Ad: MUDr. Marta Špániková na adresu www.slobodaVockovani.sk - 2x DOPLNENÉ

02.01.2013 09:32

Ing. Marián Fillo

 

Doplnené: článok bol pôvodne vydaný 2.I.2013 o 1300 a doplnený o vyjadrenie Dr. Špánikovej v ten istý deň o 1530. Ďalšia konverzácia s Dr. Špánikovou doplnená o 1615.

 

       Pri spracúvaní webových štatistík som nevdojak narazil na tento odkaz na našu stránku v poradni očkovania na stránke časopisu Mama a ja:

nežiadúce účinky a účinnosť vakcín proti rotavírusom
martinvelčický, 19.11.2012 (22:04)
pani doktorka prosím pomôžte nám rozhodnúť sa či očkovať, alebo nie. Viem, že je veľa názorov a isté nieje nič. Prosím pozrite si nasledujúci link (  https://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-a-ockovanie-proti-nim/  ) o nežiaducich účinkoch vakcín a ich samotnej účinnosti.
Pekne ďakujem

logo VYDUR s.r.o. - pediatrickej ambulancie MUDr. Marty Špánikovej       Na túto otázku odpovedala MUDr. Marta Špániková, detská lekárka z Bratislavy:

Milá pani ja na túto stránku nechodím. Informácie, ktoré tam sú poznám, ich zdroje sú staré, mnohé dávno prekonané a zle interpretované a ludia, ktorí ju vedú nemajú žiadnu zodpovednost za zdravie detí, za šírenie infekčných ochorení ani za liečbu prípadných infekčných ochorení ale ani za liečbu a riešenie nežiadúcich účinkov očkovania. Na rozdiel od nás lekárov, ktorí musíme ochorenie rozpoznať, liečit, aj niest zodpovednost za zlyhanie liečby. Rovnako musíme vediet všetko o vakcínach, vediet kedy koho a ako máme očkovat a pri prípadných nežiadúcich účinkoch ich vediet riešit. Toto všetko získam štúdiom iných zdrojov než uvedenej stránky. Vy sama sa musíte rozhodnút, či veríte inžinierovi elktrotechniky, ktorý píše o očkovaní alebo lekárom, ktorí na to majú príslušné vzdelanie a nesú za svoju činoost aj príslušnú zodpovednost.

       Toto je mimoriadne zaujímavá odpoveď, ktorá o osobe Dr. Špánikovej vypovedá mnohé:

 1. "Nechodí" na stránku www.slobodaVockovani.sk, ale napriek tomu sa tvári, že "informácie, ktoré tam sú, pozná". Ako môže poznať informácie na stránke, na ktorú nechodí? Môže sa len domnievať, že tie informácie pozná resp. možno si kedysi dávno prečítala nejaký článok a podľa toho posudzuje všetko ostatné, čo je na www.slobodaVockovani.sk zverejnené. Tomu sa odborne hovorí predsudok.
   
 2. Dr. Špániková sa domnieva, že naše "zdroje sú staré", čo je ťažký omyl, ale niet divu, že sa mýli, keď "na túto stránku nechodí". Skúsme sa teda pozrieť na to, aké staré sú v skutočnosti zdroje o rotavírusoch a očkovaní proti nim, ktoré sú použité na našej stránke (vynechal som články, ktoré neprinášajú žiadne nové údaje, tzn. nie sú zdrojmi):        Zhrnuté: z celkovo 14 článkov o rotavírusoch a očkovaní proti nim, ktoré sú uverejnené na www.slobodaVockovani.sk a zároveň prinášajú nejaké nové informácie (tzn. sú zdrojmi), je najstarší z roku 2009, pričom 5 (35,7%) je z roku 2012 a najnovšia štúdia, o ktorej je reč, bola v tlačenej podobe zverejnená v máji 2012.
         Sú to podľa Vás staré zdroje? Posúďte sami!
         A aké novšie informácie má Dr. Špániková? To by ma veľmi zaujímalo.
   
 3. Podľa Dr. Špánikovej sú mnohé naše zdroje "dávno prekonané a zle interpretované". Napriek tomuto veľmi odvážnemu tvrdeniu nie je Dr. Špániková schopná uviesť žiadny príklad prekonaného zdroja alebo zlej interpretácie.
         Pritom nevylučujem, že niektoré informácie na našej stránke sú už neaktuálne. Skutočne sú, ale taký je život: nové poznatky opravujú a dopĺňajú (a niekedy aj vyvracajú) staré údaje či názory. Tak to je aj v odborných lekárskych časopisoch. A nijaký taký časopis nerobí škrty a prepisovanie starých článkov len preto, že nejaké nové štúdie niečo doplnili, opravili či vyvrátili. Prečo by sa také niečo malo požadovať od v podstate dobrovoľníckej webovej stránky, keď to nerobia ani odborné lekárske časopisy? Je to, že v nejakom starom vydaní nejakého odborného lekárskeho časopisu je uverejnené niečo, čo už je dnes prekonané, dôkazom toho, že tento časopis je skrz-na-skrz zlý?
         Navyše ani jeden z článkov o očkovaní proti rotavírusom na www.slobodaVockovani.sk, ktorý možno považovať za zdroj informácií, nie je autorským článkom redakcie resp. jej blízkych spolupracovníkov (až na komentár Dr. Elekovej pod článkom Christiny England). Ide o preklady zo zahraničných zdrojov a o osobné skúsenosti s očkovaním. Takže udržiavať všetko v najaktuálnejšej možnej forme ani nie je možné, keď skúsenosti s očkovaním sú stále rovnaké - bez ohľadu na nové vedecké poznatky (či neraz aj pseudovedecké "poznatky", ak ide o štúdie, objednané a zaplatené výrobcom vakcíny), - a pokiaľ sa pôvodina preloženého článku nezmení, tak na preklade tiež nie je čo aktualizovať.
   
 4. Podľa Dr. Špánikovej nemáme "žiadnu zodpovednost za zdravie detí, za šírenie infekčných ochorení ani za liečbu prípadných infekčných ochorení ale ani za liečbu a riešenie nežiadúcich účinkov očkovania. Na rozdiel od nás lekárov, ktorí musíme ochorenie rozpoznať, liečit, aj niest zodpovednost za zlyhanie liečby".
         Tú zodpovednosť skutočne nemáme - s výnimkou zodpovednosti za naše vlastné deti, kým nie sú plnoleté.
         Rovnako tak však v skutočnosti nijakú zodpovednosť za zdravie detí, za ich liečbu a riešenie nežiaducich účinkov očkovania nenesie ani Dr. Špániková či akýkoľvek iný pediater (okrem zodpovednosti za jej/jeho vlastné detí). Dr. Špániková nemá zničený život, keď ňou vykonané očkovanie spôsobí niekomu autizmus alebo ochrnutie. Ona nemá zničený život ani v prípade, že dieťa dostane encefalitídu s doživotnými následkami z čierneho kašľa, proti ktorému bolo očkované vakcínou s mizernou účinnosťou. Nenesie ani nijakú hmotnú zodpovednosť za prípadné šírenie záškrtu, ktorý oveľa lepšie šíria ľudia úspešne očkovaní, než ľudia neočkovaní, keďže očkovanie proti záškrtu vytvára (ak vôbec vytvára) protilátky len proti záškrtovému toxínu a nie proti záškrtovej baktérii (Corynebacterium diphtheriae), takže nijak nebráni životu, množeniu ani šíreniu záškrtovej baktérie, ba dokonca umožňuje šíriť záškrt oveľa viac a lepšie, lebo úspešne očkovaní neochorejú a veselo si idú šíriť záškrt do práce či školy, zatiaľčo neočkovaní, keď ochorejú, tak sú doma alebo v nemocnici a ochorenie nešíria.
         Keď sa Dr. Špániková tak veľmi oháňa zodpovednosťou, tak by mala vymenovať, aké postihy jej skutočne hrozia v prípade, že zvolí liečbu, ktorá je viac na škodu než na úžitok, alebo v prípade vážnych nežiaducich účinkov očkovania. Nezaujíma ma, čo je kde v akom právnom predpise, ale ktorý lekár kedy skutočne zaplatil mastnú pokutu alebo bol iným spôsobom skutočne potrestaný za to, že zle liečil (teda vlastne neliečil, ale škodil), alebo za to, že ním vykonané očkovanie narobilo viac škody než úžitku. Kedy ktorý lekár bol potrestaný za neinformovanie rodičov o možných vážnych nežiaducich účinkoch očkovania, za očkovanie napriek kontraindikácii, za nevykonanie testov, ktoré by prípadnú kontraindikáciu očkovania vylúčili? Kedy bol u nás kto odškodnený za vážne nežiaduce účinky očkovania?
         Zhrnuté: akákoľvek zodpovednosť detského lekára za čokoľvek, čo sa týka očkovania (možno s výnimkou skladovania vakcín v chladničke), je čisto fiktívna a reálnu zodpovednosť (tzn. dopady lekárskeho zákroku resp. jeho odmietnutia) nesú len a len rodičia dieťaťa resp. samotné dieťa. Hranie sa na zodpovednú mi teda od Dr. Špánikovej príde ako neskutočne trápne. 
   
 5. Podľa Dr. Špánikovej očkujúci lekári musia "vedieť všetko o vakcínach". Všetko o vakcínach nevie ani výrobca vakcíny a prudko jednostranne informovaní pediatri ani nesnívajú o tom, že by vedeli všetko o vakcínach. Ako príklad uvediem jednu lekárku, čo došla na besedu o očkovaní v Lučenci a za 20 (či 30? už si presne nespomínam) rokov svojej lekárskej praxe sa vraj nestretla s informáciou, že by boli nejaké vakcinačné vírusy pestované na bunkových kultúrach, pochádzajúcich z umelo potratených bábätiek.
         Bolo by krásne, keby pediatri vedeli všetko o vakcínach, ale obávam sa, že v takom prípade by nikto s čo len štipkou svedomia už nemohol na Slovensku vykonávať pediatrickú prax, keďže u nás si pediater nemôže uplatniť výhradu svedomia voči očkovaniu. V skutočnosti pediatri o očkovaní vedia častokrát (vlastne takmer vždy) oveľa menej než dobre informovaný rodič, ktorý si prečítal aspoň knihu "Očkování - pro a proti" od Dr. Martina Hirteho. Na akékoľvek štúdie o očkovaní by ste sa pýtali bežného pediatra úplne márne, keďže na škole sa naučili možno tak očkovací kalendár a pár propagandistických fráz a v rámci tzv. "celoživotného vzdelávania" ich ďalšou propagandou kŕmia výrobcovia vakcín, resp. výrobcami vakcín priamo či nepriamo zaplatení lekári alebo lekári, ktorých výhradným zdrojom informácií sú v konečnom dôsledku opäť len výrobcovia vakcín.
         Niektoré argumenty pediatrov za povinné očkovanie sú až neskutočne zúfalé, ak nemám povedať smiešne, napr. že dieťa sa môže nakaziť osýpkami od ruských vojakov. Hmmm... koľko ich tu ešte máme? Nevšimol si daný pediater, že ruskí vojaci, čo tu dočasne pobývali, pošli späť do Ruska počiatkom 90. rokov? A iných nezmyslov, čo pediatri narozprávajú rodičom o očkovaní, je tak veľa, že by to vydalo na celú knihu. V skutočnosti teda majú pediatri (česť výnimkám) o očkovaní tak málo informácií (nehovoriac o informáciách, nezávislých od výrobcov vakcín, ktoré už nemajú prakticky vôbec), že rodič s priemerným IQ sa pri každovečernom dvojhodinovom štúdiu počas jedného mesiaca dokáže naučiť o očkovaní oveľa viac.
         O absurdnosti tvrdenia Dr. Špánikovej jasnou rečou vypovedá aj to, že sama otvorene prizn ala na internete, že nevie, čo to je PCV. "Musí vedieť všetko o vakcínach", ale v skutočnosti nevie ani len to, že PCV je pneumokoková konjugovaná vakcína???
   
 6. Podľa Dr. Špánikovej očkujúci lekári musia "pri prípadných nežiadúcich účinkoch ich vedieť riešit". Tak to by museli očkujúci lekári najprv vedieť nežiaduci účinok očkovania rozpoznať, potom ho priznať, a až potom by mohla vôbec byť reč o jeho liečení. Keďže však drvivá väčšina (vyše 99%) nežiaducich účinkov nie je vôbec hlásená - napriek povinnosti hlásiť nežiaduce účinky očkovania - možno z toho usudzovať, že drvivá väčšina (vyše 99%) nežiaducich účinkov nie je ani len rozpoznaná, nie to ešte priznaná a už vôbec nie liečená.
         Svedčí o tom aj smutný prípad úmrtia 3-mesačného Maroška z Oravy, ktorému bolo podané na "liečbu" prudkej reakcie na očkovanie imunosupresívum Rectodelt, ktoré zrejme bolo posledným klincom do jeho rakvy. Imunosupresíva potláčajú imunitu a podľa pitevnej správy Maroško zomrel na následky meningokokovej nákazy. Imunitu teda rozhodne nepotreboval potláčať. Pritom absolútne nikto z lekárov/zdravotníkov nebol za zjavné chyby v riešení nežiaducich účinkov očkovania u Maroška potrestaný, tzn. reálne nikto neniesol nijakú zodpovednosť.
         Najviac ma dojímajú lekárky, ako napr. MUDr. Katarína Šimovičová, ktoré údajne za 30 (či koľko) rokov svojej praxe "nemuseli hlásiť ani jeden nežiaduci účinok očkovania". Ak si dobre spomínam, Dr. Špániková "musela hlásiť" len jeden či dva nežiaduce účinky očkovania. Keď zvážime, že za 30 rokov praxe musel pediater mať v starostlivosti niekoľko tisíc rôznych detí, ktoré boli očkované v priemere vyše 10x na jedno dieťa, tzn. vykonal rádovo desiatky tisíc očkovaní, a keď sa pozrieme na výrobcami v príbalovom letáku udávané frekvencie rôznych nežiaducich účinkov očkovania, tak je štatisticky nemožné, aby ani u jedného z niekoľko desiatok tisíc vykonaných očkovaní nenastal nežiaduci účinok očkovania nad rámec očakávanej miernej teploty a začervenania/zatvrdnutia/bolestivosti/opuchu v mieste vpichu. Pediatri, čo niečo také tvrdia, sami seba svojimi slovami usvedčujú z neschopnosti rozpoznať (nieto ešte hlásiť) vážnejší nežiaduci účinok očkovania.
   
