Na margo stanoviska 4 slovenských vakcinacistov k úmrtiu bábätka po očkovaní Infanrix Hexa + Synflorix + Rotarix

26.10.2012 14:31

Ing. Marián FILLO

 

       Stanovisko vodcov 4 slovenských odborných lekárskych spoločností k úmrtiu 3-mesačného Maroška z Oravy 3 dni po očkovaní vakcínami Infanrix Hexa + Synflorix + Rotarix som už podrobne okomentoval včera. Môj komentár bol však pomerne dlhý, tak možno niekto uvíta toto stručné zhrnutie:

 

       Viete, koľko vakcinacistov treba na výmenu žiarovky?
       ?
       ?
       ?
       ?
       ?
       ?
       ?
       Ani jedného!

       Vakcinacisti sú totiž presvedčení, že nejestvuje nijaká príčinná súvislosť medzi vypálením žiarovky a zmiznutím svetla. Potvrdili to predsa rozsiahle epidemiologické štúdie v USA, Veľkej Británii a Dánsku, ktoré zahŕňali státisíce prípadov tmy a ktoré boli sponzorované CDC i výrobcami bateriek. Predstavitelia vakcinacistov k tejto kauze vydali nasledujúce stanovisko:

"Je nám ľúto tmy, ktorá nastala v časovej následnosti po vypálení žiarovky, ale musíme na základe dostupných odborných vedeckých informácií a na základe desaťročí klinickej praxe konštatovať, že išlo vždy len o nešťastné zhody okolností a k tme by došlo tak-či-tak - aj bez vypálenia žiarovky."

 


Napísanie a zverejnenie tohto článku zabralo autorovi približne 30 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Na margo stanoviska 4 slovenských vakcinacistov k úmrtiu bábätka po očkovaní Infanrix Hexa + Synflorix + Rotarix

chce sa mi plakat

lenada | 29.10.2012

John Virapen- Nežiadúci účinok SMRŤ- odporúčam prečítať si o farmaceutickom priemysle a nebudete chcieť viac hltať pilulky. Strašne sa začínam báť očkovať svoje deti po prečítaní viacerých diskusných fór, normálne uvažujem nad odmietnutím očkovania môjho 5 ročného syna, aj o mesiac v pôrodnici môjho budúceho babatka proti tbc. S druhým trojrocnym synčekom krásnym veselým, zdravým začínam chodiť po psychológoch-.podozrenie na mentálnu retardáciu, neurologia a eeg vporiadku a ako som sa dopocula, ze z ockovania proti hepatitide b je 300 x vyssia sanca postihnutia autizmom a mozgovymi dysfunkciami oproti neockovanym detom, zacinam mat strach, ci to nemoze mat aj z ockovania. nech sa rychlo zbadaju vsetci farmaceuticki hrabivci, kym nebudeme mat generacie retardovanych a poskodenych deti!!!!!

Re:chce sa mi plakat

Ing. Marián FILLO | 30.10.2012

Proti TBC sa už v pôrodnici (ani inde) neočkuje, a už vôbec nie povinne.

Re:Re:chce sa mi plakat

mamina | 19.11.2012

nam dieta pred rokov v porodnici na TBC zaockovalia a ja vsetky ostatne babatka

Re:Re:Re:chce sa mi plakat

alena | 30.11.2012

ockovanie proti TBC novorodencov bolo zrusene od 1.1.2012, a predtym sa dalo tiez v porodnici odmietnut,ale ich praktiky boli vacsinou zobrat dieta,zaockovat a informovat az "po" ockovani,ze ho zaockovali...

Re:chce sa mi plakat

Lulike | 05.11.2012

Lenadka, ale ved o to ide. Farmabiznis potrebuje za kazdu cenu svojich stalych zakaznikov.

Ano, a proti TBC sa uz neockuje (chvalaBohu). Nemusis sa bat.

Arabi

AntiAnti | 27.10.2012

Viete, že svetové hnutie antivakcinátorov sponzorujú arabské teroristické skupiny, ktoré chcú, aby biela rasa vyhynula na bežné choroby? Nech sa prizná inžinierik, odkiaľ má prašule

Re:Arabi

Jao | 27.10.2012

Tak toto je posledný výkrik pred smrťou vakcínových barónov. A to si hovoria, že vzdelaní ľudia. Hanbite sa s takouto úbohosťou. Zverejnite platy vakcínových propagátorov a porovnajte to s tým, koľko peňazí majú antivakcinátori. A keď sme u tých arabov, viac verím im ako Vám teroristickým vakcinátorom.

