Reportáž z Demonštrácie za slobodu v očkovaní v Košiciach 5.VI.2013

07.06.2013 01:12

Beáta Jelinková

 

       V stredu 5.VI.2013 o 16:30 sa pri OD Tesco v Košiciach na Hlavnej ul. uskutočnila avízovaná Demonštrácia za slobodu v očkovaní.

       Zhromaždilo sa asi 100 ľudí, deti nepočítajúc. Ďalší ľudia sedeli na vonkajších terasách reštaurácií a počúvali, keďže sme mali megafón. Veľa z nich potom prišlo podpísať petíciu. Odhadom sa pri nás zastavilo asi ďalších 100 náhodných okoloidúcich. Všetkých zaujímalo čo sme prezentovali, čítali si náš info-plagát, pýtali si letáčiky, so záujmom s nami diskutovali...

info-panel

       Bola som milo prekvapená, že aj ľudia vo veku okolo 60 už mali info o rizikách očkovania a rovno prišli s tým, ze chcú podpísať, že si o téme všeličo naštudovali. Veľakrát sme si vypočuli aj príbehy poškodení zdravia po očkovaní v rodinách týchto ľudí.

pochod demonštrantov, v pozadí dóm sv. Alžbety       Jedine jeden pán - celý v bielom kostýme (skoro ako lekár :o)) - nervózne vykrikoval, keď mala jedna demonštrantka výborný prejav, že: "Tá je asi neočkovaná, lebo je besná!!!". Tak sme sa pobavili. Ešte registrujem jednu pani, vek určite okolo 75 a viac, ktorá len skonštatovala, že dovtedy budeme proti očkovaniu, kým sa všetky choroby nevrátia.

       Nádherne svietilo slniečko, popred prednášajúcim Mariánom Fillom sa deti čľapkali v potôčku čo tečie Košicami. Účastníci, ktorých vek sa pohyboval okolo 30 rokov držali nad hlavami asi 7-8 transparentov.

       Na protest prišli aj ľudia z Prešova, Spišskej Novej Vsi, Popradu, Žiliny či Dolného Kubína.

       Po asi hodinke oboznamovania ľudí so situáciou okolo neslobody v očkovaní v našom parlamente sa sprievod prešiel od OD Tesco po Dóm sv. Alžbety a po druhej strane ulice naspäť. Počas pochodu demonštranti kričali heslá ako: "Nechceme lekárov-udavačov" či "Nie sme ovce! Chceme mať na výber - chceme slobodu v očkovaní!".

       Dve sme ostali pri stolíkoch s podpisovými hárkami Petície za slobodnú voľbu v očkovaní. Tam sme zatiaľ rozdávali okoloidúcim, ktorí o náš protest prejavili záujem, letáčiky - dva druhy letákov o očkovaní (posledné zásoby nášho prvého letáka z roku 2010, ako aj obsiahlejší, aktuálnejší, zatiaľ však len čierno-bielo a bez obrázkov nakopírovaný nový leták), tretí bol na vysielanie rádia Slobodný vysielač, kde sa pretriasajú témy, o ktorých v iných rádiách debatovať nechcú... alebo nesmú.

       Kým ostatní obišli mesto, vkuse sa pri nás niekto pristavoval a pýtal sa, informoval, podpisoval petíciu. Mám z toho dobrý pocit. Vidno, že ľudia nie sú ovce, snažia sa pátrať po informáciách z jednej aj druhej strany.

       Obďaleč (naprostred cesty, pred Ústavným súdom Slovenskej republiky) nás strážilo jedno policajné auto :o))), na rohu ďalší dvaja policajti. Všetko prebehlo v pohode, nevyskytol sa žiaden provokatér.

polícia pred Ústavným súdom

       Televízia sa neodvážila prísť žiadna, i keď reportáží na tému rizík očkovania v nich našťastie pribúda. Bolo zopár fotografov. Po oficiálnom rozpustení demonštrácie sa pri nás pristavili náhodne okoloidúci fotograf a redaktorka internetového spravodajstva www.KosickeSpravy.sk. Sľúbili nám, že napíšu o nás správu, čo aj promptne splnili:

       Okrem toho teraz prebieha na www.KosickeSpravy.cz aj anketa o slobodnej voľbe v očkovaní. Zapojte sa, prosím, do nej a vyjadrite tak svoj názor na túto tému.