 7. Dr. Špániková tvrdí, že potrebné vedomosti získa "štúdiom iných zdrojov než uvedenej stránky". To je úplne v poriadku, ale čitateľ poradne jej predsa nekázal získavať informácie z www.slobodaVockovani.sk. On len chcel, aby sa vyjadrila k vysoko odbornému článku jej kolegu - mníchovského pediatra Dr. Martina Hirteho. A to sa nevyjadrila. Vyjadreniu sa efektne vyhla, čo budí dojem, že v skutočnosti sa k tomuto odbornému článku (ktorý nie je očkovaniu proti rotavírusom zrovna naklonený) vôbec nijak rozumne vyjadriť nevie, a preto svoju nevedomosť a neschopnosť zakrýva osobnými útokmi a úplne absurdnými až smiešnymi (a vo svojej podstate lživými) tvrdeniami na adresu stránky, kde je článok zverejnený.
   
 8. Dr. Špániková stavia otázku očkovania do roviny viery: "Vy sama sa musíte rozhodnút, či veríte inžinierovi elktrotechniky, ktorý píše o očkovaní alebo lekárom, ktorí na to majú príslušné vzdelanie a nesú za svoju činoost aj príslušnú zodpovednost."
         Odhliadnuc od toho, že Dr. Špániková oslovuje pýtajúceho sa v ženskom rode, hoci to je zjavne muž, mohla si ušetriť mylnú informáciu o predmete môjho vysokoškolského štúdia (pominieme, že ani svoj omyl nedokázala pravopisne správne napísať), keby aspoň trochu "chodila" na našu stránku. Na stránke o petičnom výbore by sa totiž dočítala, že som vyštudoval informatiku, nie elektrotechniku. Elektrotechniky sme v skutočnosti mali len jeden semester a nebol to zrovna môj obľúbený predmet. Skúškou z elektrotechniky som prešiel len s veľmi odretými ušami.
         Tvrdiť, že lekári majú príslušné vzdelanie o očkovaní je (až na niekoľko málo výnimiek z pravidla) asi ako tvrdiť, že Zem je doska. Dokladom toho je aj fakt, že prakticky nijaký lekár na Slovensku nie je schopný obhájiť povinné očkovanie zoči voči mne, napriek opakovaným výzvam na písanie pro-očkovacích článkov pre www.slobodaVockovani.sk, napriek pozvánkam na stretnutia, napriek snahám o vyvážené relácie v TV či rozhlase, kam sa napr. vakci-hviezda prof. Dluholucký bojí ísť spolu so mnou.
         Čoho sa tí očkovania chtiví lekári tak veľmi boja, keď som "len inžinier" a oni by ma predsa so svojimi vedomosťami o očkovaní (údajne) mali hravo strčiť do vrecka? Čoho sa boja, keď sa neodvážia pustiť ma na vakcinologický kongres, ba dokonca ani len na vakcinačný deň v Žiline? Kde pramení ich strach z otvorenej diskusie so mnou, keď sa cítia byť tak veľmi na koni, tak nebetyčne viac vzdelaní o očkovaní než som ja? Však by ma pri akejkoľvek otvorenej diskusii mali bez problémov "zotrieť" - na hanbu mne a na ukážku čitateľom www.slobodaVockovani.sk, že som len úplne nevzdelaný diletant, ktorý veci vôbec ale vôbec nerozumie. Prečo sa teda boja čo len pokúsiť sa o to, prečo sa zúrivo bránia akejkoľvek otvorenej verejnej konfrontácii so mnou, a namiesto nej ma len zbabelo ohovárajú za mojím chrbtom?
         Som presvedčený, že čitatelia www.slobodaVockovani.sk sú dostatočne inteligentní na to, aby si tieto otázky dokázali zodpovedať aj sami, prípadne aby sa tieto otázky spýtali nejakých lekárov, čo sa netaja svojím očkovacím nadšením.
         Ale najlepšie na tom všetkom je, že ani jeden z článkov o očkovaní proti rotavírusom som nenapísal ja osobne. Dávať čitateľovi na výber medzi dôverou "inžinierovi elktrotechniky" a dôverou lekárom je teda zo strany Dr. Špánikovej mimoriadne komické. Ono by to asi nevyznelo až tak zaujímavo a pôsobivo, keby dala čitateľovi (korektne) na výber medzi dôverou Dr. Mercolovi, Dr. Hirtemu, Dr. Kummerovi či Dr. Elekovej na jednej strane a dôverou jej, tzn. Dr. Špánikovej na strane druhej. :-)
         Okrem toho by som rád upozornil na fakt, že keď si Dr. Špániková nevie poradiť s nejakou otázkou ohľadne očkovania, posunie ju svojim priateľom - zamestnancom výrobcu vakcín. Takto napr. otázky istej mamičky ohľadne očkovania preposlala istému pánu Buckovi z firmy Wyeth (dnes už Pfizer), čo je výrobca vakcíny Prevenar proti pneumokokom. (Ne)závislosť či (ne)hodnovernosť tohto zdroja "poznatkov" Dr. Špánikovej posúďte sami. Zaujímavé, že napriek tomu, že Dr. Špániková údajne "musí vedieť všetko o vakcínach", očividne všetko nevie, keď je odkázaná na to, aby sa - ak ju rodičia zaženú svojimi otázkami do kúta - pýtala výrobcu vakcín, a to ešte na potvoru tak okato, že sa to nevdojak dozvie aj pýtajúca sa mamička, keďže e-mail pánu Buckovi z Wyethu/Pfizeru šiel v kópii aj jej. :-)
         Napriek týmto očividným "nezrovnalostiam" (presnejšie by asi bolo "preukázateľným klamstvám") vo vyjadreniach a správaní sa Dr. Špánikovej však (na rozdiel od Dr. Špánikovej) nechcem, aby mi ktokoľvek VERIL. Chcem a vyzývam vás - čitateľov - k tomu, aby ste mi neverili (rovnako tak ani nikomu inému) čokoľvek, čo napíšem či poviem o očkovaní, ale dôkladne kontrolovali logiku všetkého čo napíšem/poviem, overovali si mnou uvádzané zdroje a tvrdenia, samostatne kriticky premýšľali o tom, čo píšem/hovorím, a čokoľvek, čo sa Vám javí byť chybné, mi dali vedieť. Nechcem zotrvávať v omyle. Pravda, zo samotnej podstaty človeka omylnosť principiálne vyplýva. Pri niekoľko stovkách článkov (vlastne už tisícoch, keďže Google v túto chvíľu vyhodí vyše 5.000 stránok na www.slobodaVockovani.sk) by v tom musel byť čert, keby som nikdy nijakú chybu nikde neurobil. Ale chyby sú na to, aby sa opravovali, takže budem rád za každé upozornenie na chybu (aj v prípade, že si nie ste úplne istí, či to naozaj chyba je). Beriem to tak, že hriechom nie je mýliť sa, hriechom je zotrvávať v omyle aj po zistení, že sa mýlim.
   
 9. Na záver: MUDr. Marta Špániková vlastne vôbec neodpovedala na zásadnú otázku, ktorá síce nebola priamo formulovaná ako otázka, ale skrytá otázka sa dala z príspevku čitateľa Martina Velčického veľmi dobre vybadať: "Čo hovoríte na článok https://www.slobodavockovani.sk/news/rotavirusy-a-ockovanie-proti-nim/?"
         Dr. Špániková na článok svojho kolegu-pediatra nehovorí vôbec nič. Prečo? Lebo nie je ochotná si ho ani len prečítať, nieto naň ešte akokoľvek reagovať. Jednoducho klapky na oči alebo pštrosia politika - informácie, ktoré nie sú v prospech očkovania, ako keby vôbec nejestvovali. A je jedno či je ich autorom len nejaký "inžinier elktrotechniky", alebo detský lekár Dr. Martin Hirte, ktorý sa otázke očkovania venuje už dlhé roky intenzívnejšie než drvivá väčšina pediatrov na svete, ba dovolím si tvrdiť, že intenzívnejšie než akýkoľvek pediater na Slovensku. To, prosím, nechápte ako argument "venuje sa tomu dlho, tak má pravdu", ale ako argument "venuje sa tomu dlho a intenzívne, takže je zrejme v oblasti očkovania veľmi dobre vzdelaný" - stavím sa, že oveľa lepšie než MUDr. Marta Špániková, pre ktorú zrejme ja nie som rovnocenným partnerom do diskusie (aspoň tak mi to z jej nafúkaných povýšeneckých rečí na moju adresu vyplýva).
         Ale v tom je možno práve kameň úrazu: Dr. Špániková toho vie o očkovaní oveľa oveľa menej než Dr. Hirte, a práve preto sa elegantne vyhla komentovaniu článku Dr. Hirteho o rotavírusoch - lebo keby nie, naplno by sa ukázala jej obrovská nevedomosť, ukázalo by sa, že za vyleštenou a starostlivo pestovanou fasádou jej údajného vzdelania v oblasti očkovania zíva prázdnota

 

Odpoveď MUDr. Marty Špánikovej na prosbu o vyjadrenie sa k tomuto komentáru

       Neviem o akom vyjadrení hovoríte, vaše komentáre k očkovaniu považujem za nekompetentné a zavádzajúce, nemám prečo s vami komunikovať. Uverejňujte si na svojej stránke čo chcete ale bez môjho prispenia. Ani prosím neuvádzajte moje meno pri rôznych komentároch ja s Vami a Vašou stránkou odmietam komunikovať.

Marta Špániková

 

Odpoveď na odpoveď Dr. Špánikovej

Milá pani doktorka,

       keby ste si klikla na mnou uvedený odkaz:
https://www.slobodavockovani.sk/news/ad-mudr-marta-spanikova-na-adresu-www-slobodavockovani-sk/
tak by ste veľmi rýchlo zistila, o ktorom Vašom vyjadrení je reč. Samozrejme, chápem, že ste toho na moju adresu narozprávala tak veľa, že neviete hneď z fleku, o akom Vašom vyjadrení je reč, ale je to tak jednoduché: stačí kliknúť. :-)

       P.S.: Veľmi zaujímavé, že môj komentár považujete za "nekompetentný a zavádzajúci", hoci ste si ho nielenže neprečítala, ale ani len neotvorila. To o Vás (presnejšie: o Vašom prístupe k pravde a vede) vypovedá veľmi veľa. :-)

       So srdečným pozdravom

Ing. Marián FILLO

 

Druhá odpoveď Dr. Špánikovej

Pán inžinier Fillo na Vaše stránky nemám čas klikať a platí, čo som napísala, o očkovaní komunikujem len s odborníkmi.

Marta Špániková

 

Odpoveď na druhú odpoveď Dr. Špánikovej

Milá pani doktorka,

       máte na mysli napr. pána Bucka z firmy Wyeth/Pfizer?

       Pýta sa a pozdravuje

Ing. Marián FILLO

 

P.S.: Kto je pán Bucko?

       Na stránke Ministerstva zdravotníctva SR sa v jednom zápise z pracovného stretnutia dozviete, že Mgr. Martin Bucko je produktovým manažérom Pfizeru: https://www.health.gov.sk/Zdroje?/Sources/kategorizacia/kk_lieky/Pracovne_stretnutie.rtf

 


Napísanie a zverejnenie tohto komentára zabralo autorovi približne 6,5 hodiny čistého času.

Ak sú pre Vás tieto informácie zaujímavé či prínosné, budeme radi, keď našu činnosť podporíte.

 

Diskusia: Ad: MUDr. Marta Špániková na adresu www.slobodaVockovani.sk

Ponuka rýchlych a bezpečných pôžičiek

Nicole Perdu | 27.06.2022

Ponúkame osobné a podnikateľské pôžičky na nehnuteľnosti, firmy atď. od 50 000 sk do 400 000 000 sk. s nízkou úrokovou sadzbou 2 %. Naše pôžičky sú jednoduché a rýchle. Výška mesačnej splátky a pevná úroková sadzba silne závisí od povahy, výšky a dĺžky trvania úveru. Doba splácania od 12 mesiacov do 60 mesiacov a viac. Dostupnosť výšky úveru do 2 dní Zaistenie dôvernosti je jednoduché, rýchle a 100% zaručené. a náš formulár žiadosti je veľmi ľahké vyplniť. V prípade záujmu pošlite e-mail a požiadajte o prihlášku. perdunicole574@gmail.com

Vážné rychlé financování online: martakpav@aol.com.

Pavel Marťák | 24.06.2022

Vážné rychlé financování online: martakpav@aol.com.

Potřebujete financování pro váš domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilů, pro nákup motocyklů, pro vytvoření vlastního podnikání, pro vaše osobní potřeby, více pochybností. Poskytuji osobní úvěry od 50 000 do 25 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 3% bez ohledu na výši. V žádosti o půjčku prosím uveďte přesnou částku a její splatnost...
Pro více informací nás kontaktujte pouze na tomto
e-mailová adresa: martakpav01@gmail.com nebo martakpav@aol.com

Vážné rychlé financování online: martakpav@aol.com.

Pavel Marťák | 24.06.2022

Vážné rychlé financování online: martakpav@aol.com.

Potřebujete financování pro váš domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilů, pro nákup motocyklů, pro vytvoření vlastního podnikání, pro vaše osobní potřeby, více pochybností. Poskytuji osobní úvěry od 50 000 do 25 000 000 Kč s nominální úrokovou sazbou 3% bez ohledu na výši. V žádosti o půjčku prosím uveďte přesnou částku a její splatnost.
Pro více informací nás kontaktujte pouze na tomto
e-mailová adresa: martakpav01@gmail.com nebo martakpav@aol.com

Přímé úvěry ihned

ROLLER | 21.06.2022

Přímé úvěry ihned
Dostupný a spolehlivý finanční úvěr od přímého investora s nízkou úrokovou sazbou bez nutnosti zástavy nemovitosti. Přehledná srozumitelná smlouva, jasné podmínky poskytnutí. Rychlé a profesionální jednání je samozřejmostí. Zaručuji vám kompletní informovanost o podmínkách poskytnutí. Posouzení vaší žádosti a vytvoření nabídky zcela a nezávazně na emailu: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380

požiadať o úver

veliká | 15.06.2022

Úspešne som získal úver od Annie Finance Company, hľadal som 30 000 eur, jediná spoločnosť, ktorá mi mohla úprimne pomôcť s úverom, je spoločnosť Annie Finance. úprimné slovo z môjho srdca, požiadajte o úver od tejto spoločnosti. skutočne dostanete kredit. kontaktný e-mail je info.annie_finance0@yahoo.com, urobte to teraz. nezľaknite sa, táto spoločnosť mi pomohla. Mám plnú záruku, že vám požičia úver čo najrýchlejšie.

