MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

15.01.2011 22:00

Ing. Marián Fillo

 

       Jedna pani ma e-mailom upozornila na vyjadrenie sa detskej lekárky MUDr. Marty Špánikovej v "Poradni pediatra" časopisu Mama a ja. Čitateľka sa pýtala Dr. Špánikovej na jej názor na informácie uvedené na našej stránke (t.j. sloboda-v-ockovani.sk). Odpoveď Dr. Špánikovej bola:

"Očkovanie je vpravovanie antigénov, ktoré následne navodia tvorbu protilátok, ktoré následne chránia jedinca pred ochorením. O očkovvaní sa toho dá napísať a povedať veľa, ale najviac o ňom vedia ľudia, ktorí takmer denne očkujú a poznajú aj ochorenia, proti ktorým sa očkuje a tiež ich následky. patrím ktýmto lekárom a práve preto, že tieto vedomosti mám tak som zástancom očkovania. Považujem ho za jedne z najväčších objavov medicíny. predchádzame ochoreniam, ktoré ešte v prvej polovici minulého storočia usmrcovali milióny detí. Ľudia plniaci stránky podobné tej , ktorú uvádzate nevedia o čokvaní nič a zavádzajú pozorné mamičky ako ste aj vy nezmyslami ba až poplašnými správami."

       K tomu treba dodať, že:

 1. Dr. Špániková zamlčiava, že okrem antigénov (živých vírusov alebo baktérií, resp. mŕtvych vírusov alebo baktérií, resp. ich povrchových častíc) sa do tela v očkovacej látke vpravujú jedy ako ortuť, hliník, formaldehyd, fenol, glutaman sodný a viaceré ďalšie. Zloženie si môžete pozrieť tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ockovacich-latok-s-platnou-registraciou-na-slovensku-a-ich-zlozenie/ a overiť tu: https://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databazy/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov alebo tu: https://adcc.sk/
         Posledné dve sú "seriózne" stránky, ktoré s "anti-vakcinačnou lobby" nemajú nič do činenia, takže by im mala veriť aj Dr. Špániková.
 2. Jedna vec je niečo denno-denne robiť, druhá vec je poriadne rozumieť tomu, čo robím. Môžem napr. šoférovať auto alebo ťukať na počítači, a pritom vôbec nerozumieť chodu motora či hydraulike bŕzd resp. integrovaným obvodom či programovaniu.
 3. Výhrada Dr. Špánikovej je v princípe úplne rovnaká ako výhrada Dr. Urbančíkovej - vôbec sa netýka faktov a logických záverov uvedených na našej stránke, ale len a len osoby, ktorá uvedené fakty a závery predkladá. Viď tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/poradte-sa-o-ockovani-s-odbornikmi-a-namiesto-odpovede-dostanete-osobne-vypady-zahmlievanie-a-uhybanie-povodnej-otazke/
         Nejde teda o vecnú kritiku, tzn. kritiku k veci, ale o kritiku od veci. Dr. Špániková tým asi (úmyselne či neúmyselne) odpútava pozornosť od veľmi nepríjemného faktu, t.j. že na veľmi veľkú časť našich argumentov jednoducho vôbec nemá protiargumenty.
           Keby som mal napr. ja argumentovať útokom na osobu protivníka, tak by som povedal, že Dr. Špániková (rovnako ako ostatní očkujúci lekári) má za každé očkovanie od poisťovne 6,- € (A kto-vie-koľko od výrobcu či distribútora? Možno nič a možno predsa niečo.), tzn. má na udržaní a rozširovaní plošného očkovania maximálny finančný záujem.
 4. Názor Dr. Špánikovej na očkovanie (ktoré jej prináša zisk prinajmenšom 6,- € za kus) je úplne nepodstatný. Rovnako tak môj názor (aj keď z neočkovania finančný zisk nemám - poisťovne mi neplatia províziu za ušetrené vakcíny :-). Dôležité sú len fakty a logika veci.
 5. To, že autori stránok, ako je tá naša, nevedia o očkovaní nič, je ničím nepodložené obvinenie, ktoré je navyše preukázateľne lživé. V prvom rade totiž prekladáme články lekárov (ako je Dr. Špániková, len väčšinou študovanejších) a tí už snáď o očkovaní čosi vedia.
 6. Suma sumárum: Dr. Špániková nepredložila absolútne nijaký vecný argument, iba samé osobné útoky, polopravdy a vyslovené lži.
         Z psychologického hľadiska: ľudia pri konfrontácii vyťahujú osobné útoky až keď im došli vecné (objektívne, rozumné) argumenty. Overte si, prosím, túto skutočnosť u seriózneho psychológa.
   

       Veľmi dobre si spomínam na vystúpenie Dr. Špánikovej v Televíznych novinách pri slávnosti na počesť spustenia internetovej stránky Sprievodca očkovaním. Hovorila, že odporcovia očkovania sa správajú ako sektári a nemajú nijaké argumenty.

