Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyjadrenie k vedeckym poznatkom?

Ing. Marián FILLO | 29.11.2013

Atómová elektráreň/bomba nie je podmanením si skrytej mocnosti, aby sa dosiahla moc nad blížnym?

A v akom zmysle je homeopatia "dosiahnutím nadprirodzenej moci nad blížnym"??? Však homeopat si len vypočuje pacienta, kladie mu otázky a dá mu nejaký liek, alebo mu len povie meno lieku. Ako si tým získa moc nad pacientom? Nedáva mu predsa kokaín ani heroín, aby bol závislý na ďalšej dávke. A ešte som nepočul o tom, že by bol niekto závislákom na homeopatikách, že každý deň musí mať tú svoju "guličku", inak absťák... :-) Nanajvýš sa neuzdraví tak rýchlo, ale to je asi tak všetko. Žiadna závislosť. Takže ako si teda homeopat získava moc nad pacientom? Vari nie tým, že sa s ním zhovára o jeho problémoch?

A odsúdiť niečo len na základe banálneho pojmoslovného nepochopenia (energia, sila, moc je v zásade jedno a to isté)... Ehmmm... A kde sa v Písme píše, že by sme nemali používať kondómy? Áno, správne, nikde, pretože keď bolo napísané, žiadne kondómy ešte neboli na svete. Rovnako tak výraz energia hoci už možno jestvoval, nepoužíval sa ešte v tejto súvislosti. Preto v Písme žiadna energia nie je spomínaná. Ale naozaj to neznamená, že ak niekto používa výraz energia aj na niečo, čo zatiaľ možno ešte nevieme zmerať, že to je zlé, magické, okultistické či od diabla. Je to len a len o tom, že sa na niečo nalepí nálepka, ktorá sa Vám z nejakých záhadných dôvodov nepáči, možno preto, lebo rovnakú nálepku používa niekto iný na označenie niečoho iného. Stručne: je to z Vašej strany len slovíčkárenie.
Nejaké lepšie argumenty nemáte?

No a na tomto sa už musím naozaj smiať:
"dynamizovaných substancií, to znamená zaťažených okultistickým prídavkom"
Heh, máte poňatie o tom, ako sa vyrábajú dnes homeopatiká? Robia to všetko stroje. Človek rieši akurát technické poruchy a pravidelnú údržbu strojov.
Viete mi, prosím, vysvetliť, ako môžu stroje zaťažovať nejaký vodný roztok (takmer čistú vodu) "okultistickým prídavkom"? :-)))))))))
Okultistické stroje? :-))))))

Gabriel, vážne, radšej to nechajte plávať, lebo Vaše postrehy a "argumenty" už začínajú byť naozaj na smiech.

Mimochodom, nedarí sa mi na Harvarde nájsť ten Organon na stiahnutie. Dáte mi, prosím, presný odkaz?
A tiež nejaké New Age okultisticko-špiritistické citáty (aspoň jeden), či ako ste to nazval...
Vopred ďakujem.

Pridať nový príspevok