mail sme preposlali priamo pani Horváthovej. Myslím, že pre našich kandidátov nebude problém prísť do akejkoľvek diskusie a hájiť si vlastné názory, ktoré majú na rezort zdravotníctva a jeho jednotlivé problémy. Ďakujeme Vám za informácie a určite dáme vedieť, kto z nich zareagoval a bude môcť prísť.

 

       S pozdravom

I. Adamová

 


 

       Ďakujem za rýchle odpovede. Samozrejme, pozvanie platí aj pre ďalších doktorov z vašich radov, ak by chceli prísť. Besedy o očkovaní budú v jarných mesiacoch po celom Slovensku. Zatiaľ sú dohodnuté tieto - https://www.slobodavockovani.sk/podujatia/. Ak by niekto chcel prísť a zároveň aj niečo odprezentovať, stačí sa ozvať zakladateľovi stránky www.slobodavockovani.sk - Ing. Fillovi - a prípadne s ním dohodnúť tématiku a rozdelenie času.

       Prečítala som si aj názor pána Janca. A je zaujímavé, aké rozdielne názory majú doktori z vašich radov na očkovanie. Zaujímalo by ma, ako sa budete dohadovať pri prípadnom prejednávaní očkovania a hlasovaní v parlamente.

 


 

Dobrý večer pani XYZ,

 

       je to jednoduché. Keď Igor Matovič založil túto občiansku kandidátku, založil ju s jasným zámerom dať možnosť nezávislým ľuďom kandidovať, čo žiaľ naša legislatíva neumožňovala bez vstupu do strany. Zároveň odsúdil mechanické hlasovanie poslancov podľa pokynov šéfa strany, pretože to popiera myslenie poslanca, jeho vedomie a svedomie. Poslanec nemá byť hlasovací stroj. Poslanec má zastupovať ľudí. A to ľudí, ktorí mu dajú svoju dôveru. Uvedomujeme si, že na našej kandidátke sú kandidáti, ktorí majú rozdielne názory. To, na čom sme sa zhodli, to je náš spoločný program, ktorý by sme mali prestaviť médiám podrobnejšie už tento týždeň. A zároveň považujeme za správne, aby sa nik z nás nevzdal aj vlastných názorov, ktoré môžu tvoriť aj jeho individuálny program. Nech si ľudia vyberú kandidátov s názormi, ktoré sú im najbližšie. My sa určite nebudeme hádať, ale budeme argumentovať, tak, ako to robíme aj teraz. Ak má niekto z nás iný názor a zväčša sú to odborníci vo svojich fachoch, tak musí vedieť presvedčiť aj ostatných. Nebudeme sa v parlamente (ak sa tam dostaneme) hrať na pravicu, či ľavicu, na tak, alebo onak zmýšľajúcich a orientovaných. Preto chápeme aj Váš názor a preto sme Vám poslali aj dva diferentné názory našich kandidátov, pričom obaja sú v zdravotníctve veľmi rešpektovaní.

       Každopádne ďakujeme, že ste sa nám ozvali a dali nám veľmi zaujímavý podnet. Na tie diskusie naši kandidáti určite zareagujú.

 


Zverejnenie tohto článku (grafická úprava + doplnenie chýbajúcich mäkčeňov a dĺžňov) zabrali správcovi www.slobodaVockovani.sk vyše 1 hodinu čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Názory kandidátov za stranu „Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti“ na (ne)povinné očkovanie