       Debata na stanovišti pokračovala po ukončení protestu ešte minimálne ďalšiu pol hodinu, lebo sa pri nás stále pristavovali ďalší ľudia s otázkami, napr. aj jedna všeobecná lekárka pre dospelých zo Spišskej Novej Vsi, ktorá plne súhlasila s našimi požiadavkami.

pochod Hlavnou ulicou v Košiciach

       Zaujímavé bolo, že ešte doobedu to vyzeralo na silný dážď na celý deň, ale asi dve hodiny pred demonštráciou sa začalo vyjasnievať, až nakoniec krásne svietilo slnko.
Znova sa spustil lejak po mojom príchode domov, okolo 2030.

       Mám z tejto akcie dobrý pocit, že má zmysel ľudí informovať o rizkách očkovania.

 pochod hlavnou ulicou v Košiciach
 

       Fotogalériu z demonštrácie nájdete na stránke:

       Ak ste sa demonštrácie zúčastnili a máte ďalšie fotografie, prípadne aj videá, pošlite nám ich, prosím, e-mailom na protest.kosice.2013@gmail.com. Ak toho je viac a e-mailom to neprejde, vytvorte z nich, prosím, ZIP archív a nahrajte ho na www.LeteckaPosta.cz (max 160 MB, rýchle sťahovanie) či www.uloz.to (viac MB, bezplatné sťahovanie pomerne pomalé) a pošlite nám na uvedený e-mail len odkaz na stiahnutie. Vopred srdečne ďakujeme za všetky zaslané fotky, prípadne videá.
 


Zverejnenie tohto článku (pravopisná, typografická a štylistická úprava + spracovanie fotografií) zabralo šéfredaktorovi www.slobodaVockovani.sk približne 2 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, ak našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: Reportáž z Demonštrácie za slobodu v očkovaní v Košiciach 5.VI.2013

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Senior

jill | 20.06.2013

pani helenka, ake nevinne deti mate na mysli? ludska dusa sa inkarnuje do biologickych tiel a podla zakona kauzalneho,kazdy -teda aj tie deticky- dostne z bozieho stola len to, co sam zasial.oko za oko,...poznate to. nastastie, takze hladajme hlbsie v nasich zivotoch a odkryvajme brany poznania sami. hladajme v nasich slabostiach silu pozriet sa pravde do oci.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Senior

ha-ha | 22.06.2013

povinná plošná vakcinácia detičiek ALE nie je z božieho stola!!!

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Senior

ha-ha | 24.06.2013

teraz celkom nerozumiem, to chcete povedať že tie detičky zaočkoval sám Boh aby ich zmrzačil, aby trpeli a prípadne zomreli?...alebo ste ešte neprekonala tú svoju slabosť pozrieť sa pravde do očí?....vyhovárať sa na Boha za zločiny spáchané vakcináciou uctievačmi nenažranej starozákonnej krvilačnej otrokárskej úžery s jej prisluhovačmi (povinnú plošnú vakcináciu nevymyslel Boh) a viniť nevinné deti hmmm...na to teda treba žalúdok :( s láskou a pokojom

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Senior

Magda | 17.06.2013

To si sa teda vyfarbil, si riadny drzáň. Bohužiaľ s takými, ako si ty, sa nedá nič robiť. Pekný deň.

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Senior

Helena | 17.06.2013

Pekne prosím uzavrime všetcia mier. Ja som tiež voľakedy nemala znalosti ako mám dnes - nebola by som obeť očkovania.

Re:Re:Re:Re:Re:Senior

songoku | 22.06.2013

Pani mali by ste sa začať zobudzat lebo chemtrails a modifikovanie pocasia neexistuje??? Co??? Hallloooo??? A vas pan manzel vedec to tiez nevie a vedec coho je polnohospodarstva??? Ze pochybne anglicke stranky, tie nase televizne noviny na slovensku su lepsie ze pani. ked neviete po anglicky tak nehovorte o strankach ako su o mašinke HAARP a chemtrails. Je poznat podla vasich poznamok ze ste velmi ale velmi slabo informovana ste len dalsia skvela ovecka.

Re:Re:Senior

Helena | 14.06.2013

Veľmi rada čítam články pani MUDr. Elekovej (ktorú si vysoko vážim). Aj ona sa odvoláva na články z mojich angl. webov, čítame tie isté angl. web stránky.

Re:Re:Re:Senior

Magda | 15.06.2013

Pani doktorka Eleková sa odvoláva na úplne iné články ako vy.

Re:Re:Re:Re:Senior

Magda | 15.06.2013

Ešte som sa nikde nedočítala, že by bola tak posadnutá napr. chemtrailsom ako vy.

Re:Re:Senior

eva | 14.06.2013

Nikto vás predsa nenúti čítať články z iných stránok!

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Pridať nový príspevok