List predsedníčky IURO Etickej komisii MZ SR ohľadne stanoviska EK MZ SR k etickým aspektom povinného očkovania

23.11.2013 12:10

       Vážený pán predseda Etickej komisie MZ,


       s nesmiernym prekvapením sme si prečítali Uznesenie č. 43/51 Etickej komisie MZ SR „Etické otázky povinného očkovania“ z 19.XI.2013.

       Naše najväčšie prekvapenie vyvolalo tvrdenie, citujem:

„Komisia pozorne zvažovala argumenty oboch strán“

ktorému sa chceme v tejto reakcii venovať.

       Radi by sme vedeli, kto Etickej komisii MZ SR tlmočil názor „druhej“ strany, ktorý následne pozorne zvažovala? Na Slovensku totiž existuje len jedno občianske združenie, ktoré sa systematicky už vyše 8 rokov zaoberá rizikami očkovania, je v kontakte s rodični postihnutých rodín, rokuje s inštitúciami, snaží sa aktívne zapájať do legislatívneho procesu a študuje najnovšie vedecké poznatky, a to je naša Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania. Etická komisia sa, žiaľ, na nás v tejto veci neobrátila. Preto sa chcem ďalej spýtať, kto etickú komisiu informoval o desiatkach konkrétnych prípadoch poškodenia očkovania s podrobnými detailmi o prípadoch, vrátane dvoch úmrtí detí našich členov v dôsledku vakcinácie? Kto etickú komisiu informoval o podmienkach v akých žijú rodiny s deťmi postihnutými očkovaním, ktorým nesmeruje zo strany štátu žiadna pomoc za škody na zdraví, ktoré ich deťom štát spôsobil? Kto etickú komisiu informoval o zastrašovaní lekárov, ktorí si dovolia objektívne sa vyjadriť k rizikám očkovania alebo diagnostikovať vážne poškodenie očkovaním? Kto etickú komisiu informoval o priebehu rokovaní, ktoré sme za posledné roky absolvovali na MZ SR, ÚVZ SR a v NR SR? Kto etickú komisiu informoval o najnovších vedeckých poznatkoch v oblasti rizík očkovania vrátane záverov minuloročného svetového kongresu o autoimunite?

       Nech to už bol hocikto, reálne nemohol mať dostatočný objem informácií na podanie komplexnej informácie tak, ako by sme vám ju — ak komisii skutočne ide o objektívne posúdenie problému — vedeli sprostredkovať my.

       Preto žiadame, aby Etická komisia MZ SR odvolala svoje stanovisko z 19.XI.2013, k predmetnej veci si vypočula aj zástupcov nášho o.z. a s dostatočným objemom informácií — skutočne z oboch názorových strán — sformulovala podľa najlepšieho vedomia a svedomia nové stanovisko. V opačnom prípade verejnosť ťažko môže považovať rozhodovanie Etickej komisie MZ SR v tak vážnej veci za etické.

       So záujmom čakáme na odpoveď.

       Prosím, poskytnite toto naše stanovisko aj ostatným členom etickej komisie.

 

       S pozdravom

--
Ing. Iva Vranská Rojková
predsedníčka o.z. Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania,
Hraničná 13, 821 05 Bratislava
kontakt@rizikaockavania.sk; iva.vranska@gmail.com

 

Diskusná téma: List predsedníčky IURO Etickej komisii MZ SR ohľadne stanoviska EK MZ SR k etickým aspektom povinného očkovania

Senior

Helena | 27.11.2013

Pred chvíľkou v rádiu som zachytila, že na Filipínach sa začína veľké očkovanie deti...No neviem, neviem...

Mnoho potravín obsahuje glutamát aj ked tvrdia že neobsahujú

Gabriel | 26.11.2013

https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/3127-seznam-potravin-ktere-tvrdi-ze-neobsahuji-glutamaty-ale-ve-skutecnosti-je-obsahuji

Kde sa dá kúpiť bezglutamánová vegeta? Už dlhší čas ju nemôžem nikde zohnať. Tiež máte ten problém?

