Ad: MUDr. Marta Špániková na adresu www.slobodaVockovani.sk - 2x DOPLNENÉ

02.01.2013 09:32

Ing. Marián Fillo

 

Doplnené: článok bol pôvodne vydaný 2.I.2013 o 1300 a doplnený o vyjadrenie Dr. Špánikovej v ten istý deň o 1530. Ďalšia konverzácia s Dr. Špánikovou doplnená o 1615.

 

       Pri spracúvaní webových štatistík som nevdojak narazil na tento odkaz na našu stránku v poradni očkovania na stránke časopisu Mama a ja:

nežiadúce účinky a účinnosť vakcín proti rotavírusom
martinvelčický, 19.11.2012 (22:04)
pani doktorka prosím pomôžte nám rozhodnúť sa či očkovať, alebo nie. Viem, že je veľa názorov a isté nieje nič. Prosím pozrite si nasledujúci link (  https://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-a-ockovanie-proti-nim/  ) o nežiaducich účinkoch vakcín a ich samotnej účinnosti.
Pekne ďakujem

logo VYDUR s.r.o. - pediatrickej ambulancie MUDr. Marty Špánikovej       Na túto otázku odpovedala MUDr. Marta Špániková, detská lekárka z Bratislavy:

Milá pani ja na túto stránku nechodím. Informácie, ktoré tam sú poznám, ich zdroje sú staré, mnohé dávno prekonané a zle interpretované a ludia, ktorí ju vedú nemajú žiadnu zodpovednost za zdravie detí, za šírenie infekčných ochorení ani za liečbu prípadných infekčných ochorení ale ani za liečbu a riešenie nežiadúcich účinkov očkovania. Na rozdiel od nás lekárov, ktorí musíme ochorenie rozpoznať, liečit, aj niest zodpovednost za zlyhanie liečby. Rovnako musíme vediet všetko o vakcínach, vediet kedy koho a ako máme očkovat a pri prípadných nežiadúcich účinkoch ich vediet riešit. Toto všetko získam štúdiom iných zdrojov než uvedenej stránky. Vy sama sa musíte rozhodnút, či veríte inžinierovi elktrotechniky, ktorý píše o očkovaní alebo lekárom, ktorí na to majú príslušné vzdelanie a nesú za svoju činoost aj príslušnú zodpovednost.

       Toto je mimoriadne zaujímavá odpoveď, ktorá o osobe Dr. Špánikovej vypovedá mnohé:

 1. "Nechodí" na stránku www.slobodaVockovani.sk, ale napriek tomu sa tvári, že "informácie, ktoré tam sú, pozná". Ako môže poznať informácie na stránke, na ktorú nechodí? Môže sa len domnievať, že tie informácie pozná resp. možno si kedysi dávno prečítala nejaký článok a podľa toho posudzuje všetko ostatné, čo je na www.slobodaVockovani.sk zverejnené. Tomu sa odborne hovorí predsudok.
   
 2. Dr. Špániková sa domnieva, že naše "zdroje sú staré", čo je ťažký omyl, ale niet divu, že sa mýli, keď "na túto stránku nechodí". Skúsme sa teda pozrieť na to, aké staré sú v skutočnosti zdroje o rotavírusoch a očkovaní proti nim, ktoré sú použité na našej stránke (vynechal som články, ktoré neprinášajú žiadne nové údaje, tzn. nie sú zdrojmi):        Zhrnuté: z celkovo 14 článkov o rotavírusoch a očkovaní proti nim, ktoré sú uverejnené na www.slobodaVockovani.sk a zároveň prinášajú nejaké nové informácie (tzn. sú zdrojmi), je najstarší z roku 2009, pričom 5 (35,7%) je z roku 2012 a najnovšia štúdia, o ktorej je reč, bola v tlačenej podobe zverejnená v máji 2012.
         Sú to podľa Vás staré zdroje? Posúďte sami!
         A aké novšie informácie má Dr. Špániková? To by ma veľmi zaujímalo.
   
 3. Podľa Dr. Špánikovej sú mnohé naše zdroje "dávno prekonané a zle interpretované". Napriek tomuto veľmi odvážnemu tvrdeniu nie je Dr. Špániková schopná uviesť žiadny príklad prekonaného zdroja alebo zlej interpretácie.
         Pritom nevylučujem, že niektoré informácie na našej stránke sú už neaktuálne. Skutočne sú, ale taký je život: nové poznatky opravujú a dopĺňajú (a niekedy aj vyvracajú) staré údaje či názory. Tak to je aj v odborných lekárskych časopisoch. A nijaký taký časopis nerobí škrty a prepisovanie starých článkov len preto, že nejaké nové štúdie niečo doplnili, opravili či vyvrátili. Prečo by sa také niečo malo požadovať od v podstate dobrovoľníckej webovej stránky, keď to nerobia ani odborné lekárske časopisy? Je to, že v nejakom starom vydaní nejakého odborného lekárskeho časopisu je uverejnené niečo, čo už je dnes prekonané, dôkazom toho, že tento časopis je skrz-na-skrz zlý?
         Navyše ani jeden z článkov o očkovaní proti rotavírusom na www.slobodaVockovani.sk, ktorý možno považovať za zdroj informácií, nie je autorským článkom redakcie resp. jej blízkych spolupracovníkov (až na komentár Dr. Elekovej pod článkom Christiny England). Ide o preklady zo zahraničných zdrojov a o osobné skúsenosti s očkovaním. Takže udržiavať všetko v najaktuálnejšej možnej forme ani nie je možné, keď skúsenosti s očkovaním sú stále rovnaké - bez ohľadu na nové vedecké poznatky (či neraz aj pseudovedecké "poznatky", ak ide o štúdie, objednané a zaplatené výrobcom vakcíny), - a pokiaľ sa pôvodina preloženého článku nezmení, tak na preklade tiež nie je čo aktualizovať.
   
 4. Podľa Dr. Špánikovej nemáme "žiadnu zodpovednost za zdravie detí, za šírenie infekčných ochorení ani za liečbu prípadných infekčných ochorení ale ani za liečbu a riešenie nežiadúcich účinkov očkovania. Na rozdiel od nás lekárov, ktorí musíme ochorenie rozpoznať, liečit, aj niest zodpovednost za zlyhanie liečby".
         Tú zodpovednosť skutočne nemáme - s výnimkou zodpovednosti za naše vlastné deti, kým nie sú plnoleté.
         Rovnako tak však v skutočnosti nijakú zodpovednosť za zdravie detí, za ich liečbu a riešenie nežiaducich účinkov očkovania nenesie ani Dr. Špániková či akýkoľvek iný pediater (okrem zodpovednosti za jej/jeho vlastné detí). Dr. Špániková nemá zničený život, keď ňou vykonané očkovanie spôsobí niekomu autizmus alebo ochrnutie. Ona nemá zničený život ani v prípade, že dieťa dostane encefalitídu s doživotnými následkami z čierneho kašľa, proti ktorému bolo očkované vakcínou s mizernou účinnosťou. Nenesie ani nijakú hmotnú zodpovednosť za prípadné šírenie záškrtu, ktorý oveľa lepšie šíria ľudia úspešne očkovaní, než ľudia neočkovaní, keďže očkovanie proti záškrtu vytvára (ak vôbec vytvára) protilátky len proti záškrtovému toxínu a nie proti záškrtovej baktérii (Corynebacterium diphtheriae), takže nijak nebráni životu, množeniu ani šíreniu záškrtovej baktérie, ba dokonca umožňuje šíriť záškrt oveľa viac a lepšie, lebo úspešne očkovaní neochorejú a veselo si idú šíriť záškrt do práce či školy, zatiaľčo neočkovaní, keď ochorejú, tak sú doma alebo v nemocnici a ochorenie nešíria.
         Keď sa Dr. Špániková tak veľmi oháňa zodpovednosťou, tak by mala vymenovať, aké postihy jej skutočne hrozia v prípade, že zvolí liečbu, ktorá je viac na škodu než na úžitok, alebo v prípade vážnych nežiaducich účinkov očkovania. Nezaujíma ma, čo je kde v akom právnom predpise, ale ktorý lekár kedy skutočne zaplatil mastnú pokutu alebo bol iným spôsobom skutočne potrestaný za to, že zle liečil (teda vlastne neliečil, ale škodil), alebo za to, že ním vykonané očkovanie narobilo viac škody než úžitku. Kedy ktorý lekár bol potrestaný za neinformovanie rodičov o možných vážnych nežiaducich účinkoch očkovania, za očkovanie napriek kontraindikácii, za nevykonanie testov, ktoré by prípadnú kontraindikáciu očkovania vylúčili? Kedy bol u nás kto odškodnený za vážne nežiaduce účinky očkovania?
         Zhrnuté: akákoľvek zodpovednosť detského lekára za čokoľvek, čo sa týka očkovania (možno s výnimkou skladovania vakcín v chladničke), je čisto fiktívna a reálnu zodpovednosť (tzn. dopady lekárskeho zákroku resp. jeho odmietnutia) nesú len a len rodičia dieťaťa resp. samotné dieťa. Hranie sa na zodpovednú mi teda od Dr. Špánikovej príde ako neskutočne trápne. 
   
 5. Podľa Dr. Špánikovej očkujúci lekári musia "vedieť všetko o vakcínach". Všetko o vakcínach nevie ani výrobca vakcíny a prudko jednostranne informovaní pediatri ani nesnívajú o tom, že by vedeli všetko o vakcínach. Ako príklad uvediem jednu lekárku, čo došla na besedu o očkovaní v Lučenci a za 20 (či 30? už si presne nespomínam) rokov svojej lekárskej praxe sa vraj nestretla s informáciou, že by boli nejaké vakcinačné vírusy pestované na bunkových kultúrach, pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek.
         Bolo by krásne, keby pediatri vedeli všetko o vakcínach, ale obávam sa, že v takom prípade by nikto s čo len štipkou svedomia už nemohol na Slovensku vykonávať pediatrickú prax, keďže u nás si pediater nemôže uplatniť výhradu svedomia voči očkovaniu. V skutočnosti pediatri o očkovaní vedia častokrát (vlastne takmer vždy) oveľa menej než dobre informovaný rodič, ktorý si prečítal aspoň knihu "Očkování - pro a proti" od Dr. Martina Hirteho. Na akékoľvek štúdie o očkovaní by ste sa pýtali bežného pediatra úplne márne, keďže na škole sa naučili možno tak očkovací kalendár a pár propagandistických fráz a v rámci tzv. "celoživotného vzdelávania" ich ďalšou propagandou kŕmia výrobcovia vakcín, resp. výrobcami vakcín priamo či nepriamo zaplatení lekári alebo lekári, ktorých výhradným zdrojom informácií sú v konečnom dôsledku opäť len výrobcovia vakcín.
         Niektoré argumenty pediatrov za povinné očkovanie sú až neskutočne zúfalé, ak nemám povedať smiešne, napr. že dieťa sa môže nakaziť osýpkami od ruských vojakov. Hmmm... koľko ich tu ešte máme? Nevšimol si daný pediater, že ruskí vojaci, čo tu dočasne pobývali, pošli späť do Ruska počiatkom 90. rokov? A iných nezmyslov, čo pediatri narozprávajú rodičom o očkovaní, je tak veľa, že by to vydalo na celú knihu. V skutočnosti teda majú pediatri (česť výnimkám) o očkovaní tak málo informácií (nehovoriac o informáciách, nezávislých od výrobcov vakcín, ktoré už nemajú prakticky vôbec), že rodič s priemerným IQ sa pri každovečernom dvojhodinovom štúdiu počas jedného mesiaca dokáže naučiť o očkovaní oveľa viac.
         O absurdnosti tvrdenia Dr. Špánikovej jasnou rečou vypovedá aj to, že sama otvorene prizn ala na internete, že nevie, čo to je PCV. "Musí vedieť všetko o vakcínach", ale v skutočnosti nevie ani len to, že PCV je pneumokoková konjugovaná vakcína???
   
 6. Podľa Dr. Špánikovej očkujúci lekári musia "pri prípadných nežiadúcich účinkoch ich vedieť riešit". Tak to by museli očkujúci lekári najprv vedieť nežiaduci účinok očkovania rozpoznať, potom ho priznať, a až potom by mohla vôbec byť reč o jeho liečení. Keďže však drvivá väčšina (vyše 99%) nežiaducich účinkov nie je vôbec hlásená - napriek povinnosti hlásiť nežiaduce účinky očkovania - možno z toho usudzovať, že drvivá väčšina (vyše 99%) nežiaducich účinkov nie je ani len rozpoznaná, nie to ešte priznaná a už vôbec nie liečená.
         Svedčí o tom aj smutný prípad úmrtia 3-mesačného Maroška z Oravy, ktorému bolo podané na "liečbu" prudkej reakcie na očkovanie imunosupresívum Rectodelt, ktoré zrejme bolo posledným klincom do jeho rakvy. Imunosupresíva potláčajú imunitu a podľa pitevnej správy Maroško zomrel na následky meningokokovej nákazy. Imunitu teda rozhodne nepotreboval potláčať. Pritom absolútne nikto z lekárov/zdravotníkov nebol za zjavné chyby v riešení nežiaducich účinkov očkovania u Maroška potrestaný, tzn. reálne nikto neniesol nijakú zodpovednosť.
         Najviac ma dojímajú lekárky, ako napr. MUDr. Katarína Šimovičová, ktoré údajne za 30 (či koľko) rokov svojej praxe "nemuseli hlásiť ani jeden nežiaduci účinok očkovania". Ak si dobre spomínam, Dr. Špániková "musela hlásiť" len jeden či dva nežiaduce účinky očkovania. Keď zvážime, že za 30 rokov praxe musel pediater mať v starostlivosti niekoľko tisíc rôznych detí, ktoré boli očkované v priemere vyše 10x na jedno dieťa, tzn. vykonal rádovo desiatky tisíc očkovaní, a keď sa pozrieme na výrobcami v príbalovom letáku udávané frekvencie rôznych nežiaducich účinkov očkovania, tak je štatisticky nemožné, aby ani u jedného z niekoľko desiatok tisíc vykonaných očkovaní nenastal nežiaduci účinok očkovania nad rámec očakávanej miernej teploty a začervenania/zatvrdnutia/bolestivosti/opuchu v mieste vpichu. Pediatri, čo niečo také tvrdia, sami seba svojimi slovami usvedčujú z neschopnosti rozpoznať (nieto ešte hlásiť) vážnejší nežiaduci účinok očkovania.
   
 7. Dr. Špániková tvrdí, že potrebné vedomosti získa "štúdiom iných zdrojov než uvedenej stránky". To je úplne v poriadku, ale čitateľ poradne jej predsa nekázal získavať informácie z www.slobodaVockovani.sk. On len chcel, aby sa vyjadrila k vysoko odbornému článku jej kolegu - mníchovského pediatra Dr. Martina Hirteho. A to sa nevyjadrila. Vyjadreniu sa efektne vyhla, čo budí dojem, že v skutočnosti sa k tomuto odbornému článku (ktorý nie je očkovaniu proti rotavírusom zrovna naklonený) vôbec nijak rozumne vyjadriť nevie, a preto svoju nevedomosť a neschopnosť zakrýva osobnými útokmi a úplne absurdnými až smiešnymi (a vo svojej podstate lživými) tvrdeniami na adresu stránky, kde je článok zverejnený.
   
 8. Dr. Špániková stavia otázku očkovania do roviny viery: "Vy sama sa musíte rozhodnút, či veríte inžinierovi elktrotechniky, ktorý píše o očkovaní alebo lekárom, ktorí na to majú príslušné vzdelanie a nesú za svoju činoost aj príslušnú zodpovednost."
         Odhliadnuc od toho, že Dr. Špániková oslovuje pýtajúceho sa v ženskom rode, hoci to je zjavne muž, mohla si ušetriť mylnú informáciu o predmete môjho vysokoškolského štúdia (pominieme, že ani svoj omyl nedokázala pravopisne správne napísať), keby aspoň trochu "chodila" na našu stránku. Na stránke o petičnom výbore by sa totiž dočítala, že som vyštudoval informatiku, nie elektrotechniku. Elektrotechniky sme v skutočnosti mali len jeden semester a nebol to zrovna môj obľúbený predmet. Skúškou z elektrotechniky som prešiel len s veľmi odretými ušami.
         Tvrdiť, že lekári majú príslušné vzdelanie o očkovaní je (až na niekoľko málo výnimiek z pravidla) asi ako tvrdiť, že Zem je doska. Dokladom toho je aj fakt, že prakticky nijaký lekár na Slovensku nie je schopný obhájiť povinné očkovanie zoči voči mne, napriek opakovaným výzvam na písanie pro-očkovacích článkov pre www.slobodaVockovani.sk, napriek pozvánkam na stretnutia, napriek snahám o vyvážené relácie v TV či rozhlase, kam sa napr. vakci-hviezda prof. Dluholucký bojí ísť spolu so mnou.
         Čoho sa tí očkovania chtiví lekári tak veľmi boja, keď som "len inžinier" a oni by ma predsa so svojimi vedomosťami o očkovaní (údajne) mali hravo strčiť do vrecka? Čoho sa boja, keď sa neodvážia pustiť ma na vakcinologický kongres, ba dokonca ani len na vakcinačný deň v Žiline? Kde pramení ich strach z otvorenej diskusie so mnou, keď sa cítia byť tak veľmi na koni, tak nebetyčne viac vzdelaní o očkovaní než som ja? Však by ma pri akejkoľvek otvorenej diskusii mali bez problémov "zotrieť" - na hanbu mne a na ukážku čitateľom www.slobodaVockovani.sk, že som len úplne nevzdelaný diletant, ktorý veci vôbec ale vôbec nerozumie. Prečo sa teda boja čo len pokúsiť sa o to, prečo sa zúrivo bránia akejkoľvek otvorenej verejnej konfrontácii so mnou, a namiesto nej ma len zbabelo ohovárajú za mojím chrbtom?
         Som presvedčený, že čitatelia www.slobodaVockovani.sk sú dostatočne inteligentní na to, aby si tieto otázky dokázali zodpovedať aj sami, prípadne aby sa tieto otázky spýtali nejakých lekárov, čo sa netaja svojím očkovacím nadšením.
         Ale najlepšie na tom všetkom je, že ani jeden z článkov o očkovaní proti rotavírusom som nenapísal ja osobne. Dávať čitateľovi na výber medzi dôverou "inžinierovi elktrotechniky" a dôverou lekárom je teda zo strany Dr. Špánikovej mimoriadne komické. Ono by to asi nevyznelo až tak zaujímavo a pôsobivo, keby dala čitateľovi (korektne) na výber medzi dôverou Dr. Mercolovi, Dr. Hirtemu, Dr. Kummerovi či Dr. Elekovej na jednej strane a dôverou jej, tzn. Dr. Špánikovej na strane druhej. :-)
         Okrem toho by som rád upozornil na fakt, že keď si Dr. Špániková nevie poradiť s nejakou otázkou ohľadne očkovania, posunie ju svojim priateľom - zamestnancom výrobcu vakcín. Takto napr. otázky istej mamičky ohľadne očkovania preposlala istému pánu Buckovi z firmy Wyeth (dnes už Pfizer), čo je výrobca vakcíny Prevenar proti pneumokokom. (Ne)závislosť či (ne)hodnovernosť tohto zdroja "poznatkov" Dr. Špánikovej posúďte sami. Zaujímavé, že napriek tomu, že Dr. Špániková údajne "musí vedieť všetko o vakcínach", očividne všetko nevie, keď je odkázaná na to, aby sa - ak ju rodičia zaženú svojimi otázkami do kúta - pýtala výrobcu vakcín, a to ešte na potvoru tak okato, že sa to nevdojak dozvie aj pýtajúca sa mamička, keďže e-mail pánu Buckovi z Wyethu/Pfizeru šiel v kópii aj jej. :-)
         Napriek týmto očividným "nezrovnalostiam" (presnejšie by asi bolo "preukázateľným klamstvám") vo vyjadreniach a správaní sa Dr. Špánikovej však (na rozdiel od Dr. Špánikovej) nechcem, aby mi ktokoľvek VERIL. Chcem a vyzývam vás - čitateľov - k tomu, aby ste mi neverili (rovnako tak ani nikomu inému) čokoľvek, čo napíšem či poviem o očkovaní, ale dôkladne kontrolovali logiku všetkého čo napíšem/poviem, overovali si mnou uvádzané zdroje a tvrdenia, samostatne kriticky premýšľali o tom, čo píšem/hovorím, a čokoľvek, čo sa Vám javí byť chybné, mi dali vedieť. Nechcem zotrvávať v omyle. Pravda, zo samotnej podstaty človeka omylnosť principiálne vyplýva. Pri niekoľko stovkách článkov (vlastne už tisícoch, keďže Google v túto chvíľu vyhodí vyše 5.000 stránok na www.slobodaVockovani.sk) by v tom musel byť čert, keby som nikdy nijakú chybu nikde neurobil. Ale chyby sú na to, aby sa opravovali, takže budem rád za každé upozornenie na chybu (aj v prípade, že si nie ste úplne istí, či to naozaj chyba je). Beriem to tak, že hriechom nie je mýliť sa, hriechom je zotrvávať v omyle aj po zistení, že sa mýlim.
   
