Leukémia a následná smrť po očkovaní MMR vakcínou (Priorix od GlaxoSmithKline)

22.07.2013 15:45

Alexandra z Prešova

 

       Chcela by som prispieť skúsenosťou s očkovaním, ktorú som síce nezažila na vlastnej koži (a verím, že ani nikdy nezažijem) ale stala sa mojej kamarátke, resp. jej dieťaťu.

obsah balenia vakcíny Priorix       Ide o MMR vakcínu, ktorá bola podaná v 15. mesiaci života. Kamarátka bola so svojím synom na dovolenke. Po návrate bol na tretí deň zaočkovaný MMR vakcínou (Priorix od firmy GlaxoSmithKline). Ešte v ten deň dostal komplikácie a vysoké horúčky. Utekali s ním do nemocnice. Po odobratí krvného obrazu u lekárky boli zistené veľmi nízke hodnoty bielych a červených krviniek a ostatných ukazovateľov na leukémiu. V priebehu jedného týždňa už s ním matka ležala v Košiciach na onkológii, kde absolvoval dlhé mesiace chemoterapiu, neskôr bol prepustený do domácej liečby, no na chemoterapiu v určitých časových intervaloch stále chodili.

balenie vakcíny Priorix od GlaxoSmithKline       Po asi 12 mesiacoch bol objednaný na transplantáciu kostnej drene do Bratislavy. Po transplantácii dostal infekciu, začali mu postupne zlyhávať vnútorné orgány, doktori ho dali do umelého spánku, z ktorého sa už, Bohu žiaľ, neprebral. Po asi troch týždňoch v umelom spánku stúplo CRP na hodnotu 500! V stredu 8.V.2013 zomrel v skorých ranných hodinách.

       Vraj sa pochybilo v niečom po tej transplantácii, podrobnosti neviem... Je to v podstate už jedno. Malého chlapčeka teraz už nič nebolí, je mu dobre. Je to hrozné. Neviete si predstaviť, čo prežila matka so svojím synom po zaočkovaní, celú tu dobu po nemocniciach, až kým sa ich trápenie tragicky neukončilo. Avšak matke, ktorá prišla o svoje do 15. mesiaca zdravé dieťa, trápenie ostane až do konca jej života.

logo GlaxoSmithKline       Nechápem ako niektorí pediatri ľahkovážne pristupujú k očkovaniu, hlavne keď je zaznamenaných tak veľa prípadov poškodenia detí! Keby mu bola pediatrička urobila krvný obraz pred zaočkovaním (hlavne keď mala vedomosť že sa práve vrátili z dovolenky) možno sa tomu celému dalo predísť alebo možno ani nie. To sa teraz už nedozvieme. Nepochybne práve táto vakcína bola v jeho prípade prudkým spúšťačom leukémie.

        Nemám odvahu moju kamarátku žiadať, aby prispela svojou skúsenosťou na túto stránku a zároveň dúfam, že sa nebude na mňa hnevať, že som si dovolila opísať jej smutný príbeh a informovať ostatné matky o skutočnostiach, týkajúcich sa očkovania. Ja sama som matkou 15-mesačnej dcéry a očkovanie MMR vakcínou sme už odmietli.

 


Zverejnenie tohto článku zabralo šéfredaktorovi www.slobodaVockovani.sk približne 40 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, keď našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: Leukémia a následná smrť po očkovaní MMR vakcínou (Priorix od GlaxoSmithKline)

Re:kedysi

irena | 22.07.2013

Záleží ku akým info sa dostala a kedy.
My sme vlastne boli spoluzakladatelia tejto stránky a v roku 2008 ešte nebolo takmer nijakých info o očkovaní.
Keby aj čosi bolo dcéra by asi neverila si myslím vtedy.
Takže zazlievam len tým ktorí vedeli, videli, čítali a napriek tomu dali očkovať.
Ale nie tým ktorým sa tieto info z akýchkoľvek dôvodov nedostalo do uší.
Ďalšia vec je že je teda riadna hanba lekárom ktorí berú riadne platy a za ne nie sú ochotní ani len priznať nedostatky očkovania a jeho zbytočnosť a vysoké riziká ťažkých NÚ.

nemílte si pojmi

brucho | 22.07.2013

Lekár je od slova liečiť.
Doktor je od slova doktrína.
Nájomný vrah je od slova vražda za peniaze.

:,(

Magda | 22.07.2013

Strasne, je mi do placu... zase jedno...

asdfas

fa | 22.07.2013

gsk povesit

Re:asdfas

Negates | 22.07.2013

milovat budes blizneho svojho, co ale v tomto pripade?
https://4.bp.blogspot.com/-rYiX2E03TQw/ThM5eTBUaZI/AAAAAAAAAnY/rlv8rFlsAkY/s1600/sdfgs.jpg

smutné

stara mama | 22.07.2013

Veľmi smutný príbeh, keby možno matka dieťaťa vedela, že čo je zač MMR, tak by nedopustila očkovať svoje dieťatko, ja keď toto viem, tak to NIKDY nedopustím, ale tiež z vlastných skúseností môžem len potvrdiť, že ani ja som veeeeľmi dlho nemala ani len tušenia o tomto a predpokladám, že to bolo tak aj v tomto prípade. Takýchto prípadov je veľa, len mnohí to nedávajú do súvislosti práve s očkovaním...,

Re:smutné

Magda | 22.07.2013

Co ine sa da robit, len sirit informacie medzi ludmi, aj za cenu toho, ze budeme vyzerat ako hlupaci.

Re:Re:smutné

brchomluvec | 22.07.2013

Ludia sú tupé hovada. Niektorí sú tupí = blbí, iní zasa hovada čo vedia ale nepovedia.

Záznamy: 101 - 108 zo 108
<< 1 | 2

Pridať nový príspevok