MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

15.01.2011 22:00

Ing. Marián Fillo

 

       Jedna pani ma e-mailom upozornila na vyjadrenie sa detskej lekárky MUDr. Marty Špánikovej v "Poradni pediatra" časopisu Mama a ja. Čitateľka sa pýtala Dr. Špánikovej na jej názor na informácie uvedené na našej stránke (t.j. sloboda-v-ockovani.sk). Odpoveď Dr. Špánikovej bola:

"Očkovanie je vpravovanie antigénov, ktoré následne navodia tvorbu protilátok, ktoré následne chránia jedinca pred ochorením. O očkovvaní sa toho dá napísať a povedať veľa, ale najviac o ňom vedia ľudia, ktorí takmer denne očkujú a poznajú aj ochorenia, proti ktorým sa očkuje a tiež ich následky. patrím ktýmto lekárom a práve preto, že tieto vedomosti mám tak som zástancom očkovania. Považujem ho za jedne z najväčších objavov medicíny. predchádzame ochoreniam, ktoré ešte v prvej polovici minulého storočia usmrcovali milióny detí. Ľudia plniaci stránky podobné tej , ktorú uvádzate nevedia o čokvaní nič a zavádzajú pozorné mamičky ako ste aj vy nezmyslami ba až poplašnými správami."

       K tomu treba dodať, že:

 1. Dr. Špániková zamlčiava, že okrem antigénov (živých vírusov alebo baktérií, resp. mŕtvych vírusov alebo baktérií, resp. ich povrchových častíc) sa do tela v očkovacej látke vpravujú jedy ako ortuť, hliník, formaldehyd, fenol, glutaman sodný a viaceré ďalšie. Zloženie si môžete pozrieť tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ockovacich-latok-s-platnou-registraciou-na-slovensku-a-ich-zlozenie/ a overiť tu: https://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databazy/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov alebo tu: https://adcc.sk/
         Posledné dve sú "seriózne" stránky, ktoré s "anti-vakcinačnou lobby" nemajú nič do činenia, takže by im mala veriť aj Dr. Špániková.
 2. Jedna vec je niečo denno-denne robiť, druhá vec je poriadne rozumieť tomu, čo robím. Môžem napr. šoférovať auto alebo ťukať na počítači, a pritom vôbec nerozumieť chodu motora či hydraulike bŕzd resp. integrovaným obvodom či programovaniu.
 3. Výhrada Dr. Špánikovej je v princípe úplne rovnaká ako výhrada Dr. Urbančíkovej - vôbec sa netýka faktov a logických záverov uvedených na našej stránke, ale len a len osoby, ktorá uvedené fakty a závery predkladá. Viď tu: https://www.slobodavockovani.sk/news/poradte-sa-o-ockovani-s-odbornikmi-a-namiesto-odpovede-dostanete-osobne-vypady-zahmlievanie-a-uhybanie-povodnej-otazke/
         Nejde teda o vecnú kritiku, tzn. kritiku k veci, ale o kritiku od veci. Dr. Špániková tým asi (úmyselne či neúmyselne) odpútava pozornosť od veľmi nepríjemného faktu, t.j. že na veľmi veľkú časť našich argumentov jednoducho vôbec nemá protiargumenty.
           Keby som mal napr. ja argumentovať útokom na osobu protivníka, tak by som povedal, že Dr. Špániková (rovnako ako ostatní očkujúci lekári) má za každé očkovanie od poisťovne 6,- € (A kto-vie-koľko od výrobcu či distribútora? Možno nič a možno predsa niečo.), tzn. má na udržaní a rozširovaní plošného očkovania maximálny finančný záujem.
 4. Názor Dr. Špánikovej na očkovanie (ktoré jej prináša zisk prinajmenšom 6,- € za kus) je úplne nepodstatný. Rovnako tak môj názor (aj keď z neočkovania finančný zisk nemám - poisťovne mi neplatia províziu za ušetrené vakcíny :-). Dôležité sú len fakty a logika veci.
 5. To, že autori stránok, ako je tá naša, nevedia o očkovaní nič, je ničím nepodložené obvinenie, ktoré je navyše preukázateľne lživé. V prvom rade totiž prekladáme články lekárov (ako je Dr. Špániková, len väčšinou študovanejších) a tí už snáď o očkovaní čosi vedia.
 6. Suma sumárum: Dr. Špániková nepredložila absolútne nijaký vecný argument, iba samé osobné útoky, polopravdy a vyslovené lži.
         Z psychologického hľadiska: ľudia pri konfrontácii vyťahujú osobné útoky až keď im došli vecné (objektívne, rozumné) argumenty. Overte si, prosím, túto skutočnosť u seriózneho psychológa.
   