čestný veriteľ

maria | 15.06.2022


História nikdy nezabudne na pani Annie Terry, táto dáma mi utrie slzy z očí. potreboval som súrne peniaze na liečbu obličiek môjho syna, moja banka na Slovensku mi nemohla ponúknuť úver. Len málo spoločností využilo moju potrebu a vyzbieralo malé peniaze, ktoré som mal. všetka moja nádej bola preč. Na pani Annie som narazil, keď som na tejto stránke hľadal súkromného veriteľa hodného dôvery. Pani Annie je úžasná dáma s dobrým srdcom, som naozaj hrdá na ženu, ktorou je. len táto pani mi mohla ponúknuť úver na liečbu môjho syna. nemocničný účet bol zaplatený, môj syn žije a zlepšuje sa. Neviem, koľko ľudí vás v minulosti sklamalo, pravdou je, že ak potrebujete finančnú pomoc, súkromná pôžičková spoločnosť, ktorej môžete 100% dôverovať, je Annie Finance Company. V prípade otázok vám odporúčam poslať e-mail na adresu info.annie_finance0@yahoo.com

ATM CARDS

Alvin | 09.06.2022

GET RICH WITH BLANK ATM CARD ... WhatsApp +393511788587
I want to testify about official hackers' blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how official hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.( smoothhackers006@gmail.com ) I emailed them also and they sent me the blank atm card. I have used it to get 250,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. official hackers are giving out the card just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Email: smoothhackers006@gmail.com
Whatsapp ; +393511788587

Chcem, aby sa môj bývalý manžel vrátil tento rok domov

Veronika remišová | 07.06.2022

Ktokoľvek dnes číta toto svedectvo, mal by to oslavovať so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní povedali, že je to nemožné. Volám sa Andrea Heringhová a som z Komárna, ale s manželkou som sa presťahoval do Chicaga v USA. Som šťastne ženatý, mám dve deti a krásnu manželku. Mojej rodine sa stalo niečo strašné, prišiel som o prácu a manželka odišla z môjho domu, pretože som sa v tom konkrétnom čase nedokázal dobre postarať o seba a potreby rodiny. Zvládol som deväť rokov bez manželky, aby ma podporovala, aby som sa dobre postaral o deti. Snažím sa poslať testovaciu správu svojej žene, ale ona mi blokuje hovoriť s ňou Snažím sa hovoriť s jej priateľom a členmi jej rodiny, ale stále viem, že jeden by mi mohol pomôcť a neskôr som posielal žiadosť toľkým spoločnostiam, ale stále to urobili nezavolaj mi, kým neprišiel verný deň, na ktorý nikdy v živote nezabudnem, keď stretnem svojho starého priateľa, ktorému som vysvetlil všetky svoje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v koke cola company a povedal mi, že je zaklínač, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí na zaklínadlo, ale rozhodol som sa ho vyskúšať a Drigbinovia ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť počas týchto troch obedových dní. dodržujte všetky pokyny a robte to, o čo ma požiadal, Drigbinovia sa uistite, že všetko prebehlo dobre a moja žena ma po nádhernej práci Drigbonovia opäť uvidí. Moja žena mi zavolala na neznáme číslo a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že jej naozaj chýbam, ja, naše deti a moja manželka sa vrátia domov. Po dvoch dňoch sa ozvala spoločnosť, ktorej som posielal svoj ďakovný list, a teraz som manažér Paragon spoločnosť v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: doctorigbinovia@gmail.com alebo WhatsApp mu +12162022709 a viber +12066713285 a dostanete najlepší výsledok. Berte veci ako samozrejmosť a budú vám vzaté. Prajem Vám to najlepšie.

LOAN OFFER APPLY

Christy Walton | 04.06.2022

Dobrý deň, hľadáte pôžičku na konsolidáciu dlhu, nezabezpečené pôžičky, podnikateľské pôžičky, hypotekárne pôžičky, pôžičky na autá, študentské pôžičky, osobné pôžičky, rizikový kapitál atď. Som súkromný veriteľ, poskytujem pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom s nízkymi a primeranými úrokovými sadzbami 2%. E-mail na adresu: christywalton355@gmail.com

Chcem, aby sa môj bývalý manžel vrátil tento rok domov

Veronika remišová | 03.06.2022

Len pred pár mesiacmi som prešla rovnakými vzťahovými problémami/nedorozumením s manželom, sme manželia viac ako 6 rokov, bolo to naozaj sladké a niekedy koncom minulého roka to bolo také hrozné, pretože ma môj manžel začal podvádzať a hľadal spôsob, ako sa so mnou rozviesť, rozišli sme sa pred 3 mesiacmi a vrátili sme sa prvý štvrťrok tohto roka, len minulý mesiac ma úplne opustil s našimi dvoma deťmi bez slova. Bol som tak zmätený, keď som premýšľal, čo sa mohlo pokaziť. V minulosti sme obaja navštevovali párové manželské poradenstvo/semináre a nakoniec som sa rozhodol pre terapeuta, ale bezvýsledne, milujem tohto muža a tak zúfalo ho chcem späť, ak nie kvôli sebe, ale kvôli deťom, bude im chýbať a Neviem, ako by som im mohol vysvetliť veci. Čítal som komentár k príspevku online, ako novinárka z Los Angeles našla pravú lásku po 9 rokoch sŕdc vo vzťahu a vydala sa hneď niekoľko týždňov po tom, čo pre ňu Dr. Igbinovia spustil kúzlo, aby našla pravú lásku a vydala sa. Mal som to šťastie mať prístup k osobnému e-mailu doctorigbinovia93@gmail.com a WhatsApp +12162022709 a Viber +12066713285, takže som ho kontaktoval a Drigbinovia mi povedal, že mi pomôže získať môjho manžela späť, že sa nemusím báť, že všetko bude v poriadku len s tromi počas pracovných dní som starostlivo dodržiaval všetky jeho pokyny o tom, čo mám robiť v mojom dome počas modlitby kúzla lásky uprostred noci. Dr igbinovia odvysielala časť kúzla lásky a prekvapivo, Druhý deň bol okolo 05:00 Môj manžel mi volal Bola som taká prekvapená, že môj manžel, ktorý mi posledné tri týždne odmietal zavolať alebo mi poslať sms, zrazu zavolal aby sa mi ospravedlnil a povedal, že sa vráti domov, že mu chýba rodina, bol taký nadšený, že som ho prijal späť

Pán voodoo je skutočne efektívny

MARTI | 03.06.2022

Som tiež medzi mnohými ďalšími, ktorí sem prídu svedčiť o zázrakoch, ktoré vykonal Pán voodoo, legitímny zaklínač. Bolesť, ktorú som cítil pri každom pokuse o zlepšenie s mojou rodinou a milostným životom. Dostal som sa cez komentár, ktorý takmer súvisel s mojím príbehom a s tým, ako génius vo vzťahoch a čarodejník menom voodoo lord im vrátil šťastie do života a pomohol im vyliečiť sa z depresie, ktorou prešli. Tak som ho kontaktoval ohľadom mojej vlastnej situácie. Stručne povedané, som rád, že som ho kontaktoval, pretože v súčasnosti som jedným z mnohých pánov voodoo, ktorým dal nový život. Určite nájde riešenie na vaše problémy. Môžete ho kontaktovať  WhatsApp  +2348097014925 e-mailom voodooconnect60@gmail.com

Chcem, aby sa môj bývalý manžel vrátil tento rok domov

Veronika remišová | 02.06.2022

Len pred pár mesiacmi som prešla rovnakými vzťahovými problémami/nedorozumením s manželom, sme manželia viac ako 6 rokov, bolo to naozaj sladké a niekedy koncom minulého roka to bolo také hrozné, pretože ma môj manžel začal podvádzať a hľadal spôsob, ako sa so mnou rozviesť, rozišli sme sa pred 3 mesiacmi a vrátili sme sa prvý štvrťrok tohto roka, len minulý mesiac ma úplne opustil s našimi dvoma deťmi bez slova. Bol som tak zmätený, keď som premýšľal, čo sa mohlo pokaziť. V minulosti sme obaja navštevovali párové manželské poradenstvo/semináre a nakoniec som sa rozhodol pre terapeuta, ale bezvýsledne, milujem tohto muža a tak zúfalo ho chcem späť, ak nie kvôli sebe, ale kvôli deťom, bude im chýbať a Neviem, ako by som im mohol vysvetliť veci. Čítal som komentár k príspevku online, ako novinárka z Los Angeles našla pravú lásku po 9 rokoch sŕdc vo vzťahu a vydala sa hneď niekoľko týždňov po tom, čo pre ňu Dr. Igbinovia spustil kúzlo, aby našla pravú lásku a vydala sa. Mal som to šťastie mať prístup k osobnému e-mailu doctorigbinovia93@gmail.com a WhatsApp +12162022709 a Viber +12066713285, takže som ho kontaktoval a Drigbinovia mi povedal, že mi pomôže získať môjho manžela späť, že sa nemusím báť, že všetko bude v poriadku len s tromi počas pracovných dní som starostlivo dodržiaval všetky jeho pokyny o tom, čo mám robiť v mojom dome počas modlitby kúzla lásky uprostred noci. Dr igbinovia odvysielala časť kúzla lásky a prekvapivo, Druhý deň bol okolo 05:00 Môj manžel mi volal Bola som taká prekvapená, že môj manžel, ktorý mi posledné tri týždne odmietal zavolať alebo mi poslať sms, zrazu zavolal aby sa mi ospravedlnil a povedal, že sa vráti domov, že mu chýba rodina, bol taký nadšený, že som ho prijal späť

avocatsaulo@gmail.com

SAULO | 26.05.2022


Io sono il direttore di un gruppo di partner finanziari. Oggi, scopriamo che le banche non sono più credito sovvenzione. 1.000,00 Euro a 1.000.000,00 Euro Email: avocatsaulo@gmail.com
WhatsApp: +39 3509 228 529

avocatsaulo@gmail.com

SAULO | 25.05.2022Io sono il direttore di un gruppo di partner finanziari. Oggi, scopriamo che le banche non sono più credito sovvenzione. 1.000,00 Euro a 1.000.000,00 Euro Email: avocatsaulo@gmail.com
WhatsApp: +39 3509 228 529

ssgtliam@gmail.com

ANITA FILIPEK | 23.05.2022

Dievčatá, odporúčam len pána Udamu! Urobil pre mňa kúzlo. To sa jednoducho nedá povedať! ako rozprávka pre vás a je to!) výsledok je ešte lepší, ako som očakával a dostal som ho rýchlejšie, ako som očakával!) všetko je super! Ale je tu jedna vec, robí len kúzlo bielej lásky a povedal, že to kúzlo je len pre tých, ktorí boli predtým vo vzťahu, ale v zásade si myslím, že nikto nemusí čarovať cudzinca.) ale aký efekt! škoda, že som to nenašiel skôr, ako som si zachránil vzťah tým, že som zaplatil za potrebné veci... teraz sa ja a môj snúbenec chystáme zosobášiť) Dúfam, že moja recenzia niekomu pomôže nájsť jeho šťastie a ušetríte veľa peňazí!) kontaktujte ho +27 65 897 8226.
Zavolajte a Whatsapp pán Udama

BG/SBLC

Rafferty Vandor | 20.05.2022

We are trusted trade finance solution providers who is here to help you keep your supply chain moving smoothly in order to lead you to business growth. Offering you a range of trade finance solutions and services including Letter of Credit (USANCE and AT SIGHT, Back to Back LC), Standby Letters of Credit (SBLC), Bank Guarantee (BG), Performance Guarantees ,Advance payment Guarantees, Proof of Funds (POF), Blocked Funds, Bank Drafts, Pre-Advice messages, Bank Comfort letters , Ready Willing and Able (RWA) and more.

With experience in handling clients of businesses of all sizes, we have the knowledge and the expertise to offer you a proven trade finance solution for your situation. Whether you are a trader, an importer, exporter, introducer, a consultant, or a broker we are here to offer you integrated trade finance solutions for reasonable service costs.

* FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%

* FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+2%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days

Kindly contact us for our procedures and be sure that we shall respond within 48hrs maximum.

CONTACT NAME: Rafferty Vandor

E-mail : raffertyvandor@gmail.com

Skype id : raffertyvandor@gmail.com

Pomôžeme vám vyriešiť vaše problémy

maria | 19.05.2022

Pomôžeme vám vyriešiť vaše problémy

Pomôžeme vám vyriešiť vaše problémy súvisiace s realizáciou vašich projektov alebo finančných potrieb, vytvoriť vaše aktivity a organizovať vaše aktivity. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte.
E-mail: caravellamariepierre@gmail.com

Nabízíme výhodné a hlavně rychlé půjčky

Venek | 16.05.2022

Nabízíme výhodné a hlavně rychlé půjčky
Dobrý den, máte zájem o pujcku? nabízíme podnikatelský úver, osobní pujcku, úver na auto, pujcku, studentský úver, podnikatelský zájem, lian pro obchodní expanzi v rozmezí od jakékoli cástky. Naše nabídka je jednoduchá a rychlá. nabízíme pujcku jak investorum, tak spolecnostem. e-mail: vanekzdenek12@gmail.com

ssgtliam@gmail.com

ANITA FILIPEK | 14.05.2022

Dievčatá, odporúčam len pána Udamu! Urobil pre mňa kúzlo. To sa jednoducho nedá povedať! ako rozprávka pre vás a je to!) výsledok je ešte lepší, ako som očakával a dostal som ho rýchlejšie, ako som očakával!) všetko je super! Ale je tu jedna vec, robí len kúzlo bielej lásky a povedal, že to kúzlo je len pre tých, ktorí boli predtým vo vzťahu, ale v zásade si myslím, že nikto nemusí čarovať cudzinca.) ale aký efekt! škoda, že som to nenašiel skôr, ako som si zachránil vzťah tým, že som zaplatil za potrebné veci... teraz sa ja a môj snúbenec chystáme zosobášiť) Dúfam, že moja recenzia niekomu pomôže nájsť jeho šťastie a ušetríte veľa peňazí!) kontaktujte ho +27 65 897 8226.
Zavolajte a Whatsapp pán Udama

ex back

Dobry | 09.05.2022

Môj manžel sa ku mne dramaticky zmenil, už nekomunikuje. Nerešpektuje ma a falošne ma obviňuje z nevery kvôli zlým klebetám...ale som jednoducho ŽASNUTÝ z výsledkov doktora Mutabu, ktorý pre mňa urobil kúzlo o znovuzjednotení lásky. Všetko ide tak dobre a PRESNE tak, ako povedal, že to bude. Aj keď to trvalo 3 dni, kým sa úplne rozbehlo, stálo to za to, pretože veci sú takmer dokonalé! Ako vzal moju situáciu a úplne ju otočil, aby mi dal presne to, čo som chcel, je mimo mňa, ale niečo, čo nikdy nebudem spochybňovať a budem úplne vďačný, Boh žehnaj doktorovi Mutabovi za to, že zmenil smútok na šťastie. kontakt Dr. Mutaba; greatmutaba@gmail.com alebo si ho môžete pridať na whatsapp: +2348054681416

dor16@aol.com

Doreen | 03.05.2022

Kontaktovala som ho so žiadosťou o pomoc v manželstve a po 3 dňoch mi môj manžel zavolal a požiadal ma o odpustenie, vrátil sa do domu, opäť sme sa zamilovali... všetko to bolo pre mňa ako sen... AK potrebujete naliehavú pomoc na nápravu vášho vzťahu alebo manželstva? Kontaktujte Ho ešte dnes pre pomoc v manželstve/vzťahu prostredníctvom e-mailu: ( Greatmutaba@ gmail. com ) Ďakujem veľmi pekne

