Injekcia ako zbraň? Strašenie globálnym otepľovaním a vývoj vakcín

08.05.2010 11:56

       Kto by nepoznal Billa Gatesa? Je spoluzakladateľom a hlavným softvérovým architektom megaúspešnej spoločnosti Microsoft Corporation. V rokoch 1998 až 2006 bol najbohatším človekom sveta. Postupne sa vzdáva manažérskych funkcií a venuje sa charite. Na tohtoročnej Svetovej ekonomickej konferencii vo švajčiarskom Davose Gates vyhlásil, že do desiatich rokov uvoľní zo svojej nadácie desať miliárd dolárov na vývoj očkovacích látok pre najchudobnejšie krajiny.

       Na konferencii TED (Technology, Entertainment, Design), kde sa vyberá účastnícky poplatok 6-tisíc dolárov a kde nemá prístup hocikto, Gates o vakcinácii hovoril v celkom iných ako humánnych súvislostiach. Organizácia TED je sponzorovaná jedným z najväčších znečisťovateľov ovzdušia - General Electric. Sponzorovať konferenciu zaoberajúcu sa problematikou znižovania emisií CO2 takouto spoločnosťou je značne pokrytecké. Navrhované riešenie globálneho otepľovania miliardárom Gatesom však nemá obdobu. Gates na konferencii uviedol, že svetová populácia smeruje k deviatim miliardám, ale „ak sa skutočne s vervou pustíme do nových vakcín, zdravotnej starostlivosti, služieb zdravej reprodukcie, mohli by sme populáciu znížiť možno o 10 - 15 percent".

       [...]

       Potrebuje teda ľudstvo vymýšľať smrtiace injekcie? Určite nie. K prevratným klimatickým zmenám môže prísť bez toho, aby sme redukovali obsah CO2 v atmosfére. Mediálna propaganda hrozieb globálneho otepľovania, rozličných pandémií a vývoj nových vakcín nepochybne spolu súvisia. Ide o to, zachovať si zdravý rozum.

 

       Viac na stránke: extraplus.sk.