MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

15.01.2011 22:00

Ing. Marián Fillo

 

       Jedna pani ma e-mailom upozornila na vyjadrenie sa detskej lekárky MUDr. Marty Špánikovej v "Poradni pediatra" časopisu Mama a ja. Čitateľka sa pýtala Dr. Špánikovej na jej názor na informácie uvedené na našej stránke (t.j. sloboda-v-ockovani.sk). Odpoveď Dr. Špánikovej bola:

"Očkovanie je vpravovanie antigénov, ktoré následne navodia tvorbu protilátok, ktoré následne chránia jedinca pred ochorením. O očkovvaní sa toho dá napísať a povedať veľa, ale najviac o ňom vedia ľudia, ktorí takmer denne očkujú a poznajú aj ochorenia, proti ktorým sa očkuje a tiež ich následky. patrím ktýmto lekárom a práve preto, že tieto vedomosti mám tak som zástancom očkovania. Považujem ho za jedne z najväčších objavov medicíny. predchádzame ochoreniam, ktoré ešte v prvej polovici minulého storočia usmrcovali milióny detí. Ľudia plniaci stránky podobné tej , ktorú uvádzate nevedia o čokvaní nič a zavádzajú pozorné mamičky ako ste aj vy nezmyslami ba až poplašnými správami."

       K tomu treba dodať, že:

 1. Dr. Špániková zamlčiava, že okrem antigénov (živých vírusov alebo baktérií, resp. mŕtvych vírusov alebo baktérií, resp. ich povrchových častíc) sa do tela v očkovacej látke vpravujú jedy ako ortuť, hliník, formaldehyd, fenol, glutaman sodný a viaceré ďalšie. Zloženie si môžete pozrieť tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ockovacich-latok-s-platnou-registraciou-na-slovensku-a-ich-zlozenie/ a overiť tu: https://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databazy/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov alebo tu: https://adcc.sk/
         Posledné dve sú "seriózne" stránky, ktoré s "anti-vakcinačnou lobby" nemajú nič do činenia, takže by im mala veriť aj Dr. Špániková.
 2. Jedna vec je niečo denno-denne robiť, druhá vec je poriadne rozumieť tomu, čo robím. Môžem napr. šoférovať auto alebo ťukať na počítači, a pritom vôbec nerozumieť chodu motora či hydraulike bŕzd resp. integrovaným obvodom či programovaniu.
 3. Výhrada Dr. Špánikovej je v princípe úplne rovnaká ako výhrada Dr. Urbančíkovej - vôbec sa netýka faktov a logických záverov uvedených na našej stránke, ale len a len osoby, ktorá uvedené fakty a závery predkladá. Viď tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/poradte-sa-o-ockovani-s-odbornikmi-a-namiesto-odpovede-dostanete-osobne-vypady-zahmlievanie-a-uhybanie-povodnej-otazke/
         Nejde teda o vecnú kritiku, tzn. kritiku k veci, ale o kritiku od veci. Dr. Špániková tým asi (úmyselne či neúmyselne) odpútava pozornosť od veľmi nepríjemného faktu, t.j. že na veľmi veľkú časť našich argumentov jednoducho vôbec nemá protiargumenty.
           Keby som mal napr. ja argumentovať útokom na osobu protivníka, tak by som povedal, že Dr. Špániková (rovnako ako ostatní očkujúci lekári) má za každé očkovanie od poisťovne 6,- € (A kto-vie-koľko od výrobcu či distribútora? Možno nič a možno predsa niečo.), tzn. má na udržaní a rozširovaní plošného očkovania maximálny finančný záujem.
 4. Názor Dr. Špánikovej na očkovanie (ktoré jej prináša zisk prinajmenšom 6,- € za kus) je úplne nepodstatný. Rovnako tak môj názor (aj keď z neočkovania finančný zisk nemám - poisťovne mi neplatia províziu za ušetrené vakcíny :-). Dôležité sú len fakty a logika veci.
 5. To, že autori stránok, ako je tá naša, nevedia o očkovaní nič, je ničím nepodložené obvinenie, ktoré je navyše preukázateľne lživé. V prvom rade totiž prekladáme články lekárov (ako je Dr. Špániková, len väčšinou študovanejších) a tí už snáď o očkovaní čosi vedia.
 6. Suma sumárum: Dr. Špániková nepredložila absolútne nijaký vecný argument, iba samé osobné útoky, polopravdy a vyslovené lži.
         Z psychologického hľadiska: ľudia pri konfrontácii vyťahujú osobné útoky až keď im došli vecné (objektívne, rozumné) argumenty. Overte si, prosím, túto skutočnosť u seriózneho psychológa.
   