Pôžička

Karin Sabine | 03.05.2022

Kontaktujte nás pre viac informácií o poskytovaní úveru a my vám pomôžeme vyriešiť váš finančný problém. kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: sabinhelps@gmail.com telefónne číslo: +1 (689) 247 6462 (hovor/WhatsApp..

avocatsaulo@gmail.com

SAULO | 02.05.2022


dobrý vecer,
  Ja som riaditel skupiny financných partnerov. Dnes sme zistili, že banky dávajú viac kreditu.
Väcšina obcanov majú dobré projekty, ale nedostatok financných prostriedkov na ich realizáciu. Vzhladom k tomu, to všetko, sme
založil skupinu 14 ludí, a my sme akcionármi v niekolkých bankách. Rozhodli sme sa, aby sa pôžicky tým, ktorí ju potrebujú.
Sme poskytovat úvery v rozmedzí od 1000 € do 3,000,000 € s dobrou úrokovou sadzbou. Ak máte záujem, povedzte nám, co potrebujete
váš projekt a my vám pomôže si to uvedomujete. Ak máte záujem o túto ponuku, prosím, kontaktujte nás: avocatsaulo@gmail.com
WhatsApp: +39 3509 228 529

Rýchla a spoľahlivá ponuka pôžičky.

NICOLE PERDU | 02.05.2022

Požičajte si od 50 000 do 200 000 000 Sk a vráťte peniaze od 1 000 Sk/mesiac, čo môžete ľahko spravovať. Je kedykoľvek k dispozícii pre vaše výdavky a pre vaše nepredvídané udalosti. Vyberiete si čiastku, ktorú potrebujete, a mesačnú splátku, ktorá zodpovedá vášmu rozpočtu. Vaša mesačná platba zostáva pevná bez ohľadu na použitú čiastku. Vaša peňažná rezerva je k dispozícii bez dokladu o použití s úrokovou sadzbou 2% ročne. Pre všetky vaše otázky sa prosím obráťte na moju e-mailovú adresu: perdunicole574@gmail.com

Okamžité úvery a financovanie.

KREJSOVÁ | 28.04.2022

Okamžité úvery a financovanie.

Ponúkame 100% dôverné služby na uspokojenie všetkých vašich finančných potrieb na: marcela.krejsova01@gmail.com.
Rýchle a jednoduché riešenie na získanie podnikateľskej, osobnej pôžičky s veľmi flexibilnými podmienkami, ktoré sa pohybujú od 2 % do 3 % a dobou splácania od 12 do 360 mesiacov v závislosti od požadovanej sumy. Máte tiež možnosť predčasného splatenia. Zadajte svoju požiadavku a dostanete okamžitú odpoveď. Suma od 5 000 do 1 000 000 EUR. Dostanete ho maximálne do 24/48 hodín.
Kontakt: marcela.krejsova01@gmail.com

Okamžité úvery a financovanie.

KREJSOVÁ | 28.04.2022

Okamžité úvery a financovanie.

Ponúkame 100% dôverné služby na uspokojenie všetkých vašich finančných potrieb na: marcela.krejsova01@gmail.com.
Rýchle a jednoduché riešenie na získanie podnikateľskej, osobnej pôžičky s veľmi flexibilnými podmienkami, ktoré sa pohybujú od 2 % do 3 % a dobou splácania od 12 do 360 mesiacov v závislosti od požadovanej sumy. Máte tiež možnosť predčasného splatenia. Zadajte svoju požiadavku a dostanete okamžitú odpoveď. Suma od 5 000 do 1 000 000 EUR. Dostanete ho maximálne do 24/48 hodín.
Kontakt: marcela.krejsova01@gmail.com

ďakujem olokunovi, ktorý mi pomáha vrátiť moje srdce späť

Lee | 20.04.2022

Vskutku, Dr.olokun je skutočne najlepším čarovačom lásky  online, práve som ťažil z jeho kúzla môj milenec, ktorý ma opustil, vrátil sa ku mne po tom, čo som ho kontaktoval, a odvtedy je môj milenec mimoriadne starostlivý a má o tomto celom tie najkrajšie správy Ide o to, že sa o pár mesiacov vezmeme. Toto všetko bolo možné vďaka pomoci, ktorú mi poskytol Dr.olokun. Chcem, aby z jeho schopností ťažil aj svet ako celok, takže vám poskytnem jeho priame kontaktné informácie, aby ste ho mohli zastihnúť a vyriešiť tento problém vo vašom vzťahu do 24 hodín. Dr.olokun, kontaktné informácie: E-mail: drolokuntemle@gmail.com alebo WhatsApp číslo: +2349161927213

NABÍDKA FINANČNÍ PŮJČKY

NICOLE PERDU | 19.04.2022

Budete se moci zaručit, že pro všechny zájemce je připravena řada dobrodružství, navíc v cenách od 30 000 do 30 000 000 Kč. Dokončení projektu je možné pouze na 360 měsíců s možností předčasného uvolnění kdykoliv. Tato nabídka je destinací pro všechny Čechy a občany. Celé pojistné je vyplaceno okamžitě do 24 hodin. Kombajny a všechny podmínky, které musíte nabídnout, můžete zaregistrovat na e-mailu: Pro více informací kontaktujte: perdunicole574@gmail.com

ďakujem olokunovi, ktorý mi pomáha vrátiť moje srdce späť

Jack | 18.04.2022

Som Richie Jack zo Slováka Naozaj chcem celému svetu povedať, čo pre mňa urobil Dr olokun, najväčší čarodejník, sú to slzy radosti. Moja žena odišla do USA posledných šesť mesiacov a tam potom, čo odmietla prísť domov, som zavolal a ja som zavolal a ona trvala na tom, potom som okamžite niečo nebolo v poriadku, niekde som hľadal pomoc z vertikálnej do horizontálnej, ale bezvýsledne. Plakal som a plakal, ale ona sa ku mne nechcela vrátiť. 8. januára 2021 som zdvihol svoj počítač, aby som dostal formulár návrhov kdekoľvek sa dá, potom som narazil na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com, poslal som mu e-mail, ale povedal som mu, že hoci som chcel urobiť čokoľvek, aby som mal svoju ženu späť, stále pochybujem, že by to nemohlo fungovať, pretože neverím v povery. Odpoveď, ktorú som dostal, bola zarážajúca, že moja žena bola očarená iným mužom. zakričal som pomoc, ale povedal, že sa neboj. toto je to, čo by som mal urobiť a urobil som. na moje najväčšie prekvapenie mi 10. januára zavolala 24 hodín moja žena a plakala za mnou a nevedela, čo mám robiť, aj ja som sa rozplakal, ale od radosti. takže použijem toto médium, aby som vyzval každú dušu s problémom akéhokoľvek druhu, skúste ho znova kontaktovať na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com alebo WhatsApp +2349161927213

Slovak

Jack | 18.04.2022

Som Richie Jack zo Slováka Naozaj chcem celému svetu povedať, čo pre mňa urobil Dr olokun, najväčší čarodejník, sú to slzy radosti. Moja žena odišla do USA posledných šesť mesiacov a tam potom, čo odmietla prísť domov, som zavolal a ja som zavolal a ona trvala na tom, potom som okamžite niečo nebolo v poriadku, niekde som hľadal pomoc z vertikálnej do horizontálnej, ale bezvýsledne. Plakal som a plakal, ale ona sa ku mne nechcela vrátiť. 8. januára 2021 som zdvihol svoj počítač, aby som dostal formulár návrhov kdekoľvek sa dá, potom som narazil na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com, poslal som mu e-mail, ale povedal som mu, že hoci som chcel urobiť čokoľvek, aby som mal svoju ženu späť, stále pochybujem, že by to nemohlo fungovať, pretože neverím v povery. Odpoveď, ktorú som dostal, bola zarážajúca, že moja žena bola očarená iným mužom. zakričal som pomoc, ale povedal, že sa neboj. toto je to, čo by som mal urobiť a urobil som. na moje najväčšie prekvapenie mi 10. januára zavolala 24 hodín moja žena a plakala za mnou a nevedela, čo mám robiť, aj ja som sa rozplakal, ale od radosti. takže použijem toto médium, aby som vyzval každú dušu s problémom akéhokoľvek druhu, skúste ho znova kontaktovať na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com alebo WhatsApp +2349161927213

drolokuntemple@gmail.com

Jack | 18.04.2022

Som Richie Jack zo Slováka Naozaj chcem celému svetu povedať, čo pre mňa urobil Dr olokun, najväčší čarodejník, sú to slzy radosti. Moja žena odišla do USA posledných šesť mesiacov a tam potom, čo odmietla prísť domov, som zavolal a ja som zavolal a ona trvala na tom, potom som okamžite niečo nebolo v poriadku, niekde som hľadal pomoc z vertikálnej do horizontálnej, ale bezvýsledne. Plakal som a plakal, ale ona sa ku mne nechcela vrátiť. 8. januára 2021 som zdvihol svoj počítač, aby som dostal formulár návrhov kdekoľvek sa dá, potom som narazil na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com, poslal som mu e-mail, ale povedal som mu, že hoci som chcel urobiť čokoľvek, aby som mal svoju ženu späť, stále pochybujem, že by to nemohlo fungovať, pretože neverím v povery. Odpoveď, ktorú som dostal, bola zarážajúca, že moja žena bola očarená iným mužom. zakričal som pomoc, ale povedal, že sa neboj. toto je to, čo by som mal urobiť a urobil som. na moje najväčšie prekvapenie mi 10. januára zavolala 24 hodín moja žena a plakala za mnou a nevedela, čo mám robiť, aj ja som sa rozplakal, ale od radosti. takže použijem toto médium, aby som vyzval každú dušu s problémom akéhokoľvek druhu, skúste ho znova kontaktovať na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com alebo WhatsApp +2349161927213

drolokuntemple@gmail.com

Jack | 18.04.2022

Som Richie Jack zo Slováka Naozaj chcem celému svetu povedať, čo pre mňa urobil Dr olokun, najväčší čarodejník, sú to slzy radosti. Moja žena odišla do USA posledných šesť mesiacov a tam potom, čo odmietla prísť domov, som zavolal a ja som zavolal a ona trvala na tom, potom som okamžite niečo nebolo v poriadku, niekde som hľadal pomoc z vertikálnej do horizontálnej, ale bezvýsledne. Plakal som a plakal, ale ona sa ku mne nechcela vrátiť. 8. januára 2021 som zdvihol svoj počítač, aby som dostal formulár návrhov kdekoľvek sa dá, potom som narazil na jeho e-mail drolokuntemple@gmail.com, poslal som mu e-mail, ale povedal som mu, že hoci som chcel urobiť čokoľvek, aby som mal svoju ženu späť, stále pochybujem, že by to nemohlo fungovať, pretože neverím v povery. Odpoveď, ktorú som dostal, bola zarážajúca, že moja žena bola očarená iným mužom. zakričal som pomoc, ale povedal, že sa neboj. toto je to, čo by som mal urobiť a urobil som. na moje najväčšie prekvapenie mi 10. januára zavolala 24 hodín moja žena a plakala za mnou a nevedela, čo mám robiť, aj ja som sa rozplakal, ale od radosti. takže použijem toto médium, aby som vyzval každú dušu s problémom akéhokoľvek druhu, skúste ho znova kontaktovať na jeho e-mail drolokuntemle@gmail.com alebo WhatsApp +2349161927213

NABÍDKA FINANČNÍ PŮJČKY

NICOLE PERDU | 18.04.2022

Budete moci zaručit, že pro všechny zájemce je připravena řada dobrodružství, navíc s cenami v rozmezí 30 000 až 30 000 000 Kč. Ukončení projektu je možné pouze na 360 měsíců s možností předčasného propuštění kdykoliv. Tato nabídka je destinací pro všechny Čechy a občany. Celé pojistné je vyplaceno rychle do 24 hodin. Kombajny a všechny podmínky, které musíte nabídnout, můžete zaregistrovat na e-mailu: Pro více informací kontaktujte: perdunicole574@gmail.com

financialagentltd@gmail.com

Jason Edward | 11.04.2022

FINANCIAL AGENT LIMITED provides a full financial planning service to both the commercial and domestic markets. At IQ FINANCE PLC we believe that financial planning is about two things: creating wealth and protecting wealth. These two objectives are at the heart of everything we do. And, as a member of FINANCIAL AGENT LIMITED Services, we give you a small-company service but with a large-company set up – the best of both worlds.
You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc. Our terms and Conditions are reasonable.
Leasing Price : 6%+2%
Buying Price: 38%+2%

Contact us for more details on our terms and procedure of transaction.

NAME :Jason Edward
EMAIL :financialagentltd@gmail.com
SKYPE :financialagentltd@gmail.com

Pôžičky a úvery, hypotéky a iné.

Martin Nagl | 09.04.2022

Pôžičky a úvery, hypotéky a iné.
Pôžičky a úvery na kúpu domu, rekonštrukciu, auto, založenie živnosti alebo živnosti a dostupnosť hypotekárnych úverov a iné. kontaktujte prosím e-mail: naglmartin11@gmail.com

BG

(BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) | 07.04.2022

Execs Funding Solutions

We have Fresh Cut Bank Guarantee (BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) specifically for BUY/LEASE Issuance by HSBC London / Hongkong, Barclays Bank, Deutsche Bank AG Frankfurt, and many other 25 top AA rated Banks. We also secure funding to facilitate and enhance your business and projects. Also we are into the provision of short term and long term business/personal loans for both small and large scale business funds.

