Re:Re:Senior

Ing. Marián FILLO | 04.10.2013

Hmmm... Autor asi nečítal poriadne to, čo kritizuje. K bodu č. 2 k štúdii Lucije Tomljenovic a Chrisa Shawa, ktorú máme preloženú tu:
https://www.slobodavockovani.sk/news/studia-prispivaji-hlinikova-adjuvans-ve-vakcinach-k-stoupajicimu-vyskytu-autismu/

píše:
" the authors are plotting ASD incidence in each year (1991-2008) against total aluminium content for the pediatric schedule *in that year*. Not (as you might expect) the aluminium exposure for the ASD cases themselves, according to the pediatric schedules of 6 to 21 years previously, but no, that same year.
In effect they are looking for a correlation between the number of people who developed ASD decades earlier, and the number of vaccinations given to other children, in the current year. This is an interesting model of causality!"

To je somarina ako voda v koši. Prečítaj si kapitolu 2.3 tej štúdie a zistíš, že autor tohto komentára sprosto klame. Ďalej to ani nejdem čítať, strata času, keď hneď na začiatku je také očividné klamstvo.

Keby to bol taký priehľadný podvod, ako tvrdí kritik, tak im tú štúdiu nijaký peer reviewed časopis nezverejní. Používaš to, čo máš na krku, aj na myslenie, alebo len ako držiak na klobúk? Ja už fakt neviem, ako môže človek, čo sa tvári, že kriticky myslí, zožrať takú očividnú sprostosť.

Ja teda netvrdím, že tá štúdia je nepriestrelným dôkazom súvislosti hliníka s autizmom (je tam príliš málo krajín, takých 30 a viac by som považoval za dostatočný počet, nie 7; mohli tam byť rôzne confounding factors, napr. príjem glutamanu v potrave apod.), ale určite to nie je kvôli tomu, čo uvádza kritik.

Pridať nový príspevok