Re:Mnoho potravín obsahuje glutamát aj ked tvrdia že neobsahujú

Helena | 26.11.2013

Navštívte Bio obchody alebo ako sa volajú? - Natur obchody... Najlepšie je kupovať Bio koreniny, majú tam rôzne bio zmesky korenín pochopiteľne bez glutamanu sodného. Dobré je kupovať aj Himalajskú ružovú soľ (obsahuje 84 minerálnych látok).
Ja osobne mám rada firmu Sonnetor (ani neviem či je Rakúska alebo Česká). Vegeta sá dá nahradiť napr. Talianskym korením Bio od tejto firmy. Kliknite na www.sonnetor.cz a zistíte ktorá zmeska Vám osobne vyhovuje.
A glutamán sodný sa pridáva aj do očkovacích látok - no comment

Re:Re:Mnoho potravín obsahuje glutamát aj ked tvrdia že neobsahujú

Gabriel | 27.11.2013

Ďakujem, pozriem sa na to. S minerálmi by som bol opatrný, aj ortuť je minerál. Tmavá himalajská soľ vraj obsahuje sírany, a to už nepotrebuje komentár.

Re:Re:Re:Mnoho potravín obsahuje glutamát aj ked tvrdia že neobsahujú

Helena | 27.11.2013

Čo sú sírany to neviem. Himalajskú ružovú soľ doporučuje MUDr. Mercola z www.mercola.com a Mike Adams z www.naturalnews.com
Ja otrocky kupujem koreniny čo oni doporučujú. Napr. kurkuma + čierne korenie + trochu zdravého tuku (pridávam do ryže + iných príloh...)

Senior

Helena | 26.11.2013

https://www.infowars.com/expert-calls-for-calm-as-france-hit-by-cancer-vaccine-scare/
Aká dobručká vec je vakcína Gardasil - vyvoláva napr. autoimunitné ochorenie sklerózu multiplex.

Senior

Helena | 25.11.2013

https://buzz.naturalnews.com/001080-flu_vaccine-life_support-Utah_teenager.html
Tínedžer z Utahu odpojený od život podporujúcich prístrojov potom ako strávil mesiac v kóme po podaní prvej vakcíny proti chrípke.
Tento 19-ročný mladík umrel vďaka vakcíne proti chrípke. Do podania tejto vakcíny bol úplne zdravý.

dôverujte dokotorovi

IQ | 25.11.2013

https://www.youtube.com/watch?v=gH06KwbwHFg

Re:dôverujte dokotorovi

Helena | 25.11.2013

Neskutočné video. A celý život platíme ako nenormálny zdravotné poistenie.

Re:Re:dôverujte dokotorovi

IQ | 27.11.2013

Ktosi spočítal že naše zdanenie je 90 % a tie dane sa premrhajú na nezmysli. Veľa toho treba zmeniť. V zdravotníctve treba povoliť konkurenciu v liečení a dobrovoľnosť poistenia.

Re:dôverujte dokotorovi

Martina | 27.11.2013

Včera jsme byli s Emičkou na alergologii (běžná kontrola). Dle předešlé schůzky jsem ji měla zase nechat nabrat krev, a pak nasadit lék na astma (prý by mohl pomoci, resp.potlačit i potravinovou alergii). Dala jsem nám čas, doporučení lékaře prozatím odmítla, s příkrmy jsme prostě začaly koncem 8 měsíce. Ptala se jak zvládla očkování, zmínila jsem podepsaný revers u pediatra. Naštvalo ji to.
Suma sumárum: dcera prospívá, alergie se lepší, infekty nemá, bez očkování, bez léků. Jsem hrdá, je to náročné.
Já blbka doufala v ocenění, setkala jsem se opakem. Ani nebudu zmiňovat doporučení dávat dítěti mléko - kojím, že by nějaká kráva měla pro moje dítě lepší mléko než mám já?

Kamarádka byla s její malou na prevenci v 5 měsících, doktorka opět chtěla očkovat, kamarádka odmítla. 2 dny poté měla malá silný infekt - horečka, rýma, výtok o očí, bez kašle, už je dobrá. Ještě že ji neočkovali.

Re:Re:dôverujte dokotorovi

IQ | 27.11.2013

Doktori sú školení ako majú jednať z pacintami: strašenie s náznakom nádeje, vyhrážky, časový nátlak...

Ak by doktori skutočne vyliečili pacientov, nič by nezarobili. Ak poviete doktorovi účinný liečebný postup, nečakajte pochvalu.