       Veľmi dobre si spomínam na vystúpenie Dr. Špánikovej v Televíznych novinách pri slávnosti na počesť spustenia internetovej stránky Sprievodca očkovaním. Hovorila, že odporcovia očkovania sa správajú ako sektári a nemajú nijaké argumenty.

       A tu, hľa: Dr. Špániková sa sektársky odvoláva na princíp slepej viery v (jej) autoritu, pritom však nemá nijaké argumenty. Zlodej kričí: "Chyťťe zlodeja!"?

 

Diskusia: MUDr. Marta Špániková o sloboda-v-ockovani.sk: Nezmohla sa na žiadny vecný argument, len na samé osobné výpady

Re:Príušnice

Ing. Marián FILLO | 22.01.2011

Ja sám homeopatiu takmer vôbec nepoužívam a naozaj nemienim nikoho presviedčať, aby ju používal. Mám ale veľa dobrých referencií na homeopatiu ohľadne odstraňovania nežiadúcich následkov očkovania.

Čo sa katolíckej viery týka, tak Ján Pavol II. mal osobného homeopata a Matka Tereza dokonca zakladala homeopatické nemocnice. Nevravím, že každý katolík má nasledovať ich príklad, len že ten odmietavý postoj katolíkov k homeopatii asi nie je celkom jednohlasný, keď aj tak prestížne osobnosti tejto cirkvi, akými boli Ján Pavol II. a Matka Tereza, homeopatiu hojne používali.

Každopádne toto nie je diskusia o homeopatii, ale o očkovaní, takže ak tu bude reč o homeopatii, tak nech je len o homeopatii v súvislosti s očkovaním. Ak chcete kritizovať homeopatiu za čokoľvek, môžete tak urobiť napr. na stránke:
https://www.klasicka-homeopatia.com/forum/

K homeopatii v súvislosti s náboženstvom môžete nájsť viac tu:
https://klasicka-homeopatia.com/homeopatia/nabozenstvo.html

Kto chce kam, pomôžme mu tam !!!

Tojejedno tojejedno | 19.01.2011

MIlí antivakcinisti. Škoda argumentácie, stačí odkaz pre vás : KTO CHCE KAM, POMôŽME MU TAM . Je to vaša slobodná voľba, choďte teda svojou cestou a neobtierajte sa o odborníkov.

Re:Kto chce kam, pomôžme mu tam !!!

Ing. Marián FILLO | 19.01.2011

Toto bolo akože vyjadrenie odborníka/odborníčky?

A MUDr. Marta Špániková je akože skutočná odborníčka?

Je snáď skutočný odborník odkázaný na to, aby nenapísal ani jeden jediný vecný argument, ale len samé osobné výpady?

Re:Kto chce kam, pomôžme mu tam !!!

Toniejejedno | 18.07.2011

Rodičom, ktorých deti utrpeli vážne zdravotné následky vďaka očkovaniu to nie je jedno.
Myslíte si, že rozumný človek stúpi dva krát do tej istej podvodnej rieky?
Áno slobodná voľba je to správne.
"Odborníkom" odporúčam aby sa vzdelávali a nerobili si z detí pokusné morčatá.