       Veľmi dobre si spomínam na vystúpenie Dr. Špánikovej v Televíznych novinách pri slávnosti na počesť spustenia internetovej stránky Sprievodca očkovaním. Hovorila, že odporcovia očkovania sa správajú ako sektári a nemajú nijaké argumenty.

       A tu, hľa: Dr. Špániková sa sektársky odvoláva na princíp slepej viery v (jej) autoritu, pritom však nemá nijaké argumenty. Zlodej kričí: "Chyťťe zlodeja!"?

 

Diskusia: MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

Re:Re:očkovanie od 4tého dňa života

denisa | 16.02.2011

ano,nas to malo čakať v 3.den a nikoho to nejak netrapilo .... už by som bola aj zdrhla :) ,len zas sa skomplikoval moj stav ... ale naštastie ma vykopli sami na 6den

Re:očkovanie od 4tého dňa života

denisa | 16.02.2011

dobry den,pred pôrodom svojho duheho syna som sa poriadne pripravila na neočkovanie v porodnici. už pri rpijme som sestram do ruk dala listok s podpisom,že si neželam očkovanie BCG v pôrodnic-oni len zakrutili hlavou,že čo oni s tým,ved ste ešte stale neporodili . hned po pôrode prišla za mnou setsrička,či som to ja - čo si doniesla nejaky ten lístok o neočkovani,tak som jej vravela,že hej.ja som to. ako mi syna po parhodinách doniesli na izbu,už som ho z ruk nedala. už v prvy den pôrodu došla za mnou mlada nahnevana lekárka dets.oddelenia, čo to ja vymýšlam že neočkovat, snažila sa ma vystrašiť ako sa dalo,nakoniec vravela-že OK,odkažem to primárke. stale som každej sestre opakovala,že nech mi maleho neskuia zaočkovat kým budem v sprchce,alebo na vyšetreni. zistila som si den ,kedy očkuju masovo detičky a ten den som len trpla. predtým som ale ešte absolvovala zastrašujuci rozhovor,priam monolog primárky o tom, že očkovat musim,nemam narok neočkovat, ju nezaujima neg.skusenost z prveho porodu,že ma ani domov nepistí kým nebude syn očkovaný ..... po 10minutach strašenia vraví .... ako,nežiaduce učinky su,ale to je bežne,taka uzlinka či zapalene riamienko,ved to je normálne !!! a viete čo? dame si zo sestričkou pozor ,aby vas syn bol dobre zaočkovaný v 45 stupnovom uhle ,aby sme predišli možným komplikáciam.to mis koro oči vyleteli .... nastali 3dni ticha a ja som čakala ,či ma pustia s nezaočkovaným dieťaťom :P no a čo myslíte? pustili? či nepustili? asi by im vadilo,keby som tam obsmrdala naveky :) ......... takže treba si to napísať na papier,podpísať ,nalepiť to nevorodeneckemu oddeleniu na čelo a opakovať že neočkovať !!!! pri každom vstupe lekára či sestry do izby a nedať dieťa z ruk

Re:Re:očkovanie od 4tého dňa života

P.z Australie | 21.12.2011

Tak toto ked citam ani sa mi nechce na Slovensko vratit!!! Zijem v Australii a mam australskeho partnera a ten je tiez ako ja absolutne proti ockovaniu. Keby sa stala taka situacia ako si ju opisala tu, tak by ich vsetkych hnal pred sud a od nemocnice by sme mali obrovske odskodne za natlak! A keby nasu dceru zaockovali bez nasho suhlasu, resp. proti nasej voli, tak by ich vsetkych pozabijal! Neskutocne co sa to deje v tych sfanatizovanych lekarskych hlavach...keby to robili aspon inym sposobom, ale utocit takymto sposobom na cerstvu mamicku?? Keby svoj nazor prezentovali nenasilne, faktami, podlozenymi a pravdivymi vysledkami....mozno by nebolo ani tolko proti aktivistov...
Tu v Australii, resp. myslim ze vo vsetkych vyspelich krajinach je to na baze dobrovolnosti (aj ked sa tiez snazia tlacit do ockovania cez strach)...ak moju dceru nedam zaockovat iba sa ma lekar opyta preco nie, povie mi nazor a pusti ma domov.

Nikto nema skusenost s tym, ze ked ma dieta dvojite obcianstvo a v jednej krajine sa moze slobodne rozhodnut, bude mat v druhej krajine (na Slovensku) problem?