Ak je mamička chorá, nemala by v tom čase kojiť, lebo ublíži bábatku. Ak má bábo viac ako pol roka, môže používať sunar. Ak nemá pol roka, môže trebárs začať cheláciu, len na tých pár hodín kým vyčúra chelátor treba odstriekané mlieko vyliať do umývadla.

Senior

Helena | 25.11.2013

https://nezdravi.parlamentnilisty.cz/Articles/407-mudr-ludmila-elekova-duvody-proti-ockovani.aspx

P. Prymula MUDr. Eleková

Martina | 25.11.2013

Pane Ing. Fillo,

mám dotaz maličko mimo tému, snad čtenáři prominou.
Byla jsem v Břeclavi na přednášce a měla být na you tube (na závěrečnou diskuzi jsem musela odjet, malá měla zas reakci), ráda bych se dokoukala. Paní Krbcová z Vitalie se vyjádřila, že to na netu nebude (cosi o autorských právech). Myslím si, že i Vám se podařilo zorganizovat besedu na Slovensku, někdy na podzim? Konala se, točilo se to?

Re:P. Prymula MUDr. Eleková

Ing. Marián FILLO | 26.11.2013

Beseda ešte len bude teraz v sobotu.
Na to video z Břeclavi nedočkavo čakám, tak neviem, ale dúfam, že sa to podarí dať na web.

Re:Re:P. Prymula MUDr. Eleková

Ing. Marián FILLO | 26.11.2013

No tak som volal s usporiadateľkou a dozvedel som sa, že tá pani, čo mala na starosti video, ju podrazila a teraz chce 50.000 Kč, hoci to predtým vôbec nebolo dohodnuté. Nechutné niečo.

Takže ak nejaký dobrodinec nedá 50.000 Kč, čo pochybujem, video z Břeclavi nebude. Mám ale audio záznam zo svojho diktafónu, tak keby Vám stačil aspoň ten, môžem poskytnúť.

Re:Re:Re:P. Prymula MUDr. Eleková

Martina | 27.11.2013

Paráda. Vyvstává mi na mysl, jestli je to podraz výlučně od režisérky nebo v tom má prsty i protistrana, no nevíme.
Myslela jsem si, že Dr. Eleková s p. Prymulou budou besedovat i na Slovensku - byť je logické, že na Slovensku by se k věci měli vyjadřovat slovenští odborníci a to budou v sobotu.
Děkuji za nabídku audiozáznamu, nejspíš o něj v budoucnosti požádám.

Oznam mimo tému

filip | 25.11.2013

Zajtra sa znovu hlasuje (zatial vo vybore, v plene EP neskor) o dokumente ESTRELA, ktory uz raz bol zamietnuty. Obsahuje agresivne pretlacanie potratov, antikoncepcie, LGBTI "prav"... do vsetkych EU statov. Pri prvom hlasovani sa stal doslova zazrak, ktory zaskocil aj privrzencov aj odporcov dokumentu. Vdaka vam za tento zazrak - poslanci sa vyjadrili, ze NIKDY neprislo este tolko mailov ako vtedy.

"Patrocnica" nasich uhlavnych priatelov je prijat nieco taketo do konca volebneho obdobia EU parlamentu, preto sa nestitia dokument bez zmien davat schvalovat znovu po tom, co bol odmietnuty. Nazvime to "demokraticke" hlasovanie az kym nie je vec schvalena (po slovensky DIKTATURA).

Ak mate par minut, na https://uloz.to/xMC7fQTd/poslanci-eu-txt najdete emaily vsetkych EP poslancov. Napiste im.

Senior

Helena | 25.11.2013

Dnešný článok na mojom obľúbenom webe:
https://www.naturalnews.com/043040_flu_shots_mercury_propaganda.html
Ako nás treba otráviť vakcínou proti chrípke.
Tieto "dobručké" vakcíny obsahujú napr. ortuť, ktorý je neurotoxínom...

nedeľná chvíľa na zamyslenie

bilinkár | 24.11.2013

„Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti! (Adolf Hitler, 1935). „Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS - obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.“ (Heinrich Himmler).