Re:Arabi

Blanci | 28.10.2012

... vieme, my chceme zomrieť impozantně na bežnú chorobu, spolu s inžinierikom a jeho prašulama :)))

Re:Arabi

bežne choroby | 28.10.2012

bežne choroby nikoho neohrozujú, zato vakcínami spôsobené poruchy imunity a civilizačné choroby ÁNO .......ľudstvo maj sa na pozore

Re:Arabi

Ing. Marián FILLO | 29.10.2012

Prosím Vás, pošlite mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com kontakt na nejakú arabskú teroristickú skupinu, čo sponzoruje "hnutie antivakcinátorov". Nejaké peniaze od Arabov by sa mi hodili ako soľ.

K mojim "prašuľom" viac tu:
https://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpovede/o-nas/#q3

Re:Re:Arabi

Lucia M. | 04.11.2012

tak toto je dobré , už dlho som sa tak dobre nezasmiala :))) palec hor e !!

Re:Re:Arabi

Lulike | 05.11.2012

:)))) valam sa po zemi :) mozno zomriem aj na urvanie brucha od smiechu. Asi sa dam aj proti tomuto riziku zaockovat :)))) hihi

Re:Arabi

MarekSu | 26.02.2013

Tak taku blbost som asi este nikdy nepocul. Daj sa vysetrit...

otazka

j | 26.10.2012

...Od januára 2011 do dnes ochorelo na Slovensku 69 osôb na hnisavý zápal mozgových blán, z nich 10 zomrelo...
Su medzi nimi aj podobne pripady ako Marosko?

Re:otazka

Ing. Marián FILLO | 26.10.2012

To je síce dobrá otázka, ale obávam sa, že tu ju asi nebudeme vedieť zodpovedať.

Je síce vysoko pravdepodobné, že boli aj ďalšie prípady, podobné Maroškovi, ale to by sa museli prihlásiť rodičia zosnulých detí.

Alebo má niekto dobrú známosť na príslušných úradoch?

Každopádne, naše prípadné hrabanie sa v pitevných správach by bolo zjavným porušením zákona a v podstate protištátnou (rozumej: proti GSK, lebo štát a GSK jedno jest) činnosťou, takže vážne pochybujem, že by sa príslušný úradník/lekár, čo má k týmto dokumentom prístup, nechal ukecať. Riskoval by tým prinajmenšom miesto, ak nie rovno súdnu žalobu.

Re:otazka - hnisavé záněty mozkových blan

MUDr.Ludmila Eleková | 02.11.2012

je třeba vědět jednu věc. Diagnóza hnisavého zánětu mozkových blan neříká nic o příčině. Může to být x bakterií schopných napadnout mozek a způsobit hnisavý zánět. Pneumokok, hemofil, meningokok, ale také salmonela například. Takže souhrnné statistiky moc neřeknou. Kromě toho jde obvykle o bakterie, které jsou v populaci velmi běžné a naprostá většina lidí s nimi nemá problém. Evidentně bude rozdíl mezi lidmi, když jeden umře a druhý s bakterií žije v mírumilovném soužití.
Jistě by byly zajímavé statistiky výskytu bakteriálních meningitid u očkovaných a neočkovaných, z pochopitelných důvodů se jich jen tak nedočkáme.
Určitým vodítkem, kde je příčina těch nemocí, ukáží statistiky podle jednotlivých původců těchto zánětů. CCa 10 let se očkuje proti hemofilům, cca 6 let proti pneumokokům, proočkovanost proti meningokokům není tak velká, aby se projevila. Snad by se mohla porovnat jen kohorta branců, kteří se očkují, se zbytkem populace. Když ale prostě jen sečteme různé bakteriální meningitidy, nebo lépe všechna invazivní infekční onemocnění, zjistíme, že jich neubývá, bez ohledu na očkování. Jedněch ubude, jiných přibude. Problém je v imunitě jedince, kdo ji má tak špatnou, že si pustí něco do mozku, vleze mu tam cokoliv, co letí právě kolem.

pani Vladimíra

Mária | 26.10.2012

by som rada vedela ako si škodím na zdraví ak sa neočkujem.
mala som mumps.pohodička.aj ružienku,tiež sa dá. osýpky ma očkovali aj polio a tetan.osýpok by som sa nebála.polio je nebezpečné, ak nemám dostatok vitamínov a k tomu slabú imunitu.tetan tiež nechytím ako chrípku.čím že si to škodím? ak moje deti prekonajú osýpky, to im škodím? aha. dobre, tak im radšej naordinujem autizmus,alebo nejakú paralýzu,alebo cukrovku, či astmu.tak fakt vdaka, neprosím.

