Ako RÚVZ Bratislava tlačí pediatrom právnické kaleráby do hlavy

05.07.2012 07:32

Tina z Bratislavy

 

       Už aj náš pediater podľahol tlakom zo strany zamestnancov RÚVZ a na školení či seminári si nechal "nabulíkovať", že musí nahlásiť všetkých rodičov, ktorí nenechali zaočkovať svoje deti podľa platného očkovacieho kalendára. Iniciatívne si mená detí a kontakty na rodičov vytiahol z evidencie a obvolával rodičov s približne takýmto pokynom:

"Od 1. mája platí nový zákon a ja od Vás potrebujem meno, priezvisko, adresu trvalého bydliska a tiež číslo Vášho občianskeho preukazu, pretože to musím nahlásiť na hygiene."

        Takto pediater zatelefonoval aj mne. Keďže som si nebola vedomá toho, že by došlo k zmene zákona, ktorý sa okrem iného zaoberá aj očkovaním, požiadala som pediatra, aby mi dal vedieť číslo zákona. Na to prišla odpoveď, že sa mám zastaviť u neho v ambulancii a urobiť si kópiu. Tak som sa zastavila a hľa, na čo som narazila: na ZÁVÄZNÉ STANOVISKO 1/2012 z 24. apríla 2012, vydané podľa § 38 ods. 1 písm. c) zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

logo RÚVZ Bratislava       Na akúkoľvek diskusiu o tom, že dané stanovisko nie je zákon a že osobné údaje neplánujem len tak poskytnúť a len preto, že to na seminári povedala doktorka Pertinačová z RÚVZ Bratislava, nebol čas ani priestor (aj kvôli tomu, že do ambulancie sa tlačili ďalší rodičia a tiež preto, že pediater odmieta diskutovať o očkovaní), tak som požiadala, aby mi písomný pokyn, či iný podklad, na základe ktorého má pediater vyžadovať osobné údaje a ďalej ich poskytovať ÚVZ SR, či konkrétnemu RÚVZ, zaslal mailom a ja naň mailom odpoviem.

       Tu je môj mail pediatrovi.

Dobry den pediater,

       dna 7.6. ste ma telefonicky poziadali, aby som Vam poskytla moje osobne udaje (meno, priezvisko, adresa trvaleho bydliska, cislo obciasnskeho preukazu), ktore ste vraj povinna (na zaklade informacie zo seminara/skolenia s pani Petrinacovou) poskytnut Regionalnemu uradu verejneho zdravotnictva, resp. inemu uradu verejneho zdravotnictva, z dovodu ockovacieho statusu nasho dietata, ktore je v sucasnosti vo Vasej evidencii.

       Ako dokaz Vasho naroku na uvedene osobne udaje ste mi zaslali v dany den emailom kopiu ZÁVÄZNÉHO STANOVISKA 1/2012 z 24. apríla 2012.

       Po prestudovani uvedeneho stanoviska Vam oznamujem, ze Vase tvrdenie o tom, ze musite nahlasit moje osobne udaje a tiez osobne udaje mojho dietata, nie je pravdive. Ak si prestudujete dane stanovisko, tak zistite, ze: „Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, cize lekari, su OPRAVNENI (t. z. NIE povinni) poskytnut UVZ (a inym menovanym organom) osobne udaje na účel prejednávania priestupku (na PREJEDNAVANIE PRIESTUPKU, nie vtedy, ked Vam to niekto na seminari/skoleni povie) podľa zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov atd.

       Na zaklade uvedeneho Vam oznamujem, ze ziadne osobne udaje Vam neposkytnem a rovnako nesuhlasim, aby ste akekolvek osobne udaje (ktore sa mozu nachadzat v zdravotnej dokumentacii mojho dietata) poskytovali akemukolvek UVZ, ci RUVZ.