 9. Na záver: MUDr. Marta Špániková vlastne vôbec neodpovedala na zásadnú otázku, ktorá síce nebola priamo formulovaná ako otázka, ale skrytá otázka sa dala z príspevku čitateľa Martina Velčického veľmi dobre vybadať: "Čo hovoríte na článok https://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-a-ockovanie-proti-nim/?"
         Dr. Špániková na článok svojho kolegu-pediatra nehovorí vôbec nič. Prečo? Lebo nie je ochotná si ho ani len prečítať, nieto naň ešte akokoľvek reagovať. Jednoducho klapky na oči alebo pštrosia politika - informácie, ktoré nie sú v prospech očkovania, ako keby vôbec nejestvovali. A je jedno či je ich autorom len nejaký "inžinier elktrotechniky", alebo detský lekár Dr. Martin Hirte, ktorý sa otázke očkovania venuje už dlhé roky intenzívnejšie než drvivá väčšina pediatrov na svete, ba dovolím si tvrdiť, že intenzívnejšie než akýkoľvek pediater na Slovensku. To, prosím, nechápte ako argument "venuje sa tomu dlho, tak má pravdu", ale ako argument "venuje sa tomu dlho a intenzívne, takže je zrejme v oblasti očkovania veľmi dobre vzdelaný" - stavím sa, že oveľa lepšie než MUDr. Marta Špániková, pre ktorú zrejme ja nie som rovnocenným partnerom do diskusie (aspoň tak mi to z jej nafúkaných povýšeneckých rečí na moju adresu vyplýva).
         Ale v tom je možno práve kameň úrazu: Dr. Špániková toho vie o očkovaní oveľa oveľa menej než Dr. Hirte, a práve preto sa elegantne vyhla komentovaniu článku Dr. Hirteho o rotavírusoch - lebo keby nie, naplno by sa ukázala jej obrovská nevedomosť, ukázalo by sa, že za vyleštenou a starostlivo pestovanou fasádou jej údajného vzdelania v oblasti očkovania zíva prázdnota

 

Odpoveď MUDr. Marty Špánikovej na prosbu o vyjadrenie sa k tomuto komentáru

       Neviem o akom vyjadrení hovoríte, vaše komentáre k očkovaniu považujem za nekompetentné a zavádzajúce, nemám prečo s vami komunikovať. Uverejňujte si na svojej stránke čo chcete ale bez môjho prispenia. Ani prosím neuvádzajte moje meno pri rôznych komentároch ja s Vami a Vašou stránkou odmietam komunikovať.

Marta Špániková

 

Odpoveď na odpoveď Dr. Špánikovej

Milá pani doktorka,

       keby ste si klikla na mnou uvedený odkaz:
https://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-marta-spanikova-na-adresu-www-slobodavockovani-sk/
tak by ste veľmi rýchlo zistila, o ktorom Vašom vyjadrení je reč. Samozrejme, chápem, že ste toho na moju adresu narozprávala tak veľa, že neviete hneď z fleku, o akom Vašom vyjadrení je reč, ale je to tak jednoduché: stačí kliknúť. :-)

       P.S.: Veľmi zaujímavé, že môj komentár považujete za "nekompetentný a zavádzajúci", hoci ste si ho nielenže neprečítala, ale ani len neotvorila. To o Vás (presnejšie: o Vašom prístupe k pravde a vede) vypovedá veľmi veľa. :-)

       So srdečným pozdravom

Ing. Marián FILLO

 

Druhá odpoveď Dr. Špánikovej

Pán inžinier Fillo na Vaše stránky nemám čas klikať a platí, čo som napísala, o očkovaní komunikujem len s odborníkmi.

Marta Špániková

 

Odpoveď na druhú odpoveď Dr. Špánikovej

Milá pani doktorka,

       máte na mysli napr. pána Bucka z firmy Wyeth/Pfizer?

       Pýta sa a pozdravuje

Ing. Marián FILLO

 

P.S.: Kto je pán Bucko?

       Na stránke Ministerstva zdravotníctva SR sa v jednom zápise z pracovného stretnutia dozviete, že Mgr. Martin Bucko je produktovým manažérom Pfizeru: https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/kategorizacia/kk_lieky/Pracovne_stretnutie.rtf

 


Napísanie a zverejnenie tohto komentára zabralo autorovi približne 6,5 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, keď našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: Ad: MUDr. Marta Špániková na adresu www.slobodaVockovani.sk

ponuka úveru

marc | 03.09.2015

ahoj

Ďakujem Leiba Pierra, pretože on má robiť pôžičku vo výške € 35000, bez problémov moju matku. Nechcem radiť, aby ste si vybrali zlú osobu, ak naozaj chcete požiadať o požičiavanie peňazí do projektu a všetko ostatné. Som po túto správu, pretože Peter je dobré s mojím hypotéky. To je cez priateľ stretol tento úprimný a veľkorysý človek, ktorý mi umožnil získať tento úver. Tak som sa poradiť, aby ste sa dostať do kontaktu a stretnete celej vašej žiadosti o úver peniaze.

Tu je vaša e-mail: pierre.leiby76@gmail.com

Potrebujete naliehavú pôžičku?

Pani Eva moel | 02.09.2015

Ahoj všetci som tu, aby svedčil Ako som dostal pôžičku od pani Elizabet
Morgan potom, čo som aplikuje niekoľkokrát z rôznych úverových úverov, ktorí
vyhlasoval, že tiež svedčiť priamo v tomto fóre, Myslel som, že svedectvo
kde skutočná a som sa, ale oni mi nikdy nedal úver. Bol som v núdzi
naliehavú pôžičku začať podnikať a ja používať od rôznych úverových zmlúv
veritelia, ktorí sľúbili pomôcť, ale oni mi nikdy dali loan.Until A
kamarát predstaviť ma pani Elizabet Morgan, ktorý sľúbil,
pomôžte mi a naozaj ona urobila, čo jej sľúbil, bez akejkoľvek formy delay.I
nikdy nenapadlo, že stále existujú spoľahlivé úver veritelia, kým som stretol pani
Elizabet Morgan, ktorí sú naozaj pomohol s pôžičkou a zmenil môj
belief.I neviem, či ste nejakým spôsobom potrebujú skutočnú a
urgentné úver, voľný pocit kontaktujte pani Elizabet Morgan cez ňu
email{mrselizabetmorganloanfirm@gmail.com}


svedčiť By
Pani Eva moel

yulia.suryanto@gmail.com

yulia suryanto | 27.08.2015

Prosím, každý musí byť opatrní získať úver, 95 percent veriteľa je tu podvodníci a podvodníci, budú trik vás žiada, aby ste zaplatiť poplatok skôr, než sa môžete dostať svoje pôžičky a po zaplatení je kompletný nebudete mať pôžička, som bol podvedený niekoľkokrát rôznymi úverové spoločnosti tu. ale všetko vďaka Bohu, že som neskôr dostal pôžičku od pôvodného matky, pani Ester Jones v ESTHER JONES veriteľa, ktorý prišiel zo Spojených arabských emirátov. Mám pôžičku asi 15.000 Euro v Esther Jones firmy a zaplatil som všetky svoje dlhy a ja som začal svoju firmu, a teraz som žiť v pohode bez finančných problémov. Ak ste tu nájsť úver, tak by som poradiť, aby ste kontaktovať ESTHER JONES veriteľa, ktorý je pani Esther Jones, ona je jediná, ktorú som veriť a dôverovať tu a ja mám 101 percent záruku, že dostanete svoj úver od nej bez stres, obráťte sa jej v tomto e-mailu estherjones.lenders@gmail.com~~HEAD=pobj a dostať svoje pôžičky do 24 hodín, ako som ja.
Môj email je yulia.suryanto@gmail.com, ak budete potrebovať informácie
Boh vam vsetkym zehnaj

karinafagi12@gmail.com

Kari | 19.08.2015

ĎAKUJEM skvelý človek ...

Volám sa KARI, som bol v skvelej otroctva za takmer 2 roky, ktorí trpia v rukách podvádzanie manžela, boli sme šťastní a odchode dobre, kým si myslí svoju starú priateľku a začal chodiť s ňou mimo naše manželstvo. Predtým, ako ste to vedel, že prestal starať o svoju vlastnú rodinu. Sa dostal do určitej miery, bol plánoval oženiť s ňou, a rozviesť mi jeho vlastné manželku, som plakal a hlásené ho k jeho rodine, ale on nikdy počúval každému, ale znížiť svoj príbeh krátky som prišiel v hľadaní skutočnej spiritualista kto mohol zničiť ich vzťah a aby ho vrátil ma a naše 2 deti.

    Na mojom hľadaní som videl ľudí danej svedectvo o tom, ako ich manželstvo, kde obnovená Dr. Solo Wise. Vyberiem jeho e-mail a rozprával svoj príbeh k nemu, a on súhlasil, aby mi pomohol. Potom, čo sa jeho práca je pre mňa urobil, na tretí deň môjho manžela a priateľky sa pohádali a on porazil ju a on prišiel domov ma a deti prosiť a žiadať o odpustenie. Povedal, že jeho oči sú jasné hneď, a on bude nikdy robiť nič, čo by znova ublížiť jeho rodinu a sľubujú byť starostlivý otec a nikdy podvádzať. Som tak tak šťastný, že som ho stratiť na dievčati všetko uznanie ide na Dr. Solo Wise pre ste skvelý človek poslaný Bohom, aby pomohli ľuďom tohto sveta. Mám chuť z divov vašu pomoc a ja budem aj naďalej rozprávať o svojich dobrých skutkov. a koho to môže týkať Toto je jeho email: drsolowisetemple@gmail.com
    
    Facebook Page @: Temple Of The Wise

Dr Solo mi povedal, že som ho tiež kontaktovať na mnohých ďalších problémov, vrátane:

(1), ak budete mať vždy zlé sny.
(2) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
(3) Ak ženy / muži bežať po vás.
(4) Ak chcete dieťa.
(5) Chcete byť bohatý.
(6), ktorú chcete držať svojho manžela / manželku, aby vaše navždy.
(7) Ak budete potrebovať finančnú pomoc.
(8) Bylinná starostlivosti
(9) Ak nie ste schopní uspokojiť vaše žena sexuálnu túžbu kvôli nízkemu erekciu.
(10) Problémy s menštruáciu
(11), ak ste odmietli byť zaplatená, ľudia vás kvôli?.
(12) vyriešiť problém s pôdou a dostať ju späť.
(13) Páčilo sa vaša rodina Denny vám o svojom práve?
(14) vytvrdnutí akéhokoľvek druhu ochorenia alebo ochorenia.

     Obráťte sa na neho ešte dnes a byť istí, že vás šťastie jednoducho musí to urobil pre mňa. E-mail: drsolowisetemple@gmail.com

josedennisonloans007@gmail.com

jose dennison | 19.08.2015

Vážený pán / pani
ÚVER čo najrýchlejšie do 2 dní. Jose finančné fond Micro Plc osobné aj komerčné, X-mas úver, Dom úveru vo výške 2% úrok rate.Interested osoby by mali kontaktovať úver dôstojník cez e-mail s informácií nižšie:
Krstné meno: ..... PRIEZVISKO: ...... KRAJINA: ....... Telefón: ..... Zamestnanie: ...... AGE: ...... ....... SEX: ...... Rodinný stav: ...... PÔŽIČKA Suma potrebná: ...... MESAČNÝ PRÍJEM ...... PÔŽIČKA DOBA: ..... .Officer Meno: Loan Investičné ponuka E-mail: josedennisonloans007@googlemail.com
Vďaka a Boh žehnaj
S pozdravom,
José

mrselizabetmorganloanfirm@gmail.com

elizabet | 15.08.2015

dobrý deň,

Sme kresťanská organizácia založená na pomoc ľuďom v núdzi pomoc, ako sú napríklad finančná pomoc Takže, ak sa chystáte cez finančné problémy, alebo vám v každom finančnom chaose, a potrebujete peniaze na založiť svoj vlastný podnik, alebo budete potrebovať pôžičku splatiť svoj dlh, alebo platiť účty, začnite dobrý obchod, alebo zistíte, že je ťažké získať kapitál úver od miestnej banky, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu mrselizabetmorganloanfirm@gmail.com pre Biblia hovorí: "" Luke 11:10 Každý, kto prosí, dostáva; ten, kto hľadá, nájde; a tomu, kto klope, dvere budú otvorené "Takže nenechajte túto príležitosť prejsť sa, pretože Ježiš je ten istý včera, dnes i naveky viac, majú pre vážne zmýšľajúcich a bohabojných ľudí.

Vaše meno:
SEX;
AGE;
krajiny
Výška úveru:
Pôžička Trvanie:
Účel úveru;
Váš mesačný príjem;
Naozaj Mobilný telefón:

Ďakujem vám za pochopenie kontaktu, očakávame

S rešpektom
management
E-mail: mrselizabetmorganloanfirm@gmail.com

crimau@netcourrier.com

orelie cristelle | 14.08.2015

Dobrý deň, Pán a pani
Aurelie mi Christelle je navštívil som oznámenia stránok Existuje príliš veľa podvod v
vážny medzi jednotlivými hosťovanie a ja som vedel, že pán menoval Flabeau Crimau francúzskej štátnej príslušnosti, ktorá pomáha ľuďom v ich
poskytovanie pôžičiek a udelil mi pôžičku musím splatiť
viac ako 12 mesiacov s veľmi nízkym záujmom na jeho strane je asi 2%
je suma požadovaná, crimau@netcourrier.com
doba splácania je 1 až 25 rok samozrejme v závislosti na množstve zapožičaných a potom piatok 05.8.2015 ráno som dostal peniaze
bez protokolu. Potrebujete osobné zásluhu, vaša banka odmietne vás
pripravený dať, ste v akejkoľvek krajine na svete,
môžete riešiť s ním a stlačíte spokojní, ale buďte opatrní
tých, ktorí nemajú radi splácať úvery.
Généreus svoje dohody
kreditov začať od € 3,000 až 1 milión €. jeho služby sú
nasledujúce:
Finančné *
* Home Loan
* Investičné úver
* Auto úver
* Konsolidácia dlhu a
* Line of Credit
* Druhá Hypotéka
* Získanie úveru
* Osobné úver
Želám si preto povedať, že tiež zasahovať do financovania
projekty (spoľahlivé) .so neváhajte
Obráťte sa na tejto adrese:
Bonne pokračovanie. A nezabudnite sa podeliť pomôcť
priatelia: crimau@netcourrier.com

Ponuka pôžičky.

Mr Titcomb Brown | 13.08.2015

Dobrý deň, som registrovaná súkromné ​​peniaze veriteľa. Dávame z úverov na pomoc ľuďom, firmám, ktorí potrebujú aktualizovať svoje finančnej situácii na celom svete, s veľmi minimálne ročnej úrokovej miery tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 30 rokov splácania dobu trvania do ktorejkoľvek časti sveta. My rozdávať pôžičky v rozmedzí od 5000 eur na 100000000 eur. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Záujemca by mal kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (amigoloancompany1@yahoo.co.za)

Už ste bola odmietnutá toľko bánk
potrebujete financovať k rozšíreniu vás podnikania,
budete potrebovať osobné pôžičku

Požiadať o pôžičku, pošlite stanovuje podrobnosti nižšie:
1. Celé meno
2. Adresa
3. Suma
4. Dĺžka Obdobie
5.Phone Number
6. Zamestnanie

Pán Brown Titcomb

diamond

maria | 12.08.2015

Hello i am Maria Diamond,from USA, I am out here to spreed this good news to the entire world on how i got my ex lover back.I was going crazy when my lover left me for another girl last month,But when i meet a friend that introduce me to Dr Hassan the great messenger to the oracle that he serve,I narrated my problem to Dr Hassan about how my ex lover left me and also how i needed to get a job in a very big company.He only said to me that i have come to the right place were i will be getting my heart desire without any side effect.He told me what i need to do,After it was been done,In the next 2 days,My lover called me on the phone and was saying sorry for living me before now and also in the next one week after my lover called me to be pleading for forgiveness,I was called for interview in my desired company were i needed to work as the managing director..I am so happy and overwhelmed that i have to tell this to the entire world to contact Dr Hassan at the following email address and get all your problem solve..No problem is too big for him to solve..Contact him direct on: drhassansolutiontemple@gmail.com. and get your problems solve like me..

bintoharun58@gmail.com

morgan jark | 07.08.2015

Potrebujete naliehavú pôžičku?
* Veľmi rýchly a okamžitým prevodom na váš bankový účet
* Splácanie začína osem mesiacov po dostanete peniaze vo vašom

bankový účet
* Nízka úroková sadzba 2%
* Dlhodobé splácania (1-30 roky) Doba trvania
* Flexibilné podmienky poskytovania úveru a mesačné splátka
*. Ako dlho trvá, než sa financovať? Po podaní žiadosti o úver,

môžete očakávať, že predbežné odpovede menej ako 24 hodín a

financovania počas 72 až 96 hodina po obdržaní informácie, ktoré potrebujeme

od teba.