Re:Re:Tak uz to nechajte tak

Leo | 03.02.2012

Tak sa to už zvrhlo, ako každá diskusia. Jeden tu robí oči matovičovej strane, druhý uráža a lezie do riti, tretí sa tu hrá na dobrého. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopil tú narážku na grófku... hm, tak tu sa každý pod pseudonymom naváža do osoby, ktorá tu nechce byť uvedená. Je to choré. Aaa, pardón, potom tu je pán inžinier, ktorý to robí hrdo a nahlas, však najlepšie je do niekho ondiať, to sú body. Ten to robí elegentne, údajne ako dobrý novinár, ako mu tam ktosi lezie do zadku, nuž ako novinár by mal vedieť, že slnko sa v metaforickom prevedení nemá prečo dávať s iniciálou. Tak, keď sa tu už navážame každý do každého, tak ešte pridám - tu zase ďalší šije do Mariána Fila, že má iba strednú školu a naráža na jeho titul, akoby sa snažil naznačiť, že ako inžinier nerozumie tomu čomu MUDr.., aj to je trápne. Ale pán inžinier nezostane nič dlžný a má tu nejakého poskoka, ktorý mu tu, na jeho vlastnej stránke robí PR, že vraj je sympatický a že si robí výborne prácu, tlieskame tlačovému tajomníkovi ústredného výboru..., jaj , ako sa teším, až tu niekto zavesí, že inžinier týra svoje deti a naturalisticky popíše okultistické seansy priaznivcov antivakcínovania. Tak len do toho, však len robme antikampaň, v tom jednom má pravdu ten, že z odborého sa tu spravilo politikárčenie, ale ja nesúhlasím s tým, že štveme proti sebe budúcich spojencov. Ja si myslím, že týmto negativizovaním robím body úbohému Matovičovi a tým jeho predpotopným prisluhovačom ako Dostál, Zajac, Palko a Mikloško.

Re:Re:Re:Tak uz to nechajte tak

NeDlouholudsky | 03.02.2012

fuha ako si vysoko nad vecou....az ti zamrzaju klapky :-)))

Re:Re:Re:Tak uz to nechajte tak

answer | 03.02.2012

Nepýtal si sa ma, ale chcem povedať Tebe, lebo pán inžinier s družinou si spravili svoje (ne)omylné závery...nemám nič spoločné ani s Matovičom (toho nemám rád), ani s jeho hnutím, ani so žiadnym iným politickým hnutím, stranou či zoskupením, a tobôž nie s prof.Horváthovou (ona mi síce sympatická je, ale videl som ju jedine na youtube). Jediný z kanditátky, s kým som si už ruku podal, je dr. Janco, tuším je tomu viac ako rok...ale on mi je tak stredne sympatický. No, možno neveríš ani Ty, nechám na Teba, ale píšem sem jedine z toho dôvodu, že sa mi politizovanie tejto témy vôbec nepozdáva, spôsoby, akým sa oháňa pán inžinier, mi tiež nerežú. Sedliackym rozumom sa dá dovtípiť, že túto diskusiu z OĽaNO niekto sleduje, ale opakujem, že ja to teda nie som :) A presne, to Slnko....ktovie, čo tým autor chcel povedať??? Ešte dodám, nevyznám sa v práve, ale ako som dnes na istom sociálnom zariadení preletel hajzlový týždenník Plus..., tak mi oči padli na verejné ospravedlnenie sa týždenníka pánu S.K. (z inej politickej strany), ktorému sa podľa ZÁKONA (nie je uvedené, ktorého) ospravedlnili za neoprávnené uverejnenie fotografie pána S.K. z roku 1997!!! To len tak, na margo.

Re:Re:Re:Re:Tak uz to nechajte tak

Ing. Marián FILLO | 04.02.2012

Ja som sa Ťa len pýtal, nerobil som žiadne závery a už vôbec nie neomylné.

Takže ďakujem, že si mi naveľa-naveľa odpovedal.

Nezverejnili sme tu nijakú (nieto ešte starú) fotografiu prof. Horváthovej, ale len jej vyjadrenie, ktoré bolo napísané v rámci predvolebnej kampane ako odpoveď STRANY na otázku čitateľky, adresovanú STRANE. To sú dve úplne odlišné veci.

Ak má prof. Horváthová dojem, že som ju uverejnením jej vyjadrenia nejak poškodil, nech mi napíše e-mail a ja ho rád zverejním aj spolu s mojím ospravedlnením, ak sa teda ukáže, že je za čo sa ospravedlniť. Zatiaľ sa teda nič také neukázalo.

Prostredníčke prof. Horváthovej som jasne povedal, že ak prof. Horváthová niečo chce, tak nech mi napíše ona sama. Zatiaľ tak neurobila, takže nie je čo riešiť.