       A tu, hľa: Dr. Špániková sa sektársky odvoláva na princíp slepej viery v (jej) autoritu, pritom však nemá nijaké argumenty. Zlodej kričí: "Chyťťe zlodeja!"?

 

Diskusia: MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

Re:Typická analfabeticko odborná odpoveď

matka | 16.01.2011

Neviem dokedy chcú tie ploštice parazitovať na tích deťoch ??????

Re:Re:Typická analfabeticko odborná odpoveď

matka | 16.01.2011

Neviem dokedy chcú tie ploštice parazitovať na tých deťoch ?????
neviem aké iy, vyberte si

Re:Re:Re:Typická analfabeticko odborná odpoveď

Ing. Marián FILLO | 17.01.2011

v "tých" je tvrdé Ý.
:-)

klasika

Štefan | 16.01.2011

Špániková zase potvrdila svoju úbohosť a lamerstvo.
Tieto všeobecné frázy, ktorými nás stále kŕmia bez jediného odborného vysvetlenia, sú už natoľko otrepané, že už je to vrcholne trápne.

Predovsetkym neuskodit

Alena | 16.01.2011

Mrzi ma fakt, ze lekari, ktori skladaju Hippokratovu prisahu mozno pozabudli na vetu "Predovsetkym neuskodit". Tym, ze sa vynara coraz vacsia polemika o vyhodach-nevyhodach ockovania su povinni zaoberat sa i tou temnejsiou strankou. Zvelebovat ockovanie a nepripustat fakt, ze mozno sa mylime, co naznacuju seriozne studie, budu asi znakom zaujatosti. Kazdy profesional, ktory sa tak hrdi vedomostami, ako tato pani doktorka, je teda povinny hovorit plnu pravdu, nezavadzat a priam bazit po dalsich informaciach, i ked nemusia byt zrovna prijemne. Osobne utoky, ktore nie su podlozene faktami su u takehoto profesionala nepripustne!!!!

očkovanie je vpravovanie antigénov, a čo ďalej

matka | 16.01.2011

No a mňa by veľmi zaujímalo, či ľudia ktorí očkujú poznajú aj ochorenia, ktoré vznikajú následkom očkovania a ich následky. Základné znalosti o IMUNITE nepustia.
Prečo sa už konečne nezmôžu na čosi viac, ako len že "očkovanie je vpravovanie antigénov" ? Fakt trápne.

Re:očkovanie je vpravovanie antigénov, a čo ďalej

matka | 16.01.2011

ešte som zabudla, mám doma pár krabíc výsledkov imunologických a iných vyšetrení ako vyzerá imunita po vpravovaní antigénov a chémii do detského telíčka, ale čo už...

Re:Re:očkovanie je vpravovanie antigénov, a čo ďalej

matka | 16.01.2011

Len teraz som si všimla, a môže si byť pani doktorka na 100% istá, či sú tie vakcíny zbavené cudzorodých mikroorganizmov ?
No ja len pri pomyslení vzhľadom na to, na čom sa kultivujú, taká zmes mikroorganizmov zo zvieratok va vakcíne určite neprospeje imunitnému systému dieťatka ani zdraviu. A kontroluje to vôbec niekto na 100% ? Lebo tie alergie, autoimunitné ochorenia a krvné ochorenia sú nejak divné, neviem prečo by imunitný systém mal napadať vlastné bunky, veď to by už ľudstvo dávno vymrelo. Len moja úvaha.

Re:Re:Re:očkovanie je vpravovanie antigénov, a čo ďalej

Ing. Marián FILLO | 16.01.2011

Autoimunita zrejme vzniká tak, že niektoré antigény (živé alebo mŕtve baktérie alebo vírusy resp. ich časti vo vakcínach) sú veľmi podobné vlastným bunkám a látkam v tele, a keď je imunitný systém príliš vyťažený napr. hexavakcínou, kde má tých antigénov rovno 10 a k tomu ďalších 10 "pomocných látok" (pomôžu leda tak do hrobu), tak imunitný systém nevyrobí úplne presne tie najlepšie protilátky, ale len približne a keď má človek smolu, sú to protilátky proti jeho vlastným bunkám.

prvá polovica minulého storočia

Eva | 15.01.2011

K tej komentovanej odpovedi pani doktorky: to sa naozaj od prvej polovice minulého storočia nič nezmenilo? Iba sa začalo plošne očkovať?
Moja babka pamätala hlad, nedostatok. Boli tam dve svetové vojny, ťažká kríza. Po prvej svet. vojne jej zomrel mladý brat, 19 ročný, na tuberkulózu po zápale pľúc. Presne v čase hladu, kedy bola potrebná navyše veľmi ťažká práca. A počas druhej svetovej vojny pri mojej mamke mala 4 plienky, slovom štyri. Viac nebolo, aj to bola prepašovať cez lesy cez hranice. Toto je situácia, ktorá sa dá vôbec porovnávať?

<< 1 | 2 | 3 | 4

Pridať nový príspevok