Kontaktujte legitímne licencovaný úver spoločnosť povolená
že finančná pomoc do iných krajín.
Pre viac informácií a žiadosti o úver formulár Kontaktný ted via

email: bintoharun58@gmail.com

SIR morgan Jarka
Generálny riaditeľ
CASHFIRMARENA FIRM

Právne a cenovo dostupný úver Ponuka hotela je: 2%

Joachim Hudec | 07.08.2015


Dobrý deň, malých a stredných podnikov výplate úveru spoločnosti, malé a stredné podniky sa realitný Ako osobnej obchodnej úvery s kapitálovú základňu Medzi sumou Až 1,000.00 robiť 100.000,00 amerických dolárovú, Európske eurach britských librách pre jednotlivcov, KFU si spolupracovať Tela, bez ohľadu na ich rodinný stav, pohlavie, POLOHA náboženstvo, pivo, na ktoré malo byť právne prostriedky na splatenie úveru v stanovenej Lehote Musi hoci hoden Dôvery s úrokovými sadzbami Ako minimálne Ako 2%. e-mail (daypay_pay@outlook.com)

ahoj Myslíte si, potrebujete pohodlné úver k vašej spokojnosti?

Adamfred | 02.08.2015

ahoj
Myslíte si, potrebujete pohodlné úver k vašej spokojnosti?
Ponúkame cenovo dostupný úver @ 3% úrokovou sadzbu k dispozícii pre miestne
a medzinárodné dlžníkov.
Sme certifikovaní, dôveryhodné, spoľahlivé, efektívne, rýchly a dynamický
a spolupracujeme s našimi zákazníkmi.
Dávame sa dlhodobý úver dve-padesátrok maximálnych
kontaktuj nás
na (adamfred23@GMAIL.COM)
(Adamfred2@outlook.com)
ÚVER PRIHLÁŠKA
NAME: ................................
Pohlavie: .........................
RODINNÝ STAV:...........................
KONTAKTNÁ ADRESA: ................................
MESTO / PSČ: .................
KRAJINA: .................
AGE: ............
Suma potrebná AS úveru: ..............
PÔŽIČKA DOBA: ...............
MESAČNÝ PRÍJEM:.............
Zamestnanie: ............
Účel úveru: ...........
Platné telefónne číslo: .............
FAX: ................
Vyplňte tento formulár a odovzdá ju späť (
adamfred23@gmail.COM)
(Adamfred2@outlook.com)

tradi@gmail.com

mccart | 01.08.2015


Hello Every one that read my testimony i know that this are websites for prayer and i don't want to abusive here or may be you think am here to make advert i just want to share this life experience with you all most of you might not believe in spell casting or think it evil which is never so that was what i also think at the first stage but when i get close to it i knew it never evil or bad even in the Bible there were spell caster who served God and also performs Miracle. just give it a little step of faith and things will change back for you. Am here to testify what this great spell caster done for me. i never believe in spell casting, until when i was was tempted to try it. i and my husband have been having a lot of problem living together, he will always not make me happy because he have fallen in love with another lady outside our relationship, i tried my best to make sure that my husband leave this woman but the more i talk to him the more he makes me fell sad, so my marriage is now leading to divorce because he no longer gives me attention. so with all this pain and agony, i decided to contact this spell caster to see if things can work out between me and my husband again. this spell caster who was a woman told me that my husband is really under a great spell that he have been charm by some magic, so she told me that she was going to make all things normal back. she did the spell on my husband and after 5 days my husband changed completely he even apologize with the way he treated me that he was not him self, i really thank this woman her name is Dr Aluta she have bring back my husband back to me i want you all to contact her who are having any problem related to marriage issue and relationship problem she will solve it for you. her email is traditionalspellhospital@gmail.com she is a woman and she is great. wish you good time.

franklinosayandescott@gmail.com

franklinosayandescott@gmail.com | 30.07.2015

Ahoj Všichni,
Jsem paní Elizabeth Lisa z Ohia USA, rychle Chci, aby tento prostředek, aby střihl svědectví o tom, jak mě Bůh zaměřen na Legit a skutečné úvěru věřitele, který transformována můj život od trávy, aby milost, z chudoby do bohaté ženě kteří nyní mohou pochlubit zdravý a bohatý život bez stresu nebo finančních potíží. Po tolika měsících se snaží získat úvěr na internetu a byl scammed částku ve výši $ 5,200 stal jsem se tak zoufalá, při získání úvěru od legit úvěr věřitele on-line, kteří nebudou Přidat k mým bolestem, a pak jsem se rozhodl kontaktovat přítele důl, který nedávno dostal půjčku on-line, jsme diskutovali o problému a našemu závěru, ona mi řekla o muži jménem pan Franklin Osayande Scott, který je CEO společnosti Franklin osayande Scott úvěr společnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com Tak jsem požádal o půjčka součet ($ 320,000.00 USD) s nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%, takže půjčka byla snadno schválen bez stresu a všech přípravků, kde učiněných týkající se převodu úvěru a za méně než dva (2) dny půjčky byla uložena do svého bankovního účtu tak chci poradit jednu potřebují úvěr, aby ho rychle kontaktovat prostřednictvím e-mailu: franklinosayandescott@gmail.com nebo Facebook: Franklin Osayande Scott neví, dělám to se modlím, aby mu Bůh bude žehnat pro dobrou věc, kterou má provedeno v mém life.Thank Boha mohu znovu usmívat doporučuji tuto společnost všem těm, kteří byli uvedeni v omyl, a těch, kteří byli oklamáni, jsou spolehlivé a důvěryhodné. V případě, že potřebujete vědět víc, e-mail společností na franklinosayandescott@gmail.com e-mail je dnes a budete rádi, že jste udělal.

Paní Elizabeth Lisa
Bůh Žehnej.

cenovo dostupné pôžičky

pani Nora | 25.07.2015

Potrebujete naliehavú pôžičku? ste v dlhoch? budete potrebovať naliehavú úver na financovanie svojho podnikania?, ste bol odmietnutý od vašej banky, starosti nič viac, Naše služby sú rýchle, jednoduché a bezpečné úvery teraz v akýchkoľvek okolností. Požičať až 2000 eur - 1,000.000 eur dnes! Obráťte sa na nás s informáciami úveru v tomto e-mailu: noramildred.loans@hotmail.com

Poznámka: Budete očakávať predbežné odpoveď a finančné prostriedky do 24 hodín

Pozdravy.
pani Nora

urgent loan offer

steven josh | 24.07.2015

Dobrý deň, budete potrebovať krátkodobý alebo dlhodobý úver? len s 2% percentá úrokovej sadzby ... Vyhnite bol odmietaný bankou alebo inými úverových firiem. Žiadosť o pôžičku od nás ešte dnes na Stevena Josh Loan firma platí teraz .. Všetky maily so svojimi detaily a koľko budete potrebovať by mal zapísať do našej spoločnosti e-mail: stevenjoshloanfirm@gmail.com

1) Celé meno: ...........................
2) Štát: ...........................
3) Adresa: ...........................
4) Štát: ...........................
5) Sex: ...........................
6) Stav: ...........................
7) Zamestnanie: ...........................
8) Telefónne číslo: ...........................
9) V súčasnej dobe miesto v mieste práce: .....................
10) Mesačný príjem: ...........................
11) Úver Suma potrebná: ...........................
12) Pôžička Trvanie: ...........................
13) Účel úveru: ...........................
14) Už ste použili pred ..........

vďaka,

sylvianthomas2031@gmail.com

sylvian | 10.07.2015

My name is SYLVIAN THOMAS. I live in washington dc in the USA. I had a problem with my husband who left me for another woman. I spent thousands of dollars on my lawyer and others in order to get him back all to no avail. I gave up until a friend introduced me to BABA RIERIE a spell caster who told me not to worry. I consulted him and he told me that within two to three days my husband will be back to me crawling on his kneels to forgive him. As a human being i doubted him because i have tried all i could but none worked. After he had finished my husband came crawling and started begging for forgiveness. As i speak to you now my husband is back to me and the kind of love he shows me has never been shown to me before. I will like you to contact him via email on: babarieriespiritualhome@gmail.com or via mobile no: +2348055414841. thanks

franklinosayandescott@gmail.com

franklinosayandescott@gmail.com | 02.07.2015

Ahoj,
Všetci som tak šťastný, dáva sa na môj veľký svedectvo o tom, ako som dostal moje túžba výška úveru od pána Franklina Osayande Scott úver spoločnosti, chcem rýchlo využiť túto príležitosť, aby celý svet vie, o to, Am pani Ann Maxwell z Brazílie, som bol pri hľadaní úveru založiť svoj vlastný podnikania na podporu svojho manžela, pokiaľ ide deti výdavky, takže som išiel on-line vyhľadávanie pre pôžičku, keď som narazil na niektorých úverov, ktoré podvádzať a scammed moju málo peňazí v tomto procese dobe som dostal zmätený aj Ani neviem, čo robiť, už preto, že málo peňazí som mal so sebou odviezli tými podvodnými bastardi, ktoré sa nazývajú skutočné pôžičky veritelia, teda na jeden verný deň, ako som bol prehliadania internetu hľadal prácu som narazil Niektoré svedectvo komentoval na fóre o jeden pán Andrew Fred, a pani Monica Luis o tom, ako získať ich pôžičku od pána Franklin Osayande Scott úver spoločnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com Tak som si povedal, že musím dať túto súd, pretože som bol tak vydesený o tom, čo sú ostatní veritelia urobili na mňa, tak som išiel napred vzal svoju osobnú e-mailovú adresu, ktorá bola v týchto pripomienok na fóre, tak som ho kontaktoval ho informoval, že som bol soudcoval k nemu niektorých zákazníkov, ktoré dostali ich pôžičku z jeho spoločnosti, pán Andrew Fred, a pani Monica Luis, takže keď počul, že bol veľmi šťastný, o tom, tak on mi, že som v pravom spoločnosti uistil, kde by som mohol prijímať moja túžba výšky úveru, Dali mi, že dlžník úver formulár žiadosti vyplniť a vrátiť sa, ja som všetko, dal im všetky moje potrebné informácie je o mne, takže som bol uvedený podmienky a stav ich spoločnosti Všetko prebehlo hladko bez zbytočného odkladu, v nie menej ako 24 hodín som bol informovaný, že môj úver platí suma 6000000 eur bola registrovaná a schválená ich úverovú predstavenstva správcu, takže v tomto procese dobe som bol tak šťastný, keď mi povedali, že by som mal im poslať bankové detaily, ale bol som trochu skeptický o tom, že tak som povedal: mám dôveru a veríme, že pre tento veriteľa volanie pána Franklina Scotta, dal som im prostredníctvom bankového účtu, takže prekvapivo aj prijímať a upozornenia z mojej banky, že môj účet bol pripočítaný s čiastkou 6.000.000 eur pán Franklin Osayande Scott, WOW..i málom omdlel, a tak som ho naliehavo email, že som prijímať svoj úver úspešne, tak moji milí bratia a sestry sa tam ešte stále hľadajú skutočné úver spoločnosti aj so poradiť, aby ste láskavo kontaktujte pána Franklina Osayande Scotta s týmto istým E-mail:
franklinosayandescott@gmail.com a ja viem, že bude tiež vám pomôžu s vašou túžby výšky úveru v poriadku, e-mail je dnes, a budete radi, že ste urobil.

Pôžička Ponuka Použiť teraz

David Peterson | 26.06.2015

Ste v núdzi úveru, na kúpu domu, auto? Ste v akejkoľvek finančnej šlamastiky a chcete sa usadiť vaše krízy? Potrebujete pôžičku začať podnikať? Potrebujete úver splniť požiadavky rodinných príslušníkov alebo zostať finančne optimistický? Ak toto byť prípad, potom starať nič viac, pretože sme súkromná úver spoločnosť, ktorej cieľom je pomáhať ľuďom v núdzi finančne tak, aby mohli žiť život ako oni túžia. Vyplňte formulár nižšie a dostať späť k nám prostredníctvom e-mailu ako davidpetersonloanfirm1@outlook.com a budeme radi, aby vám pomohol.

meno:
Krajina:
štát:
Pohlavie:
Telefónne číslo:

Vyplňte tento a dostať sa späť k nám prostredníctvom e-mailu ako davidpetersonloanfirm1@outlook.com takže úver transakcia môže začať OK.

Meno: David Peterson
E-mail: davidpetersonloanfirm1@outlook.com

urgent loan offer apply now

williams loans | 25.06.2015

URGENT ÚVER PONUKA PLATÍ TERAZ.
Dobrý deň,
Volám sa pani Vanessa, som zo Slovenska, ženatý, mám
hľadal skutočné úver spoločnosti za posledných 5 mesiacov
všetko, čo som dostal, bola banda podvody, ktorí ma vykonaných im veriť a na konci
dňa, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo na oplátku, všetko
moja nádej bola stratená, dostal som zmätený a frustrovaní, ja ho nájsť veľmi
ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcel mať nič spoločné
úverových firiem na internete, tak som šiel požičať nejaké peniaze z
priateľ, jej povedala som všetko, čo sa stalo, a ona povedala, že mi môže pomôcť, že
ona vie, že úver spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akúkoľvek sumu úveru
potreboval ma s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, že ona zrovna
Pôžička z nich, ona ma réžia o tom, ako žiadať o pôžičku, som urobil
rovnako ako ona mi povedala, som sa s nimi na E-mail: (williamsloans14@gmail.com), nikdy som veril, ale ja sa snažil, a my
Najväčším prekvapením som dostal pôžičku do 24 hodín, nemohol som uveriť,
Som šťastný a bohatý znova a ja som ďakoval Bohu, že takéto pôžičky
spoločnosti, ako je to stále ešte existujú na týchto podvodoch celého miesta,
prosím poradiť aj každý, tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru ísť na
(Williamsloans14@gmail.com), ktoré sa nikdy nepodarí vás, a
váš život sa zmení, ako moje urobil.

mccarthytera@outlook.com

MCCARTHY | 19.06.2015

Volám sa MCCARTHY z Las Vegas

Prosím nájsť čas na čítajte pozorne.

Ako všetci vieme, India je jednotkou na svete v podmienkach
MAGIC takže sa nemusíte ignorovať
TENTO ................................................. ,

Buďte opatrní TU, NIKTO VÁM MÔŽE POMOCI Z Afriky alebo dokonca naznačujú, ako ste
Môžete získať EX alebo milovať, všetko svedectvo väčšiny kúzlo Caster OD
AFRIKA TU MUSÍ byť ignorované, pretože všetky z nich sú podvod myslím REAL SCAM
A z Afriky, ktorý som bol obeťou a ja som dostal RIPPED tisíc
DOLLARS preto, že som bol tak dočkať, až moja žena TERA BACK potom, čo ona ma opustil
Už viac ako 2 roky s mojím 3YEARS starý syn Jerry, som požiadal pre 7 rôznych
SPELL CASTER TU z Afriky, ktoré som stretol na tohto blogu a ALL bezvýsledne všetci ASK FOR
To isté SEND Vaše meno Váš EX MENO ADRESA A OBRAZ TELEFÓN ČÍSLO ETC.
Čo som urobil znova a znova, a všetci boli z Afriky, bolo mi
Tak zmätená a ja bol vždy SICK Kvôli tomuto problému a ja som bol SO
V zúfalej snahe MAŤ TERA späť ku mne, ja ju milujem toľko a mohol umrieť pre ňu.
KÝM FRIEND mi povedalo O Indii KOSTOL MAGIC NAJVÄČŠÍ Spell
Chrám, (church_ofmagic@outlook.com) TEMPLE čiernej a bielej (dobrý a
EVIL) v Indii, a rozhodol som sa poslať email do chrámu. TAJOMNÍK
Povedal mi, že sa na všetky Moji problému sú OVER OD som sa rozhodol KONTAKT INDIA
FOR HELP, mi povedal, aby vysvetlil, čo sa stalo medzi mnou a môj bývalý manželka
TERA A som urobil, povedal som mu, čo sa stalo ALL od začiatku. A HE
Povedal mi moje dieťa, čo ste práve mi vysvetlil, teraz je trochu problém
TO HANDLE POROVNANIE k vážnym problémom lekárov India KOSTOL MAGIC sa zaoberal, pretože tam sú viac ako 3000 lekárov, profesorov a kúzla Casters pracuje v CIRKEV MAGIC, som bol tak
Šokovaný a povedal som sám seba, aký problém by mohol byť oveľa vážnejšie, ako toto.
Povedal mi, čo som potreboval urobiť čo najskôr, ale čo povedal LOOK
Podobné tomu, čo som počul v minulosti, som mal pochybnosti o tom, pretože skúseností z minulosti, ale myslím,
Sa rozhodol skúsiť OD KOSTOL MAGIC sa nachádza v Indii (Asia) A nie Afrika
(Nigéria a Južná Afrika) by mohli byť REAL a odlišného. Tak som im dal
50% moju dôveru. To bolo LIKE A mágie a sen ku mne, po dvoch
Dni, kedy SPELL BOLA liaty, TERA zabzučal môj telefón, AT O 9: PM I
Nemohol spať tú noc, pretože som naozaj rád TERA a chcú ju späť. BY
7: AM Druhý deň ráno dala mi ešte neprijatý hovor som rozhodla, že nebude
CALL BACK ako som bol ešte na SHOCK, AT asi 10: AM to ráno zavolala
A vybral som povedala môžeme vidieť po práci dnes povedal som áno, tak skončila
VÝZVA Okamžite som dostal z práce, ktorú mi volal a povedal mi, mali spĺňať
HER, som bol ešte na SHOCK, ai keď som sa dostal videl tam som TERA plakať
TEARS celej jej oči a ona mi povedal môj manžel, je mi ľúto
Okamžite som objal ju a pobozkal ju na ktorú som vynechal to všetko rokov.
ALL Vďaka Indie KOSTOL MAGIC. AK STE muž alebo žena ČÍTANIE
Toto a VY prechádzajú podobnými problémami ako ja alebo úplne iný problém, byť bezpodmienečne
Kontakt Táto veľký chrám. HE je naozaj naozaj REAL SPELL CASTER.

