Chrípka si nevyberá, vyžiadala si aj životy tehotných žien

07.10.2011 15:14

       [...]

       Prvá vlna ochorení prichádza v neskorú jeseň, chrípka kulminuje koncom januára a začiatkom februára. Ročne ochorie v Slovenskej republike na akútne respiračné ochorenia a chrípku a jej podobné choroby jeden až dva milióny ľudí. Uplynulá chrípková sezóna najviac postihla Banskobystrický kraj. Zaočkovanosť populácie proti chrípke sa pritom v uplynulej chrípkovej sezóne znížila a klesla pod 10 percent. Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization - WHO) však odporúča celkovú zaočkovanosť populácie vyššiu ako 30 percent. Očkovanie pritom výrazne znižuje množstvo závažných prípadov i cirkuláciu vírusu v populácii.

       Samotná chrípka predstavuje nielen zdravotný, ale aj závažný ekonomický a spoločenský problém. "V čase pandémie sa výrazne aktivizovali odporcovia očkovania a ponúkali tvrdenia, ktoré sa neskôr preukázali ako nepravdivé a neopodstatnené," povedala predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti Zuzana Krištúfková. "Písalo sa, že pandemická vakcína bola šitá horúcou ihlou, že bola vyvinutá za šesť mesiacov. Vývoj vakcíny však trvá 10 až 15 rokov. Jej výroba, nie vývoj, trvá šesť mesiacov každý rok," vysvetlila.

 

       Viac na stránke Webnoviny.sk.

       Viď tiež článok "Nehanební propagátori očkovania používajú striptízové kluby, aby nalákali ľudí na lekársky zbytočné očkovanie" a ďalšie články v tomto prehľade.