Ubohost

Vladimíra | 26.10.2012

Je mi vás úprimne luto pán Fillo, aj vašich prívržencov, to čo sirite medzi týchto nevedomych ľudí je len vyplod vašej ubohosti a neschopnosti napredovat v oblasti ktorú ste vystudovali. Nazývate spoločnosti ktore desiatky rokov pracujú na vývoji vakcin vakcinacistami, sám ste teda antivakcinacista, kedže kazete ľudom aby si vedome poskodzovali zdravie. Ak by bol vývoj a výroba vakcin taká jednoduchá komercna záležitosť, prečo by na tom vedecké kapacity pracovali niekoľko rokov? Mohli by sa predsa na to vykaslat. Ja mám však podozrenie že vy lekárov neuznavate preto, lebo sa Vám nikdy nepodarilo vystudovat medicínu.

Re:Ubohost

ferko | 26.10.2012

...............sám ste teda antivakcinacista, keďže kazete ľudom aby si vedome poskodzovali zdravie........

Fúúúúú tu mi niečo smrdí,Vladimíra...čítali ste príbalové letáky vakcín???

Re:Ubohost

ferko | 26.10.2012

predpokladám že ste ich nečítala tak si ich dobre všetky preštudujte..potom sa ozvite a posudzujte

Re:Ubohost

Igor | 26.10.2012

Je mi vás úprimne luto Vladimíra. Dobru noc a spite dalej.

Re:Ubohost

Ing. Marián FILLO | 26.10.2012

Milá pani (doktorka?) Vladimíra,


je mi ľúto, ale Vaše vyjadrenie jaksi postráda logiku.

Preventívne očkovanie je určené pre zdravé deti, údajne aby neochoreli. Vakcíny môžu obsahovať živé vírusy alebo baktérie, karcinogény, neurotoxíny, hepatotoxíny, excitotoxíny, nefrotoxíny, mutagény, zvyšky bunkových kultúr (vrátane fragmentov DNA), vrátane zvyškov ľudských buniek (výborný štartér autoimunity, ak si proti nim telo začne tvoriť protilátky), atď. atď.

A teraz mi, prosím, vysvetlite: ako poškodím ÚPLNE ZDRAVÉ dieťa (nezdravé by nemalo byť preventívne očkované) tým, že mu odmietnem podať tento jedovatý koktejl? Ako poškodím zdravé dieťa tým, že ho odmietnem dať priotráviť?

Na vývoji vakcín sa tak maká preto, lebo je to do budúcnosti najsľubnejší sektor farmaceutického priemyslu. Antibiotiká už viacmenej padli, navyše mnohí ľudia celý život neužijú jediné antibiotikum, ale vakcíny, to je iná káva. Vakcínami dosiahli farmaceutické firmy rozšírenie trhu na celú populáciu, lebo vakcíny sú naordinované všetkým občanom - či zdravým, či chorým. Chemoterapia je len pre (našťastie stále ešte pomerne malú) časť populácie, hoci je to tiež vynikajúci biznis, ale vakcíny sú pre všetkých, častokrát súčasťou povinného očkovania, čo je štátom garantovaný obrat. Lepší biznis skrátka nejestvuje. Preto sa toľká pozornosť venuje vakcínam.

Štúdium medicíny resp. vôbec zdravotníckeho odboru na strednej a/alebo vysokej škole na Slovensku (i v Česku) je podmienené absolvovaním očkovania proti žltačke typu B, a to ja rozhodne nie som ochotný riskovať. Preto nebudem mať nikdy diplom MUDr. zo žiadnej slovenskej lekárskej fakulty (pokým budú v platnosti súčasné podmienky).