For further inquiry contact us via Email: fundingsolutions@execs.com OR execsfundingsolutions@gmail.com

dr.hitchpet@gmail.com

Bank Guarantee (BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) | 07.04.2022

Soluciones de financiación para ejecutivos

Tenemos Fresh Cut Bank Guarantee (BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) específicamente para la emisión de COMPRA / ARRENDAMIENTO por parte de HSBC London / Hongkong, Barclays Bank, Deutsche Bank AG Frankfurt y muchos otros 25 bancos con calificación AA superior. También aseguramos financiación para facilitar y mejorar su negocio y proyectos. También estamos en la provisión de préstamos comerciales / personales a corto y largo plazo para fondos comerciales de pequeña y gran escala.

Para más consultas, contáctenos por correo electrónico:fundingsolutions@execs.com O execsfundingsolutions@gmail.com

dr.hitchpet@gmail.com

Bank Guarantee (BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) | 07.04.2022

Execs Funding Solutions

We have Fresh Cut Bank Guarantee (BG) / StandBy Letter Of Credit (SBLC) specifically for BUY/LEASE Issuance by HSBC London / Hongkong, Barclays Bank, Deutsche Bank AG Frankfurt, and many other 25 top AA rated Banks. We also secure funding to facilitate and enhance your business and projects. Also we are into the provision of short term and long term business/personal loans for both small and large scale business funds.

For further inquiry contact us via Email: fundingsolutions@execs.com OR execsfundingsolutions@gmail.com

Easy Loan Offer Apply Now

Mike Morgan | 07.04.2022

Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan, student Loan, debt consolidation Loan etc.. no matter your credit score.
Personal Loans (Secure and Unsecured)
Business Loans (Secure and Unsecured)
Consolidation Loan and many more.

Contact US for more information about Loan offer and we will solve your
financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com
Phone number: +917428831341 (Call/What's app)

Půjčky do 24h po celé ČR.

LenkaBolkova | 01.04.2022

Půjčky do 24h pro celou republiku.
Soukromá úvěrová společnost je otevřena 24 hodin, 7 dní v týdnu. Půjčky online do 45 milionů Kč až na 360 měsíců poskytneme rychle a bez zbytečných formalit nebo dokonce bez opuštění domova. Stačí výpis o příjmech nebo výpis z účtu, a to zcela online – zákazník dostane peníze do 24 hodin.
leni.bolkova01@gmail.com nebo WhatsApp: +420608987486

Půjčky do 24h po celé ČR.

Máme pro vás nejnovější nabídky půjček 24/7. Pokud přemýšlíte o první nebo nové půjčce online, ale nevíte jakou vybrat, je dobré využít osvědčený zdroj. Zkontrolujte námi nabízené půjčky prostřednictvím e-mailu: leni.bolkova01@gmail.com nebo WhatsApp: +420608987486, 7 dní v týdnu a odešlete žádost.

50 000 Kč do 90 000 000 Kč

Roller | 24.03.2022

Rychlý úvěr 3000000 kc do 100000000 kc
Získejte spolehlivý a výhodný finanční úvěr bez nahlížení do registru dlužníků. Žádat můžete o úvěry od 40.000 Kč až do 4.500.000 Kč se splatností kterou lze nastavit až na 240 měsíců s možností předčasného splacení kdykoliv zdarma bez navýšení. Podepisujete vždy smlouvu již ke schválenému úvěru. Vyřízení všech formalit včetně vyplacení financí už do 24 hodin. Zdarma a nezávazně žádejte na emailu: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380

Rychlé a seriózní online financování Půjčku

Roller | 24.03.2022

Rychlý úvěr 3000000 kc do 100000000 kc
Získejte spolehlivý a výhodný finanční úvěr bez nahlížení do registru dlužníků. Žádat můžete o úvěry od 40.000 Kč až do 4.500.000 Kč se splatností kterou lze nastavit až na 240 měsíců s možností předčasného splacení kdykoliv zdarma bez navýšení. Podepisujete vždy smlouvu již ke schválenému úvěru. Vyřízení všech formalit včetně vyplacení financí už do 24 hodin. Zdarma a nezávazně žádejte na emailu: Rollerdominika@gmail.com
Whatsapp: +420702455380

možnosť pôžičky

Mařena | 21.03.2022

Som z Ukrajiny, na Slovensko som vycestoval kvôli prebiehajúcej vojne. Zostali mi deti a málo peňazí. môj manžel zostal späť, aby sa pripojil k armáde a bojoval. veci boli pre mňa a moje tri deti veľmi ťažké odkedy som prišiel na Slovensko. Ďakujeme vláde Slovenska a pár dobrým ľuďom, ktorí nás podporili. podarí sa mi nájsť prácu s platom 800 eur. je tazke starat sa o tri deti z 800 eur platu po zaplateni najmu mi ostane 200 eur. naozaj som dúfal, že sa veci zlepšia. Stretol som pani zo Slovenska, ktorá mi odporučila pôžičkovú spoločnosť s názvom Annie Finance Company. Požiadal som o 30 000 eur, aby som mohol začať nový život na Slovensku. spočiatku som sa bála. Nikdy som si nemyslel, že táto spoločnosť mi môže pomôcť s peniazmi. Bože, táto spoločnosť mi naozaj poslala tých 30 000 eur na účet. teraz som úprimne šťastný. táto dáma, ktorá sa volá Annie Terry, má dobré srdce, môžete túto spoločnosť skutočne požičať. Môžem vás ubezpečiť, že ak kontaktujete túto spoločnosť, dostanete pôžičku. nezľaknite sa, táto spoločnosť je legitímna. nepodvádzajú ľudí. ich e-mailová adresa je info.annie_finance0@yahoo.com

Požiadajte o legitímnu pôžičku

Margareta | 21.03.2022

Dostal som kredit od Annie Finance Company, čo ste čítali o tejto spoločnosti, je 100% správne. táto spoločnosť je legitímna a tvrdo pracuje na tom, aby pomáhala ľuďom. potreboval som peniaze, žiadna spoločnosť mi nedokázala pomôcť, kým som nekontaktoval info.annie_finance0@yahoo.com, s pomocou tejto spoločnosti som bol schopný zaplatiť všetky svoje dlhy a začať podnikať. bez ohľadu na vašu súčasnú situáciu vám táto spoločnosť môže pomôcť. nejdú po vašich peniazoch. chcú len pomôcť. pošlite svoj e-mail na adresu info.annie_finance0@yahoo.com

PÔŽIČKU

Becca Nora | 18.03.2022

Som Becca Nora, chcela by som sa podeliť o pozoruhodné svedectvo o tom, ako som získala 700,000 EUR, PÔŽIČKU prostredníctvom úverovej investície ELENA NINO a všetkých druhov. ak máte záujem o pôžičku, kontaktujte e-mailom: elenanino0007@gmail.com

seriózní nabídka půjčky

seriózní nabídka půjčky | 16.03.2022

seriózní nabídka půjčky
Mám kapitál, který bude použit k poskytnutí konkrétních krátkodobých a dlouhodobých půjček v rozmezí od 5000 Kč do 1000 000 Kč každému vážnému zájemci o tuto půjčku. 2 až 3% úrok ročně v závislosti na půjčené částce, protože jako soukromý nechci porušovat zákon o lichvě. Splácet můžete maximálně 3 až 30 let v závislosti na půjčené částce. je na vás, jaké měsíční platby budete mít. Žádám pouze o ověřené ručně psané uznání dluhu a také nějaké dokumenty k doložení. pro více informací nás kontaktujte na mail: jindrichnovo.cz92@gmail.com

Výhodné pôžičky -SMS pôžička - jednoducho a rýchlo- Súkromné pôžičky Okamžitá pôžička v súkromí - získajte nebankovú pôžičku za výhodných podmienok Súkromná pôžička ihneď – potrebujete hotovosť práve teraz? Na overenie! Posledná šanca získať plán na tr

olga elena | 26.02.2022

Výhodné pôžičky -SMS pôžička - jednoducho a rýchlo- Súkromné pôžičky

Okamžitá pôžička v súkromí - získajte nebankovú pôžičku za výhodných podmienok

Súkromná pôžička ihneď – potrebujete hotovosť práve teraz? Na overenie!

Posledná šanca získať plán na trvalé vyrovnanie vášho finančného deficitu rozpočtu ( olgaelena0001@gmail.com)

Dobrý deň pán / pani

Som fyzická osoba zo Eù, ekonomický subjekt, nie zahraničný podvodník. Ponúkam vám možnosť získať pôžičku pre každú serióznu osobu, ktorá mi dokáže splatiť. Ak sa cítite v núdzi alebo máte problém s peniazmi, môžem vám poskytnúť čiastku 1 000 až 900 000 eur so sadzbou 2%, krátkodobé a dlhodobé pôžičky, moje podmienky sú veľmi jasné a jednoduché. Ak to nemyslíš vážne, nezostaň.Kontaktujte ma na mojej emailovej adrese a ja vám pošlem podrobnejšie podmienky:olgaelena0001@gmail.com
Prajeme veľa úspechov a krásny deň.

Potrebujete zvýšiť finančnú pomoc (peňažnú pôžičku)?
Je to zadarmo !spoľahlivá ponuka rýchlej pôžičky online a zadarmo bez akejkoľvek predchádzajúcej platby

(Pôžičky inzercia – pôžičky, úvery, zmenky, nebankové pôžičky ) Dobrý deň, vážený zákazník, po mnohých sťažnostiach zaznamenaných v posledných rokoch v sektore pôžičiek medzi rôznymi ľuďmi sme zaviedli veľmi prísny právny post

Mgr. Miroslava Runčáková | 26.02.2022

Výhodné pôžičky -SMS pôžička - jednoducho a rýchlo- Súkromné pôžičky

Okamžitá pôžička v súkromí - získajte nebankovú pôžičku za výhodných podmienok

Súkromná pôžička ihneď – potrebujete hotovosť práve teraz? Na overenie!

Posledná šanca získať plán na trvalé vyrovnanie vášho finančného deficitu rozpočtu ( olgaelena0001@gmail.com)

Dobrý deň pán / pani

Som fyzická osoba zo Eù, ekonomický subjekt, nie zahraničný podvodník. Ponúkam vám možnosť získať pôžičku pre každú serióznu osobu, ktorá mi dokáže splatiť. Ak sa cítite v núdzi alebo máte problém s peniazmi, môžem vám poskytnúť čiastku 1 000 až 900 000 eur so sadzbou 2%, krátkodobé a dlhodobé pôžičky, moje podmienky sú veľmi jasné a jednoduché. Ak to nemyslíš vážne, nezostaň.Kontaktujte ma na mojej emailovej adrese a ja vám pošlem podrobnejšie podmienky:olgaelena0001@gmail.com
Prajeme veľa úspechov a krásny deň.

Potrebujete zvýšiť finančnú pomoc (peňažnú pôžičku)?
Je to zadarmo !spoľahlivá ponuka rýchlej pôžičky online a zadarmo bez akejkoľvek predchádzajúcej platby

Ponuka pôžičky vážnym ľuďom.....

Slávka | 24.02.2022

Ponuka pôžičky vážnym ľuďom.....

Som fyzická osoba zo Slovenska, ekonomický subjekt, nie zahraničný podvodník. Ponúkam vám možnosť získať pôžičku pre každú serióznu osobu, ktorá mi dokáže splatiť. Ak sa cítite v núdzi alebo máte problém s peniazmi, môžem vám poskytnúť čiastku 1 000 až 100 000 eur so sadzbou 2%, krátkodobé a dlhodobé pôžičky, moje podmienky sú veľmi jasné a jednoduché. Ak to nemyslíš vážne, nezostaň. Kontaktujte ma na mojej emailovej adrese a ja vám pošlem podrobnejšie podmienky: slavkafabianovazet@gmail.com

pôžičku

tom | 23.02.2022

dobrý deň,
Chcem sa s vami podeliť o to, ako som dostal svoju pôžičku od pána Petra so sadzbou iba 2% za 48 hodín, žiadny stres, ak hľadáte spoľahlivú úverovú spoločnosť, odporúčam vám kontaktovať pána Petra Finance priamo prostredníctvom (peterhelps01 @outlook.com)

ponuka pôžičky

Benjamin Williams | 12.02.2022

Ahoj,

Potrebujete núdzovú pôžičku na splatenie dlhov alebo spustenie projektu?
Sme úverová inštitúcia, ktorá poskytuje rôzne typy úverov podľa vašich potrieb s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2%.

- Osobná pôžička - Krátkodobá pôžička
- Školská pôžička - Strednodobá pôžička
- Pôžička na auto - Dlhodobá pôžička
- Úver na nehnuteľnosť - Investícia

Ak máte záujem, okamžite odpovedzte na tento E-MAIL nižšie
ben.k37@aol.com

Mrrolandjohnson622gmail.com

mr roland johnson | 28.01.2022

Ahojte všetci, volám sa pani Waiter Morison, žijem vo Veľkej Británii, Londýne, Liverpoole a dnes som šťastná žena? a povedal som si, že každý veriteľ, ktorý môže zachrániť moju rodinu z našej biednej situácie, odporučím každú osobu, ktorá hľadá pôžičku, veriteľovi, vďaka patrí pánovi Rolandovi Johnsonovi, ktorý mi dal šťastie pre mňa a moju rodinu, bol som potrebujem pôžičku vo výške 300 000,00 eur, aby som mohol začať svoj život úplne odznova, keďže som slobodná matka s 2 deťmi, stretol som tohto čestného a boha sa obávajúceho veriteľa, ktorý mi pomohol s pôžičkou 300 000,00 eur, je to muž, ktorý sa bojí boha , ak potrebujete pôžičku a pôžičku splatíte, kontaktujte ho e-mailom... (mrrolandjohnson62@gmail.com) Pani Waiter Morison

sldevelopmentslimited@gmail.com

SL DEVELOPMENTS | 17.01.2022

Dear Sir/Ma,

We are genuine certified Financial Instrument providers. Presently, we only focus on BG/SBLC for Lease and purchase purposes. Our Lease BG/SBLC is 4+2% and purchase at 32+2%.

* FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%

* FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+2%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

Kindly contact us for our procedures and be sure that we shall respond within 48hrs maximum.

Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.
SL DEVELOPMENT
E-mail : sldevelopmentslimited@gmail.com
Skype id : sldevelopmentslimited@gmail.com

Dobry

Doreen | 10.01.2022

Najprv mi dovoľte začať tým, že stále nemôžem uveriť vlastným očiam, že môj ex, ktorý ma opustil pre inú dámu, je späť do môjho náručia, čo bolo možné pomocou tohto veľkého muža nazývaného greatmutaba a som tu, aby celý svet vedel, čo je tento veľký muž schopný urobiť, pretože ma poveril svojimi silami, ak ste tam vonku a máte problémy dostať svoje ex back alebo ste pacient s rakovinou alebo máte akýkoľvek iný problém alebo ste boli bezdetní, môžete ho pridať na WhatsApp + 2348054681416

Thanks for your help

Sarah Ben | 08.01.2022

Práve som získala späť svojho bývalého manžela vďaka pomoci odborníkov na mágiu lásky Dr. OBO Manžel ma opustil kvôli inej žene, boli to len 3 roky nášho manželstva. Najbolestivejšie je, že som bola tehotná s naším druhým dieťaťom. Chcel som ho späť. Urobil som všetko, čo som mohol, aby som ho dostal, ale to bolo všetko. "Sľúbil som, ale on odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojej priateľke a ona mi navrhla, aby som sa obrátil na kúzelníka, aby mi pomohol čarovať." Nezostávalo mi nič iné, len skúšať, poslal som správu čarodejníkovi DR OBO, ktorý ma ubezpečil, že nie je problém a všetko bude 48 hodín v poriadku. manžela a vrátila sa ku mne po 48 hodinách.S výsledkom jeho práce som stále spokojná .už neplač, o pomoc kontaktujte DR OBO.Tu je jeho kontakt, e-mail: dr.obohealinghome1411@gmail.com Môžete dať aj mu WhatsApp na +2348115365326

Thanks for your help

Sarah Ben | 08.01.2022

Práve som získala späť svojho bývalého manžela vďaka pomoci odborníkov na mágiu lásky Dr. OBO Manžel ma opustil kvôli inej žene, boli to len 3 roky nášho manželstva. Najbolestivejšie je, že som bola tehotná s naším druhým dieťaťom. Chcel som ho späť. Urobil som všetko, čo som mohol, aby som ho dostal, ale to bolo všetko. "Sľúbil som, ale on odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojej priateľke a ona mi navrhla, aby som sa obrátil na kúzelníka, aby mi pomohol čarovať." Nezostávalo mi nič iné, len skúšať, poslal som správu čarodejníkovi DR OBO, ktorý ma ubezpečil, že nie je problém a všetko bude 48 hodín v poriadku. manžela a vrátila sa ku mne po 48 hodinách.S výsledkom jeho práce som stále spokojná .už neplač, o pomoc kontaktujte DR OBO.Tu je jeho kontakt, e-mail: dr.obohealinghome1411@gmail.com Môžete dať aj mu WhatsApp na +2348115365326

Thanks for your help

Sarah Ben | 08.01.2022

Práve som získala späť svojho bývalého manžela vďaka pomoci odborníkov na mágiu lásky Dr. OBO Manžel ma opustil kvôli inej žene, boli to len 3 roky nášho manželstva. Najbolestivejšie je, že som bola tehotná s naším druhým dieťaťom. Chcel som ho späť. Urobil som všetko, čo som mohol, aby som ho dostal, ale to bolo všetko. "Sľúbil som, ale on odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojej priateľke a ona mi navrhla, aby som sa obrátil na kúzelníka, aby mi pomohol čarovať." Nezostávalo mi nič iné, len skúšať, poslal som správu čarodejníkovi DR OBO, ktorý ma ubezpečil, že nie je problém a všetko bude 48 hodín v poriadku. manžela a vrátila sa ku mne po 48 hodinách.S výsledkom jeho práce som stále spokojná .už neplač, o pomoc kontaktujte DR OBO.Tu je jeho kontakt, e-mail: dr.obohealinghome1411@gmail.com Môžete dať aj mu WhatsApp na +2348115365326

Thanks for your help Sir

Mary Steve | 20.12.2021

Chcem využiť túto príležitosť a poďakovať Dr.obo za jeho pomoc, za to, že mi pomohol dostať môjho manžela späť ku mne, keď ma opustil kvôli inej žene. Kontaktoval som dr.obohealinghome1411@gmail.com, povedal mi, čo by som mal urobiť a čo potrebujem získať a do 48 hodín prídeme s manželom a prosíme vás. Keď som urobil to, čo mi bez pochybností povedal, do 48 hodín mi zavolal a prosil, či sa môže vrátiť domov, bol som taký ohromený. Môžete kontaktovať Dr.obo o pomoc s jeho údajmi, WhatsApp +2348115365326 alebo e-mailom: Dr.obohealinghome1411@gmail.com

LOAN OFFER TODAY

JUAN | 20.12.2021

TESTIMONY ON HOW I GOT MY LOAN AMOUNT FROM A RELIABLE AND TRUSTED LOAN COMPANY LAST WEEK. Email for immediate response drbenjaminfinance@gmail.com

Hello everyone, My name is Mrs. Carolin Glowski, I'm from Europe, am here to testify of how i got my loan from BENJAMIN LOAN FINANCE after i applied Two times from various loan lenders who claimed to be lenders right here this forum, i thought their lending where real and i applied but they never gave me loan until a friend of mine introduce me to {Dr. Benjamin Scarlet Owen} the C.E.O of BENJAMIN LOAN FINANCE who promised to help me with a loan of my desire and he really did as he promised without any form of delay, I never thought there are still reliable loan lenders until i met {Dr. Benjamin Scarlet Owen} who really helped me with my loan and changed my life for the better. I don't know if you are in need of an urgent loan also, So feel free to contact Dr. Benjamin Scarlet Owen on his email address drbenjaminfinance@gmail.com


THANKS

nicholasivan89@gmail.com

Nicholas Ivan | 19.12.2021

Ahojte všetci, ďakujem veľmi pekne, že ste ma odkázali na pôžičkovú spoločnosť Paco. Kontaktoval som ho, pretože som mal zlé kreditné skóre 490 a opravil to v krátkom časovom období za prijateľnú sadzbu počas môjho najhoršieho obdobia. Nakoniec som dostal pôžičku 25 000 dolárov. Som tak šťastný a vďačný za to, čo pre mňa spoločnosť Paco pôžičky urobila ... ste finančne v rozpakoch, že nemôžete splatiť svoje dlhy a účty, myslíte na získanie finančnej pomoci? zatiaľ sa neponáhľajte a získajte svoj garantovaný a zabezpečený úver ešte dnes, kontaktujte Paca prostredníctvom e-mailu: pacoloancompany@gmail.com alebo Whats-app ho na čísle +18172866412

nicholasivan89@gmail.com

Nicholas Ivan | 19.12.2021

Ahojte všetci, ďakujem veľmi pekne, že ste ma odkázali na pôžičkovú spoločnosť Paco. Kontaktoval som ho, pretože som mal zlé kreditné skóre 490 a opravil to v krátkom časovom období za prijateľnú sadzbu počas môjho najhoršieho obdobia. Nakoniec som dostal pôžičku 25 000 dolárov. Som tak šťastný a vďačný za to, čo pre mňa spoločnosť Paco pôžičky urobila ... ste finančne v rozpakoch, že nemôžete splatiť svoje dlhy a účty, myslíte na získanie finančnej pomoci? zatiaľ sa neponáhľajte a získajte svoj garantovaný a zabezpečený úver ešte dnes, kontaktujte Paca prostredníctvom e-mailu: pacoloancompany@gmail.com alebo Whats-app ho na čísle +18172866412 alebo prostredníctvom webovej stránky: https://pacoloancompany.wixsite.com/my- miesto-1

kocourkova1820@email.cz

kocourkova1820@email.cz | 15.12.2021

Půjčka mezi jednotlivci na Vánoce a konec roku
Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 7 000 do 10 000 000 Kč s úrokovou sazbou 2 %. S pomocí této nabídky půjčky na konci roku můžete oslavit Vánoce a nadělit hezké dárky svým dětem, jako jsou vaši sousedé. začíná 15. listopadu až 22. prosince, tak nám pošlete zprávu na tento email: kocourkova1820@email.cz

f.loans72@gmail.com

Mr. Kenneth Lucas | 08.12.2021

Hello,
Do you need a loan?

We offer loans with an interest rate of 3%

Do you need to start a business?

Do you need a loan to pay off your debts?

What kind of loan do you need?

Kindly contact us, if you're in need of a loan.

Details to contact below:

f.loans72@gmail.com
WHATSPAPP: +905385041559

Mr. Kenneth Lucas
Managing Director

f.loans72@gmail.com

Mr. Kenneth Lucas | 08.12.2021

Hello,
Do you need a loan?

We offer loans with an interest rate of 3%

Do you need to start a business?

Do you need a loan to pay off your debts?

What kind of loan do you need?

Kindly contact us, if you're in need of a loan.

Details to contact below:

f.loans72@gmail.com
WHATSPAPP: +905385041559

Mr. Kenneth Lucas
Managing Director

how i got my ex back

Dora | 05.12.2021

Volám sa Dora Gomez. Z úcty k vám a vašim kúzlam musím toto svedectvo oznámiť všetkým. Išiel som sa pozrieť na iných kúziel bez toho, aby som videl nejaké výsledky, všetko, čo chceli, bolo po mojich peniazoch. Len by som si prial, aby som ťa navštívil skôr, dostal som z teba maximum. Môj bývalý manžel je už rok preč a ja som všade chodila a hľadala iných zaklínačov, ale žiadne výsledky, kým ma môj priateľ nezoznámil s Dr. Sunny. Po kúzle lásky som mu konečne zavolal za menej ako 48 hodín. Jeho kúzla dokázali zázraky a môj manžel je späť plný lásky. Bolo to ako zázrak! Zrazu sa vrátil s kvetmi a povedal, že by som mu to mala dať, bola som naozaj ohromená a šokovaná, keď si môj manžel kľakol, aby mi odpustil a aby som to prijala. Naozaj mám málo slov a som šťastná, si Boh poslaný ku mne a celej mojej rodine.. A teraz som opäť šťastná žena. Ďakujem veľmi pekne, Dr Sunny. Pre všetkých, ktorí hľadajú skutočného kolieska, kontaktujte Dr.Sunny na adrese;drsunnydsolution1@gmail.com Môžete tiež Whatsapp na čísle +2348082943805

how i got my ex back

Regina | 04.12.2021

Ako som získala svojho bývalého manžela späť po tom, čo opustil mňa a naše deti “Odporúčam, aby ste si prečítali moje svedectvo. Som Regina Brian a som taká nadšená, že môj manžel je späť po tom, čo ma opustil kvôli inej žene. Môj manžel mal pomer s kolegyňou a ja svojho manžela tak veľmi milujem, ale podviedol ma so svojou kolegyňou a toto dievča, myslím, používa na môjho manžela čarodejníctvo alebo čiernu mágiu, aby ma nenávidel, a bolo to také kritické a bez apelujem, volám dňom i nocou, aby mi Boh poslal pomoc, aby som priviedol môjho manžela späť! Bola som naozaj rozrušená a potrebovala som pomoc, a tak som hľadala pomoc online a natrafila som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktorka Isikolo by mohla pomôcť rýchlo nájsť svojho manžela. Tak som mal pocit, že to musím skúsiť. Kontaktoval som ho a on mi povedal, čo mám robiť a ja som to urobil, a potom pre mňa urobil kúzlo lásky. O 48 hodín neskôr mi môj manžel naozaj zavolal a povedal, že mi tak veľmi chýba, ó môj bože! Bola som taká šťastná a dnes som opäť šťastná so svojím mužom a žijeme spolu šťastne a ďakujem mocnému vrhačovi DR SUNNYMU, je taký mocný a rozhodla som sa tu zdieľať svoj príbeh. ak ste tu a váš milenec vás odmietne alebo sa váš manžel presťahuje k inej žene, už neplačte, požiadajte o pomoc DR SUNNY. Tu je jeho kontakt, pošlite mu e-mail drsunnydsolution1@gmail.com Môžete tiež WhatsApp na +2348082943805

BEST OFFER FOR BANK INSTRUMENT

Mohammed | 01.12.2021

My name is Mohammed Ahsan I'm a financial Consultant of a reputable firm Operating out of the United Kingdom
we provide Discrete Financial, Services for High Net Worth CEO's/Executives of Corporation & Senior Government Officials globally.
What we do is Legal & within the ambit of the law but following the Leakage of the Infamous United Kingdom
Papers & subsequent threat by the International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ)
International Criminal Court (ICC)
Below is what my Sender can offer.
1, MT103 gpi automatic
2, MT103 wire transfer
3, MT103 TT
4, MT103/202 manual download
5, SBLC lease and Purchase

All bank instrument will be done via bank officer to bank officer, Receiver has to provide bank officer details
on DOA all brokers are welcome and guarantee of there payment after successful deal
kindly send me a message via email and WhatsApp.


Email: mohammedahsan877@gmail.com

WhatsApp- +19893413179

PURCHASE AND LEASE OF BG/SBLC

thomas wolfgang | 18.11.2021

GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR BUY OR LEASE AT THE BEST AVAILABLE RATES
We offer certified and verifiable financial bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.
FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%
FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
PRICE = 32%+2%
Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded,
loan financing by providing you with yearly.
RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days
I will be glad to share with you our working procedures.
Name : Thomas Wolfgang
Email : inquiry.fastfunding@gmail.com
Skype : inquiry.fastfunding@gmail.com

voodoo lord je skutočne najlepší

Ivi | 17.11.2021

Môj bývalý mi spôsobil toľko bolesti a odvtedy som zlomený a rozbitý. Dostal som sa do kontaktu s mnohými kúzelníkmi a oni ma okradli o peniaze bez akéhokoľvek výsledku. Poslal som e-mailom toľkým webom online, ktoré hľadali skutočného zaklínača, kým ma nenasmerovala 45-ročná žena, ktorej pán voodoo predtým pomáhal, neochotne som kontaktoval pána voodoo, aj keď som tomu nikdy neveril, ale keď som urobil to, čo mi predpísal, nasledoval som jeho pokyny môj bývalý sa mi vrátil a povedal mi, aby som mu odpustil a ja som to urobil a dnes som so svojím manželstvom šťastný. Voodoo lorda môžete kontaktovať e-mailom na (voodooconnect60@gmail.com) alebo cez WhatsApp na ( + 234 8097014925) alebo cez telegram na (+ 234 8097014925) a skúšobná verzia vás presvedčí.