Najhoršie zo všetkého je, že NEVÍM konkrétneho lekára, že
Pomohlo mi to, takže môžem mu ďakujem, čo mi bolo povedané, že existuje viac ako 3000 Spell Casters PRACOVNÝ
V chráme, na rozdiel od Jednotného podvod LEKÁROV v Afrike. SOM UŽ
AFRAID kúzla pojazdových kolies v Afrike, pretože INDIA KOSTOL MAGIC
Uistil a dal mi sto percent ochranu a tiež pomohol ME RECOVER
50% mojich peňazí, ktoré som im venovaná Scams z Afriky. To všetko vďaka bohyni, pretože som neviem, lekári, že zoslanie kúzla.

Niektoré služby poskytované v Indii KOSTOL MAGIC

(1) Ak chcete, aby vaša ex späť.
(2) Aby vyliečiť HIV / pomoci alebo súvisiace ochorenia
(3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
(4) Ak ženy / muži bežať po vás.
(5) Ak chcete dieťa.
(6) Ste dodávateľ a chcete vyhrať zákazku
(7), ktoré chcete zviazať svojho manžela / manželku, aby
tvoja navždy.
(8) Ak potrebujete pomoc duchovne.
(9), ste boli scammed a chcete obnoviť stratené peniaze.
(10) Zastavenie Rozvod
(11) Vyvolanie Money rituálu
(12) Ak chcete overiť, či vaše on-line milenec je reálne
(13) Ak chcete overiť, či vaše on-line úveru je reálne
(14), že je veľmi brilantný
(15) Ak hľadáte pre dobrú prácu
(16) Ak sú staré a chcú vyzerať mlado

(17) Ak chcete byť bez hrozbami kúzla berú v AFRIKE
A mnoho ďalších ..

E-mail ... church_ofmagic@outlook.com
Webové stránky: churchofmagicindia.simplesite.com

drsolution1@hotmail.com

mercy | 16.06.2015


THANKS TO GREAT SPELL CASTER SOLVING MY PROBLEMS HIS EMAIL IS drsolution1@hotmail.com

i was married to my husband for 5 years we were living happily together for this years and not until he traveled to Italy for a business trip where he met this girl and since then he hate me and the kids and love her only. so when my husband came back from the trip he said he does not want to see me and my kids again so he drove us out of the house and he was now going to Italy to see that other woman. so i and my kids were now so frustrated and i was just staying with my mum and i was not be treating good because my mother got married to another man after my father death so the man she got married to was not treating her well, i and my kids were so confuse and i was searching for a way to get my husband back home because i love and cherish him so much so one day as i was browsing on my computer i saw a testimony about this spell caster prince vora, testimonies shared on the internet by a lady and it impress me so much i also think of give it a try. At first i was scared but when i think of what me and my kids are passing through so i contact him and he told me to stay calm for just 24 hours that my husband shall come back to me and to my best surprise i received a call from my husband on the second day asking after the kids and i called prince vora and he said your problems are solved my child. so this was how i get my family back after a long stress of brake up by an evil lady so with all this help from prince vora, i want you all on this forum to join me to say a huge thanks to dr solution, and i will also advice for any one in such or similar problems or any kind of problems should also contact him his email is drsolution1@hotmail.com he is the solution to all your problems and predicaments in life. once again his email address is drsolution1@hotmail.com

HE IS SPECIALIZE IN THE THE FOLLOWING SPELL.

(1) If you want your ex back.

(2) if you always have bad dreams.

(3) If you want to be promoted in your office.

(4) If you want women/men to run after you.

(5) If you want a child.

(6) If you want to be rich.

(7) If you want to tie your husband/wife to be yours forever.

(8) If you need financial assistance.

(9) How you been scammed and you want to recover you lost money.

(10) if you want to stop your divorce.

(11) if you want to divorce your husband.

(12) if you want your wishes to be granted.

(13) Pregnancy spell to conceive baby

(14) Guarantee you win the troubling court cases & divorce no matter how what stage

(15) Stop your marriage or relationship from breaking apart.

(16) if you have any sickness like ( H I V ), (CANCER) or any sickness.

(17) if you need prayers for deliverance for your child or yourself.

once again make sure you contact him if you have any problem he will help you. his email address is. drsolution1@hotmail.com. You can contact him now..............

drsolution1@hotmail.com

mercy | 16.06.2015


THANKS TO GREAT SPELL CASTER SOLVING MY PROBLEMS HIS EMAIL IS drsolution1@hotmail.com

i was married to my husband for 5 years we were living happily together for this years and not until he traveled to Italy for a business trip where he met this girl and since then he hate me and the kids and love her only. so when my husband came back from the trip he said he does not want to see me and my kids again so he drove us out of the house and he was now going to Italy to see that other woman. so i and my kids were now so frustrated and i was just staying with my mum and i was not be treating good because my mother got married to another man after my father death so the man she got married to was not treating her well, i and my kids were so confuse and i was searching for a way to get my husband back home because i love and cherish him so much so one day as i was browsing on my computer i saw a testimony about this spell caster prince vora, testimonies shared on the internet by a lady and it impress me so much i also think of give it a try. At first i was scared but when i think of what me and my kids are passing through so i contact him and he told me to stay calm for just 24 hours that my husband shall come back to me and to my best surprise i received a call from my husband on the second day asking after the kids and i called prince vora and he said your problems are solved my child. so this was how i get my family back after a long stress of brake up by an evil lady so with all this help from prince vora, i want you all on this forum to join me to say a huge thanks to dr solution, and i will also advice for any one in such or similar problems or any kind of problems should also contact him his email is drsolution1@hotmail.com he is the solution to all your problems and predicaments in life. once again his email address is drsolution1@hotmail.com

HE IS SPECIALIZE IN THE THE FOLLOWING SPELL.

(1) If you want your ex back.

(2) if you always have bad dreams.

(3) If you want to be promoted in your office.

(4) If you want women/men to run after you.

(5) If you want a child.

(6) If you want to be rich.

(7) If you want to tie your husband/wife to be yours forever.

(8) If you need financial assistance.

(9) How you been scammed and you want to recover you lost money.

(10) if you want to stop your divorce.

(11) if you want to divorce your husband.

(12) if you want your wishes to be granted.

(13) Pregnancy spell to conceive baby

(14) Guarantee you win the troubling court cases & divorce no matter how what stage

(15) Stop your marriage or relationship from breaking apart.

(16) if you have any sickness like ( H I V ), (CANCER) or any sickness.

(17) if you need prayers for deliverance for your child or yourself.

once again make sure you contact him if you have any problem he will help you. his email address is. drsolution1@hotmail.com. You can contact him now

dhlserviceworld@gmail.com

Sonia | 13.06.2015

Úžasné svedectvo o kúzlo kolieska, ktorý priniesol môjho manžela späť ku mne. Volám sa SONIA; Som šťastne ženatý s krásnou a starostlivého muža, s tromi deťmi. Veľmi veľký problém nastal v mojej rodine pred 4 mesiacmi, medzi mnou a mojím manželom. Tak hrozné, že si vzal na súd o rozvod. On hovoril, že on nikdy nechcel zostať so mnou znova, a že nemal už ma milovať. Takže sa zbalil z domu, kde ja neviem o a ma a moje deti prechádzajú ťažkou bolesť. Skúšal som všetky možné prostriedky, aby ho dostať späť. Po dlhom žobranie, ale všetko márne / úspechu. A on to potvrdil, že on urobil jeho rozhodnutie, a nikdy ma chcel znova vidieť. Takže na jednej popoludní, keď som sa vrátil z domu môjho najlepšieho priateľa, ktorý vie, ako sa mi poradiť veľmi dobre. Ako som sa vracal zo svojho miesta, som videl môj starý priateľ, ktorý požiadal môjho manžela. Tak som tiež vysvetlil všetko, čo k nej len tak, ako som urobil môjmu najlepšiemu priateľovi, čo sa stalo medzi mnou a mojím manželom. Takže ona mi povedala, že jediný spôsob, ako môžem dostať svojho manžela späť, je navštíviť kúzlo koliesko. Vzhľadom na to, že pracoval pre ňu. Ako kresťan som nikdy neveril v pravopisu liatie, ale počas celého tohto problému a nechať láska môjho života ísť len tak a otec na moje krásne deti som nemal inú možnosť, ako nasledovať jej radu. Potom mi dala e-mailovú adresu spell kolieska koho ona navštívila riešiť svoje vlastné manželstvo problémy tiež. V tej dobe som bola plná toľko smútku a zmätku o tom, ako to môže byť pravda do tej miery, že som sa opýtať svojho priateľa toľko otázku, ako keď to nie je poškodiť alebo mať vplyv na môj život, a že z mojich milé deti po tom, čo bol urobil. Ale ona odpovedala s takou vážnosťou tým, že povie mi, že nie je nič zlého, a nie je tam žiadny vedľajší účinok na odliatku kúzlo, že je jednoducho dostať späť svojho manžela pre svoje deti a tiež pre neho, aby ma pred milovať ako nikdy, čo kúzlo koliesko dokonca robil jeho priateľ vyhrať lotérii dva týždeň späť. Po jej vysvetlenie, že sa poznamenať, že s nami bude iný, než len dostať späť môj manžel, som požiadal o tom, ako by som mohol kontaktovať túto veľkú kúzlo koliesko, že ona hovorí. Dala jeho e-mailovú adresu, sa mi, že som napísal dole na Jotter, a keď som sa vrátil domov aj e-mailom na kúzlo koliesko s nasledujúce e-mailu: drirediaherbalhome@gmail.com po niekoľkých málo minúte ten istý deň som dostal formulár, ktorý naplním a k nemu vrátiť. Po tom som bol požiadaný, aby sa nejaké materiály, ktoré budú potrebné na obsadenie tohto kúzla. Kúzlo koliesko ma uistil, že budem mať svojho manžela späť po tomto procese. Nikdy som veril, tak prekvapivo po 4 dňoch môj manžel, ktorý mi volať za posledné štyri mesiace mi volal na telefón, aby ma informoval, že sa vracia domov, aby ma von. Tak úžasný, Tak to bolo, ako prišiel. S množstvom lásky a radosti, a on sa ospravedlnil za svoju chybu a za bolesť, ktorú ma a moje deti spôsobil. Potom sa od toho dňa, náš vzťah / manželstvo je teraz silnejšia, než ako to bolo predtým, pomocou veľkého kúzla kolieska. Tak som sa poradiť vás všetkých tam vonku, ktorí majú podobný problém sa s ním spojiť tiež jeho e-mailu: DRIREDIAHERBALHOME@GMAIL.COM, ak ste v akejkoľvek problémy, alebo ak ste prechádzajúce niektoré problémy, sa sťažuje na neho a umožniť mu, aby vám pomohol ,

ponuka úveru platí teraz na 2%

Pastor Osas Ben | 08.06.2015

ahoj,

Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, domáce úver, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úvery, nezabezpečené úvery, rizikového kapitálu, atď .. Alebo ste bol odmietnutý úver v banke alebo finančné usporiadanie jedného alebo viacerých dôvodov. Ste skôr ich úverové riešenie! Som Pastor, súkromný veriteľ, úvery podnikom a jednotlivcom v nízke a cenovo úrokovou sadzbou vo výške 2%. Máte záujem? Kontaktujte nás a liečiť úveru nasledovať prevod do 48 hodín. CONTACT: pastorosasben@gmail.com
         podrobnosti Aplikácia

meno:
Dátum narodenia:
Pohlavie:
Stav:
adresa:
umiestnenie
status:
PSČ:
Krajina:
telefón:
E-mail:
Štátnej Účel úveru:
Výška úveru:
Pôžička Trvanie:
Mesačného čistého zárobku.

Späť ku mne čo najskôr s vyššie uvedené informácie pre viac informácií.
Dúfam, že to počujem od vás.
Vďaka a Boh vám žehnaj,
Pastor OSAS Ben

Ako som dostal ex späť s pomocou veľmi silné kúzlo Caster MENOM DR BROWN

Beatrice | 04.06.2015

Dobrý deň, volám sa Beatrice chcem zdieľať tento nádherný svedectvo svetu ako celku, ak ktorýkoľvek orgán v rovnakej situácii. Som bol diagnostikovaný s HIV v roku 2009, kým som za predpokladu, svedectvo on-line žena menom Tracy Desmond o mužovi menom Dr. Brown, nebol som si tak istý, či to bolo skutočné, kým som to moje vlastné dotyk. Myslel som, že tam nikdy nebol liek na mojej smrteľnej choroby, ale doktor Brown mi povedal, že sa vaše bylinky mi mohol vyliečiť, a tak som sa rozhodol to skúsiť, on mi povedal, že keď začnem užívať vaše bylinky len to bude trvať ma niekoľko dní liečiť, som mu veril a vzal bylina s vierou. Potom mi dal lieky som si vzal, a ja sa cítil nejaké nové znamenie môjho tela, a rozhodol som sa ísť na test a výsledky ukázali, že som bol HIV-negatívne, bol som veľmi rád, a dokonca zavolal môj pastor a povedal o, Som veľmi rád, že som HIV negatívne a ja som rád, že nebudem sláviť tohtoročné Vianoce ako pacient HIV, ako som to urobil v posledných 4 rokoch, tak pomáhajú mi povedať veľké ďakujem Dr Brown podľa osloboď ma z ruka smrteľné choroby. ak ste tiež v týchto situáciách a hľadáte riešenie, nehľadajte nič iné na správne informácie, ktoré už chcú na dlhú dobu v týchto veciach veľmi kontaktujte Dr. Brown dnes cez príjem, váš súkromný e-mail : dr.brownspellhome@gmail.com Som presvedčený, že mu to pomôže, rovnako ako to urobil s mojím

Ako som dostal ex späť s pomocou veľmi silné kúzlo Caster MENOM DR BROWN

Andrew Wheeler | 04.06.2015

Moje meno je Andrew Wheeler z Anglicka som mal problém s mojou ženou niekedy pred, ale nikdy nevedel, čo problém bol, som sa snažil, aby sa jej spýtal, ale ona odmietla povedať, mi, čo to bolo, ako pokračuje doby som zistila, že má pomer s kamarátom, ktorý sa stane byť môj najlepší priateľ, bol som tak smutný, že som nikdy nevedel, čo robiť ďalej, počas môjho hľadania ceste von som stretla môjho priateľa, ktorý mal podobný problém, a zaviedol ma k mužovi, ktorý mu pomohol s jeho situácie, na dostať sa na muža, ktorého som zistil, že kúzlo koliesko Bol som šokovaný, pretože som nemal nič spoločné s kúzlom kolieska v celom mojom živote, takže som sa snažil dať tomuto človeku šancu, pretože som nikdy neveril v pravopisu liatie, ako som si myslel, že nebude pracovať pre mňa, ale na moje prekvapenie som dostal pozitívne výsledky a bol som schopný sa dostať svoju ženu späť od neho, aj potom, čo kúzlo koliesko urobil všetko, čo som zistila, že moja žena klesla oveľa viac v láske so mnou ako predtým, takže som bol tak šťastný, že som sa nikdy neviete, čo robiť pre neho, takže som pomocou tejto príležitosti, aby som nikomu povedať o tomto blogu, ktorý má podobný problém návšteva dr.brownspellhome @ gmail.com..i som si istý, že pomôže you.and môžete ho vyzvať toto číslo +2348131279054

franklinosayandescott@gmail.com

franklinosayandescott@gmail.com | 04.06.2015

Dobrý den,
Všichni jsem tak šťastný, dává se na můj velký svědectví o tom, jak jsem dostal moje touha výše úvěru od pana Franklina Osayande Scott úvěr společnosti, chci rychle využít této příležitosti, aby celý svět ví, o to, Am paní Anabel Edna z České republiky, já byl při hledání úvěru založit svůj vlastní podnikání na podporu svého manžela, pokud jde o výdaje na děti, takže jsem šel on-line vyhledávání pro půjčku, když jsem narazil na některých úvěrů, které podvádět a scammed mou málo peněz v tomto procesu době jsem dostal zmatený Já ani nevím, co dělat, už proto, že málo peněz jsem měl s sebou odvezli těmi podvodnými bastardi, které se nazývají skutečné půjčky věřitelé, tedy na jeden věrný den, jak jsem byl procházení internetu hledal práci i přišel přes některé svědectví komentoval na fóru o jeden pan Charlie Gilberto, a paní Monica Luis o tom, jak získat jejich půjčku od pana Franklin Osayande Scott úvěr společnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com Tak jsem si řekl, že musím dát to Zkušební verze, protože jsem byl tak vyděšený o tom, co se ostatní věřitelé udělali na mě, tak jsem šel napřed vzal svou osobní e-mailovou adresu, která byla v těchto připomínek na fóru, tak jsem ho kontaktoval ho informoval, že jsem byl soudcoval k němu některé zákazníky, že přijal svou půjčku od jeho společnosti, pan Charlie Gilberto, a paní Monica Luis Takže když uslyšel, že byl velmi šťastný, o tom, tak on mi, že jsem v pravém společnosti ujistil, kde bych mohl přijímat moje touha výše úvěru, dali mi dlužník formulář žádosti o úvěr k vyplnění a vrátit, udělal jsem všechno, že vzhledem k tomu, je to všechno moje potřebné informace je o mně, takže jsem byl vzhledem k termíny a podmínky jejich společnosti Vše proběhlo hladce bez zbytečného odkladu, v ne méně než 24 hodin jsem byl informován že můj úvěr platný suma $ 60000usd byla registrována a schválena jejich úvěrovou představenstva správce, takže v tomto procesu době jsem byl tak šťastný, když mi řekli, že bych měl poslat bankovními detaily, ale byl jsem trochu skeptický o tom, že tak jsem řekl, mám důvěru a věříme, že pro tuto výzvu věřitele pan Franklin Osayande Scott, i dal jim prostřednictvím bankovního účtu, takže překvapivě jsem obdržel upozornění z mé banky, že můj účet byl připočítán s částkou $ 60000usd pana Jamese Franklin Scott, WOW..i málem omdlel, a tak jsem ho naléhavě email, že jsem přijímat svůj úvěr úspěšně, tak moji milí bratři a sestry se tam stále ještě hledají skutečné úvěr společnosti budu rad, abyste laskavě kontaktujte pana Jamese Franklin Scotta s tímto stejným E- mail: franklinosayandescott@gmail.com a já vím, že bude také vám pomohou s vaší touhy výše úvěru v pořádku, e-mail je dnes, a budete rádi, že jste udělal.

jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com

jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com | 29.05.2015

Dobrý deň,
Všetci som tak šťastný, dáva sa na môj veľký svedectvo o tom, ako som dostal moje túžba výška úveru od pána Jamesa Franklina Scott úver spoločnosti, chcem rýchlo využiť túto príležitosť, aby celý svet vie, o to, Am pani Anabel Edna z USA, som bol pri hľadaní úveru založiť svoj vlastný podnikania na podporu svojho manžela, pokiaľ ide deti výdavky, takže som išiel on-line vyhľadávanie pre pôžičku, keď som narazil na niektorých úverov, ktoré podvádzať a scammed moju málo peňazí v tomto procese dobe som dostal zmätený aj Ani neviem, čo robiť, už preto, že málo peňazí som mal so sebou odviezli tými podvodnými bastardi, ktoré sa nazývajú skutočné pôžičky veritelia, teda na jeden verný deň, ako som bol prehliadania internetu hľadal prácu som narazil Niektoré svedectvo komentoval na fóre o jeden pán Charlie Gilberto, a pani Monica Luis o tom, ako získať ich pôžičku od pán James Franklin Scott úver spoločnosti E-mail: jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com Tak som si povedal, že musím dať túto skúšobnú preto, že som bol tak vydesený o tom, čo sa ostatní veritelia urobili na mňa, tak som išiel napred vzal svoju osobnú e-mailovú adresu, ktorá bola v týchto pripomienok na fóre, tak som ho kontaktoval ho informoval, že som bol soudcoval k nemu niektorých zákazníkov, ktoré dostali ich pôžička od jeho spoločnosti, pán Charlie Gilberto, a pani Monica Luis, takže keď počul, že bol veľmi šťastný, o tom, tak on mi, že som v pravom spoločnosti uistil, kde by som mohol prijímať moja túžba výšky úveru, Dali mi dlžník úver formulár žiadosti vyplniť a vrátiť sa, ja som všetko, dal im všetky moje potrebné informácie je o mne, takže som bol vzhľadom k termíny a podmienky ich spoločnosti Všetko prebehlo hladko bez zbytočného odkladu, v nie menej ako 24 hodín som bol informovaný, že môj úver platný suma $ 60000usd bola registrovaná a schválená ich úverovú predstavenstva správcu, takže v tomto procese dobe som bol tak šťastný, keď mi povedali, že by som mal poslať bankovými detaily, ale bol som trochu skeptický o tom, že tak som povedal, mám dôveru a veríme, že pre tento veriteľa volajte pána Jamesa Franklin Scotta, i dal im prostredníctvom bankového účtu, takže prekvapivo som dostal upozornenie z mojej banky, že môj účet bol pripočítaný s čiastkou $ 60000usd pána Jamesa Franklin Scott, WOW ..i skoro omdlel, a tak som ho naliehavo email, že som prijímať svoj úver úspešne, tak moji milí bratia a sestry sa tam ešte stále hľadajú skutočné úver spoločnosti budem rád, aby ste láskavo kontaktujte pána Jamesa Franklin Scotta s týmto istým e-mailom : jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com a ja viem, že bude tiež vám pomôžu s vašou túžby výšky úveru v poriadku, e-mail je dnes, a budete radi, že ste urobil.

Re:jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com

lenzotti | 04.01.2018

ahoj ako sa máš
Som v organizácii v službe pôžička ponuka.
Vy, ktorí potrebovali pôžičku pre vaše aktivity. Ste
chcete získať úver pre realizáciu vašich projektov, kontaktujte, prosím, túto Email:lenzottilinda@gmail.com

estherjones.lenders@gmail.com

Esther Jones | 12.05.2015

Ahoj všetci, ja som pani Ester Jones, Som certifikovaný úver veriteľ, ktorý ponúka pôžičky ľuďom, ktorí sú v núdzi úverov, tu sú niektoré otázka: Ste v núdzi úveru akéhokoľvek účelu?, Chcete platiť svoje účty?, Ste vo finančný problém:, Potrebujete finančné riešenia?. Tu je riešenie pre všetky vaše finančné problémy. Dávam z úverov pre projekt, podnikania, daní, účty, a tak mnoho ďalších dôvodov, naše pôžičky sú jednoduché, lacné a kurča. budeme rozdávať pôžičky na len 2% sadzbou. Kontaktujte nás ešte dnes pre túto pôžičku si prajete, sme schopní zabezpečiť akýkoľvek úver vám vyhovovalo váš rozpočet na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. kontaktujte nás prostredníctvom nášho e-mailovú adresu, na, estherjones.lenders@gmail.com

ponuka úveru

Rose | 08.05.2015

Potrebujete pôžičku, aby urýchlene zlepšiť vaše podnikanie, aktualizujte interiér vášho bytu, domu, budovy, atď alebo na projekty, alebo z iných dôvodov, ale bohužiaľ banka vás požiadať o podmienky, ktoré nemôžete stretnúť sa s. Ak máte príjem, ktorý môže povoliť budete platiť za mesačné splátky, môžeme byť pomoc pre vás za dobrú úrokovou sadzbou. Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu; equifinancials@gmail.com

chcete, aby vaša ex späť

dr nobo | 06.05.2015

Dobrý deň, som Marcus Harry z Veľkej Británie som tu oceniť muža, ktorý priniesol späť najcennejšie vec späť do môjho života, potom, čo ma Lisa opustil dobré 3 roky som bola v hlbokej bolesti, a tak zmätený, pretože som naozaj miloval ju tak moc, pretože ona na mysli veľa v mojom živote, takže som bol v obchode kúpiť somethings, keď som bol počúvania rádia počul dáma hovorí o tom, ako dr šľachtického on jej pomohol v podaní späť svoje ex, bol som rád Iste túto dr vznešený je naozaj hovorí o Veľkej Británii teraz Tak ktorý potom som sa vrátil domov a mal druhý ťažký o kontaktovanie Toto kúzlo koliesko tak som dostal svoj kontakt, keď som išiel sa s nimi stretnúť v rozhlasovej stanici, Dali mi dr vznešený počet buniek a e-mail id, potom som sa rozhodol mu zavolať a ja vysvetlil dr ušľachtilý, ako ma moja žena opustila pre dobré 3 rok, Povedal mi, aby sa nebála, že by nevrlý priviesť späť Lisu do môjho života do 24 hodín som bol tak šťastný, keď som mal, že som si myslel, ak skutočne whatdr okofu hovorí, je pravda Tak som hovoril, že keby to bol podvod, ľudia by sa hovoriť dobre o ňom v medzinárodnej rozhlasovej stanice tu vo Veľkej Británii, čo ma bezradný najviac bolo, že pred 24 hodín dokončená už som ísť e-mail od Lisa žobranie ma, bol som rád, sú si istí, že e-mail jeho skutočné, bol som pochybovať, potom ďalšia vec, ktorú bolo volanie od Lisa mi hovorí, že je pred mojimi dverami ponáhľal som k dverám som otvoril ju a uvidel Lisa stojí a plače aby som jej odpustiť, ktoré som urobil, som ju odpustiť a ona bola tak šťastná, a sľubujem, že so mnou navždy, To sa stalo vďaka pomoci tohto veľkého človeka dr ušľachtilý, prosím, priateľ dr ušľachtilý priniesla späť šťastie do nášho života v UK, ako si priala, aby sme mu mohli dať cenu za veľkú vec, ktorú vykonal pre nás v UK.dr vznešené je človek obrátiť pre pomoc dont padnúť za obeť do rúk podvod dr ušľachtilého je tu, aby pomohol am živým svedectvom k jeho skvelej práci, kontaktujte ho na jeho súkromnej pošty dr.nobo
@hotmail.com

budeme rozdávať pôžičku platí teraz

Mr Weman Devlin | 05.05.2015

Potrebujete úver sme rozdávať pôžičku na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, sme rozdávať pôžičku od minimom 10.000,00 euro do maximálneho počtu 100 miliónov eur. V prípade záujmu kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: wemandevlin@gmail.com pre viac informácií

PÔŽIČKA PONUKA: Aplikovať teraz !!!

Mr. Abdulhamid | 05.05.2015

Dobrý deň,

Som Abdülhamid Musa úver veriteľ Abdülhamid FINANCE, Ponúkame ako osobné a podnikateľské úvery s kapitálovú základňu medzi sumou 1,000.00 do 100,000.00 amerických dolárov, európsky eur alebo libier šterlingov pre jednotlivcov, firmy a spolupracovať tela, bez ohľadu na ich rodinný stav, pohlavia, náboženstva, umiestnenie, ale mal by byť právne prostriedky na splatenie úveru v stanovenej lehote a musí byť hoden dôvery s úrokových sadzieb tak nízke, ako 3%.
email: abdulhamidfinance@gmail.com

Ahoj

Rara | 04.05.2015

Ahoj všetci. Hľadáte pôžičku? Prosím poraďte tu niekto byť veľmi opatrní, pretože tam je tak veľa falošných úver veritelia tu. Bol som obeťou falošného 8 úveru veriteľa, som stratil toľko peňazí, pretože som sa snažil pôžičku z jeho firmy. Skoro som zomrel v procese, pretože som bol takmer uväznený ľudí som vlastné dlhy z pred môj priateľ ma zoznámil s úveru veriteľa, ktorý som sa snažil, pretože nemám inú možnosť, než sa snažiť, a to bol skutočný úver pre veriteľa. Mám pôžičku od spoločnosti Jeanne Roland úver bez stresu, spoločnosť Jeanne Roland Loan mi dal pôžičku vo výške 35.000 dolár za púhych 2% sadzbou do 24 hodín, tak som sa rozhodol, aby toto svedectvo. Prosím, poraďte mi, ak budete potrebovať pôžičku ste lepší kontakt Jeanne Roland úver spoločnosti. je kontaktovať prostredníctvom e-mailu. jeanne.loanfirm@gmail.com. stále môžete kontaktovať ma môj e-mail pre ďalšie informácie o aanjayrara2015@gmail.com. Boh vám pomôže a buďte veľmi opatrní

Cenovo dostupný úver ponuka ap

Pani Celestina | 29.04.2015

Dobrý deň priatelia, ste unavení hľadám úverov a hypoték, ste bola odmietnutá neustále podľa svojich bánk a iných finančných inštitúcií, alebo mikro systém financovania. To je, aby ste vedeli, s 100% záruku, že vám ponúkame pôžičky v rozmedzí od € 3000 do € 70.000.000 dolár na 2% úrokovou sadzbou za mesiac. My rozdávať úvery na rozvoj podnikania. konkurenčnú výhodu / obchodnú expanziu. Byť zvyšok uistiť, že sme certifikovaní, dôveryhodný, spoľahlivý, efektívny, rýchle a dynamické. a spolupracovať finančník pre nehnuteľnosti a všetky druhy financovania podnikania, dáme sa dlhodobý úver na 6 mesiac až 25 rokov maximálnu a všetky úrokové sadzby a počítať, a umožniť, aby sa platiť ročne.

Ponúkame tieto druhy úverov a mnoho ďalších;

* Osobné pôžičky (nezaistený úver)
* Obchodné úvery (nezaistený úver)
* Konsolidácia pôžičiek
* Kombinácia úveru
* Auto úver
* Dom úver
* Home Improvement

pre nás okamžite (celestinainvestment@gmail.com), obráťte sa usilovať o úver sa odpoveď s vašou e-mailovej id, takže aj vám môžu posielať viac pre schválenie vás

E-mail: celestinainvestment@gmail.com

Vďaka

Pani Celestina

Cenovo dostupný úver ponuka ap

Pani Celestina | 28.04.2015

Dobrý deň priatelia, ste unavení hľadám úverov a hypoték, ste bola odmietnutá neustále podľa svojich bánk a iných finančných inštitúcií, alebo mikro systém financovania. To je, aby ste vedeli, s 100% záruku, že vám ponúkame pôžičky v rozmedzí od € 3000 do € 70.000.000 dolár na 2% úrokovou sadzbou za mesiac. My rozdávať úvery na rozvoj podnikania. konkurenčnú výhodu / obchodnú expanziu. Byť zvyšok uistiť, že sme certifikovaní, dôveryhodný, spoľahlivý, efektívny, rýchle a dynamické. a spolupracovať finančník pre nehnuteľnosti a všetky druhy financovania podnikania, dáme sa dlhodobý úver na 6 mesiac až 25 rokov maximálnu a všetky úrokové sadzby a počítať, a umožniť, aby sa platiť ročne.

Ponúkame tieto druhy úverov a mnoho ďalších;

* Osobné pôžičky (nezaistený úver)
* Obchodné úvery (nezaistený úver)
* Konsolidácia pôžičiek
* Kombinácia úveru
* Auto úver
* Dom úver
* Home Improvement

pre nás okamžite (celestinainvestment@gmail.com), obráťte sa usilovať o úver sa odpoveď s vašou e-mailovej id, takže aj vám môžu posielať viac pre schválenie vás

E-mail: celestinainvestment@gmail.com

Vďaka

Pani Celestina

supremetemple@hotmail.com

Edwin | 26.04.2015

An amazing testimony on a spell caster who brought my wife back to me.. My name is Edwin Wallace,i live in United Kngdom,and I'm happily married to a lovely and caring wife,with two kids.A very big problem occurred in my family seven months ago,between me and my wife.so terrible that she took the case to court for a divorce.she said that she never wanted to stay with me again,and that she didn't love me anymore.So she packed out of my house and made me and my children passed through severe pain. I tried all my possible means to get her back,after much begging,but all to no avail.and she confirmed it that she has made her decision,and she never wanted to see me again. So on one evening,as i was coming back from work,i met an old friend of mine who asked of my wife.So i explained every thing to her,so she told me that the only way i can get my wife back,is to visit a spell caster,because it has really worked for her too.So i never believed in spell,but i had no other choice,than to follow her advice. Then she gave me the email address of the spell caster whom she visited.{supremetemple@hotmail.com}. So the next morning,i sent a mail to the address she gave to me,and the spell caster assured me that i will get my wife back the next day.What an amazing statement!! I never believed,so he spoke with me,and told me everything that i need to do. Then the next morning, So surprisingly, my wife who didn't call me for the past seven {7}months,gave me a call to inform me that she was coming back.So Amazing!! So that was how she came back that same day,with lots of love and joy,and she apologized for her mistake,and for the pain she caused me and my children. Then from that day,our relationship was now stronger than how it were before,by the help of a spell caster. So, i will advice you out there to kindly visit the same website {supremetemple@hotmail.com},if">{supremetemple@hotmail.com},if you are in any condition like this,or you have any problem related to "bringing your ex back. So thanks to the Dr PAPAr for bringing back my wife,and brought great joy to my family once again. {supremetemple@hotmail.com} or call +27611734184, Thanks..

Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

Mr Rashide | 19.04.2015

pozornosť !!!
Som Pán Rashid Abdulah súkromný úver veriteľ. dostávame všetky druhy úveru, sme rozdávať pôžičky na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 3%, a dobré pracovné podmienky, ak potrebujete pôžičku potom odporúčame, kontaktujte nás, lebo sme poskytnúť kvalitné služby, ktoré vás spokojní. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

sme sa poskytnúť všetky druhy úveru v dobrých službách, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

vďaka
pán Rashide

lumilaloancompany7@gmail.com

Ludmila Šimovičová | 19.04.2015

Ahoj,
     Moje meno je pani Ludmila Šimovičová, dávame legitímne úverov na vážne jednotlivcov alebo obchodných podnikov, ktoré potrebujú loans.We sú Boh sa báť úver spoločnosť, ktorá je pripravená na uspokojenie potrieb tých, ktorí ašpirujú na vyššie ako v prednej línii accumulation.Loan kapitál sú ponúkané s úrokovou dotáciu je win-win sundries.We sadzby sú pripravení diskutovať s vami, ako sa môžeme stretnúť váš needs.If finančný záujem o túto ponuku potom, kontaktujte nás ešte dnes e-mail: lumilaloancompany7@gmail.com
ÚVER PRIHLÁŠKA

Vaše celé meno ................

Tvoj email ......................

Full telefón ..................

Váš e ...................

Vaše mesto .......................

Štát / Provincia ..................

Vaša krajina ....................

Faxové číslo ......................

Dátum narodenia ....................

Máte účet? ....................

Pred tým, než bola použitá? ...........

Ročný príjem ......................

Výška úveru potrebné ........

Ready Time ....................

Účel úveru .................

Pošlite mi naskenovanú kópiu identifikácia: ....

Veriteľ: Pani Ludmila Šimovičová
Veriteľ E-mail: lumilaloancompany7@gmail.com

s pozdravom,
LenderMrs Ludmila Šimovičová

kellyjerrry040@yahoo.com

Pan Kelly Jerry | 15.04.2015

Potrebujete úver splatiť svoje dlhy?
Potrebujete úver začať podnikať?
Aký typ úveru hľadáte?
Kontakt kellyjerry040@yahoo.com viac informovať.
Názov:
Krajina:
čiastka:
doba trvania:
Telefónne Číslo:
mesačné Príjem

james.ben002@hotmail.com

Andy James | 18.03.2015

Mé jméno je Andy James v současné době žije v Kalifornii píšu tento příspěvek, protože jsem velmi vděčný za to, co James. Ben udělal pro mě a mou rodinu, když jsem si myslel, že není naděje víno a vytvořit cestu pro mě a mou rodinu za úvěrové půjčky za velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%. Nikdy jsem si nemyslel, že stále existuje Bůh poslal, a věřitelé pravé úvěry na webu, ale k mému překvapení největší jsem dostal půjčku bez plýtvání hodně času, takže pokud jste tam hledají půjčku jakékoli částky, kterou bych doporučil Jakubovi , Ben manažer ředitel James úvěr společnosti, protože je Bůh poslal muže, který dokáže změnit svůj život navždy, takže pokud opravdu chcete, aby se lepší život bez jakéhokoliv nedostatku finančních prostředků by se poradit, abyste se ho kontaktovat prostřednictvím tohoto e-mailu níže: james.ben002@hotmail.com

james.ben002@hotmail.com

Andy James | 18.03.2015

Mé jméno je Andy James v současné době žije v Kalifornii píšu tento příspěvek, protože jsem velmi vděčný za to, co James. Ben udělal pro mě a mou rodinu, když jsem si myslel, že není naděje víno a vytvořit cestu pro mě a mou rodinu za úvěrové půjčky za velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%. Nikdy jsem si nemyslel, že stále existuje Bůh poslal, a věřitelé pravé úvěry na webu, ale k mému překvapení největší jsem dostal půjčku bez plýtvání hodně času, takže pokud jste tam hledají půjčku jakékoli částky, kterou bych doporučil Jakubovi , Ben manažer ředitel James úvěr společnosti, protože je Bůh poslal muže, který dokáže změnit svůj život navždy, takže pokud opravdu chcete, aby se lepší život bez jakéhokoliv nedostatku finančních prostředků by se poradit, abyste se ho kontaktovat prostřednictvím tohoto e-mailu níže: james.ben002@hotmail.com

Paul William Pôžička dom

Pán Paul William | 12.03.2015

Paul William Pôžička dom
Ponúkame súkromné, komerčné a osobné pôžičky s veľmi nízkou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% za jeden rok až 50 rokov splatnosti kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od 5000 dolárov na 100 miliónov dolárov USD.

Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci starosti o tom, ako sa dostať legitímne úver veriteľovi? Tie hrýzť nechty tak rýchlo? Namiesto toho v bitie vás kontaktovať Paul William úver House (výpožičnej služby), v súčasnej dobe, odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou pôžičky nájsť riešenie, že víťazstvo je naše poslanie.

Tí, ktorí chcú mať vyplniť nižšie uvedený formulár žiadosti o úver:
Úver Prihláška
žiadosti o úver
Vaše meno a priezvisko *
Váš e-mail *
Váš telefón *
Vaša adresa *
Vaše mesto *
Štát / Provincia *
Krajina *
Fax *
Dátum narodenia *
Máte účet? *
Už ste použili predtým? *
Výška úveru potrebné *
Termín úver *
Účel úveru *
Pošlite mi naskenovanú kópiu Vášho pasu: *

Veriteľ: Pán Paul William.
Veriteľ E-mail: paul_williamloans@hotmail.com

S pozdravom,
Pán Paul William.

WILLIAMS FRANKLIN PŮJČKY

williams loans | 07.03.2015

(Williamsloans14@gmail.com)
WILLIAMS úvery spoločnosti je obmedzená do základného imania. Ponúkame úvery a
finančné služby všetkého druhu. Naša pôžička sa líši od podnikania
osobné pôžičky alebo dlhodobé aj krátkodobé pôžičky, podmienky s priaznivým záujmom
sadzby (2%). Naša pôžička proces je veľmi rýchly a spoľahlivý s
záruky. Pre viac informácií o našich službách, dajte nám prosím
poznať výšku úveru, ktorú potrebujete a chcete dobu trvania úveru. my
dúfam, že to počujem od vás. Môžete poslať správu na e-mailovú adresu
nižšie:
williamsloans14@gmail.com

Očakávame Vašu odpoveď na náš e-mail, pokiaľ ide o výšku úveru, ktorú potrebujete od nás.
Vďaka a Boh žehnaj pre vaše kooperácií.

williamsloans14@gmail.com

williams loans | 07.03.2015

(Williamsloans14@gmail.com)
WILLIAMS úvery spoločnosti je obmedzená do základného imania. Ponúkame úvery a
finančné služby všetkého druhu. Naša pôžička sa líši od podnikania
osobné pôžičky alebo dlhodobé aj krátkodobé pôžičky, podmienky s priaznivým záujmom
sadzby (2%). Naša pôžička proces je veľmi rýchly a spoľahlivý s
záruky. Pre viac informácií o našich službách, dajte nám prosím
poznať výšku úveru, ktorú potrebujete a chcete dobu trvania úveru. my
dúfam, že to počujem od vás. Môžete poslať správu na e-mailovú adresu
nižšie:
williamsloans14@gmail.com

Očakávame Vašu odpoveď na náš e-mail, pokiaľ ide o výšku úveru, ktorú potrebujete od nás.
Vďaka a Boh žehnaj pre vaše kooperácií.

loan

owen | 28.02.2015

Ste v núdzi úveru @ 3% úroková sadzba pre súkromné účely? Ak áno, vyplňte a odošlite z úveru formou prostredníctvom: owenfinane08@gmail.com
Meno: ===
Suma potrebná: ===
Doba trvania: ==
Krajina: ===
Účel: ===
Číslo mobilného telefónu: ==
Napíšte nám cez: owenfinane08@gmail.com

RE..............

clark | 27.02.2015

Potrebujete úver?
Hľadáte financií?
Hľadáte pôžičku na zväčšenie vaše podnikanie?
Myslím si, že ste na správnom mieste.
Ponúkame úvery na nízke úrokové sadzby.
Záujemcovia by mali nás prosím kontaktujte na
Pre okamžitú reakciu na aplikáciu, láskavo
odpoveď na tento e-maily, len
morrisclarkloaninstitute@gmail.com

Žiadosť o úver INFORMÁCIE FORMULÁR
Meno:
Druhé meno:
Dátum narodenia (rrrr-mm-dd):
pohlavie:
Rodinný stav:
Celková Suma potrebná:
Čas trvania:
adresa:
mesto:
Štát / provincia:
Zip / Postal Code:
Krajina:
telefón:
Email ID .....
Občiansky preukaz ....
Mobile / mobilný:
Mesačný príjem:
zamestnanie:
Ktoré stránky ste sa o nás dozvedeli .....
(Morrisclarkloaninstitute@gmail.com)

Potrebujete naliehavú pôžičku?

sir joel williams | 27.02.2015

Myslíte si, Potrebujete naliehavú finančné úverové pôžičky?
* Veľmi rýchly a okamžitý prevod na váš bankový účet
* Splácanie začína osem mesiacov po dostanete peniaze
bankový účet
* Nízka úroková sadzba vo výške 2%
* Dlhodobé splácania (1-30 roky) Dĺžka
* Flexibilné podmienky poskytovania úveru a mesačné splátka
*. Ako dlho trvá, než financovať? Po podaní žiadosti o úver
Môžete očakávať, že predbežné odpoveď menej ako 24 hodín
Financovanie vo 72 až 96 hodina po obdržaní informácie, ktoré potrebujú
od vás.

Kontaktujte legitímne a licencovaný dôvera spoločnosť oprávnená
že finančná pomoc do iných krajín.
Pre viac informácií a žiadosti o úver tvoria spoločný podnik, a to prostredníctvom

email: cashfirmarena@gmail.com

SIR EVA DEMETER
Generálny riaditeľ
CASHFIRM

Svedectvo o tom, ako som dostal ex späť

mrs morgan | 21.02.2015

Netrpia vaše vlastné z ľubovoľného rozpísať, prekliatie alebo akýkoľvek duchovný prekaziť. PRÍDITE dr. JOHN SCOTT za vašu pomoc. Úrad je kráľ! Kúzlo, ktoré poskytujú aj je konečná rýchle výsledky, môže to byť ťažké nájsť presne kúzlo koliesko, ktoré potrebujete, keď neviete, čo hľadať v profesionálnej kúzla kolieska. Najlepšie kúzlo Kolieska sú nie je ľahké vybrať! Mnoho srdce je zlomené každý deň a mnoho ľudí trpí márne. Nenechajte sa jedným z nich. Dovoľte mi, aby som vám s vaším prípadom. Moje silné kúzla môžu zastaviť rozvodu a oveľa oveľa viac! a ja som považovaný za jeden z najsilnejších kúziel kolieskach s bielu mágiu. Ja vám môžem pomôcť. Mám veľkú rad výkonných kúziel použiť pre vaše potreby. Aký výsledok chceš? Možno vás zaujíma, ako sa kúzla bude mať vplyv na vás? Bude kúzlo byť užitočné? YES! Kúzla som odovzdané pre vás nebude mať žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, ako je zlé karmy. Tak dlho, ako zámery sú čisté z lásky, ako som si istý, že sú, že jo?. Mágia je vlastne energia z materskej krajiny, ktoré možno ovládať. Vy sám by mohol byť dokonca schopní to urobiť po rokoch praxe. Špecializácia v odbore Lestedo nižšie ....

(1), ktoré chcete všetkým tým, ktorí vás podviesť vrátiť peniaze späť
oheň na force.I môže ešte pomôcť.
(2) Ak budete mať vždy zlé sny.
(3) Chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
(4), ktoré chcete ženy / muži spustiť po tebe.
(5) Pokiaľ chcete dieťa.
(6) Chcete byť bohatý.
(7) Chcete, aby vaše manžel / manželka byť váš navždy.
(8) Ak chcete, aby vaša ex späť.
(9), ak chcete zastaviť svoj rozvod.
(10), ak chcete, aby rozvod svojho manžela.
(11), ak chcete, aby vaše želanie má byť poskytnutá.
(12) Tehotenstvo kúzla otehotnieť
(13) Zastavte manželstvo alebo vzťah pred rozpadom. znova
email drjohnscottmagicspell@gmail.com
, Kontaktujte ma dnes: drjohnscottmagicspell@gmail.com {+2348162000495}

vera4sure1000@gmail.com

Vera | 20.02.2015

Prosím, urobte si čas na prečítanie mojej svedectvo, ktoré môžu byť užitočné pre vás, alebo niekto vo vašom okolí

  Volám sa Vera, chcem, aby tento prostriedok sa podelil o svoje krátke svedectvo so svetom, o tom, ako som sa dostal ex manžela späť ku mne do 48 hodín pomocou výkonnej a veľké čaro koliesko DR WISE. Nikdy som neveril v kúzlach ani mágiu, kým
Stretol som sa tohto veľkého muža. Budem navždy vďačný, že ste, pán.
  Tu je môj príbeh. Po 9 rokoch manželstva s mojím manželom, Steven. On ma rozviedol a dostal oddelený od mňa a moje dieťa. Jedného dňa, keď som išiel cez internet pri hľadaní zamestnania, videl som rôzne svedectvá o tom, ako človek pomohol im s ich problémami. Jeden z nich povedal, že mu pomohla vyliečiť jeho choroby, druhý povedal, že jej pomohol otehotnela po 11 rokoch, kedy sa bezdetný a videl som iný, ktorý povedal, že pomohol jej zachránil svoje manželstvo, a získať dobrú prácu, ona klesla tohto veľkého muža e-mailom na Po prvé, aj o tom pochyboval, ale rozhodol som sa to skúsiť. Keď som ho kontaktoval, pomohol mi cast re-union kúzlo, a do 48 hodín môj manžel vrátil ku mne prosbe a ospravedlňoval sa mi. Dnes sme spolu šťastní, s bohatou lásky, radosti a bohatstvo. S našimi 3 deti, chlapci a dve dievčatá. Dr WISE je skvelý človek poslaný Bohom, aby pomohol ľuďom tohto sveta riešiť ich problémy. Aj vy môžete kontaktovať tento skvelý kúzlo koliesku dnes,
E-mail: drsolowisetemple@gmail.com

Povedal mi, že možno tiež vyriešiť veľa trápiť problémy, ako je:
(1) chcete, aby vaša ex späť.
(2) Vždy máte nočné mory.
(3) Má byť podporované vo vašej kancelárii
(4) Chcete dieťa.
(5) Chcete byť bohatý.
(6), chcú držať svojho manžela / manželku, aby sa vaše naveky sám.
(7) potrebujú finančnú pomoc.
8) Chcete mať pod kontrolou vás manželstvo
9) Chceš môžete byť priťahovaní k ľuďom
10) liek na akejkoľvek choroby.
    Kontaktujte DR Wise dnes a budete radi, že ste urobil. E-mail: drsolowisetemple@gmail.com

Ponuka úveru sa teraz

Mr James Carr | 16.02.2015

Potrebujete úver za nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, sme rozdávať pôžičku od minimálnej 10,000.00euro na maximálnu 5.000.000 eur. V prípade záujmu nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: jamescarrloanfirm1@gmail.com

quicklovespell@outlook.com

kim | 14.02.2015

Ahoj všetci som Kim zo Spojených štátov amerických, som tu svedčiť v mene tohto veľkého človeka, ktorý priviezol šťastie do mojej rodine za svojím milencom Chris mi odišiel do 3 rok kvôli inej žene, som naozaj miloval Chris, pretože to bol môj prvý láska Snažil som sa všetko, čo bolo v mojich silách, aby si Chrisa späť do môjho života, ale ľudia, ktorých som stretol stále na mňa scamming a mi klamať, potom obvykle v sobotu chodím von, aby sa vlasy a získať nejaké veci, potom som musel ľudia diskutovať v salóne v prípade, že počúvať rádio tam dobre, to je program, (ako som sa dostal späť môj bývalý) a začal hovoriť veľa o Dr Steve, ako tento človek pomohol veľa ľudí v podaní späť tam milenca, tak som okamžite šiel v blízkosti týchto dámy aj sa stretli v salóne a vysvetlil som, čo im povedali mi, by sa mali snažiť a obráťte sa na doktora Steva, že bol hovorí mesta a ľudia sú s ním naozaj kontaktovať o pomoc, hneď sme hľadali na internete a prečítajte si skvele veci, o Dr Steve aj teraz mám všetko Dr Steve kontakt okamžite v salóne som dal doktorovi Stevovi zavolať a ja zdieľal môj problém s ním mi proste povedal, nie sa báť, že by som mal byť len rád, on mi to povedal, aby som mu posielať pár detailov, ktoré som urobil, a potom sa vrátil ku mne, že všetko bude v poriadku do 36 hodín som bol tak šťastný, potom Dr. Steve robil svoju prácu, a on sa ma to nepodarí, môj milenec Chris prišiel ku mne so slzami v očiach a ospravedlnil sa mi za takže som v hlbokej bolesti dobré 3 rok, a tak sa rozhodol, aby dokázal, že ma nikdy neopustí z akéhokoľvek dôvodu, že sa mi mal prístup k jeho účtu a ma jeho najbližšími príbuznými na všetkých jeho vôli, teraz najdokonalejší vec je, že nemôže stráviť minútu bez toho, aby videl ma, alebo ma volá, som tak vďačný Dr. Steve pre podanie späť šťastie, ktoré mi chýba niekoľko rokov, prosím, kontaktujte Dr Steve o pomoc, ktorú je dôveryhodný človek quicklovespell@outlook.com


KONTAKT: QUICKLOVESPELL@OUTLOOK.COM

OFFER

Alexandra Esther | 11.02.2015

Potrebujete úver na obchodné expanzie? Úver na nové investície? Pôžička na splatenie dlhodobé dlhy a účty. Hľadať viac, pretože Alexandra Esther rýchly servis Vám ponúka úver s nízkou úrokovou sadzbou, non zabezpečenie. Sme tu, aby aj na konci chudoby a nezamestnanosti, pretože každý má jeho / jej vlastný potenciál. Kontaktujte nás ešte dnes a budete mať jeden z nášho váženého zákazníka. E-mail: alexandraestherloanltd@gmail.com alebo alexandraestherloanltd@fastservice.com
Děkuju.

Loan Offer

Mr Rashide | 10.02.2015

pozornosť !!!
Som Pán Rashid Abdulah súkromný úver veriteľ. dostávame všetky druhy úveru, sme rozdávať pôžičky na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 3%, a dobré pracovné podmienky, ak potrebujete pôžičku potom odporúčame, kontaktujte nás, lebo sme poskytnúť kvalitné služby, ktoré vás spokojní. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

sme sa poskytnúť všetky druhy úveru v dobrých službách, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka

pán Rashid

spell

sandra moses | 30.01.2015

Dobrý deň, ja som Sandra Moses, som tu pre túto dobrú správu rozšíriť do celého sveta o tom, ako som sa dostal bez milenca back.I sa zbláznili, keď mi moja láska odišiel inou dievčinou minulý mesiac, ale keď stretnem priateľa, ktorý zaviesť ma DR OSAGIE veľkú posla na veštca, že slúži, rozprával som problém DR OSAGIE o tom, ako ma môj bývalý láska opustila, a tiež, ako som potreboval získať prácu vo veľmi veľkom company.He len povedal mi, že prišiel som na správnom mieste bol aj bude stále moje srdce túžbu bez akýchkoľvek vedľajších effect.He mi povedal to, čo musím urobiť, potom, čo bolo urobené, V ďalšie 2 dni, Moja láska mi zavolala a bolo ospravedlnenia pre bývanie ma už skôr, a tiež v budúcom jeden týždeň po moja láska mi zavolal, aby prosil o odpustenie, som bol pozvaný na pohovor, v mojom požadovanom spoločnosti boli aj potreba pracovať ako riadiaci director..I som tak šťastná a ohromený, že musím povedať, že sa to do celého sveta kontaktovať DR OSAGIE na e-mailovú adresu a získajte všetky svoje problémy solve..No problém je príliš veľký na to, aby solve..Contact ho priamo na: drosagiesolutioncenter@gmail.com. a dostať svoje problémy vyriešiť, ako som ja ..... OPÄŤ ZA JEHO e-mailovú adresu: drosagiesolutioncenter@gmail.com

Loan Offer

Mr Rashide | 24.01.2015


pozor!!!
Ja som pán Rashide Abdulahi súkromnú pôžičku veriteľovi. Máme sú uvedené všetky druhy úverov, sme rozdávať pôžičky s nízkou úrokovou sadzbou 3% a dobrým pracovným podmienkam, ak potrebujete úver, potom odporúčame vám kontaktovať nás poskytujeme kvalitné služby, ktoré bude robiť ste spokojní. e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

render všetky druhy pôžičiek v dobré služby, kontaktujte nás emailom: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka
Pán Rashide

Myslíte si, potrebovať finančnú pomoc, alebo naliehavú pôžičku?