Re:Re:Re:Re:Re:Tak uz to nechajte tak

answer | 04.02.2012

Vďaka, konečne normálne vyjadrenie, teda pre mňa ako subjekt:)

Som sám zvedavý, či sa nejaká debata medzi Tebou a nimi vôbec rozprúdi, ale ak smiem niečo predikovať, tak tipujem, že nie, a tipujem, že Ty k tomu niečo "šťavnaté" napíšeš...BTW, prečo si neoslovil napr. Janca (keďže Tvoj a jeho názor sa skôr zhoduje), ako a prečo si predstavuje, že v prípade úspechu vo voľbách, bude on osobne presadzovať nejakú prípadnú zmenu...a aj keď má tento kandidát č.29, je východniar a ako lekár-praktik (teda nie pedagóg) a predseda únie špecialistov, má podľa mňa šancu sa niekam prekrúžkovať. Ale ešte raz dodám, že ja mu k tomu zatiaľ neplánujem dopomôcť.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tak uz to nechajte tak

Ing. Marián FILLO | 04.02.2012

Ale veď ja som neoslovil nielen Dr. Janca, ale ani prof. Horváthovú. Oslovilo ich PR oddelenie (či ako to mám nazvať) OĽaNO po otázke našej čitateľky. Naopak - prof. Horváthová oslovila mňa - prostredníctvom prostredníčky.

Pred chvíľou som však oslovil Igora Matoviča (viď vyššie) prostredníctvom toho istého formulára, ktorý pri nadviazaní kontaktu použila aj naša čitateľka, čo mi celú konverzáciu s OĽaNO poslala.

Ak Igor Matovič odpovie, rád sem jeho odpoveď pridám. Ak neodpovie, bude to tiež svojho druhu odpoveď.

Som zvedavý.

Re:Tak uz to nechajte tak

NeDlouholudsky | 03.02.2012

Pan Filo je mne osobne velmi sympaticky... a ako novinar si len robi SVOJU PRACU a robi ju podla mojho nazoru VYBORNE! keby bolo tolko a tak schopnych ludi tak by to tu (mozno) vyzeralo inak...

Pani von Mitterpachova je mne vrcholne nesympaticka, a cim viac by som o nej zistoval tym viac by mi z nej bolo zle!!!

napr. menovana PROFESORKOU BOLA V "v odbore verejné zdravotníctvo"........takze volte tuto "stranu" a mate tu este vacsi bordel ako za Uhliarika.....

napr. zena karieristka do morku kosti, 37r udajne s 3ma detmi ide robit POLITICKU?....... a 3 deti jej vychova kto?..... niekoho si na to zakupi?.....

navyse take kreatury co maju OĽ+NZ v kadidátke tak to spanom bohom :-))))))) dokonca MIKLOSKO ty vole.....

Obyčajní ľudia

Filip | 03.02.2012

Obyčajní ľudia "posilnili" svoju kandidátku o OKS a to je banda roky platená z USA,tak je vrchol naivity očakávať,že budú obhajovať záujmy tohto osprosteného národa-viď postoj "Obyčajných ľudí" o zadlžovaní SR u nadnárodných bankových korporácií.

https://www.poznanie.estranky.sk/clanky/kto-za-koho-kope_-ako-su-financovane-a-kym-rozne-__nezavisle__-institucie-na-slovensku_.html

Answer je troll a úlohu v diskusii splnil.
https://dolezite.sk/Nekrmte_trolly_98.html


Re:Obyčajní ľudia

Ing. Marián FILLO | 06.02.2012

Zdá sa, že OKS a KDS z kandidátky odchádzajú:
https://volby.sme.sk/c/6248522/obycajnym-hrozi-rozpad-matovic-trva-na-detektore-lzi.html

Takže tento argument proti OĽaNO padá.

Sklamanie

p.v. | 03.02.2012

Tiež sme zvažovali voliť OL, ale prehodnotili sme svoj názor, vdaka názoru p. prof. Horvathovej. Skúsime inde, kde ide hlavne o SLOBODU a možnosť rozhodnúť sa. Evidentne je podobne zaslepená, ako väčšina lekárov na Slovensku. Kedže nám nechýbajú osobné skúsenosti s vážnymi nežiaducimi účinkami vakcín a ich očividné zametanie pod koberec štátnymi inšitúciami /SUKL, UVZ../ a neschopnosť soc. systemu následne sa o poškodených postarať, čo zas len potvrdzuje ako veľmi vzadu je naša krajina....