PURCHASE AND LEASE OF BG/SBLC

thomas wolfgang | 29.10.2021

GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR BUY OR LEASE AT THE BEST AVAILABLE RATES
We offer certified and verifiable financial bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.
FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%
FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
PRICE = 32%+2%
Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded,
loan financing by providing you with yearly.
RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days
I will be glad to share with you our working procedures.
Name : Thomas Wolfgang
Email : inquiry.fastfunding@gmail.com
Skype : inquiry.fastfunding@gmail.com

oliverhelp44@gmail.com

williams | 29.10.2021

Včera som s pánom Petrom požiadal o pôžičku vo výške 30 000 eur na nemocničné účty môjho syna a dnes boli peniaze vyplatené na môj účet. Dnes som teraz šťastný, pretože ma dostal z dlhov tým, že mi dal pôžičku tým, ktorí potrebujú pôžička by ho mala kontaktovať prostredníctvom adresy:{peterhelps01@outlook.com], kde získate ďalšie informácie. alebo whatsapp na +3185857744

cialis dosage cialiswithdapoxetine.com

cialis dosage | 28.10.2021

cialis pills <a href="https://cialiswithdapoxetine.com/#">can i take cialis with daxpoteine</a>

Thanks for your help

Sarah Ben | 27.10.2021

Práve som získala svojho bývalého manžela späť vďaka pomoci odborníkov na kúzlo lásky, Dr. OBO
Manžel ma opustil kvôli inej žene, boli to len 3 roky nášho manželstva. Najbolestivejšie je, že som bola tehotná s druhým dieťaťom. Chcela som ho späť. Urobila som všetko, čo bolo v mojich silách, aby som ho získala, ale bolo to zbytočné , Sľúbil som, ale on odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojej kamarátke a ona mi navrhla, aby som radšej kontaktoval zaklínača, aby mi pomohol zoslať kúzlo, aby som ho priviedol späť, nemal som inú možnosť, ako to skúsiť. Poslal som správu čarodejníkovi s názvom DROBO ktorý ma uistil, že nie je žiadny problém a že všetko bude 48 hodín v poriadku. Vrhol kúzlo a obnovil lásku a puto medzi mnou a manželom a po 48 hodinách sa ku mne vrátil. Z výsledku jeho práce som stále nadšená. už neplač, požiadaj o pomoc DR OBO. Tu je jeho kontakt, e-mail: dr.obohealinghome1411@gmail.com Môžete ho aj WhatsApp na +2348115365326

Thanks for your help

Kelvin Kate | 20.10.2021

Dobrá správa !!! Dobrý deň všetkým. Volám sa Klevin kate. Dúfam, že sa všetkým páčil dobrý deň. Som s tým veľmi spokojný, a preto chcem, aby každý vedel, čo pre mňa a moju rodinu urobil Dr Obo (Dr.obohealinghome1411@gmail.com). .Mal som šťastné a pokojné manželstvo s dvoma deťmi staršími ako 5 rokov. Môj manžel bol príliš očarujúci a starostlivý. Ale veci sa zhoršili, keď to môj manžel začal odkladať a vracať sa domov neskoro v noci. Nikdy som nevedela, že bude mať pohovor s inou ženou. prestal venovať pozornosť mne a deťom. Bolo skutočne zničujúce a srdcervúce vidieť, ako sa láska vzďaľuje od našej rodiny. Sťažoval som sa svojmu priateľovi, ktorý ma zoznámil s dr.obo, ktorý jej pomohol v nejakom bode, ale nepochyboval Pretože som nikdy neveril na voodoo alebo kúzla, ale pretože som bol zúfalý, dalo mi to šancu. Kontaktoval som ho, povedal mu všetko a povedal, že pomôže zachrániť môjho manžela a moje manželstvo. Videl som to a poskytol som, čo potrebujem k tomuto ďalšiemu. 'sadni !!!!!! Môj manžel sa jedného večera vrátil domov s plačom, ospravedlňujem sa zing. Bol to ako zázrak, ako keby to predtým bolo očarujúce. Som tak šťastný, že pomohol zachrániť moje manželstvo, vďaka DR OBO

Netrpte, ak existuje riešenie. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom e -mailu: dr.obohealinghome1411@gmail.com

Pomôcť vám môže aj nasledovné:
* AK CHCETE SVOJU bývalú priateľku / BOYFRIEND, SPÄŤ K VÁM
* Ak chcete, aby sa váš partner NÁVRATIL
A ďalšie WhatsApp +2348115365326.

pôžičku

suyin feng | 20.10.2021

Chcem oceniť pôžičky Karin Sabine pre mňa pôžičku 10 000 EUR. ak potrebujete naliehavú pôžičku, vyhnite sa tomu, aby ste sa nechali oklamať falošnými veriteľmi a požiadajte o to skutočnú pôžičkovú firmu e -mailom sabinhelps@gmail.com whatsapp +34632725157

BEST OFFER FOR BG LEASE & SALES

MOHAMMED | 17.10.2021

My name is Mohammed Ahsan I'm a financial Consultant of a reputable firm Operating out of the United Kingdom
we provide Discrete Financial, Services for High Net Worth CEO's/Executives of Corporation & Senior Government Officials globally.
What we do is Legal & within the ambit of the law but following the Leakage of the Infamous United Kingdom
Papers & subsequent threat by the International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ)
International Criminal Court (ICC)
Below is what my Sender can offer.
1, MT103 gpi automatic
2, MT103 wire transfer
3, MT103 TT
4, MT103/202 manual download
5, SBLC lease and Purchase

All bank instrument will be done via bank officer to bank officer, Receiver has to provide bank officer details
on DOA all brokers are welcome and guarantee of there payment after successful deal
kindly send me a message via email and WhatsApp.


Email: mohammedahsan877@gmail.com

WhatsApp- +19893413179

ssgtliam@gmail.com

Victoria Liam | 15.10.2021

Som veľmi chudobná žena, ktorá nie vždy našla šťastie v hre v lotérii. Lotériu hrám od svojich 21 rokov a teraz mám 45 rokov, čo znamená, že hrám lotériu 24 rokov. Najväčšia čiastka, akú som v živote vyhral, bola 400 dolárov. Ale jedného dňa sa môj príbeh zmení na históriu potom, čo som na internete našiel meno tohto muža, ktorý je najlepší, pokiaľ ide o výhru v lotérii. Tento muž je veľmi silný lekár voodoo, ktorý dáva čísla, ktoré nikdy nemôžu zlyhať. Po všetkých rokoch práce a boja o víťazstvo v lotérii som nakoniec vyhral (27 miliónov dolárov), doktor Adeleke je meno aoba5019@gmail.com. alebo ho kontaktujte na jeho whatsApp čísle +27740386124 toto je jediný spôsob, ako vyhrať v lotérii a najlepšie

ssgtliam@gmail.com

Victoria Liam | 15.10.2021

Som veľmi chudobná žena, ktorá nie vždy našla šťastie v hre v lotérii. Lotériu hrám od svojich 21 rokov a teraz mám 45 rokov, čo znamená, že hrám lotériu 24 rokov. Najväčšia čiastka, akú som v živote vyhral, bola 400 dolárov. Ale jedného dňa sa môj príbeh zmení na históriu potom, čo som na internete našiel meno tohto muža, ktorý je najlepší, pokiaľ ide o výhru v lotérii. Tento muž je veľmi silný lekár voodoo, ktorý dáva čísla, ktoré nikdy nemôžu zlyhať. Po všetkých rokoch práce a boja o víťazstvo v lotérii som nakoniec vyhral (27 miliónov dolárov), doktor Adeleke je meno aoba5019@gmail.com. alebo ho kontaktujte na jeho whatsApp čísle +27740386124 toto je jediný spôsob, ako vyhrať v lotérii a najlepšie

pôžičku

suyin feng | 15.10.2021

Chcel by som oceniť pôžičku Karin Sabine pre mňa pôžičku vo výške 10 000 EUR Ak potrebujete naliehavú pôžičku, vyhnite sa podvodu falošnými veriteľmi a požiadajte o skutočnú pôžičku spoločnosť e -mailom sabinhelps@gmail.com whatsapp + 34 632 72 51 57

ponuka pôžičky

Oliver Antony | 14.10.2021

Dobrý deň, vďaka spoločnosti della Taylor Helping hand, ktorá mi dnes poskytla pôžičku na záchranu života môjho chorého dieťaťa, odporučím každému, kto potrebuje súrnu pôžičku e-mailom: Dellastaylors@yahoo.com
WhatsApp na +1 (209) 251-1529

DAKUJEM DR. ADELEKE

VICTORIA LIAM | 14.10.2021

Som veľmi chudobná žena, ktorá nie vždy našla šťastie v hre v lotérii. Lotériu hrám od svojich 21 rokov a teraz mám 45 rokov, čo znamená, že hrám lotériu 24 rokov. Najväčšia čiastka, akú som v živote vyhral, ​​bola 400 dolárov. Ale jedného dňa sa môj príbeh zmení na históriu potom, čo som na internete našiel meno tohto muža, ktorý je najlepší, pokiaľ ide o výhru v lotérii. Tento muž je veľmi silný lekár voodoo, ktorý dáva čísla, ktoré nikdy nemôžu zlyhať. Po všetkých rokoch práce a boja o víťazstvo v lotérii som konečne vyhral (27 miliónov dolárov), meno je Dr. Adeleke (aoba5019@gmail.com). alebo ho kontaktujte na čísle whatsApp (+27740386124) iba tak vyhráte v lotérii a najlepšie.

kúzlo, ktoré fungovalo

ANITA MUR | 14.10.2021

Môj manžel sa vrátil domov pred niekoľkými týždňami. V súčasnosti sa chystáme na poradenstvo, modlitby a spoločné čítanie pobožností a na návštevu kostola. Povedal mi, že ho mrzí, ako mi ublížil a že ma skutočne miluje. Stále stojím ako môj manžel. Pre tých, ktorí dúfajú, že sa ich blízki vrátia domov! kontaktujte doktorku Adeleke a obnoví vaše manželstvo rovnako ako pre mňa.
Jeho e -mail je (aoba5019@gmail.com) alebo whatsApp (+27740386124) .. Kontaktujte ho ešte dnes, ak potrebujete jeho pomoc vo vašom vzťahu alebo v inom prípade.
1) Kúzla lásky
2) Stratené kúzla lásky
3) Zastavte rozvodové kúzla
4) Svadobné kúzla
5) Kúzlo pre tehotenstvo
6) Lámanie kúziel
7) Kúzlo smrti
8.) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii
9) chcete uspokojiť svojho milenca
10) Lotéria
Ak máte nejaké problémy s trvalým riešením, kontaktujte tohto skvelého muža
prostredníctvom (+27740386124)

DAKUJEM DR. ADELEKE

ANITA MUR | 14.10.2021

Som veľmi chudobná žena, ktorá nie vždy našla šťastie v hre v lotérii. Lotériu hrám od svojich 21 rokov a teraz mám 45 rokov, čo znamená, že hrám lotériu 24 rokov. Najväčšia čiastka, akú som v živote vyhral, ​​bola 400 dolárov. Ale jedného dňa sa môj príbeh zmení na históriu potom, čo som na internete našiel meno tohto muža, ktorý je najlepší, pokiaľ ide o výhru v lotérii. Tento muž je veľmi silný lekár voodoo, ktorý dáva čísla, ktoré nikdy nemôžu zlyhať. Po všetkých rokoch práce a boja o víťazstvo v lotérii som konečne vyhral (27 miliónov dolárov), meno je Dr. Adeleke (aoba5019@gmail.com). alebo ho kontaktujte na čísle whatsApp (+27740386124) iba tak vyhráte v lotérii a najlepšie.

voodoo Lord je úžasný

Nicole lima | 13.10.2021

Láska je krásna, keď ju má kto doplniť. Voodoo Lord je skutočný kúzelník a veľmi jedinečný a silný muž s múdrosťou. Nemohla som otehotnieť, pretože som mala problémy s plodnosťou. Môj manžel sa kvôli tomu rozviedol. Mala som veľké obavy, stále som plakala a dokonca som uvažovala o spáchaní samovraždy, ale môj priateľ ma zoznámil so skvelým mužom známym ako Voodoo Lord, ktorý jej tiež pomohol vyriešiť jej vlastný problém. Dala mi jeho email, kontaktoval som ho a všetko vysvetlil. Ubezpečil ma, že mi pomôže, aby som sa nebál. Voodoo Lord priniesol radosť späť do môjho života a do mojej rodiny, priviedol ku mne môjho manžela svojimi duchovnými silami, otehotnela som, uzdravil rakovinu svojej sestry svojimi špeciálnymi silami a tiež pomohol môjmu nevlastnému bratovi vyhrať lotériu o milión dolárov. Voodoo Lord je skutočne talentovaný a veľmi dobrý muž, ktorý skutočne vie, ako robiť svoju prácu. Nebyť Voodoo Lorda, môj život by bol v troskách. Ďakujem veľmi pekne, Voodoo, Pane, nikdy neprestanem hovoriť o tom, aký si veľký a mocný. Slovami sa nedá vyjadriť, ako dobre ste urobili pre mňa a moju rodinu, a verím, že slová budú stačiť na popísanie vašej dobrej a skvelej práce. Ak potrebujete duchovnú pomoc, prečo nebehnúť k Voodoo Lordovi, kontaktujte ho prostredníctvom jeho e -mailu: voodooconnect60@gmail.com alebo whatsapp +234 8097014925 alebo Telegram +234 8097014925 a on vám pomôže. Voodoo Lord je neškodný, bezpečný a spoľahlivý, preto sa s ním spojte a vyriešte akýkoľvek problém, ktorý máte.