Moises Miguelro | 21.01.2015

Myslíte si, potrebovať finančnú pomoc, alebo naliehavú pôžičku? a vy ste bol sklamaný bankami. Môžeme poskytnúť priame financovanie až do výšky 5 miliónov za výhodné úrokové sadzby Pre viac informácií a požiadavku na prihlášky, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu uspf.associates@gmail.com
S pozdravom.
Moises Miguelro

ex

mirabel | 15.01.2015

To je moje svedectvo o dobrej práci človeka , ktorý
mi pomohol .. Volám sa Mirabel Hart a opieram v USA .
Môj život je späť ! Po 9 rokoch manželstva , môj manžel odišiel
ma a nechal ma s naším jedným chalanom , som sa cítil ako môj život sa chystá
koniec , a bol rozpadá . Vďaka kúzlo kolieska
tzv pristáť Dr Ogudu , ktorý som stretol on - line . Na jednej verné
deň , keď som bol prehliadania internetu , bol som
hľadajú dobré kúzlo kolieska , ktoré je možné vyriešiť môj
problémy . Narazil som na rad svedectvo o
tento konkrétny kúzlo koliesko . Niektorí ľudia svedčil
že priviezol svoju ex milenca späť , niektorí svedčil
že obnoví lono , niektoré svedčil , že on môže zoslať
kúzlo na zastavenie rozvod a tak ďalej . Tam bol jeden
najmä svedectvo som videl , bolo to o žene zvanej
milosť , keď svedčil o tom , ako budúci dr ogudu priviedol späť
jej bývalý milenec za menej ako 72 hodín a na konci
Jej svedectvo , že pokles pristáť dr ogudu e - mailovú adresu .
Po prečítaní všetkých týchto , som sa rozhodol dať veľký pristáť a
skúste . Ho kontaktoval som prostredníctvom e - mailu a vysvetlil svoj problém
ho . Iba za 3 dni , môj manžel vrátil ku mne . vyriešili sme
naše otázky , a my sme ešte šťastnejší , než predtým . pristáť dr ogudu
je naozaj talentovaný a nadaný človek a ja sa nezastaví publikovanie
ho , pretože on je skvelý človek ... Ak máte problém
a hľadáte skutočné a naozajstné kúzlo koliesko k riešeniu , ktoré
problém pre vás . Skúste veľkú pristáť dr ogudu dnes , mohol by byť
odpoveď na váš problém . Tu je jeho kontakt :
DROGUDUHEALINGHOME@GMAIL.COM
Ďakujem vám skvelý pristáť DR OGUDU . Kontaktujte ho na nasledujúce :
( 1 ) Ak chcete, aby vaša ex späť .
( 2 ) ak budete mať vždy zlé sny .
( 3 ) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii .
( 4 ) Chceš ženy / muži bežať po vás .
( 5 ) Ak budete chcieť dieťa .
( 6 ) [ Ak chcete byť bohatí .
( 7 ) Ak chcete zviazať váš manžel manželka bude vaše navždy .
( 8 ) Ak budete potrebovať finančnú pomoc .
( 9 ) Bylinná starostlivosti
10 ) Pomôžte spája ľudí z väzenia
( 11 ) Manželstvo Kúzla
( 12 ) Miracle Kúzla
( 13 ) Krása kúzla
( 14 ) Nehnuteľnosti Charm
( 15 ) atrakcie Kúzla
( 16 ) Evil Eye Kúzla
( 17 ) Kissing Spell
( 18 ) Odstrániť Nemocenské dávky kúzla
Kontaktujte ho dnes na : DROGUDUHEALINGHOME@GMAIL.COM

Potrebujete naliehavú pôžičku?

Jim | 09.01.2015

Potrebujete naliehavú pôžičku na financovanie svojho podnikania, alebo splatiť svoje dlhy, kontaktujte nás na org.jb12@centrum.sk pre viac informácií.
Šťastný Nový Rok

vera4sure1000@gmail.com

Vera | 08.01.2015

Prosím, urobte si čas na prečítanie mojej svedectvo, ktoré môžu byť užitočné pre vás, alebo niekto vo vašom okolí

Volám sa Vera, chcem, aby tento prostriedok sa podelil o svoje krátke svedectvo so svetom, o tom, ako som sa dostal ex manžela späť ku mne do 48 hodín pomocou výkonnej a veľké čaro koliesko DR WISE. Nikdy som neveril v kúzlach ani mágii, kým som sa stretol tento veľký muž. Budem navždy vďačný, že ste, pán.
Tu je môj príbeh. Po 9 rokoch manželstva s mojím manželom, Steven. On ma rozviedol a dostal oddelený od mňa a moje dieťa. Jedného dňa, keď som išiel cez internet pri hľadaní zamestnania, videl som rôzne svedectvá o tom, ako človek pomohol im s ich problémami. Jeden z nich povedal, že mu pomohla vyliečiť jeho choroby, druhý povedal, že jej pomohol otehotnela po 11 rokoch, kedy sa bezdetný a videl som iný, ktorý povedal, že pomohol jej zachránil svoje manželstvo, a získať dobrú prácu, ona klesla tohto veľkého muža e-mailom na Po prvé, aj o tom pochyboval, ale rozhodol som sa to skúsiť. Keď som ho kontaktoval, pomohol mi cast re-union kúzlo, a do 48 hodín môj manžel vrátil ku mne prosbe a ospravedlňoval sa mi. Dnes sme spolu šťastní, s bohatou lásky, radosti a bohatstvo. S našimi 3 deti, chlapci a dve dievčatá. Dr WISE je skvelý človek poslaný Bohom, aby pomohol ľuďom tohto sveta riešiť ich problémy. Aj vy môžete kontaktovať tento skvelý kúzlo koliesku dnes,
E-mail: drsolowisetemple@gmail.com
Povedal mi, že možno tiež vyriešiť veľa trápiť problémy, ako je:
(1) chcete, aby vaša ex späť.
(2) Vždy máte nočné mory.
(3) Má byť podporované vo vašej kancelárii
(4) Chcete dieťa.
(5) Chcete byť bohatý.
(6), chcú držať svojho manžela / manželku, aby sa vaše naveky sám.
(7) potrebujú finančnú pomoc.
8) Chcete mať pod kontrolou vás manželstvo
9) Chceš môžete byť priťahovaní k ľuďom
10) liek na akejkoľvek choroby.
Kontaktujte DR Wise dnes a budete radi, že ste urobil. E-mail: drsolowisetemple@gmail.com

drjamesdsolution@gmail.com

jessica | 25.11.2014

Hola, soy Sandra de Reino Unido que quiero dar las gracias
drjames
por lo que ha hecho por mí en mi vida, después de
mi amante
me dejó hace más de 3 años sin notificación no i
era tan
frustrado y confundido que nunca supe lo
que hacer hasta
Me puse en contacto con mi mejor amigo en
Canadá por su nombre
Whitney, Después de que ella me dijo que las grandes hazañas de
drjames cómo la gente habla bien acerca de
él en la radio
estaciones y de Internet, así que me dieron la
contactar en
contactando drjames i que lo hice. llamé
drjames
y le dije cómo mi amante me dejó por encima
3 años, Él
me dijo que sólo para ser feliz que voy a tenerlo
de nuevo a
mis brazos que su sólo una cuestión de tiempo, i era
como es
Significa esto real mientras tuve suerte en drjames
que él
traería de vuelta a mi amante, sorprendentemente a mi
sorpresa
después de 72 horas, recibí una llamada de un hombre que
me ha dejado
hace más de 3 años me mendigando
perdón, que me
lo hizo, y ahora estamos juntos y le encanta
me más
que nada en esta tierra y no puede hacer
con ver
él una mañana tan feliz día y estoy trayendo este
gran
noticias al gran pueblo de Reino Unido y EE.UU., que
hay una
hombre que puede traer felicidad a su
am de la vida
hoy feliz con la persona que amo. por favor usted
lata
contacta con él en busca de ayuda en su correo privado:
drjamesdsolution @ gm

drjamesdsolution@gmail.com

melissa | 22.11.2014

I have been through hell and pain,looking for a good and
real spell caster who can help me get my husband back
have been scammed so many times,by some who claimed
to be real spell casters.until i found the real and great spell
caster at the NAVEEN LOVE SPELL who helped me,and
solved all my problems concerning my boyfriend who left
me since eight months ago .and after that i also took my
friend along,who was also having the same problem
concerning her husband,who left her since five months
ago,and the problem was also solved by the same
Drjames. Can't you see! the real and great spell
caster is here,all you need to do now is to contact this
same address whenever you are in any problem
related to spell casting.It took me a very long period of
time,before i could get this real and great spell caster.So
right now drjamesdsolution@GMAIL.COM" is here,and the best
for you to solve your problems.......
Drjamesdsolution@GMAIL.COM"

how i got my ex back

daniella | 08.11.2014

Chcem len povedať, veľké poďakovanie Dr.OGUN za to, čo pre mňa urobil, priviezol muža som milovala a milovať celým svojím srdcom, človek, ktorý ma opustil kvôli inej žene na dobré 3 roky, s 2 deti, len som sa rozhodol skontrolovať nejaké kúzlo zosielateľa, ale všetci ma neustále klame, kým som sa stretol s Dr. Ogun, ktorý mi povedal všetko, čo bude v priebehu .until on mi povedal, že môj manžel sa vráti do 2 dní času, som tak vďačný, že dnes môj manžel je späť ku mne a sme radi, a vždy chcem byť po mojom boku, budem rád vám ľudí, aby spadajú do zlých rúk, ale kontaktovať Dr.OGUN, kto je dôveryhodný a rovný forword, môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu lovespelltemplee@gmail.com
Ak potrebujete riešenie nasledujúceho problému, spojte neho tiež.
1) Ak chcete, aby vaša ex späť.
(2) Ak budete mať vždy zlé sny.
(3) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii.
(4) Ak ženy / muži spustiť po vás.
(5) Pokiaľ chcete dieťa.
(6) Ak chcete byť bohatí.
(7), ktorý chcete zviazať svojho manžela / manželku, aby sa vaše navždy.
(8) Ak budete potrebovať finančnú pomoc.
(9) Ako ste bol podvedený a chcete obnoviť ste stratili peniaze.
(10) Ak chcete zastaviť svoj rozvod.
(11), ak chcete rozviesť svojho manžela.
(12), ak chcete, aby vaše želanie má byť poskytnutá.
(13) Tehotenstvo kúzlo počať dieťa
(14) zaručia vám vyhrať nepríjemné súdne spory & rozvodu bez ohľadu na to, ako, v akej fáze
(15) Zastavte manželstvo alebo vzťah z rozpadá.
znovu e-mailová adresa je lovespelltemplee@gmail.com ho okamžite kontaktovať

theangelsofsolution@gmail.com

Chloe | 06.10.2014

Dobrý deň, moje meno je Chloe z Veľkej Británie, môj manžel a ja som prešiel toľkými štúdiách u rodinných úmrtia a jeho choroby, ktorá zmenila nás oboch. Stal som nešťastná a nevďačné žena. Manžel ma opustil kvôli inej žene. Môj vzťah s Pánom trpel. Jeho odchod bol najhoršia vec, ktorá sa mi kedy stala. Jedného dňa, keď som prechádzal na internete som videl muža s názvom Dr Ibolo ho kontaktoval som, že mi povedal, mať len dôveru, nádej, vieru a odvahu, ako sa postupuje s mojím čarom prácu, 2 dni mi stratil manžel sa vrátil. ... a teraz sme jedna rodina a jeho choroba je viac a ja som otehotnela za pár dní a teraz máme chlapčeka ... Vďaka Dr Ibolo, ktorého môžete kontaktovať na jeho e​​-mailovej adrese (theangelsofsolution@gmail.com) pre pomoc
ma informoval, že sa špecializuje na iné problémy, ako je;
(1) Potrebujem tvoju ex milenca späť
(2) chcete dobrú prácu
(3) chcú mať dobrú prácu príspevok
(4), aby ľudia veriť všetkému, čo povedať, atď ..
Ďakujem vám a buďte požehnaní
opäť sa môžete obrátiť na jeho e​​-mail na theangelsofsolution@gmail.com

Emily

cynthiajames1000@gmail.com | 29.09.2014

Prosím, urobte si čas a prečítajte si môj krátky svedectvo, ktoré môžu byť užitočné pre vás, alebo osoba blízko vás.
dobrý deň,
Moje meno je pani Emily. Chcem zdieľať túto krátku svedectvo dobrých ľudí tohto sveta. To by mohlo byť užitočné pre vás v jednej ceste alebo iný. To je môj príbeh.
Môj manžel, že polygamia nie je zlé, že bol vidieť iné dievča za uplynulý 1 rok teraz, a povedal som mu, že je potrebné zastaviť, ale on hovorí, že je do nej zamilovaný, ale dokonca hovorili o spolu "FOREVER" a tiež
nej pohybuje s nami. môj manžel ma stále miluje, mu ľúto, ako sa do toho na prvom mieste, ale nie sú ochotní break-up s ňou, on hovorí, že ak si to Break-up, nebude mať žiadny iný vzťah mimo ich matrimony.One deň, keď som bol deje cez internet pri hľadaní zamestnania, videl som rôzne svedectvá o tom, ako prorok im pomohla s ich problémami. Jeden z nich povedal, že mu pomohla vyliečiť jeho choroby, druhý povedal, že jej pomohol otehotnela po 11 rokoch, keď bezdetný, a videl som iný, ktorý povedal, že pomohol jej zachránil svoje manželstvo, a získať dobrú prácu, ona klesla na e-mail tento veľký človek, tak som sa rozhodol dať človeku proces a kontaktoval som ho na E-mail: drokosu01@gmail.com tento veľký muž mi povedal, že môj manžel bol v tej dámy kúzla. Ale bol schopný zlomiť kúzlo a môj manžel ukončil vzťah s dámou do 48 hodín, a vrátil sa mi ospravedlňoval za všetkých, čo urobil, a prosil za svoju odpustenie. Priatelia nezostávajú v tichosti, pretože hovoria, že "PROBLÉM ZDIELANEJ JE PROBLÉM HALF vyriešené" Ale ja hovorím problém zdieľať s tohto veľkého človeka "PROBLEM TRVALO vyriešené", pretože niekto ako DR okos má riešenie pre všetky vaše problémy, bez ohľadu na problém ho len kontaktovať na jeho e​​-mail: drokosu01@gmail.com žijem šťastne sa s manželom a moje dve úžasné kids.DR okos mi povedal, že som ho tiež kontaktovať na niektorý z nasledujúcich problémov:

(1) chcete, aby vaša ex späť.
(2) Vždy mať nočné mory.
(3) Je potrebné podporovať vo vašej kancelárii
(4) Ak dieťa.
(5) Prajete si byť bohatý.
(6) chcú držať svojho manžela / manželku, aby sa vaše sám navždy.
(7) potrebujú finančnú pomoc.
8) Chcete mať pod kontrolou vás manželstva
9) Chceš si byť priťahovaný k ľuďom
10) Bezdetnosť
11) POTREBUJETE manžela / manželky
12) Liek pre každú chorobu.
Kontaktujte DR okos dnes a budete radi, že ste urobil. E-mail: drokosu01@gmail.com
Vďaka za váš čas .....

HELPED

jane | 24.03.2014


Prešla som peklom a bolesti, hľadajú dobré a skutočné kúzlo koliesko
kto mi môže pomôcť dostať môj manžel back.I boli podvedený toľkokrát, podľa
ľudia, ktorí tvrdili, že sú skutočné kúzlo casters.until som našiel skutočný a veľký
kúzlo koliesko na proroka BAZ kto mi pomohol, a vyriešiť všetky svoje problémy
pokiaľ ide o môj priateľ, ktorý ma opustil, pretože osem mesiacov ago.and potom, čo som
i vzal môj priateľ so mnou, ktorý bol tiež majú rovnaký problém týkajúci sa
jej manžel, ktorý ju opustil, pretože pred piatimi mesiacmi, a problém bol tiež
riešené rovnakým PROPHET BAZ ". Nevidíš! skutočná a skvelé kúzlo
Koliesko je tu, všetko, čo potrebujete urobiť, je kontaktovať rovnakú adresu
zakaždým, keď sa v každom probléme
vzťahujúce sa ku kúzlu mi casting.It trvalo veľmi dlhú dobu, než i
by si to skutočné a veľké kúzlo caster.So práve teraz "
PROPHETBAZ@GMAIL.COM "je tu, a pre vás najlepšie riešenie vášho
problémy .......
PROPHETBAZ@GMAIL.COM "

Chápem to dobre?

Marek Hubert | 23.01.2013

Dr. Špániková: "Pán inžinier Fillo na Vaše stránky nemám čas klikať a platí, čo som napísala, o očkovaní komunikujem len s odborníkmi."

Čiže ja, ako rodič = laik v medicíne, nemám tiež právo s ňou diskutovať o spôsobe liečenia (v tomto prípade očkovania) môjho dieťaťa?
Zaujímavé... najlepšie by bolo nič sa nepýtať a potichu blahorečiť jej vysokovzdelanú integritu...
Ak sa takto stavia k "nevzdelaným" pacientom aj pri liečení iných chorôb, tak ďakujem pekne.

Ešte šťastie, že my máme pediatričku, ktorá má prehľad aj o alternatívnych spôsoboch liečby, homeopatikách a triezvo sa pozerá aj na samotné očkovanie.

Pán Fillo, som rád, že sa tu niekto snaží vtlačiť trochu dialógu do toho očkovacieho monológu farmaceutických spoločností. Držím palce

ad Dr. Špániková

Jana | 18.01.2013

Práve pred chvíľou som klikla na link v denníku Pravda s veľmi "zaujímavým" nadpisom https://debata.pravda.sk/debata/256195-ockovanie-je-najucinnejsia-prevencia-zaskrtu-a-inych-ochoreni/ Tento článok bol zjavne písaný ako objednávka nejakej trápnej reklamy. V súvislosti s tým som spomenula len tak medzi rečou manželovi, že stopercentne je za tým niekdo zo sorty a la Špániková. No a klikla som si na stránku pána inžiniera a hneď vidím, že sa koná kongres o očkovaní!!! a naraz som zbadala aj túto tému... nuž, skromne pozorujem, kde všade je táto milá pani doktorka vlezená a nestačím sa diviť. Veľmi rada by som vedela kým je platená a sponzorovaná. Nuž a keď je už očkovanie také bezpečné, mohla by to predviezť v praxi a dať si pichnúť pár hexavakcín...nuž ale to by už dlho do tých časopisov asi prispievať nemohla...

Arogancia moci M.Špánikovej

J.N. | 05.01.2013

Áno arogancia moci - tú dáva najavo - ako lekárka, ktorá má tú najvyššiu moc nad ľuďmi - nie policajt, nie sudca, nie učiteľ, ale len lekár má tú najvyššiu moc v našej spoločnosti nad telom človeka, a vlastne nielen dnes, veď kto iný mohol napríklad beztrestne mučiť deti francúzskych kráľov, ba i ich samotných? Koľko následníkov a princezien pošlo na onen svet už v detskom veku, "vďaka" najväčším učencom tej doby, najvychytenejším kráľovským lekárom? Keď ochoreli týmto deťom aj štvor-šesťročným púšťali žilou, podávali dávidlá, a k tomu minimálne 3x denne klystír, a pri bolesti - pozor - polievali zápästia kyselinou, to aby sa "odviedla" bolesť...nečudo, že mnohí malí i veľkí pacienti tieto liečby neprežili - ale - na vine samozrejme bola vždy samotná choroba, veď spoločnosť od čias Sumerov tak pokročila, že lekár je synonymum Boha, a predsa sa nemôže mýliť!!! A tak je to i dnes. Stále sa zdôrazňuje viera v lekára. Tak preto, ja naozaj nemám za zlé ak to niekto psychicky nevydrží, a hodí sem nejaké nadávky a prirovnania k zvieratám - proste človek si aspoň takto v svojej bezmocnosti uľaví. A tá bezmocnosť spočíva v tom, že NEMÁME STÁLE EŠTE NA SLOVENSKU SLOBODU V OČKOVANÍ. Keby tá sloboda bola, "poradenstvo" M.Špánikovej by sme mohli vnímať úplne v inom kontexte, ale takto to je totalita. A ona to vie, a vychutnáva si to všetkými prostriedkami (aj tým že nereaguje, zosmiešňuje a ponižuje), lebo je na strane mocných.