Na druhú stranu - je vôbec o čo stáť? Súčasná mainstreamová medicína totiž v podstate urobila ľudstvo viac chorým. U antibiotík sa to už vo veľkom aj verejne priznáva, u očkovania zatiaľ veľmi nie, ale verím tomu, že aj na to raz príde. Top 10 najpredávanejších "liekov" v skutočnosti vôbec nič nelieči, len potláča príznaky (aj to niekedy s dosť otáznou účinnosťou).

Prečo by som mal študovať medicínu, ktorá ľuďom viac škodí než pomáha? Čo by mi to prinieslo??? Radšej sa zapíšem na štúdium osteopatie, chiropraxie, tradičnej čínskej medicíny alebo bylinkárstva, prípadne iného druhu celostnej (holistickej) medicíny, ktorá uzdravuje človeka ako takého, a nielen "lieči", "lieči" a do smrti nevylieči..

Takže mne sa nieže nepodarilo vyštudovať medicínu, ja som o štúdium mainstreamovej medicíny nikdy ani nestál. V tom mám jasno už od 17 rokov svojho života, odkedy som nemal v puse jedinú alopatickú tabletku či prášok. A doposiaľ (už mám 35 rokov) si tento môj osobný bojkot farmaceutického priemyslu neviem vynachváliť.

No a na záver: skúsite zostrojiť aj nejaký vecný, logický a podložený argument?

Toto bol totiž z Vašej strany len jeden osobný útok za druhým. A osobný útok nie je ani vecný, ani logický a vlastne to ani nie je argument. A podložený mohol byť nanajvýš tak Vaším hnevom alebo urazenosťou.

Re:Ubohost

Maroš | 27.10.2012

Ak tak veríte v blahodárny účinok vakcín, tak si ich kľudne napichajte všetky, ktoré existujú, možno keď budete mať sama vážne zdravotné problémy vďaka očkovaniu, tak zmeníte názor.

Re:Ubohost

Eva | 27.10.2012

Vážená paní Vladimíro, vaše naivita je vážně roztomilá. Na jaderné bombě také pracují vědci a inženýři desítky let.. Na titaniku taky pracovala hromada odborníků a jak si byli jisti, že je nepotopitelný a tak ho i prezentovali lidem. Nakonec šel ke dnu a ještě ani neměl dostatek člunů pro všechny pasažéry. Uveďte mi prosím nějaké randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie bezpečnosti vakcín, čekám na ně už více jak rok a zatím kde nic tu nic, ani výrobce mi je nemohl poskytnout. Že by je snad neměl???:-)

Re:Re:Ubohost

Ing. Marián FILLO | 27.10.2012

Ešte aj dlhodobé (aspoň 10-15 rokov) by mohli byť tie štúdie, aby vychytali aj chronické ochorenia, nielen akútne, spôsobené očkovaním.

pani Vladimíra

Mária | 27.10.2012

by som rada vedela ako si škodím na zdraví ak sa neočkujem.
mala som mumps.pohodička.aj ružienku,tiež sa dá. osýpky ma očkovali aj polio a tetan.osýpok by som sa nebála.polio je nebezpečné, ak nemám dostatok vitamínov a k tomu slabú imunitu.tetan tiež nechytím ako chrípku.čím že si to škodím? ak moje deti prekonajú osýpky, to im škodím? aha. dobre, tak im radšej naordinujem autizmus,alebo nejakú paralýzu,alebo cukrovku, či astmu.tak fakt vdaka, neprosím.

Re:Ubohost

Libor | 27.10.2012

Vladimira ano, kludne verte dalej ze farmaceutickym spolocnostiam a aj kapacitam ktore pre nich pracuju, ide hlavne o dobro pacienta a vobec nie o zavratne zisky.
Presne o tom je aj tento sudny pripad:
https://www.vaccinationcouncil.org/2012/06/25/scientists-sue-merck-allege-fraud-mislabeling-and-false-certificaion-of-mmr-vaccine-suzanne-humphries-md/?utm_source=feedburner&utm

alebo tento:
https://www.naturalnews.com/036255_MMR_autism_court_case.html

Verte dalej, ale potom mi je Vas uprimne luto.
PS: podla Vaseho nazoru predpokladam ze ste doktorka a tym padom Vam anglicke texty nerobia problemy.
Ak predsa len ano, ochotne Vam ich prelozim.

