Re:Re:Re:čipovanie novorodencov

Jano | 02.02.2014

Ten článok je nezmysel od začiatku po koniec. Napríklad píše, že sa snažili urobiť ploché čipy, aby sa lepšie vkladali do tela. V skutočnosti sa na značkovanie živých tvorov (čítaj: zvierat) používajú čipy iného tvaru, zväčša valcového, na konci zašpicateného, aby vloženie spôsobilo čo najmenšie poranenie a najlepšie splynulo s okolitým tkanivom. Vyrobiť plochý čip je tiež jednoduchšie, ak sa pozriete do počítača, vidíte, že všetky čipy v ňom sú ploché. Ten autor nebol inžinier a nemal nijaké skúsenosti s tým, o čom písal. Nebol dobrý ani ako autor beletrie.

Uznávam, že je teoreticky možné človeka ovládať nejakým čipom, ale z technologického hľadiska je to sci-fi. Ten čip by musel nejak získavať energiu priamo z tela (trebárs kardiostimulátor s plutóniovou batériou ovláda iba srdce, je dosť veľký, a nevydrží tak dlho, ako človek žije) a zatiaľ sa nevie, ako by sa to robilo, teplo z tela zariadenia vovnútri tela nemôžu zužitkovať, nakoľko na to treba prechod medzi teplým a studeným; muselo by to nejak spotrebovávať priamo glukózu. Nervovú komunikáciu nikto poriadne nerozlúštil (a navyše je v podstate pri každom človeku trocha iná), protetické ruky dokážu komunikovať len s motorickými nervami a aj to nie poriadne.

Ďalší problém je komunikácia so satelitom. Mäso (a vlastne všetok organický materiál v ktorom je dosť vody) veľmi dobre absorbuje mikrovlny (to vie každý používateľ mikrovlnky), a všetky telekomunikačné signály sú mikrovlnné. Ak by mal taký čip v tele vysielať tak silno, aby to okolité mäso neodtienilo dostatočne a ešte bolo zachytené nejakým satelitom (mobil vysiela len telekmumikačnej veži asi dvadsať kilometrov odtiaľ, ak by mal dosiahnuť satelit najmenej štyri stovky kilometrov odtiaľ, teda dvadsať na druhú krát väčší výkon, teda stovky wattov), tak by ten absorbovaný výkon zohrieval okolité časti tela ako mikrovlnka, čo by každý očipovaný človek cítil.

Tiež neviem, načo by komu bolo ovládať ľudí. Ľudia bez voľnej mysle by boli dobrými vojakmi alebo robotníkmi, ale ak by niekto mal potenciál ovládať ľudí, tak by mu namiesto vojakov stačili atómové bomby (jednoduchšie, účinnejšie) a peňazí má evidentne dosť. Vládca ovládajúci mysle ľudí je ako človek ovládajúci programy v počítači - nedáva to vôbec dojem, že niekomu vládne, že je nejak dôležitý, aj ja si môžem napísať skript, aby som dostal milión mailov o tom, aký som úžasný. Ľudia, ktorí sa snažili o svetovládu, zvyčajne chceli vytvoriť utopický svet, alebo chceli byť na výslní, no ak by všetkých ľudí ovládali ako programy, nič z toho by nemali.

Ten článok skôr ruší akúkoľvek dôveryhodnosť tej stránky, nepotvrdzuje nič. Stačí len trocha kriticky myslieť.

Pridať nový príspevok