Re:Re:Re:Re:Schvaľovanie medikamentov

Ing. Marián FILLO | 01.09.2013

Nuž thimerosal sa stále používa pri výrobe niektorých vakcín a napr. v Infanrixe Hexa stále nejaké množstvo ortuti je:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20391108

Ale uznávam, že to je určitý pokrok, už ho nie je vo vakcínach tak veľa, ako bývalo. Každopádne na jednej strane zlepšenie, na druhej strane zhoršenie.

To, že si niektorí neočkovači navzájom odporujú je len dôkazom toho, že sú to ľudia ktorí hľadajú pravdu a každý to zobral z iného uhla alebo je inak ďaleko v štúdiu problematiky, takže sa môžu v dielčích záležitostiach dočasne mýliť. Keby však všetci hovorili do bodky jedno a to isté, vtedy by to bolo vrcholne podozrivé, lebo by zrejme boli všetci brain-washed z jedného jediného zdroja. Ale nie sú.

Nemusí byť nutne pravda, že v kombinovanej vakcíne je menej adjuvantov. Napr. Infanrix Hexa má priznaných 0,820 mg hliníka a Infanrix Polio + Engerix B + Act-Hib má 0,5 + 0,25 + 0 = 0,75 mg hliníka.

Naproti tomu má Infanrix Hexa v sebe 10 antigénov (tetanus, záškrt, 3 vírusy detskej obrny, 3 kúsky čierneho kašľa, Hib, HepB), 16 pomocných látok (treba však kuknúť do austrálskeho letáku, lebo v európskom sa ich neunúvajú všetky uviesť), z toho jedna (médium 199) sa skladá z ďalších 50 látok. K tomu nevedno koľko kontaminujúcich chemikálií, napr. bielkoviny GMO kvasiniek Saccharomyces cerevisiae, zvyšky Vero buniek z opíc + nikto netuší čo všetko ešte. Toto má byť šetrné?

Myslím, že diagnostika cukrovky sa asi moc nezlepšila. Nárast pozorovať aj v posledných pár rokoch, kedy je diagnostika stabilná (len priemerný počet vakcín na dieťa sa zvyšuje). Samozrejme, očkovanie nie je jediný faktor, avšak hygiena v oblasti potravín sa zlepšila, väčšina fabrík-znečisťovateľov vzduchu bola buď zavretá alebo má nové filtre na komínoch, autá majú katalyzátory, pred 10 rokmi o BIO potravinách nebolo ani chýru, takže v tomto ohľade nastalo skôr zlepšenie. Stres je tiež významný faktor, tam sa to asi zhoršilo. I keď otázka je, či aj u malých detí...

Pridať nový príspevok