Re:Re:Ubohost

Ing. Marián FILLO | 27.10.2012

Budeme veľmi radi, ak ich preložíte tak-či-tak, aby sme ich mohli zverejniť na tejto stránke.

Re:Re:Re:Ubohost

Libor | 27.10.2012

Samozrejme, preložím.
Ten druhy pripad som uz ale videl aj niekde prelozeny. Jedna sa o pripad, ked nedavno taliansky sud rozhodol, ze MMR vakcina ma priamu suvislost s autizmom.

Re:Re:Re:Re:Ubohost

Ing. Marián FILLO | 30.10.2012

Ďakujeme.

Re:Ubohost

MUDr.Ludmila Eleková | 30.10.2012

Mně se medicínu vystudovat podařilo, dokonce s vyznamenáním, což není samozřejmostí. Na rozdíl od vás, paní Vladimíro, přesně vím, co se lékaři o očkování učí. A na rovinu říkám, že se průměrný člověk dozví o očkování mnohem víc faktů ze stránek pana Filla a podobných (i zahraničních, provozovaných velmi kvalifikovanými lékaři a vědci) než průměrný lékař na jakémkoli oficiálním školení.
Proč se na to farma firmy nevykašlou? Protože to je skvělý byznys. Klesající ochota lidí polykat toxické léky a odškodnění za skandály jim kazí kšefty. Povinné nebo alespoň plošně doporučované očkování je zlatý důl. Farma firmy naprosto přesně vědí, co vakcíny v lidském těle dělají a vyhovuje jim to. Je to jak se říká dvě mouchy jednou ranou -poprvé se nabalí na vlastním očkování a v jeho důsledku získají celoživotního zákazníka: alergika, astmatika, diaebtika, autistu, člověka s bídným imunitním systémem, který je odkázán na léky. Kdyby to nebyl tak skvělý kšeft, vakcíny by nevyráběli, nejsou to altruisti ale byznysmeni, nelobbovali by ve vládách, nepodmazávali by úředníky FDA, CDC apod. Kdyby jejich výrobky -vakcíny - skutečně podporovaly zdraví, nemuseli by je lidem nutit.
Já jsem studovala vakcíny, jako bych nevěděla, k čemu jsou. Představila jsem si, že mám nějaký lék, roztok v ampuli, vím, že se píchá do svalu, znám složení a zeptala jsem se: kdybych nevěděla, co to má udělat a nezaujatě zkoumala možné účinky, co by se ukázalo? Ukázalo se, že to devastuje imunitu a nervový systém, způsobuje chronická poškození. Strašná poškození. Týdně mluvím s několika lidmi, kterým očkování vážně poškodilo zdraví, buď jim nebo jejich dětem. Neviděla jsem jediného člověka, kterému by se po očkování zdraví zlepšilo.
Tyto případy nejsou ve statistikách, protože lékaři těch lidí nevidí souvislost. jejich konvenční vzdělání jim nedalo rámec myšlení ani nástroje, které by jim umožnili uvidět. kromě toho se snaží neuvidět, protože by se jich jejich svědomí začalo nepříjemně ptát.
Všechny informace o očkování mám z vědeckých zdrojů, řádných studií, oficiálních materiálů. Je to dostupné na webu pro kohokoli, kdo hledá. Denně zakopávám o další, nestíhám to číst. Je to všude, přímo pod nosem. Jen je třeba být ochoten uvidět.
Chápu vaši neochotu obrátit o 180stupňů, celý život nám říkali pravý opak. jednotlivec popírající tzv. zjevnou pravdu je vždy podezřelý. Jen připomínám, že kdysi si všichni lidi mysleli, že země je placatá, přestože byla kulatá. Kdysi bylo v medicíně lege artis přikládat pijavice, pouštět žilou a operovat bez dodržování hygieny. Dělali to všichni, kdysi byly jen ojedinělé hlasy říkající, že se nemoci možná přenášejí špinavými rukama. Tak pozor na to, myslet si, že pokrok skončil a víme všechno.
Debata o očkování by měla být čistě vědecká, protože o to tady jde: dělají vakcíny, co si myslíme nebo ne? skutečně chrání, zajištují imunitu nebo ne? co vlastně v těle dělají kromě stimulace tvorby protilátek? To nejsou ideologické, ale vědecké otázky. A pokud jedna strana není ochotna adekvátně odpovídat a místo toho se uchyluje k osobním útokům, něco smrdí. jak se říká, klacek nastupuje tam, kde došly argumenty.
Jaké vědecké argumenty máte na podporu svých výroků? Nebo jste si jen potřebovala ulevit?

