Re:Božena

Ing. Marián FILLO | 24.12.2013

To je teda dosť úbohý článok, keď si autor(ka) nevie dať ani 2+2 dokopy. IPV nemôže z princípu tvoriť kolektívnu imunitu, keďže nebráni nákaze, množeniu a šíreniu vírusu. To sa preukázalo napr. nedávno v Izraeli, keď našli v splaškoch živý vírus detskej obrny, hoci nikto neochorel. Následne nariadili plošné očkovanie OPV (!!!), čo by bol absolútny nezmysel, keby IPV vytvárala kolektívnu imunitu. To, že nikto neochorel je (pri zvážení, že nie každý absolvent IPV si protilátky vytvoril a nie všetci boli očkovaní) vcelku šťastie a tak to aj Izraelci brali. Nezaháľali a pustili sa do OPV skôr, než niekto ochorie na detskú obrnu. Ak veríte tomu prvému článku, skúste Izraelcom vysvetliť, akú kolosálnu hlúposť urobili.

Tá druhá "štúdia" je tiež o ničom - tvrdenie bez dôkazu, bez vysvetlenia mechanizmu vzniku kolektívnej imunity, keď je známe, že IPV nebráni nákaze, množeniu a šíreniu divokého vírusu:
"IPV induces very low levels of immunity in the intestine. As a result, when a person immunized with IPV is infected with wild poliovirus, the virus can still multiply inside the intestines and be shed in the faeces, risking continued circulation."
https://www.polioeradication.org/Polioandprevention/Thevaccines/Inactivatedpoliovaccine(IPV).aspx

Pridať nový príspevok