tvrdá realita

irena | 02.02.2012

Prosím vás mladí ľudia už sa zobuďte z tej naivity čo čakáte od štátu plného zlodejov, vrahov a fašistov. 16.januára som bola v bratislavskej nemocnici a tam som zažila ten profesionálny prístup kvázi lekárov odborníkov na vlastnej koži ako obvykle otrasný prístup, podceňovanie, neochota pomôcť nieto ešte informovať. Keď som sa opýtala aké lieky berie moja dcéra po srdcovom kolapse a načo by mi to hovorili keď tomu nerozumiem a podobné vytáčky. Keď som žiadala pre dcéru psychologičku že vraj načo keď som pýtala sociálnu sestru tak vraj to sa u nej objednáva a je poradovník na ňu. Zavolali ju ihneď aj bez poradovníka keď som pohrozila že idem teraz a rovno sa sťažovať na ministerstvo zdravotníctva .
Ešte je zaujímavé to, že výhovorky majú všetci politickí a zdravotnícki špinavci pokiaľ sa to týka zdravia verejnosti a vraj oni na to nemajú vplyv.
Ale vplyv na zvýšenie svojich platov to majú ihneď a dokážu aj štrajkovať.
Takže ja som ešte nezažila slušného politika za celý svoj život a voliť bola som asi trikrát za život aj to ľutujem je to zbytočné.
Tie kresťanské kreatúry zbedačili tento národ a doviedli do zúfalstva vo všetkom. Radičová je symbolom úplného zdebilnenia tohto národa .
Dvadsať rokov to tu beží takto nasľubujú, oklamú, okradnú.
Takže úprimnú sústrasť večným optimistom len čakajte pozitívne naladení na ďalšiu ranu pod pás od zvolených klamárov a zlodejov.

prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 02.02.2012

Práve mi volala nejaká pani z OĽaNO, že ma ŽIADA v mene prof. Horváthovej O VYMAZANIE jej vyjadrenia z tohto článku.

Čo vy na to?

Podotýkam, že pôvodne som bol veľmi náchylný voliť OĽaNO, po vyjadrení prof. Horváthovej som zaradil spiatočku a povedal som si, že možno, ale ju zaručene nezakrúžkujem, a po tomto telefonáte som už pevne rozhodnutý, že túto stranu voliť nebudem.

Ak sa niekto z ich kandidátky hanbí za svoje vyjadrenie, ktoré poskytol na otázku našej čitateľky (ktorá mi následne poskytla toto vyjadrenie, pričom sa pýtala z vlastnej iniciatívy a jej cieľom nebolo zverejnenie odpovede prof. Horváthovej na tejto stránke) a strana ešte toto navyše podporuje, a robí na mňa, ako predstaviteľa slobodnej tlače, NÁTLAK, aby som to vyjadrenie stiahol, tak u mňa celá táto strana definitívne skončila.

Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

answer | 02.02.2012

Nehnevaj sa, ale vidím problém skôr v princípe - sám píšeš, že "ktoré poskytol na otázku našej čitateľky (ktorá mi následne poskytla toto vyjadrenie, pričom sa pýtala z vlastnej iniciatívy a jej cieľom nebolo zverejnenie odpovede prof. Horváthovej na tejto stránke)" - čiže ani cieľom vašej čitateľky, ani cieľom prof.Horváthovej nebolo zverejnenie tejto výmeny názorov na tejto konkrétnej stránke. Je preto otázkou princípu VOPRED sa slušne oboch autorov dialógu spýtať, či im nebude prekážať, ak ich výmenu názorov zverejníš na svojej súkromnej stránke! Môžeš sem dať čestné prehlásenie, že si tak učinil? Spýtal si sa vopred oboch? Zrejme by to pani profesorku toľko nezaskočilo, ak by hej. Či takéto pravidlá slušnosti pre slobodnú tlač neplatia?

Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

NeDlouholudsky | 02.02.2012

ale vies, to sa tyka tak mna + teba......... a este milion inych, ale von Mitterpachova ale nie je obycajny clovek, ale KANDIDAT NA VEREJNU FUNKCIU :-) a tym padom ak pride email z emailu pre komunikaciu z tlacov tak je takto informacia verejna....

tiez som ich chcel volit - aj to len zo zufalosti lebo nebolo koho ineho volit, dokonca som si chcel vybavit volicsky preukaz :-)

omyl........ esteze som sa vcas spamatal.....

obycajni ludia (vid pana byvaleho kandidata stavitela co nerespektuje nieco take ako stavebny zakon), to vyzera strana dalsich co sa daju nazvat akurat tak "karieristicke svine"...

KDH volit nemozem, mam rozum
SDKU som volil len proti meciarovi inak je to omyl strana..
SaS je vsetko len nie liberalna strana
Smer je novy meciar, a to ludi fascinuje...... ale asi je to to v sucasnosti "najlepsie" pre slovensko niekto kto inych posle kam patria..
Most-hid by som volil, rozumni ludia, ale madari....
SNS su bud prilis malo alebo prilis vela nacinalny na mna :-D

atd. atd. takze znovu NEVOLIM...

Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

answer | 02.02.2012

tož, zaujímavý rozbor...svojský...
ale k veci. Prečo si myslíš, že ak je niekto KANDIDÁT na verejnú funkciu, tak jestvuje automatický copyright na jeho myšlienky??? Kandidát predsa ešte nie je činiteľ, a takýto automatický copyright sa predsa nevzťahuje na nikoho! Ide tu o úroveň komunikácie...kde pán Fillo podľa mňa (za predpokladu, že si nevypýtal súhlas oboch autorov), zlyhal, a preto by som sa nečudoval reakcii hnutia, za ktoré pani Horváthová kandiduje v nastávajúcich parlamentných voľbách. Nejde tu o strany a ich programy, ide tu o spôsob (ne)komunikácie pána Filla, tak prosím, nezastieraj podstatu tohto konfliktu.

Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Leon | 02.02.2012

Mr.Answer,
Podľa obsahu emailov sa jedná o bežnú emailovú komunikáciu, ktorá NEOBSAHUJE závažné skutočnosti, ktoré by evidentne poškodzovali záujmy zúčastnených osôb. Snažíte sa vec posúvať do roviny „odpočúvania utajených skutočností „typu SaS-anka a p.Kočner“

Treba len normálne čítať, čo je napísané, Mr.Answer...

V emaile z 2012/1/30 je odpoveď od pani I.Adamovej v tomto znení:
„...Váš e-mail sme preposlali priamo pani Horváthovej. Myslím, že pre našich kandidátov nebude problém prísť do akejkoľvek diskusie a hájiť si vlastné názory, ktoré majú na rezort zdravotníctva a jeho jednotlivé problémy.“
V emaile z 2012/1/29 v odpovedi od pani Horváthovej:
„...Ja osobne som otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvaním odbornej i laickej verejnosti.“

Z toho vyplýva za:
a) občan, ktorý má záujem pôsobiť v politickej strane a jeho meno sa nachádza na kandidátke politickej strany, musí byť pripravený znášať tlak verejnosti a zodpovednosť z toho vyplývajúcu pred voľbami a po voľbách. Do politiky má ísť hájiť záujmy svojich voličov a nie stať sa na 4 roky NAD-ČLOVEKOM s mimoriadnymi províziami za výkon funkcie a k tomu ako bonus BIZNIS s trestnopávnou imunitou!!!
b.) ak sa to nepáči osobne pani prof. MUDr. Eve Horváthovej, PhD, MPH, nech v tejto veci reaguje konkrétne ona sama, čisto vecne.

Ďalšia vec, ktorá ma zaujíma, či po prípadnom úspechu tej ktorej politickej strany voľbách je u tých „nových“ schopnosť odolávať tlaku záujmových-lobbystických skupín (viď. prepojenie pána Zelníka a Sanofi Pasteur v roku 2009.) - https://spravy.pravda.sk/obchod-s-vakcinami-ide-cez-asistenta-sns-f0a-/sk_domace.asp?c=A091210_092107_sk_domace_p23

Uvedené emaily nie je dôvod mazať...

Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

answer | 02.02.2012

citoval si :
"V emaile z 2012/1/29 v odpovedi od pani Horváthovej:
„...Ja osobne som otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvaním odbornej i laickej verejnosti.“
Pani profesorka vyslovene tejto pani píše, že je otvorená PRIZVANIU k diskusii, nie kopírovaniu mejlov, na ktoré sa jej niekto v tom chvate zabudol spýtať, či jej to nebude vadiť! Opakujem ešte raz - pán Fillo si mal vypýtať dovolenie nielen od čitateľky tejto jeho stránky, ale aj od prof.Horváthovej. To je celé. Ak od niekoho očkakávaš slušné maniere, netreba hneď ich absenciu zastierať konfabuláciami o nadčloveku na 4 roky!

Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 02.02.2012

K diskusii predsa prizvaná bola - samotnou čitateľkou. Tá ju pozvala na besedy o očkovaní, čo budú v BA o týždeň.

Myslíš si, že sa novinári pýtajú napr. Roberta Fica, či môžu s jeho dovolením uverejniť, čo povedal vtedy a vtedy tam a tam? Alebo si myslíte, že im Robert Fico má právo zakázať zverejniť niečo, čo odpovedal na otázku nejakej konkrétnej osobe?

Toto bol celkom jasne rozhovor v rámci predvolebnej kampane a ako taký nemôže byť ani vo sne klasifikovaný za súkromnú poštu a teda ten, čo ho zverejní, nemá povinnosť pýtať si dovolenie kandidáta na poslanca NR SR.

Nie si náhodou kamarát(ka) či rodina s prof. Horváthovou? Alebo sympatizant (či dokonca kandidát) OĽaNO?

Ja si myslím, že to tu bolo vysvetlené tak jasne, že len extrémne zaujatý človek to nepochopí.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 02.02.2012

Slušným manierom je netváriť sa urazene, keď niekto zverejní moje vyjadrenie, ktoré som povedal v rámci svojej vlastnej predvolebnej kampane.

Slušné maniere tu očividne chýbajú niekomu inému, než sa Ty snažíš naznačiť.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Leon | 03.02.2012

Mr. Answer,
Váš osobný názor samozrejme rešpektujem, Nemám nič osobne voči pani Horváthovej. Vy však nie ste pani Horváthová, aspoň podľa nicku /nomen-omen/.
V tomto prípade však ide o - citovanie dokumentu -:
– / Citovaný dokument je ten, z ktorého niečo preberáme. Je to dokument, ktorý je zdrojom informácií pre nás. Môže to byť kniha, článok v časopise, encyklopédia, slovník, rozhlasový alebo televízny dokument, film, osobná komunikácia (rozhovor), elektronická správa (e-mail), CD-ROM, elektronický časopis alebo zborník, www stránka a pod. [Kimlička 2004].
- zdroj: https://tvorim.net/uspesny-web/60-citacie-a-parafrazy

Občan-volič má právo vedieť, komu dá-nedá hlas vo volebnej kampani!
ZVLÁŠŤ v období výskytu zástupcov čeľade ľudoopov neočkovaných proti epidémii s názvom KORUPCIA :)

Myslím, že v tejto veci, Mr. Answer, trpí skôr Vaše ego... ;)

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

answer | 03.02.2012

ale nie. trpí len môj cit pre slušnosť. Zbytočne okolo svojich názorov vírite prach, ktorý mne osobne štípe oči :(

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

Ing. Marián FILLO | 03.02.2012

Ešte sme sa nedozvedeli, kto si.

Niekto z fakulty verejného zdravotníctva SZU, ktorej prodekankou je nechvalne známa doc. Krištúfková (viď napr. https://www.slobodavockovani.sk/news/ako-mi-zakazali-zucastnit-sa-vakcinologickeho-kongresu/ )?