Re:Re:Ubohost

NeDlouholudsky | 31.10.2012

Ano pani Elekova, je to presne tak! na 100% s Vami suhlasim.

A vobec nikto nemusi mat PhD. z mediciny aby mu bolo jasne ze ockovanie je na hlavu postavene.

Tie statisice rokov co tu ludsky rod zil ako vysvetlia ockovanci ze ako prezil ludsky rod bez zachrany ockovanim? ;-) nedokazu to vysvetlit inak len tak ze nas ockovanie zachranilo pred vyhynutim..........

cize dinosaury neboli ockovane a nedokazali s vyvinut spravne vakciny a nebolo to tym ze padla kometa :-)))))))))

Ozaj cim vysvelia ockovanci ze preco teda je stale a prudko silnejuca skupina ludi co odmitaju taky "zazrak mediciny" ako ockovanie?..........ved to nema logiku aby sam seba a svoje deti niekto uvrhol do tazkych infekcnych chorob :-))))))) vysvetlenie okrem trapneho ze sme "sekta" a ze "je to velmi popularne neockovat" neexistuje....

ja som pocul take ze vraj moderne je ockovat uplne vsetko co sa da a velmi moderne je neockovat vobec :-))))))))) akoby neockujuci ludia neboli prave individualisti ktori sa neriadia zianymi trendami a "modernou"........tymto sa riadia prave pani pediatricky....

a vobec skoda reci....... mne je jasne ze ockovanie je sracka, co narobi viac skody ako uzitku (uz z logiky veci to priamo vyplyva) a tak neviem preco by som mal menit nazor na nieco co je tak uplne jasne aj bez profesury z mediciny :-)))))

Re:Ubohost

Lulike | 05.11.2012

Vladimira, vy o tejto problematike ale strase malo viete. Z takychto zadubencov ako vy maju farmafirmy a chemici straasne velku radost.

A mimochodom... nikto nam tu nic nekaze. Kazdeho slobodne rozhodnutie ako s informaciami nalozi.

vakcina = zbraň

BuG.ToM | 26.10.2012

Aj výrobcovia zbraní vydali prehlásenie:
Neexistuje žiadna príčinná súvislosť medzi strieľajúcou zbraňou, zasiahnutou osobou a jej smrťou. Na základe výsledkov šetrenia komisie zbrojárskeho priemyslu zložená s najväčších zbrojárskych odborníkov, udalosť je v podstate náhodná a osoba by tak či tak v budúcnu zomrela, takže je absolútne irelevantné spájať vystrelený náboj zo zbrane s jej smrťou, aj napriek tomu, že v návode na použitie zbrane je napísané, že: Táto zbraň môže ohroziť, poprípade ukončiť Váš alebo život iných ľudí.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Pred použitím zbrane si prečítajte návod na použitie alebo sa poraďte so svojím predajcom.

Re:vakcina = zbraň

precitnutý | 02.11.2012

Tak toto je najkrajšie a najzrozumiteľnejšie vysvetlenie pre všetkých ešte stále lekárom slepo veriacich, akým som bol donedávna ešte aj ja. Našťastie sa mi však do rúk dostala spomínaná kniha od Virapena (Vedľajší účinok smrť). Teraz mi už všetko dáva zmysel a vopred ľutujem lekára či kohokoľvek kto by sa ma snažil prinútiť dať očkovať moje deti, uvidí čo to s ním porobí. Ako môžu tieto hyeny v ľudskej koži vôbec spávať, to naozaj nepochopím.

Re:Re:vakcina = zbraň

stara mama | 07.11.2012

súhlasím s Vami, ja som na tom presne tak ako Vy, tiež ma osvietilo...., dúfam že radšej neskôr ako vôbec nikdy, ináč by už náš vnúčik mal prvú nakazenú Hexu v sebe, chvala Bohu za to, že sme sa o tom dozvedeli včas. Ďakujem Vám za úplne informácie p. Fillo, ktoré nám nikdy žiadem "doktor"nedal !!! Želám Vám veľa zdravia ,šťastia a pevné nervy.

Záznamy: 1 - 36 zo 36

Pridať nový príspevok