Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyjadrenie k vedeckym poznatkom?

Ing. Marián FILLO | 29.11.2013

Dobre teda, Gabriel,

rád sa nechám poučiť, čo spôsobuje gravitáciu resp. na akom princípe funguje, prečo sa teda dve telesá priťahujú...

Hmmm... Treba Vám "rukolapné vedecké dôkazy", keď sa sám na sebe presvedčíte, že to funguje? Tobôž, ak sa to deje opakovane?

Samozrejme, ak niekto nevie, ako homeopatia funguje (tzn. ako je možné, že tak vysoké riedenie má významný účinok), mal by narovinu povedať, že nevie a nie vymýšľať si "ezoterické bláboly". Na druhú stranu ale niekomu inému môžu Kodetove reči o exorcizme rovnako dobre pripadať ako "ezoterické bláboly".

Mimochodom, aké "rukolapné vedecké dôkazy" máte ku Kristovmu zmŕtvychvstaniu alebo ešte lepšie ku spáse skrz Kristovo zmŕtvychvstanie?

A ako prebieha skúmanie, či niečo je alebo nie je "spiritualitou mimo Boha Otca"? Aké metódy používate pri hľadaní odpovede na túto otázku?

Pre nekresťana prípadne ateistu je mimo jeho chápanie, ako mohla panna počať z Ducha svätého. Aké v tom spočíva riziko, keďže to je mimo jeho chápanie?

Späť k homeopatii a reiki: je známe, ako jednotlivé homeopatické lieky na človeka s danou sadou príznakov pôsobia, akurát nevieme, čím to je, že aj tak riedený roztok, že tam už nie je ani molekula pôvodnej látky, má významné účinky na človeka.

Inak Pán Boh sa musí nad touto debatou asi dobre smiať, až sa za brucho chytá. :-) Človiečikovia, čo ani len nie sú schopní vidieť duchovné bytosti (ani anjelov, ani čertov), tu chcú rozhodovať o tom, čo pochádza od Boha a čo nie. :-)))

Inak, naozaj nechápem, prečo mrháte časom na nejakú homeopatiu, ktorá rozhodne nie je protikresťanská ani nijak kresťanstvo neohrozuje, namiesto toho, aby ste riešili slobodomurárov a homosexuálnu lobby vnútri Cirkvi, ktorí ju teda ohrozujú fest. Nehovoriac o súčasných i predchádzajúcich politikoch, finančných skupinách, či farmaceutickej lobby, ktorá celosvetovo zabíja viac ľudí než rakovina...

Úplne zbytočne hľadáte nepriateľov tam, kde žiadni nie sú, namiesto toho, aby ste sa kompetentne bránili voči skutočným nepriateľom. Až začínam nadobúdať dojem, že Vás na hľadanie neexistujúcich nepriateľov navádzajú práve tí skutoční nepriatelia, aby ste zamerali svoju pozornosť úplne iným smerom a nechali ich nepovšimnute páchať neprávosti. Teda to isté, čo robia naši politici, keď vyťahujú maďarskú čí rómsku kartu - odpútanie pozornosti od svinstiev, čo páchajú. A samozrejme - metóda "rozdeľuj a panuj". Však kde sa dvaja (svetlejší) bijú, tam vyhráva tretí (temný). Na diablovu radosť.

Ale to je len môj dojem, môžem sa, pravdaže, mýliť.

Pridať nový príspevok