Rozhovor nepodplateného novinára a Slovenského politika: . Nepodplatený novinár: Ako to že žiadny politik nesedí v base ? Slovenský politik: U nás na Slovensku sú politici samí slušný ľudia a ani jeden z nich nekradne. . Nepodplatený novinár: Nebola privatizácia, len jedna obrovská lúpež organizovaná politikmi ? Slovenský politik: Nie. Všetko bolo v súlade so zákonom, u nás politici nekradnú a nikdy nekradli. . Nepodplatený novinár: Prečo sa o vstupe do NATO nekonalo referendum ? Slovenský politik: Nebolo treba, všetci občania si želali a sú spokojný so vstupom Slovenska do NATO. . Nepodplatený novinár: Na Slovensku je zlá ekonomická situácia, dôchodcovia hladujú a mladý nemajú prácu, podliehajú drogám a stúpa kriminalita, politici berú veľké peniaze za ničnerobenie, čo s tým chcete robiť ? Slovenský politik: Trh všetko vyrieši.

V současné době asi není lidských silách rozlišit v oblasti alternativních informací, co je pravda a co není, kdo je disinformátor, kdo se snaží manipulovat a kdo je jenom "užitečný idiot". Slovansko arijsky vedy rikaji: Nikomu a nicemu never,i kdyby kolem tebe tisice verili! Overuj! Drobné informácie sú vypúšťané systémom a ľudia hladný po pravde sa okolo zlietavajú ako nočné motýle. A takto má systém pod kotrolovou tých ktorí niečo vedia.

Čo je nové ohľadom podania na ústavný súd?

IQ | 24.11.2013

Čo je nové ohľadom podania na ústavný súd o nezákonnoszti povinného očkovania a pokutám?

Rekapitulácia:
https://www.cas.sk/clanok/253406/ustavny-sud-rozhodne-ci-ma-stat-pravo-nutit-rodicov-aby-dali-svoje-deti-ockovat.html
https://www.cas.sk/clanok/256209/filipkovi-rodicia-musia-zaplatit-49-eur-pokuty-za-ockovanie-su-na-prokurature.html
https://www.cas.sk/clanok/258237/strasbursky-sud-za-nutene-ockovanie-odskodne-2-400-eur.html
https://www.cas.sk/clanok/258707/sporne-pokuty-za-povinne-ockovania-rozsekne-ich-az-luxemburg.html

Re:Čo je nové ohľadom podania na ústavný súd?

Ing. Marián FILLO | 24.11.2013

https://mediweb.hnonline.sk/spravy/aktualne/ustavny-sud-rozhodne-ci-ostane-ockovanie-deti-povinne

Ústavný súd to prijal na ďalšie konanie, takže snáď v dohľadnej dobe rozhodne. Uvidíme, či do Vianoc a či nás jeho darček poteší alebo naopak.

priestupkové konanie = kladivo na čarodejnice

IQ | 24.11.2013

Ďakujem. Takže od vianoc sa môžu obnoviť čarodejnícke procesy.

komisia

hladajuci otec | 23.11.2013

predsa vyhladava len odbornikov:) aleba sa informuje sama.:)

Re:komisia

Ing. Marián FILLO | 24.11.2013

Dobre teda. A kto je na Slovensku odborníkom na neočkovanie?

Ani nás sa nikto nepýtal

Ing. Marián FILLO | 23.11.2013

Mňa resp. nás tiež nikto neoslovil, aby sme predložili svoje argumenty či aby sme sa zúčastnili zasadnutia EK MZ SR.

Re:Ani nás sa nikto nepýtal

Ladislav Melisko | 24.11.2013

Lebo žiadne rozumné a vedecky podložené argumenty nemáte. Iba strašenie a anekdoty. Ale teraz, keď v Bystrici vyhrali vaši kamaráti, možno bude z tohto kraja bašta "slobody" v očkovaní.

Re:Re:Ani nás sa nikto nepýtal

Ing. Marián FILLO | 24.11.2013

Kedy ste bol naposledy u očného, pán Meliško, keď nevidíte naše rozumné a vedecký podložené argumenty?

Alebo je problém v nejakej kognitívnej dysfunkcii, zrejme vyvolanej nadmerným očkovaním?

P.S.: Neviem o tom, že by pán nový BB župan bol môj kamarát. V živote som ho nevidel, nevolil, ani som s ním nebol v nijakom kontakte. Máte asi veľmi bujnú fantáziu, zdá sa.