       V pripade, ak dojde z Vasej strany k poruseniu zakona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, obratim sa na Urad na ochranu osobnych udajov s podnetom na presetrenie Vasho nezakonneho postupu (poskytnutim osobnych udajov v rozpore s citovanym zakonom) a tiez ho nahlasim Uradu pre dohlad nad zdravotnou strarostlivostou s tym, aby preskumal, ci je z Vasej strany spravne poskytovana zdravotna starostlivost, najma v otazke dostatocneho informovania pacienta pred vykonanim zakroku a ci si na vsetky ukony, kde to zakon vyzaduje, pytate pisomny suhlas zakonneho zastupcu.

S pozdravom, matka

 

P.S.:K dnešnému dňu (je to už 13 dní) nemám od pediatra žiadnu reakciu (ani písomnú, ani ústnu).

 


Zverejnenie tohto článku zabralo šéfredaktorovi www.slobodaVockovani.sk približne 15 minút čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, môžete našu činnosť podporiť.

 

Diskusia: Ako RÚVZ Bratislava tlačí pediatrom právnické kaleráby do hlavy

How I got cured from herpes by Dr Ozala

Roseline | 04.08.2019

Having herpes is not the end of life there are many treatment to cure herpes infection with the help of Dr Ozala herbal product.
I was positive to the deadly virus called HERPES and i lost hope because i was out caste and rejected even by my closet friends. i searched on-line to know and enquirer about cure for HERPES and i read someone testimony on how he was cured from HSV-2 so i decided to contact the same herbalist on whatsapp: +2348156857280 , because i know that nature has the power to heal everything.
i contacted him to know how he can help me and he told me never to worry that he will help me with the natural herbs from God! after 2 days of contacting him, he told me that the cure has been ready and
he sent it to me via UPS SPEED POST and it got to me after 3 days! i used the medicine as he instructed me (MORNING and EVENING) and i was cured! its really like a dream but i am so happy! that's the reason i decided to also add more comment of Him so that more can be saved just like me! and if you need his help, you can email him on drozalaherbalcure@gmail.com
or whatsapp +2348156857280


here is the Dr website:
dr-ozala-herbal-cure.business.site
drozalaherbalhome.constantcontactsites.com

HIV liek bol nájdený a testované

nora chichi | 12.12.2016

Volám sa Nora Chichi, chcem povedať svetu o tom, ako som sa dostal vyliečený z HIV Dr. Özal. Bol som nakazených vírusom HIV vírusom toľko rokov a bol som unavený životom kvôli bolesti a utrpenia som prechádzal, tak aj jeden verný deň môj priateľ mi dal kontakt bylinného lekára, ktorý ju vyliečil z HIV vírusu a hneď som kontaktoval Dr Özal na jeho e-mailovú adresu: (drozalahomeremedy@gmail.com) a jeho WhatsApp: 2347064614569, a hneď Dr Özal mi poslal bylinnú medicínu a povedal mi, aby sa liek ráno a večer a ja urobil a okamžite Vírus HIV zmizol a ja som bol vyliečený z vírusu hepatitídy .. takže ak ste nakazení vírusom HIV Vírus potom Dr Özal je ten pravý obrátiť na vyliečenie. takže ho láskavo sa obráťte na jeho e-mail: (drozalahomeremedy@gmail.com) alebo jeho číslo WhatsApp: +2347064614569 ... ešte raz, Dr. Özal moc ďakujem za to, čo si urobil pre mňa veľmi vďačný ...

len tak dalej!

sunday | 05.07.2012

Veeelky LIKE kazdemu takemuto uvedomelemu rodicovi ktoremu zalezi na zdravi vlastneho dietata!!!
Strasne sa mi paci ten mail :) super!!!!

??

Lucia M. | 05.07.2012

UOOU jej už nepomože lebo ten je už na strane UVZ. Kúpili si ich.

Re:??

Stefan | 05.07.2012

treba podat podnet na prokuraturu na preskumanie rozhodnutia (o pokute vydanej RUVZ na zaklade zavazneho stanoviska UOOU)

Re:??

petra | 07.07.2012

Nevadi, pediatricka to nevie, ze UOOU nepomoze. Na postrasenie postaci :)

Pridať nový príspevok