Re:Re:Re:Tlak

Ing. Marián FILLO | 29.11.2013

O Kernovi a zákulisných pomeroch na SMEtisku dokopy nič neviem, tak nebudem špekulovať o spôsobe jeho odmeňovania.

Jediné, čo o ňom viem, je, že ten paškvil, čo som teraz komentoval, by mohol byť stráviteľný leda tak pre šimpanzy a pre ľudí s obdobným alebo nižším IQ.

Z ľubovoľných serióznych novín by za takúto prácu bol okamžite vyrazený. Problém je, že u nás naozaj seriózne noviny v skutočnosti asi žiadne nejestvujú. Možno nejaké regionálne plátky alebo samizdaty, neviem, o tých nemám prehľad, ale celoštátne isto nie. SMEtisko ani Kravdu a spol. človek pri zmysloch naozaj nemôže označiť za seriózne.

K základom serióznej novinárskej práce nepochybne patrí aj
1. overovanie si údajov
2. uvádzanie zdrojov
3. dať dostatočný priestor na vyjadrenie aj druhej strane (aj keď s ňou osobne z duše nesúhlasím).
4. neklamať (a už vôbec nie tak, že protifašistický článok interpretuje ako profašistický, tzn. otočka o 180°).

Kern podľa mňa svojím článkom preukázal, že serióznu žurnalistiku nevidel ani z rýchlika, že je úbohý klamár, predajná štetka bez chrbtovej kosti, zjavný demagóg a aby to nestačilo, tak aj vyslovený diletant.

Každopádne klamal vedome, prinajmenšom v prípade časopisu Zem & vek, keď vhodne vytrhnuto z kontextu citoval článok, v ktorom je Kotleba označený za fašistu, ako keby to bol článok pro-kotlebovský.

Takže to, že si možno myslí, že robí dobrú vec, neberiem. Nie, Kern očividne vie, že niekomu tu úmyselne škodí, a robí to pri plnom vedomí. Teda vo výsledku možno nakoniec prospieva, ale robí to so zjavným úmyslom škodiť. Je to skrátka článok na politickú objednávku.

Pridať nový príspevok