Osobná skúsenosť s "pani doktorkou"

Pacientka MUDr. Špánikovej | 19.01.2011

Zdravím všetkých pochybovačov a "konšpirátorov", ale radšej Vás nazvem ľuďmi s vlastným rozumom a odvahou :))

Už dlho pochybujem o farmaceutickom priemysle, liekoch a vakcináciách. Lieky som prestala užívať v prvom rade preto, lebo nesúhlasím s utrpením laboratórnych zvierat, na ktorých sa liečivá testujú. Je to na inú debatu a nemusíte so mnou súhlasiť, ale zvieratá sa nenarodili, aby slúžili človeku na čokoľvek. Verím, že človek je len jedným zo živočíchov a obyvateľov planéty a nemal by zotročovať iné druhy - to je ale na inú debatu.

Napriek tomu, že som už bola odporcom liekov a chemického liečenia na úkor imunity a rovnováhy v tele, som k MUDr. Špánikovej zašla pred štyrmi mesiacmi. Je to odmalička moja lekárka a práve som sa chystala odsťahovať sa do JV Ázie. Nanešťastie sa ku mne informácie o škodlivosti a nepotrebnosti vakcín ešte nedostali. Ako každý laik som mala strach, že dostanem nejakú "tropickú" chorobu a povedala som si, že sa dám zaočkovať aspoň proti tetanu a brušnému týfusu - pre istotu....pre čistotu, kvalitu jedla a vody v Ázii atď..
MUDr. Špániková strávila asi pol hodinu tým, že ma strašila a zalamovala nado mnou rukami, že si musím nakúpiť antimalariká, zaočkovať si aj žltú zimnicu, horúčku dengue a japonskú encefalitídu a neviem čo všetko ešte. Všeho všudy asi šesť očkovaní. Už s vlastným názorom v hlave som odmietla. Žiadala som ju, aby mi zaočkovala tetanus a nechala to tak, lebo ja si nechcem napumpovať telo toľkými vakcínami. Snažila som sa jej všemožne vysvetliť, že to nemôže byť zdravé a že je to prílišná záťaž pre telo. Výsledkom bolo, že MUDr. Špániková priam urazená ma vyprevádzala z ordinácie s odkazmi, že ma privezú späť na nosidlách alebo ma len pošlú na Slovensko v rakve, lebo tam uhyniem na nejakú pliagu. Chcela som ju nejako uistiť, tak som povedala, že stále mám možnosť dať sa zaočkovať v Thajsku, kam som vycestovala.
Na to mi ona - "vzdelaná a vševedúca lekárka" povedala, či som normálna?! Vraj tam majú určite špinavé ihly a žiadne hygienické regulácie atď atď...
Najskôr chcem povedať, že spôsob, akým ma MUDr. Špániková presviedčala nenaznačoval, že jej ide o peniaze, ale že tomu naozaj verí. Vraj sa dala zaočkovať aj proti prasacej chrípke. Ak žena jej povolania a vzdelania nevedela, že je to podvod, čo som tušila aj ja - be z lekárskeho vzdelania, tak potom kde je chyba? Naozaj môžu byť niektorí lekári takto zmanipulovaní? Alebo im rovno na medicíne plnia hlavy nepravdami a propagandou?
Tiež ma zarazila nevedomosť MUDr. Špánikovej. Thajsko má oveľa kvalitnejšie zdravotníctvo ako my na Slovensku. To by niekto pani doktorkinho vzdelania a postavenia mohol vedieť. Celý svet prúdi do Thajska, aby si tu dal robiť plastické a iné náročné operácie. Tunajšie nemocnice vyzerajú ako hotely a zdravotná starostlivosť bez poistenia je lacnejšia ako u nás. A na vrchole toho všetkého je, že Vás nikto nenúti platiť si zdravotné poistenie a ani očkovať sa. Zdravie je každého slobodná voľba. Je paradox, že vyspelá Európa to ešte nepochopila a "zaostalá" Ázia áno. Alebo inak: Farmaceutickým monštrám sa ešte nepodarilo podchytiť si ázijské vlády a nastoliť propagandu strachu o svoje vlastné zdravie, v dôsledku čoho ľudia prúdia ako slepé ovečky k lekárom. Samozrejme s vierou, že im zachránia život, aké smutné...