Re:Re:Ani nás sa nikto nepýtal

stara mama | 24.11.2013

Vy sa pán Melisko môžete kľudne očkovať ďalej, veď chceme slobodu aj pre nás aj pre Vás, čo je pre Vás asi ťažko pochopiteľné. Tak My ako aj Vy máte pre to svoje dôvody... ale ide z Vás poriadna irónia a neviem, prečo tu rozoberáte to, čo si zvolili občania, tiež asi mali na to svoje dôvody, veď je predsa demokracia alebo ??? Skôr by ste sa mali inde zamýšľať vlastne prečo tomu tak je a nie tu na tejto stránke úmyselne zavádzať ľudí, komu chcete poškodiť, prečo to robíte ?? Čo tým sledujete ?

nekŕmte trollov

kjghkjb | 25.11.2013

https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:Troll

Re:nekŕmte trollov

Helena | 25.11.2013

Na jednom mojom angl. webe som čítala aké obrovské výplaty dostávajú trollovia, ako sú špeciálne cvičení, ako sú vyhľadávaní...

Re:Re:nekŕmte trollov

Martina | 25.11.2013

Máte pravdu paní Helenko.

Kamaráda když studovala na VŠ a hledala si brigádu, zvažovala právě nabídky trollingu. Prý měsíčně (za cca 20 hodin práce) platili i 15 tis hrubého. To je kolem 12 tis Kč čistého. Nemluvila o zdravotnictví, ale to špinění konkurenčních výrobků a preferování těch té firmy, pro kterou by měla dělat. Jenž musíte znát terén, aby to působilo důvěryhodně. Kamarádka to nepřijala.
Netušila jsem, že něco takového je. Dlouho tu nebyl ten Honey badger, možná mu skončila smlouva.

Re:Re:Re:nekŕmte trollov

Ing. Marián FILLO | 26.11.2013

Honey Badger (na FB Medojed Kapský) je
Tomáš Ondriga, študent LF v Brne, 6. ročník
Mám aj fotku, keby niekto chcel.

Na trolla najviac platí odhalenie jeho pravej identity (ak vystupuje anonymne).

Re:Re:Re:Re:nekŕmte trollov

Helena | 26.11.2013

Platení trollovia, platení bloggeri, pravda sa nazve konšpiráciou... Žijeme "zaujímavý" svet.

Re:Re:Re:Re:nekŕmte trollov

Ladislav melisko | 26.11.2013

Date ho zastreliť Fillo?

Re:Re:Re:Re:Re:nekŕmte trollov

stara mama | 26.11.2013

....to by bola škoda, lebo nás celkom dobre pobavil ten Bager, sranda bola s ním :-D a tá jeho web stránka...... skoro som si cvrtla :-D

Re:Re:Re:Re:Re:nekŕmte trollov

Ing. Marián FILLO | 28.11.2013

Meliško, máte nejaké veľmi bujaré fantázie o tom, na čo máme, aké máme prostriedky a akí sme.

Navyše keby sme mali dať zastreliť všetkých našich oponentov, tak by veľmi veľká časť nášho zdravotníctva a ich dôkladne vymytých ovečiek ľahla...

Lenže my na rozdiel od našej protistrany, ktorá najnovšie zakazuje lekárom verejne prezentovať svoj nemainstreamový názor na očkovanie (https://www.ockovaniprokazdeho.cz/2013/09/ceska-lekarska-komora-povazuje-odmitani.html), k podobnej zúfalosti nemáme najmenší dôvod, pretože my máme vecné argumenty a pravda je na našej strane. Takže načo sa znižovať k nejakým násilnostiam?

Tomáš Ondriga si asi myslel, že bude anonymne nekonečne dlho sprosto urážať a napádať bez toho, že by mal nejaké seriózne argumenty, ale to sa teda fest sekol chlapec. No a po odhalení jeho identity zmĺkol, hmmm... Možno je to čiastočne spôsobené tým, že sa pomaly blíži skúškové obdobie a posledný rok na škole určite nie je hračka, ale verím tomu, že odhalenie jeho skutočnej identity urobilo tiež svoj diel práce.

Re:Re:Re:Re:Re:nekŕmte trollov

Marcelo | 29.11.2013

Laci, Laci, ty si riadny výmet...choď si radšej švihnúť jednu vax proti chrípke.

Záznamy: 1 - 38 zo 38

Pridať nový príspevok