40 miliónov eur za liečbu jedného nezaočkovaného dieťaťa?

05.07.2014 10:02

Ing. Renáta Krausová,
šéfredaktorka mesačníka Dieťa

 

„Dobrý večer, ja sa volám Krištúfková, už som bola spomínaná v tejto relácii. A chcela by som tomu pánovi, čo volal pred chvíľou ohľadom pneumokokov, povedať, ktorý hovorí, že sa u nás nevyskytujú, tak sa vyskytujú. A dokonca je prípad, kedy matka vďaka takým reláciám, ako vysielate vy, odmietla dať dieťa očkovať. To dieťa ochorelo. Ochorelo dokázane na kmeň, ktorý je vo vakcíne. A to dieťa dnes už nie je schopné života. Je iba ležiace, má hydrocefalus. Neviem, či viete, čo to je. To je vodnatý mozog, čiže žiadne prejavy nejakého aktívneho života, mozgovej činnosti, len leží. Stálo nás 40 miliónov eur na jeho všetky zásahy, hospitalizácia, všetko, čo okolo neho sa robilo. A dnes má matka dieťa doma, ošetruje ho a čaká, kedy zomrie. Len toľko na to, že netreba očkovať. Ďakujem veľmi pekne,“

zavolala do relácie o kolektívnej imunite predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti doc. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD.

       Bol to jeden z mnohých telefonátov, ktorý odznel 8.VI.2014 v internetovom rádiu Slobodný vysielač v rámci zaujímavej debaty dvoch názorových oponentov na tému povinného očkovania. O kolektívnej imunite sa s moderátorom Norbertom Lichtnerom zhovárali člen Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania Mgr. Peter Tuhársky (autor seriálu „Hovorme o vede“ v Dieťati) a čerstvý absolvent štúdia medicíny Tomáš Ondriga (známy na internete ako Medojed Kapský, Honey Badger či Tom Onn). Citovaný telefonát je neupraveným prepisom z archívu relácie a môžete si ho vypočuť na:

       Doc. Krištúfková neuviedla, že je predsedníčka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti (SEVS), pridruženej k Slovenskej lekárskej spoločnosti, takže nie všetci poslucháči vedeli, že volá skutočne odborníčka, povolaná v problematike očkovania.
Nik z nás zrejme nepochybuje o tom, že situácia, keď ťažko ochorie dieťa (očkované či neočkované), je veľmi vážna a všetci by sme boli radi, keby nikdy nenastala. Nie sme ani povolaní posudzovať, či by očkovanie skutočne ochránilo dieťa, nakoľko sú známe prípady, že napriek očkovaniu napríklad proti vybraným kmeňom pneumokokov dieťa na pneumokoky ochorelo. O tomto sa dá polemizovať. Poslucháčov relácie a našich čitateľov však prekvapila suma, ktorú uviedla predsedníčka SEVS:

„Stálo nás 40 MILIÓNOV EUR na jeho všetky zásahy, hospitalizácia, všetko, čo okolo neho sa robilo.“

       Možno si poviete, prečo by sme mali pochybovať. Však kto už môže mať lepšie informácie ako predsedníčka takejto odbornej spoločnosti a, navyše, povedala to nie náhodou, žeby sa zmýlila, ale cielene a s istotou túto informáciu zatelefonovala do relácie. Nuž, keby bola suma čo len trošku reálnejšia, iste by nevznikol dôvod na pochybnosti. Ale takto? 40 miliónov eur za liečbu jedného dieťaťa? Ťažko tomu uveriť. Preto sme si informáciu docentky Krištúfkovej preverili vo všetkých troch zdravotných poisťovniach i v bratislavských nemocniciach.

       Nik z oslovených nám spočiatku neveril, čo sa to vlastne pýtame, že toto povedala špičková odborníčka. A už vôbec nechápali...

 

Načo je to dobré?

       To sa pýtame aj my. Naša spoločnosť je v téme očkovania rozdelená. Čo môže podnietiť takáto zavádzajúca informácia z úst predsedníčky Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti? Aký účel sledovala? Doc. Krištúfková stojí na čele spoločnosti, ktorá sa stará aj o školenie pediatrov v problematike očkovania. Možno odborníčke, ktorá takto dezinformuje širokú verejnosť, veriť, že ostatné jej informácie, ktoré podáva nielen laickej verejnosti, ale najmä pediatrom, sú pravdivé? O názor sme požiadali psychológa, odborníka na komunikačné stratégie.

obálka mesačníka Dieťa č. 7/2014       Všetky vyjadrenia hovorcov poisťovní, nemocníc i psychológa nájdete v Dieťati č. 7/2014. Prinášame aj informáciu, akú najvyššiu sumu dosiahla v jednej zo zdravotných poisťovní v minulom roku najdrahšia liečba pacienta a s akou diagnózou. Podotýkame, že zďaleka nedosahovala sumu uvedenú doc. Krištúfkovou a ani sa netýkala ochorenia, preventabilného očkovaním.

