Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Vyjadrenie k vedeckym poznatkom?

gabriel | 25.11.2013

Argumenty coraz viac filozoficke a teologicke, asi to na tejto diskusii nema zmysel dalej rozvijat. Vase argumenty ma tiez nepresvedcili. Analogia s gravitaciou nie je vhodna na prirovnanie. Gravitaciu, resp. jej ucinky realne citime a poznavame. Vieme presne vypocitat ako v tej ktorej situacii budu posobit sily gravitacie. U homeopatie toto neplati. Aj ked su iste indicie ohladom nanotechnologii, kde niektore vyskumy ukazali vplyv na orientaciu molekul latky ovplyvnenej inou latkou, ktora sa pri mnohonasobnom riedeni uz nemusi vyskytovat v danej latke, ale orientacia molekul je ovplyvnena cimsi ako pamatovym efektom. Neviem vsak, ako dany vyskum dopadol a ci je mozne ho vztahovat k homeopatii. Zakladatel homeopatie S.Hahenmann vyborne ovladal viacero cudzich jazykov, takze mnohe jeho listy boli aj v tychto jazykoch, vratane anglictiny. Pravdou je, ze ak by som chcel naozaj overit autenticitu jeho vyrokov, musel by som precestovat kus sveta, kniznice, historicke ustavy, oslovit par ludi z branze atd. Na to zial nemam cas ani prostriedky, preto som cerpal informacie z internetu. Ich doveryhodnost dokazat by sa dala zrejme len vyssie uvedenym usilim. Konfucia a jeho dielo poznam a tiez ma v mnohom oslovili a inspirovali. Nechcem posobit ako sektobijec, ale poznam par realnych pripadov, ked ludom z istych veci (alternativne duchovne smery a sposoby liecby(nie homeopatia)) siblo a paradoxne su teraz odkazani na chemicke psychofarmaka modernej mediciny, aby vobec nejak svoj stav zvladli. Inac, nazvat patra E.Vellu, V.Kodeta alebo J.Marettu, ktorych som tu spomenul, "udajnymi" exorcistami je prejav neucty voci nim. Nie, oni nie su nadludia ani guru, su to obycajni ludia s neobycajnym povolanim. Ale jasne, ze prijat ich je najma vecou krestanov katolikov, takze nikomu v ich slova nevnucujem (oni uz vobec nie). V mojich prispevkoch sa obraciam na krestanov, a myslim, na zaklade skusenosti, ze su slova tychto knazov ohladom danej problematiky pravdive. Nie je vsak zavazne ich prijat. Krestan by to mal brat, ako vec srdca, svedomia a modlitby.

Pridať nový príspevok