Alebo PR agent pre GlaxoSmithKline či Baxter á la Dr. Kasarda?
https://www.snowball.sk/sekcia-sk-5-Klienti
https://www.snowball.sk/sekcia-sk-2-Ludia

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

janiina | 06.02.2012

Myslím si, že citovať z vyjadrenia kandidáta na poslanca, ktoré bolo zaslané e-mailom ako odpoveď na otázku k volebnému programu strany či hnutia (nešlo ani o súkromný rozhovor ale o preposlanie stanoviska kandidáta ako odborníka v oblasti zdravotníctva), by nemalo kandidátovi robiť problém. Či máš pocit, že odpoveď pre jednu konkrétnu osobu by sa mala líšiť od odpovede pre bližšie neurčenú skupinu potenciálnych voličov? Ak ide o zaujatie stanoviska k danej otázke, považujem to za verejne prejavený názor vo volebnej kampani, ktorý má napomôcť voličom utvoriť si názor o strane, resp. prinajmenšom o konkrétnom kandidátovi.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

answer | 06.02.2012

Nie. Pôvodná príčina, prečo som si sem dovolil zamiešať svoj názor, je tá, že mám pocit, že jediný minimálny slušný krok, ktorý by som - byť v koži toľko omieľanej profesorky, očakával, ak už pán inžinier priznal, že najprv si od autorky otázok pred samotným uverejnením VYŽIADAL PÍSOMNÝ SÚHLAS NA UVEREJNENIE jemu preposlaných mejlov, tak že by si vopred rovnako VYŽIADAL PÍSOMNÝ SÚHLAS aj od tej, ktorá na otázky odpovedala.
Očakával by som to nielen v prípade kohokoľvek (novinára či nenovinára), kto si vytvoril nejakú stránku o čomkoľvek, ak by chcel uverejniť názory kohokoľvek (politika či nepolitika), práve pri tom špecifickom prípade, kedy politik či nepolitik vysloví svoj názor v písomnej forme (napr.v mejlovej pošte), teda nie verejne pred televíznymi kamerami. Pán inžinier ale takúto formu slušnosti odmieta, a ak ju po ňom niekto očakáva, klasifikuje ju ako "tváriť sa urazene".
Nezaujíma ma, či takúto komunikáciu upravuje nejaký zákon, ja to považujem za slušné, dalo by sa parafrázovať - za nepísané pravidlo. Dnešnej dobe však vládne asertivita, tak sa niet čo čudovať...

Re:Re:Re:Re:prof. Horváthová nechce byť uvedená na tejto stránke

NeDlouholudsky | 02.02.2012

vies ze dokonca mozes fotografovat a nahravat si policajta v praci?!..... nedavno na neznalost svojich prav a povinnosti doplatili 2ja policajti obvineniami.....pokial som cital

Verejny cinitel je verejny....... to je jeho naplnou prace :-) A kandidat na verejnu funkciu by mal byt dokonca viac sledovany ako obycajny obcan. Alebo chces tvrdit ze taky "frajer" co kandidoval za OL+NZ a pritom kaslal na stavebny zakon a vdaka tomu ze na to niekto upozornil, tak urobil pre ludstvo zle ?! :-) Ved ten clovek chcel akurat ziskat dalsiu imunitu a "moc" a vysmiat sa celemu systemu a najma susedom a vobec inym ludom priamo do xichtu a to pod kandidaturou pod stranou OL+NZ!!!

Kolko je tam podobnych ako on? :-) Ja si uz myslim ze vsetci....

Tiez mi pride velmi rozumne ten text von Mitterpachovej tu ponechat, lebo moze kamuflovat neskor ako chce, toto je JEJ NAZOR, ziadne ockovanie menit nechce, a vyhovuje jej tento stav ako je, a povazuje to za ustavne (a aj pomerne zdarile a dobre) riesenie - tak si to vysvetlujem ja.

Keci o tom "rozumnom rieseni" siri kazda pediatricka, ktora sa chce s tebou "rozpravat" ale len pod jednym ucelom = donutit ta konecne a len a jedine a uz hned zaockovat svoje dieta a prevziat NA SEBA CELE RIZIKO S TYM SPOJENE :-) !

Alebo sa hanbi profesorka za svoj nazor?, tak to potom asi velmi von Mitterpachova charakterom neovplyva.... Mimochodom ako tak citam ten jej "uzasny zivotopis" tak mi je jasne ze s takouto osobou nechcem mat nic spolocne!........dalsia z radu karieristiek co za karieru je ochotna urobit asi cokolvek :-)....

teraz "tetu" co ju platia za to aby sirila o nej samy dobry obraz (za kazdu cenu) asi trochu rozdrapi :-)))))

Záznamy: 26 - 50 zo 86
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Pridať nový príspevok