 

Kto to všetko spočíta?

       Priestor na vyjadrenie sme, samozrejme, poskytli aj docentke Krištúfkovej. Mailom sme ju 17.VI.2014 prosili o vyjadrenie, ktorá nemocnica poskytla dieťaťu liečbu v hodnote 40 miliónov eur. Odpoveď sme do dnešného dňa nedostali... No možno vy, vážení čitatelia, si po prečítaní tohto článku v Dieťati odpoviete na zopár otázok či pochybností, ktoré vám víria v hlave. A možno ich bude ešte viac... Jednou z otázok, ktoré si možno budete klásť, môže byť aj otázka, koľko eur vynaloží naša republika ročne na liečbu detí, ktoré ochorejú na chorobu, proti ktorej sú zaočkované. Ďalšou by mohla byť otázka, koľko nás stojí liečba detí, ktoré nie sú zaočkované a ochorejú na ochorenie, proti ktorému ich malo očkovanie chrániť. Bolo by iste zaujímavé porovnať takéto údaje. Len kto toto spočíta, keď sme svedkami vážnych „ťažkostí s matematikou“ u jednej z najkompetentnejších osôb v problematike epidemiológie a vakcinológie na Slovensku...

       Prirodzene, zaujíma nás aj váš názor na informácie, ktoré zazneli z úst docentky Krištúfkovej.

 

       Viď tiež Komentár doc. MUDr. Zuzany Krištúfkovej, PhD. k relácii „Informačná vojna“ na Slobodnom vysielači v nedeľu 8.VI.2014.

 

Diskusia: 40 miliónov eur za liečbu jedného nezaočkovaného dieťaťa?

SVbpEAsidp | 26.09.2014


Cena liecby

Nezodpovedny | 15.07.2014

Mam znameho, ktoreho 7-mesacne dieta sa liecilo v slovenskej nemocnici na cierny kasel. Dieta malo odlozene ockovanie do 1 roka - vtedy bola uplne neockovane. Cena pobytu v nemocnici (12-dni) bola vycislena na 633€ - info o uhradenych platbach zdravotnej poistovne. Z toho sa na CK liecilo asi 6 dni, potom prisli komplikacie, ktore neboli sposobene ciernym kaslom. Doma mu potom este davali 4 dni specialne namiesane antibiotika.

Krištúfková, to ste prehmali !

stará mama | 10.07.2014

Vypočula som si celú reláciu, jasne , mladý doktorek Tomáš Ondriga si začal budovať svoju kariéru práve na očkovaní, aby sa tak preslávil a ako tútorka mu bola na pomoci /určite to mali dohodnuté/ p. Krištúfková/, ktorá teda dala, ale riadnu koninu, kto by tomu uveril, žeby také ťažké prachy išla dávať poisťovňa na záchranu dieťaťa, bola to ukážková lož, na zastrašenie poslucháčov. Tak vyzývam p. Krištúfkovú nech dokáže, čo povedala v Slobodnom Vysielači !

PODPORME SPOLU p. FILLA !!!

stará mama | 10.07.2014

Chcela by som vyzvať čitateľov tejto naozaj slobodnej stránky o podporu p. Filla, aj ja tak idem učiniť, kvôli tomu, že sme sa tu naozaj dozvedeli veci o ktorých sme vôbec netušili a pomohli nám sa rozhodnúť, začo mu naozaj z celého srdca ďakujeme a môžem potvrdiť, že naše doterajšie skúsenosti nám potvrdili, že sme sa rozhodli správne . Ešte raz ďakujeme !

Re:PODPORME SPOLU p. FILLA !!!

Helena | 10.07.2014

Veľmi súhlasím s Vami "stará mama". Aj mne táto web stránka veľa dala, veľa som sa dozvedela, objavila ďalšie zaujímavé web stránky a zdravotne si pomohla aj vďaka jednému blogu. Aj mne srdce krváca keď čítam, že pán Ing. Fillo pri svojom vzdelaní a jazykových znalostiach má tak miniatúrny príjem. Vieme, aké obrovské príjmy majú ľudia, čo vyštudovali IT a vedia jazyky. Všetci by sme sa mali "prebudiť" a konať lebo táto web stránka nebude a nám bude veľmi chýbať.