Odbornost

Iskander | 03.01.2013

Dalej mame v rodine pripad ked niekto z rodiny po ockovani takmer zomrel, chceli ho dalej ockovat,mal encefalicku reakciu aj druhykrat a chceli ho ockovat aj tretikrat..chvalabohu a tak nestalo, aj napriek tomu zostal mentalne postihnuty. Zivot zniceny tym stopercentne bezpecnym ockovanim pani doktorky...no neviem co by povedala kebyze sa to stane jej dietatu.Tiez by privrela ocka?

Re:Odbornost

alena | 03.01.2013

Je naozaj hrozne,ze po takej reakcii to dieta ockovali aj 2x a chceli aj 3x...to je strasna zaslepenost lekarov a o odbornosti a zodpovednosti v tomto pripade nemohla byt ani rec... Rozmyslam,co by pani Dr. spravila,ak by sa to stalo jej dietatu - mozno by ju to zmenilo...a mozno by si len zacala zaslepene nahovarat,ze je to jednoducho vrodena vyvojova vada genetickeho povodu a ta casova zhoda je len "nahoda" a po 2.ockovani to bola znova len "nahoda".../zeby radsej potom uverila,ze to dieta to (teda lahsiu mentalnu dysfunkciu) len zdedilo po nej a po jej predkoch, ale ockovanie na vine 100%-ne nie je ?!? hmm.../

Re:Re:Odbornost

Iskander | 03.01.2013

Som si isty ze by sama sebu prehovorila ze ide o geneticku vadu, ktora by aj tak vysla raz na povrch..musela by-inac by musela zobrat na zodpovednost fakt ze je odbornicka a predsa znicila zivot najmilovanejsej osoby..neviem co je na tom pravdy ze dost podstatna cast lekarov svoje deti neockuje...mne to skor pripada ze si vobec nepripustaju moznost ze by vakciny mohli mat aj taketo devastujuce ucinky...co je stupidita, kedze tolko nahod uz len logicky premyslajuc nemoze byt..

Re:Re:Odbornost

MUDr.Ludmila Eleková | 04.01.2013

Hlavně to je porušení kontraindikace uvedené v příbalovém letáku samotným výrobcem - u všech vakcín proti pertusi je napsáno, že pokud má dítě po první dávce "symptomy nervového systému", nemá být proti pertusi dále očkováno. Není specifikováno, jaké symptomy, teoreticky by stačil jeden záškub a je to kontraindikace. Nemusí mít symptomy encefalopatie. Kdybyste chtěli někdo vědět, co je považováno za neurologické NÚ pertusové vakcíny, je to podle stoupající závažnosti: podrážděnost, neustávající neobvykle vysoký ostrý pláč, ospalost, křeče, stav podobný šoku "hypotenzivní-hyporeaktivní " stav a encefalopatie. A zdroj https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1981251 dále uvádí zajímavou větu, cituji: "protože neurologický obraz není specifický pro očkování proti pertusi, JE ČASOVÁ SOUVISLOST S OČKOVÁNÍM ZÁSADNÍM KRITÉRIEM PRO URČENÍ PŘÍČINNÉ SOUVISLOSTI".(velká písmena moje). Podrobně si o tom přečtete zde https://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacia-ruleta-skusenosti-rizika-a-alternativy-10-seminar-o-neurologickych-komplikaciach-cierneho-kasla-a-ockovania-proti-nemu/.
Takže časová souvislost není náhoda, když je dr. š tak vzdělaná, jak to, že nezná tuto zásadní informaci, publikováno bylo v časopise Neuropediatrics v roce 1990!! Ukažte to svým pediatrům, ať vám řeknou, jak rozpoznají NÚ vakcíny, když nevezmou v úvahu časovou souvislost!
Tato kontraindikace je vesele jak na běžícím pásu ignorována a to z jednoduchého důvodu, resp. dvou důvodů. Prvním je, že lékaři netuší, co vše je "symptom nervového systému", takže běžně ignorují neutišitelný encefalitický pláč, křeče, záškuby, změny chování, spánku, příjmu potravy apod. Většina dětí to nějakým zázrakem přežije celkem ve zdraví, občas nějaký citlivý jedinec skončí v ústavu, na vozíku nebo v hrobě. Druhým a podle mého názoru hlavním důvodem, proč jsou tyto symtpomy /zejména pláč a změna chování) ignorovány, je že jsou prostě příliš časté. Když vezmeme příbalový leták k hexe, podíváme se na četnost NÚ, najdete encefalitický křik (pod eufemismem neobvyklý pláč) pod velmi častými NÚ - četnost více než 1 z 10 dávek. Takže pediatři by při striktním respektování příbaláku měli po první dávce kontraindikovat nejméně 10% dětí, po další dávce dalších 10% dětí z těch zbylých atd, takže by základní očkování nedokončilo nejméně 30% dětí. To by se ale těžko tvrdilo, že hexa je bezpenčá a dobře snášená a nic špatného nedělá. Tak se prostě zavřou oči /nebo ještě lépe, vůbec se neotevřou) a matkám se říkají kraviny jako že to je normální, že dítě bolí místo vpichu, někdy prý i týdny, hubne, protože matka nemá mléko /přestože jí praskají prsa a dítě prostě nepije) atd.
Příbalový leták je zajímavé čtení a určitě by bylo vhodné konfrontovat ty bohorovné lékaře s tím, jak to že za x let očkování neviděli reakci, když je výrobce vidí tak často - a to si budte jisti, že ty data masírovali, jak jen mohli, reálný výskyt může být vyšší.
Kde je těch 10% dětí s encefalitickým pláčem v praxi běžného pediatra?

Re:Re:Re:Odbornost

J.N. | 05.01.2013

Vážená pani doktorka Eleková, presne ste to napísali - ono - zamyslime sa ešte nad tým, aká špecifická je skupina detských pacientov, konkrétne tých najmenších - batoliat - ONI NEVEDIA ROZPRÁVAŤ, jedine ako môžu dať najavo bolesť a utrpenie je plač, krik, a keďže existuje predsudok, ja neviem vlastne prečo sa ten predsudok stále tak v spoločnosti pestuje, že je ÚPLNE NORMÁLNE keď malé deti plačú, vrieskajú, tak potom sa ani nikto nepozastavuje nad tým, že plačú po očkovaní. Pre mnohých lekárov je to normálne, a to nahovárajú aj matkám, ktoré inštinktívne cítia, že to nie je OK, ale nechajú sa autoritami zlomiť, lebo oni vedia ako ponížiť a znemožniť človeka. Laický rodič napokon uverí, že plač po "dobrej" medicíne nemôže mať s ňou súvis, resp. si to predstavia, že dieťa plače, tak ako by si dospelý zanadával, že fuj ako mu horká tabletka nechutila. Lenže tie encefalitické bolesti hlavy, to nie je ako že včera som si vypil a dnes ma bolí hlava. Prečo to lekári ignorujú? Prečo tí proočkovací odborníci bagatelizujú, myslím tým, že zámerne zľahčujú plač dieťaťa, z toho všetkého čo oni hovoria to vyzerá akoby ten "plač" po očkovaní bol intenzitou a podstatou rovný "plaču" ktorým dáva dieťa napríklad najavo, že je hladné, alebo má iný diskomfort - mokré plienky a pod...Prečo sa tým nik nezaoberá, aby tento mýtus, vyvrátil?

Re:Odbornost

Helena | 03.01.2013

Ja som alergik z očkovania. Môj vzdialený príbuzný sa stal silným astmatikom z očkovania a už aj zomrel. Moja teta v Budapešti dostala Guillainov-Barrého syndróm z očkovania a už leží nevládna v ústave.
Môj obvodný lekár mi povedal: "Z očkovania ešte nikto neochorel." Ja sa len smutne sama seba pýtam: "Načo som platila 45 rokov zdravotné poistenie, aby nás potom dokatovali, zničili, zaočkovali, dali lieky ktoré nepotrebujeme..."
Teraz na www.naturalnews.com a www.naturalnews.tv nabehli nové videa od pána Mike Adams. Kto vie angl. oplatí sa ich vypočuť - o nebezpečenstvách očkovania, psychiatrických liekov, geneticky modifikovaných plodín (gmo), glutaman, umelé sladidlá, chemtrails, banksteroch... Všetko so všetkým súvisí.
Bohužiaľ ešte mnohí ľudia nevedia, že z očkovania, gmo, chemtrails je nárast rakoviny. Teraz mi známy zomrel na rakovinu pľúc.
Ale musíme byť pozitívny nie reálny.

Odbornost lekarov

Iskander | 03.01.2013

Tolko o odbornosti panov lekarov ze nas pediater ani po 30 rokoch praxe netusil ze vo vakcine je hlinik..musel som mu to ukazat v pribalovom letaku,ktory bol velky asi ako okruhly stôl krala Artusa...a potom ked som mu to ukazal sa na mna pozrel a spytal sa - aha,,je tam hlinik..no a co ma byt?

Re:Odbornost lekarov

stara mama | 03.01.2013

To ma hneď upokojilo, že máme takýchto SKVELYCH OBORNIKOV, hneď som dostala chuť si dať napichať všetky vakcíny :-}}}

Re:Re:Odbornost lekarov

Helena | 03.01.2013

Dobre, že máte zmysel pre humor. Ja som už "príliš" reálna. A "plakala by som, kričala" keď vidím čo sa robí s našimi starkými ktorými som obkolesená.

Re:Odbornost lekarov

Ing. Marián FILLO | 03.01.2013

Tak to je ozaj podarené...

- Je tam hliník.
- A čo má byť?
- Je tam aj formaldehyd.
- Nejaký problém?
- Aj fenoxyetanol.
- Áááále, však to máte aj v kozmetike.
- Aj glutaman sodný.
- Však ten je aj v sáčkovej polievke!
- Aj prasacie vírusy ako kontaminácia.
- Vy ste nikdy nejedla bravčové? Však tam ich je na mraky!
- Aj fenol.
- Ale však z toho sa vyrába bakelit aj epoxidové živice, tak čo vystrájate?
:-)))

Nuž, niet nad odborníkov! :-)))))))

Re:Re:Odbornost lekarov

Iskander | 04.01.2013

Vsak ano:-)..Tymto som hlavne chcel povedat to, ze nikdy nemozeme uplne doverovat nikomu,nikdy nemozeme predpokladat ze ten druhy nas zachrani a chce pre nas to najlepsie - a ze je vo svojej profesii najlepsi. Ked ide o nase zdravie plati duplovane-doveruj ale preveruj a bohuzial v pripade lekarov v drvivej vacsine ani nedoveruj..vopred sa ospravedlnujem vynimkam, ktore aj osobne poznam - a o to viac mozu byt na seba hrdy - to ze vo vacsine pripadov lekarom nemozno doverovat mam z vlastnych skusenosti-a skusenosti mojich najblizsich....Takze sumarum-nemyslime si ze namiesto nas mozu rozhodovat iny - za vsetky rozhodnutia sme zodpovedny jedine my - preto sa musime snazit co najviac naucit a rozhodovat co najlogickejsie

Re:Re:Re:Odbornost lekarov

Ing. Marián Fillo | 04.01.2013

Moja reč.

je to uz unavne...

Martin | 03.01.2013

aaach...to je hanba na 100 rokov toto...som zvedavy kedy sa ludia z tej dogmy o ockovani konecne prebudia...
Ako moze taka osoba prispievat do casopisu pre mamicky a radit im...no nechcem sa zbrechat..biznis je tvrda hra!

tragikomédia

ferko | 02.01.2013

odpoveď MUDr. Špánikovej je hotovou tragikomédiou, hlavne to rozpoznanie ochorenia, liečba, riešenie nežiadúcich účinkov očkovania a nesenie zodpovednosti ZA ZLYHANIE LIEČBY ma priviedlo do rozpakov...to si z toho pána pekne vystrelila :(

zoznam mienkotvorcov...

alena | 02.01.2013

.....z toho vsetkeho je viac ako pravdepodobne len jedno - pani Dr. figuruje na zozname mienkotvornych lekarov-spolupracovnikov (minimalne) jednej firmy - Pfizer...kazdeho takehoto "spolupracovnika" si farmaceuticke firmy radi hýčkajú a odmenuju-ked si raz na to zvyknete, niet cesty späť...

Senior

Helena | 02.01.2013

Bohužiaľ dnes vládnu len peniaze, pacient nikde. Predpokladám, že to funguje tak, že lekár má peniaze za očkovanie od zdravot. poisťovne, úplatok alebo ako to nazvať od farmaceutickej firmy, darčeky od farmaceutickej firmy, možno farmavýlet do exotickej krajiny...
Prečítala som 4 knihy o biznise vo farmácii, takže vieme si to predstaviť.

Re:Senior

Magda | 03.01.2013

A práve preto by sa už konečne malo niečo zmeniť. Tri, štyri, teraz!

tiež názor

joja špániková | 02.01.2013

Nakoľko sem Dr. Marta Špániková nechodí, je mi ľúto, že sa nikdy nedozvie, že mám dojem, že je to nevzdelaná, skorumpovaná, vo svojom odbore silne zaostalá "doktorka", ktorá nemá záujem na zdraví cudzích detí. Rada by som videla očkovací preukaz jej detí, ak nejaké má, pretože z toho, čo predvádza vo svojej praxi, deti bud nemá, alebo ich neznáša.

Re:tiež názor

Ing. Marián FILLO | 03.01.2013

Možno budete prekvapená, ale sú na ňu aj veľmi pozitívne hodnotenia:
https://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=946427

Zdá sa teda, že v určitých ohľadoch je nadpriemerne dobrá, ale v otázke očkovania je zjavne "totally brain-washed" - aspoň tak mi to pripadá z jej reakcií.

Re:Re:tiež názor

ferko | 03.01.2013

neviem kde som spravil chybu,...ale mne vyskočila Informácia

Požadovaná téma neexistuje.

Re:Re:Re:tiež názor

Ing. Marián FILLO | 03.01.2013

Skúsil som to a funguje mi to.

Pravdepodobne ste usekol číslo témy na konci odkazu. Má byť 6-ciferné:
946427

Re:Re:Re:Re:tiež názor

ferko | 04.01.2013

ďakujem, už to mám...no ale nič moc, v čakárni má vraj vždy dosť ľudí, viac než inde, napadá ma, žeby preto, že tak rada vakcínuje?

Re:Re:Re:Re:Re:tiež názor

tsss | 04.01.2013

Nuz, je to "celebrita" medzi lekarmi. Ukazuje sa v telke, pise do casopisu, ktory si vela mamiciek kupuje, uz ked su tehotne... cchem pre svoje dieta najlepsieho pediatra a tato pani doktorka pise tak odborne, aj do televizie ju volaju, aj v casopise, radi, urcite je super, ja ju chceeeeeeem

vyjadrenie

petra | 02.01.2013

Dost by ma zaujimalo nejake vyjadrenie od dotazujuceho sa pana tej povodnej otazky v casopise.

Re:vyjadrenie

Ing. Marián Fillo | 02.01.2013

tam to je vždy len jednorazové - na otázku vždy len jedna odpoveď Dr. Špánikovej - bez akejkoľvek ďalšej diskusie.

Daný čitateľ by musel položiť otázku ešte raz. Lenže to by musela byť otázka. A ak by ju položil, musela by na ňu zase odpovedať Dr. Špániková, inak by ten príspevok zverejnený nebol.

Keď som dal do Googlu "martinvelčický site:mamaaja.sk", tak to našlo len ten jeden príspevok, čo citujem, nič viac. Takže pán Velčický sa zrejme už viac neozval, prinajmenšom nie pod tým istým užívateľským menom.

Nekompetentnosť doktorky.

Viera | 02.01.2013

Odpovede tejto p. "doktorky" poukazujú na jej nekompetentnosť, absolútnu MALOSŤ a jej veľmi nízku úroveň. Keby mala ona a väčšina týchto "doktorov" aspoň trošku svedomia, po zistení všetkých podrobností ohľadne tých ÚŽASNÝCH vakcín, tak by mali diplom nie vrátiť, ale doslova ZAHODIŤ a robiť niečo iné, kde možno nebudú takí dôležití /aj keď často s prázdnou hlavou/, ale by aspoň nikomu nezničili život.
ČT raz uviedla rozhovor lekárky, ktorá pravdivo vysvetľovala tieto záležitosti, veľmi ju za to obdivujem, ale bohužiaľ, takýchto odvážnych lekárov je veľmi málo.
Pán Ing. Filo, robíte záslužnú prácu, bolo by načase, aby aj na Slovensku sa občania mohli dobrovoľne rozhodnúť či očkovať, alebo nie. Moja vnučka má 3,5 roka, nie je od narodenia očkovaná, je zdravá. Bola predvolaná pred komisiu, ale na jej rozumné argumety jej nikto z nich nedal rozumnú a zmysluplnú odpoveď. Už sa ich nebojí, je rozhodnutá aj v budúcnosti bojovať o zdravie svojho dieťaťa a určite ho zaočkovať nedá. Netreba podliehať atmosfére strachu, ktorá je nám podsúvaná. Prajem Vám a všetkým návštevníkom Vašich stránok šťastný Nový rok 2013. Viera

Re:Nekompetentnosť doktorky.

Ing. Marián FILLO | 03.01.2013

Veľa zdaru v novom roku aj Vám, Vierka!

A ďakujem(e) za ocenenie.

hanbim sa aj za nu

Alena | 02.01.2013

Ach to je tak strasne trapne, az sa hanbim namiesto nej, ved to ma uroven materskej skolky....

Re:hanbim sa aj za nu

Ing. Marián FILLO | 03.01.2013

Teraz mi nie je celkom jasné, ČO má úroveň materskej škôlky.

Záznamy: 901 - 1000 zo 1016
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Pridať nový príspevok