Re:Osobná skúsenosť s "pani doktorkou"

Pacientka MUDr. Špánikovej | 19.01.2011

Ešte by som chcela dodať, že veľmi ľutujem, že som sa vôbec dala zaočkovať. Bola som tou slepou ovcou a už nebudem. Propaganda farmaceutických spoločností je však príliš veľká. Ľudí z Európy strašia chorobami v Ázii a pritom niet prečo. Proti všetkému sa tu dá chrániť dobrou hygienou, pitnou vodou a správnym oblečením či repelentami. Chcem sa Vám poďakovať za túto stránku. Mám 24 rokov a riešim si dilemu, ktorá príde, keď raz budem mať deti. Dúfam, že aj vtedy táto stránka bude existovať a bude mi mať kto poradiť, lebo jedy si do svojho potomstva pumpovať určite nedám :)) Všetkým Vám držím palce, aby ste pokračovali v zdravom životnom štýle a zároveň mali silu a energiu byť "sám proti všetkým".
Navrhovala by som aj nejakú iniciatívu, aby u nás povinné očkovanie zrušili. Ústavný súd by musel takejto kauze vyhovieť. Sme predsa slobodní ľudia. Nikto nás nemôže do ničoho nútiť. Príklady zo "západného bloku" by celú vec len podporili.
:))

podme do toho!

Jana | 21.10.2011

Som matka dvoch deti,prveho uz "povinne napumpovaneho" zial Bohu a druheho este cakajuceho,ale uz s jazvičkou v ramienku a kedze nas o mesiac caka Hexa plus Synflorix ide ma roztrhnut z toho,pretoze ako sa dozvedam z kazdej strany som bezmocna..je to povinne ockovanie,pri ktoreho odmietnuti budu len opletacky s UVZ SR plus financna pokuta 10.000 sk.Je to velmi smutne.Lutujem,ze som obciankou tohoto statu.Navrh iniciativy za slobodne rozhodovnia vakcinacie PLNE PODPORUJEM. s pozdravom Jana

očkovanie od 4tého dňa života

Silvia | 19.01.2011

novorodenci sa očkujú už od 4tého dňa po narodení proti TBC, viem že lehota je do 6 týždňov, pri mojich deťoch sa ma ani nepýtali či s tým súhlasím, jednoducho mi pri prepúšťaní oznámili že dieťa je zaočkované. Ako sa tomu dá vyhnúť, sú nemocnice kde budú rešpektovať moje rozhodnutie že si neželám aby dieťa očkovali ? Alebo mám porodiť doma, alebo ako sa dá vyhnúť tomu prvému očkovaniu. Poradte niekto. U nás v Snine to funguje tak že lekár vás a vaše názory s nadneseným úsmevom odignoruje, lebo ste laik a nerozumiete tomu.

Re:očkovanie od 4tého dňa života

monika | 20.01.2011

v prvom rade si zisti, či v porodnici očkuju už počas pobytu alebo si deti predvolavaju dodatočne-tyka sa to vačšinou malych nemocnic s menšim počtom porodov, aby minuli cele balenie vakciny.v opačnom pripade si priprav formular, v ktorom si vyhradzuješ pravo na 6-tyždnovu lehotu, pri prichode do porodnice ju odovzdaj hlavnej sestre a primarovi novorodeneckeho ale aj tak je hlavne-NESPUSTI DIETATKO Z OCI a najlepšie urobiš, ak ti ho zoberu ny vyšetrenie a pod.,chod s nim-MAS NA TO PRAVO!

Re:očkovanie od 4tého dňa života

Ing. Marián FILLO | 22.01.2011

Z pôrodnice treba čo najskôr zdrhnúť. Je to v podstate (dočasný) koncentrák (to citujem vyjadrenie jedného lekára, ten výraz v tejto súvislosti nie je z mojej hlavy).

Takže ak zdúchnete pár hodín po pôrode, je to v suchu. Očkovanie sa má robiť až 4. deň po pôrode (ale počul som, že aj skôr zaočkovali, napr. 3. deň), tak čím skôr zdúchnete, tým menšia šanca je, že bez Vášho vedomia Vaše bábätko zaočkujú. Alebo aj rodiť doma je možnosť, ale na to sa treba poriadne pripraviť.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Pridať nový príspevok