Ortuťou proti chrípke!

filip | 09.07.2014

https://www.auria.sk/blog/vakcina-proti-chripke-obsahuje-25-000-razy-viac-ortuti-ako-je-dovolene-v-pitnej-vode

Re:Ortuťou proti chrípke!

Helena | 09.07.2014

Ďakujeme pán Filip za tento článok. Ja osobne dlhé roky čítam www.naturalnews.com (aj tento článok som v angl. prečítala) a tam veľakrát čítam čo robí naša "dobručká" GSK. A tejto firme sa mal pán Ing. Fillo ospravedlniť. No comment
Veľa článkov o očkovacom biznise je aj na www.mercola.com www.preventdisease.com www.naturalsociety.com atď.

Re:Re:Ortuťou proti chrípke!

filip | 10.07.2014

Mne neďakujte za hodenie linku,vďaka patrí ľuďom,ktorí si dali tú námahu a vyhľadali tieto info a tým,ktorí ich prekladajú a prevádzkujú weby,kde si ich môžeme pohodlne a aj zdarma pozrieť.Tí by si zaslúžili väčšiu podporu a nie len morálnu.
auria patrí v problematike očkovania a trávenia populácie medzi tie najlepšie.

Re:Re:Re:Ortuťou proti chrípke!

Helena | 10.07.2014

Pán Filip, prepáčte ja dôchodkyňa zle som sa vyjadrila. Ale vieme, že dnes máme priveľa hliníka a ortuti v tele. Hliník z očkovania, z každodenného postreku chemtrailsom; ortuť z očkovania, z amalgámových plomb...Vďaka hliníku je neskutočný nárast demencie a pochopiteľne tieto látky prispievajú k obrovskému nárastu neurologických ochorení atď.

Re:Re:Re:Re:Ortuťou proti chrípke!

tobino | 25.08.2014

dobry ...chcela by som sa spytat tej pani Krištofikovej , ktora tak vehementne tu popisovala pripada dietata , ktore museli liečit , že kolko potom bude stat celoživotna liečba dietata , ktore preukazatelne po očkovani ostalo postihnute a nasledne vyšetrenim sa zistila forma - Aspergov syndrom - pričom , kym nebolo postupne vakcinovane bolo dieta v poriadku a zdrave - je to moj syn - takže mate pani zlata vypočitane , kolko bude stat liečba takto postihnuteho dietata vdaka očkovaniu?....a nakoniec , ako ukazuju študuje zahraničnych vedcov a lekarov - vakcinacie deti maju za nasledok stale zvyšujuce sa percento postihnutych deti - autizmus , hyperaktivita a ine druhy nemoci a to nehovorim o dalšich chorobach , ktore vzniknu ako nasledok vakcinacie ...a nakolko stale sa poukazuje na ine štaty , tak prečo tie ine vyspele štaty ako Nemecko , Rakusko a pod . povinnu vakcinaciu zrušili?...slovaci by sa už konečne tiež mali pozastavit nad faktami čo biju do oči a mali by sa prestat stavat do pozicie obeti a barankov - ved to je dane zakonom , to hovoria lekari , púolitici a pod ...otvorte oči ved tu sa jedna o zdraviie nas všetkych a najma našich deti ...ved všetko je to biznis farmakoncernov a tych tzv, vladcov sveta , ktori potrebuju zregulovat populaciu a najma zdegenerovat ju.....som velmi vdačna , že existuju ludia , ktori otvorene hovoria o tychto problemov a chcu otvorit oči aj ludom , ktiori slepo veria tomu , čo počuju v mediach , od lekarov a pod ...a ešte namargo tych tažkych kovov a svinstiev , ktore su vo vakcinach ...myslim si , že dost sme otravovani , tym čo na nas sypu - chemtrais , takže nepotrebujeme to dostavat ešte priamo do tela injekčne ....ved od toho mame už aj tak dost važnych chorob - najnovšie vysoky vyskyt novej choroby z chemtrais - vola sa - Morgellony ....

List ministerke

filip | 07.07.2014

https://www.spolocnostsbm.com/clanky/listy/list-ministerstvu-zdravotnictva-o-zamedzeni-povinneho-ockovania.html

Záznamy: 1 - 11 zo 11

Pridať nový príspevok