Je to velky obchod

igor | 17.01.2011

Reakcia ani stylistika toho co Spanikova uviedla ma vobec neprekvapuje. Lekari nastupili do vlaku, ktori oni sami neriadia. Riadia ho farmaceuticke spolocnosti a vsetkych riadia len peniaze. Zdravie a pacient je len ich prostriedok k trvaloudrzatelnemu zisku. Urobia hocico aby o zisk neprisli ale naopak aby sa zvysoval. Farmaceuticke spolocnosti potrebuju lekarov a lekari farmaceuticke spolocnosti a firmy predavajuce zdravotnicke pristroje, aby ich mal kto uplacat, pozyvat na lyzovacky, wellness pobyty, dovolenky s rodinami, eventy z vystupeniami umelcov, ochutnavky vin, vsetko pod zasterkou odbornych seminarov ci sympozii a aby ich mal kto "obdarovavat" darmi ci financnymi hotovostami alebo aby za vikendovy pobyt mali este aj zo par kreditov k odbornemu rastu. Ti uboziaci bez chrbtovej kosti (patria ku nim aj lekarnici) potom ako papagaje opakuju len to, co sa im vstepi do hlav od ich skorumpovanych autorit, docentov, primarov, profesorov a sponzorskych spolocnosti.

pomoc!

gabi | 16.01.2011

ludia, ako sa da branit voci tomuto svinstvu - ockovaniu???? mam velke obavy, ze sa tomu nebude dat vyhnut. ak ma maju vlacit po uradoch a sudoch len preto, ze nechcem dovolit napakovat svoje dieta ockovacimi jedmi, tak to si neviem predstavit, ako vydrzim! neda sa nejak iba odvolat na tie clanky v ustave??? mate niekto lepsiu skusenost ako p. Fillo? ked som citala, cim vsetkym si presiel s RUVZ, tak klobuk dole, ale ja nie som ani pravnik, ani pravne dost zbehla, aby som dokazala takymto cimsi prejst.....

Re:pomoc!

Ing. Marián FILLO | 17.01.2011

Môžem ísť na RÚVZ s Vami, ak máte z toho strach. Potrebujem len preplatiť cestu, honorár nepožadujem. V Žiline aj tá cesta odpadá, resp. pri mrzkom počasí dva lístky na MHD, to snáď nikoho nezabije.

Inak na ÚVZ SR / RÚVZ BA už bola pred vyše mesiacom podaná žaloba za protizákonné pokutovanie za neočkovanie, takže tento rok sa to bude zrejme pretriasať na súde a môže to dopadnúť aj tak, že súd zruší pokutovanie za neočkovanie. Teda dúfam, že to tak dopadne. Myslím, že právnické argumenty na našej strane sú oveľa silnejšie než argumenty propagátorov povinného očkovania.

Preklepy

Ing. Marián FILLO | 16.01.2011

Inak všimnite si, že to Dr. Špániková písala tak zbesilo, že napísala "nevedia o čokvaní nič". Nuž o čokvaní naozaj neviem nič. Ale o očkovaní už niečo viem. :-)

V druhej vete zase píše o "očkovvaní".

Dr. Špániková vie toho o očkovaní tak veľa, že v 2 z 3 prípadov ani nevie správne napísať "očkovanie".

:-))))))

Re:Preklepy

Ivana | 13.03.2016

Fakt ? Vy sa hneváte, lebo na Vás útočila a nepodložila fakty. Ale podkopávať jej vedomosti o očkovaní len preto, že urobila preklep to je v pohode ?

Typická analfabeticko odborná odpoveď

irena | 16.01.2011

Pre mňa je očkovanie podvod na imunitnom systéme.Takíto vraj lekári robia podvody na mladých ľuďoch a zločiny na malých deťoch.Osobne by som jej odobrala titul .Nezverila by som jej ani moje zviera natož nie malé dieťa. Zdravotníctvo kolabuje pretože ľudský život sa počíta na body a liečba a prevencia ide tým smerom ktorý určuje preplácanie úkonov ako to vyhovuje platbe lekára nie prospešnosti pacienta.Len tak ďalej.Nepoznám ani jediné očkované dieťa ktoré je zdravé.

Re:Typická analfabeticko odborná odpoveď

Ing. Marián FILLO | 16.01.2011

Trefa.
Dr. Robert S. Mendelsohn píše v knihe "Nevěř doktorům!" (viď https://www.dary-zivota.sk/products/never-doktorum/ - vrelo odporúčam prečítať si každému) že v zdravotníckych systémoch, v ktorých sú lekári platení nie od výkonu, ale paušálne, bolo vykonaných len tretina rôznych zákrokov.

Inak povedané, dve tretiny lekárskych zákrokov (vrátane očkovaní) sú úplne zbytočné, vlastne skôr na škodu než na úžitok. Typický príklad výkonovej mzdy: USA. Najviac peňazí na hlavu do zdravotníctva a zároveň pravdepodobne najhoršie priemerné zdravie občana spomedzi tzv. vyspelých krajín.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Pridať nový príspevok