Nabízím půjčky od 30 000 do 90 000 000 Kč

Petra Helcova | 05.10.2021

Rychlý a spolehlivý laon se pohybuje od (20 000 -4 500 000 Kč). Přímý věřitel vám poskytne okamžitou půjčku. Jste v situaci, kdy si opravdu potřebujete půjčit peníze? Zavolejte hned a získejte rychlou půjčku pro každého, kdo je schopen splácet. Zaměstnanci, důchodci, podnikatelé, zaměstnanci na částečný úvazek, rodiče na mateřské dovolené, studenti, kancelář práce. Ať už jde o půjčku, směnku, konsolidaci, exekuce, oddlužení, podnikání, dům, nebo prostě nemáte peníze. Položka registru je vyřešena. Máme pro vás jedinečný a bezkonkurenční sortiment. Kontaktujte nás prosím nyní: sidakova. petrahelcova@gmail.com @ whatsapp +420607476514

robertbouffad@ajjfinance.com

Robert | 30.09.2021


GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR BUY OR LEASE AT THE BEST AVAILABLE RATES
We offer certified and verifiable financial bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.
FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%
FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
PRICE = 32%+2%
Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded,
loan financing by providing you with yearly.
RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days
I will be glad to share with you our working procedures.
Name : Robert Bouffad
Email : Robertbouffad@ajjfinance.com
Skype : Robert Bouffad
Whatsapp: +447586540601

Hello

Katarína Ján | 22.09.2021

Skutočne chcem oceniť mikro financie LAPO za poskytnutie pôžičky vo výške 9 000 EUR na starostlivosť o moje choré dieťa. ak potrebujete súrnu pôžičku, vyhnite sa podvodu falošnými veriteľmi a požiadajte oň skutočnou pôžičkou spoločnosti lapofunding960@gmail.com
Whatsapp +447883183014

Nabídka rychlé půjčky

Nabídka rychlé půjčky | 14.09.2021

Nabídka rychlé půjčky
dobrý den, jsem vážný a rychlý jedinec, který nabízí půjčku komukoli v nouzi, nabízíme od 5 000 EUR do 15 000 000 EUR po dobu 1 až 35 let pro více informací o naší nabídce nás kontaktujte e -mailem: lucievolka19@email.cz

lucievolka19@email.cz

lucievolka19@email.cz | 13.09.2021

Nabídka rychlé půjčky
dobrý den, jsem vážný a rychlý jedinec, který nabízí půjčku komukoli v nouzi, nabízíme od 5 000 EUR do 15 000 000 EUR po dobu 1 až 35 let pro více informací o naší nabídce nás kontaktujte e -mailem: lucievolka19@email.cz

LOVE

Bridget Helen | 12.09.2021

Láska je krásna, ak ju máte s kým doplniť o Ogiogun Dr. Ekpen je skutočný kúzelník a veľmi jedinečný a silný muž múdrosti. Nemohla som otehotnieť, pretože mal problémy s plodnosťou. Môj manžel sa kvôli tomu rozviedol. Bol som taký ustarostený a vždy plačúci a dokonca som premýšľal o tom, že sa zabijem, ale môj priateľ ma zoznámil so skvelým mužom menom Dr. Ekpen ogiogun, ktorý má tiež úlohu vo svojom probléme. Dala mi jeho email, kontaktoval som ho a všetko mu vysvetlil. Ubezpečil ma, že mi pomôže a nemal by som sa obávať. Doktor Ekpen ogiogun priniesol radosť do môjho života a do mojej rodiny, priviedol ku mne manžela svojimi duchovnými silami, otehotnel, vyliečil rakovinu mojej sestry a tiež špeciálnymi silami vyliečil vírus HIV môjho bratranca a taktiež nevlastný brat vyhral lotériu o 2 milióny dolárov. Doktor Ekpen ogiogu je skutočne talentovaný, úžasný a veľmi dobrý muž, ktorý skutočne vie, ako robiť svoju prácu ogiogunra, a keby nie jeho, aký by bol môj život? Doktor Ekpen ogiogun veľmi pekne ďakujem a nikdy neprestanem hovoriť o jeho veľkých úspechoch. Slovami sa nedá vyjadriť, koľko dobrého ste urobili pre mňa a moju rodinu a verím, že ani tisíc slov nebude stačiť na popísanie vášho dobrého a skvelého diela. Ak potrebujete duchovnú pomoc, prečo neutiecť k ogiogunovi Dr. Ekpena? stačí kontaktovať Dr. Ekpen ogiogun na jeho e -mail: (ekpenogiogunspellcaster@gmail.com) a on vám pomôže. Doktor Ekpen ogiogun je neškodný, bezpečný a spoľahlivý, preto ho ihneď kontaktujte a stiahnite si jeho riešenie. Ďakujem vám, Dr. Ekpen ogiogun, vaše whatsapp +2347045604010. ekpenogiogunspellcaster@gmail.com

seriózní a rychlá nabídka půjčky

Obermajer | 09.09.2021

Dostali jste se do nelehké finanční situace a nevíte kam se obrátit protože v bance vám vaši žádost z nějakého důvodu zamítli. Nyní můžete využít této skvělé příležitosti a získat výhodný finanční úvěr od 50.000 Kč až do 80.000.000 Kč se splatností kterou lze nastavit až na 240 měsíců Vyřízení všech potřebných formalit včetně vyplacení financí už do 24 hodin od podepsání úvěrové smlouvy. Zcela zdarma a nezávazně žádejte na emailu: obermajerjosef701@gmail.com whatsapp +420723117429

marry@gmail.com

Marry | 07.09.2021

Ak ste sklamaní kúzelníkmi a inými liečiteľmi, ktorí nedokázali dosiahnuť požadované výsledky. Buďte tentokrát v pohode s najmocnejším a duchovne najtalentovanejším kúzelníkom, akého ste kedy mohli stretnúť.
volám sa Mary Brannon. Zdravím všetkých, ktorí čítajú toto svedectvo. Môj manžel ma odmietol po troch (3) rokoch manželstva len preto, že na neho mala kúzlo iná žena a nechal mňa a dieťa trpieť. Jedného dňa, keď som čítal web, videl som príspevok o tom, ako tento sprostredkovateľ kúziel na tejto adrese drpellar@gmail.com pomohol žene získať späť manžela a ja som mu odpovedal na jeho adresu a on mi povedal že žena zaklínala môjho manžela a ten mi povedal, že mi pomôže a po 2 dňoch, že budem mať svojho manžela späť. Veril som mu a dnes som rád, že vám môžem všetkým oznámiť, že tento kúzelník má moc vrátiť milencov. pretože som teraz šťastná so svojim manželom. Ďakujem za Dr.Pellar. Jeho e -mail: drpellar@gmail.com
Kontaktujte ho, ak viete, že vás tento osud čaká nižšie
(1) Páči sa ti tvoj bývalý?
(2) Máte vždy nočné mory?
(3) Chcete byť povýšený na svojom pracovisku?
(4) Chcete, aby za vami utekali ženy/muži?
(5) Chcete vlastné dieťa?
(6) Chcete byť bohatí?
(7) Chcete, aby bol váš manželský partner navždy váš?
(8) Chcete zväčšiť veľkosť svojho vtáka? / Trváš dlhšie, keď máš sex?
(9) Chcete nahradiť stratené peniaze?
(10) Chcete zastaviť rozvod?
(11) Chcete sa rozviesť?
(12) Chcete, aby vám niekto splnil každé vaše prianie?
(13) Vytvára mágia potrebu tehotného dieťaťa?
(14) Chcete ukončiť manželstvo alebo vzťah alebo sa rozísť.
(15) Je pre vás ťažké vyhrať prípad na súde?
(16) Chcete si vziať svojho partnera čo najskôr?
Moja e -mailová adresa je opäť: drpellar@gmail.com
So všetkými svojimi problémami ho ihneď kontaktujte a situáciu vyriešte do niekoľkých dní.

loan

Joshua Benjamin | 03.09.2021

Hľadali ste možnosti financovania pre svoj nový nákup domu, výstavbu, úver na nehnuteľnosť, refinancovanie, konsolidáciu dlhu, osobné alebo obchodné účely? Vitajte v budúcnosti! S nami je financovanie jednoduché. Kontaktujte nás, pretože ponúkame naše finančné služby s nízkou a dostupnou úrokovou sadzbou 3% pre dlhé a krátke pôžičky so 100% zárukou pôžičky. Záujemca by nás mal kontaktovať ohľadom ďalších postupov získavania pôžičky prostredníctvom: joshuabenloancompany@gmail.com alebo whatsapp nás na +13866018757

svědectví o dobrých skutcích Dr. Isikola

Enora Lucas | 25.08.2021

Som veľmi rád, že môžem zdieľať toto moje fantastické svedectvo. Som Enora Lucas a môj život sa úplne zmenil za 48 hodín. Vidím sa v zrkadle a usmievam sa. Prvýkrát vo veku mám dôveru v seba a svoje schopnosti. Svojho priateľa mám späť v živote s pomocou DR ISIKOLA. Ospravedlňoval sa 48 hodín po vytvorení kúzla. Povedal, že si uvedomil, že sa nikdy nechcel rozísť, že nemôže zvládať emocionálnu batožinu, ktorú som stále nosil so sebou. Povedal, že si myslí, že má negatívny vplyv na môj život, a považoval za najlepšie odísť. Povedal, že je ťažké, že som stále hovoril o minulosti. Obaja sme si navzájom odpustili. Vo vrecku mám peniaze, ktoré sú konečne moje vlastné. (Moja kontrola kompenzácie prebehla a bolo mi povedané, že je to už mesiace. Som živým dôkazom toho, čo doktor Isikolo dokáže. Obnovil lásku a náklonnosť medzi mnou a mojím mužom a ja som ho dostal späť k sebe. Teraz som taký šťastný. S vašou pomocou sme si mohli navzájom vidieť a hovoriť pravdu. Každý, kto má problém so vzťahom, sa môže obrátiť na doktora Isikola prostredníctvom e -mailu: isikolosolutionhome@gmail.com alebo ho môžete tiež kontaktovať na WhatsApp na čísle +2348133261196.

isikolosolutionhome@gmail.com

Anna Oscar | 21.08.2021

Toto je webová stránka, ktorú som čítal o DR ISIKOLO a kontaktoval som ho, aby mi pomohol dostať svojho bývalého priateľa späť za mňa v priebehu mesiaca august tohto roku a vrátil som sa sem, aby som o ňom uverejnil príspevok. Lekár Isikolo vám pomôže vyriešiť váš problém bez ohľadu na to, čo prežívate. Moje meno je Anna Oscar. Príspevok o kúzelníkovi je pre mňa veľmi zvláštny, pretože som nikdy neveril, že budem môcť povedať, že mi pomohol sprostredkovateľ kúziel pri privádzaní môjho bývalého priateľa ku mne, aj keď ma opustil kvôli nevere a neustálemu zneužívaniu a bojovali sme. oddelene a po 6 mesiacoch bez kontaktu. Čítal som o doktorovi Isikolovi z iných webových stránok a kontaktoval som ho, aby mi pomohol, a za menej ako 48 hodín mi zavolal môj bývalý priateľ a bol som šťastný, že sa mi chce vrátiť. Stretli sme sa ten istý mesiac a on mi navrhol. Bol to ten najkrajší prsteň. Prosím všetkých tu vonku, obráťte sa na DR ISIKOLO, aby váš problém vyriešil za vás a urobil vám radosť vo vzťahu, ktorý vám ubližuje. Láska je najlepší pocit, aký ste kedy zažili. Pošlite mu e -mail na adresu isikolosolutionhome@gmail.com Môžete mu tiež poslať WhatsApp na +2348133261196

Mrrolandjohnson62@gmail.com

mr roland johnson | 21.08.2021

Žijem v USA, požiadal som o pôžičku vo výške 120 000 USD pred veriteľom, ktorý predstieral byť úverovým veriteľom, roztrhali ma z mojich peňazí a utiekli odo mňa a ja som bol úplne zmätený v živote, ale našťastie pre mňa Dobrý priateľ Mine pani Sharon Coolidge svedčil o tom, ako bola zachránená Bohom-poslaným úverovým veriteľom, ktorý ju zachránil a dal jej pôžičku 7,000.00 zjednotených dolárov, takže dala e-mailovú adresu (mrrolandjohnson62@gmail.com.

Mrrolandjohnson62@gmail.com

mr roland johnson | 19.08.2021

MUSÍTE SI PREČÍTAŤ: AKO ZÍSKAM PÔŽIČKU 375 000,00 USD Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI PÁN ROLAND JOHNSON PONUKA pôžičky

Zdravím všetkých na celom svete, volám sa Nancy Whiteová zo Spojených štátov amerických, USA. Som slobodná matka štyroch detí a uviazla som vo finančnej situácii a potrebovala som prefinancovať a zaplatiť svoje účty. Skúšal som hľadať pôžičky od rôznych pôžičkových spoločností, súkromných aj firemných, ale nikdy neúspešne a väčšina bánk odmietla môj úver, neprepadnúť tam tým podvodníkom, ktorí ich nazývajú veriteľmi vlastných peňazí, všetci sú podvod, všetko, čo chcú, sú vaše peniaze. a už sa od nich neozvete, urobili mi to trikrát, kým som sa nedostal do kontaktu s pánom Rolandom Johnsonom. Pôžičky najzaujímavejšie na tom je, že moja pôžička bola prevedená na mňa do 72 hodín, takže vám poradím, aby ste kontaktovali Pán Roland Johnson Pôžičky, ak máte záujem získať pôžičku a ste si istí, že ich môžete splatiť včas, môžete ich kontaktovať prostredníctvom e -mailu (mrrolandjohnson62@gmail.com) Žiadna kontrola kreditu, žiadny spoluúčastník s iba 3% úrokovou sadzbou a lepšou splátkové kalendáre a harmonogram, ak sa musíte obrátiť na akúkoľvek firmu so zreteľom na zabezpečenie pôžičky bez zabezpečenia, potom kontaktujte pána Rolanda Johnsona Pôžičky dnes ohľadom vašej pôžičky

pôžičku

Karin Sabine | 18.08.2021

Potrebujete naliehavú pôžičku na začatie podnikania alebo potrebujete pôžičku na refinancovanie? Potrebujete pôžičku na splatenie dlhu? Potrebujete pôžičku na kúpu auta alebo domu? Ak nie, nebojte sa, ponúkame vám všetky druhy pôžičiek za dostupné úrokové sadzby bez kontroly kreditu !!! kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e -mailu: sabinhelps@gmail.com whatsapp na + 34632725157

Ďakujem Ďakujem.
Pani Karin Sabine?

lening

Karin Sabine | 18.08.2021

Potrebujete naliehavú pôžičku na začatie podnikania alebo potrebujete pôžičku na refinancovanie? Potrebujete pôžičku na splatenie dlhu? Potrebujete pôžičku na kúpu auta alebo domu? Ak nie, nebojte sa, ponúkame vám všetky druhy pôžičiek za dostupné úrokové sadzby bez kontroly kreditu !!! kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e -mailu: sabinhelps@gmail.com whatsapp na + 34632725157

Ďakujem Ďakujem.
Pani Karin Sabine?

LOAN OFFER FOR EVERYBODY APPLY NOW

patiala legitimate | 10.08.2021

Hello, Do you need an emergency loan to address your financial needs? We offer loans ranging from 3,000.00 to 100,000,000.00 EUR, we are reliable, powerful, fast and dynamic, without credit control and we offer a 100% guarantee for foreign loans during the transfer period. We have also issued a loan in all currencies with a 2% interest rate for all loans .... If you are interested, contact us through Via (Whats App) number:+919394133968 patialalegitimate515@gmail.com Mr Jeffery

Záznamy: 1 - 100 zo 1254
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok