Re:Re:Re:Re:Re:Nie je fer....

Ing. Marián FILLO | 01.09.2013

To je obľúbený argument Paula Offita (čisto papierový nárast autizmu), avšak realita je taká, že dopyt po špeciálnom školstve dramaticky rastie a nové špeciálne školy pre autistov vznikajú jak huby po daždi, takže papierové to očividne nebude. I keď pripúšťam, že skutočný nárast je o niečo menší než papierový, každopádne tu nárast je a to dosť významný. Stačí sa len pozrieť na čísla CDC z roku 2008 a z roku 2012 (1 z 88 vs. 1 z 50), pričom v tomto čase sa diagnostika ASD nijak nemenila, takže tento brutálny nárast naozaj nemožno pričítať zmene diagnostiky.

Aby sme sa rozumeli: detská obrna poklesla aj skutočne, niektorí hovoria, že aj vďaka zákazu niektorých pesticídov (hlavne, ale nielen DDT), ktoré zrejme ničili tráviace ústrojenstvo detí do tej miery, že dramaticky uľahčovali inak pomerne neškodnému vírusu (len 1% nakazených má vôbec nejaké príznaky choroby) prienik z tráviacej sústavy do krvi, kde už predstavuje problém. Jednak to, jednak vyššia úroveň hygieny (umyť ruky pred každým jedlom) nakoniec znížili výskyt tohto vírusu u nás (aj inde) na nulu. Ale pred začiatkom očkovania bolo za detskú obrnu označené aj všeličo iné (napr. Coxsackie vírusy a ECHO vírusy), takže odstrihnutím iných pôvodcov choroby došlo k prudkému papierovému poklesu, hoci skutočný pokles nebol zďaleka tak svižný. A hlavne nebol vďaka očkovaniu. Naopak - očkovanie spôsobovalo (a napr. v Indii dodnes spôsobuje) ročne ťažké desaťtisíce ochrnutí, ba aj úmrtí, ktoré akosi nikto nerieši.

Čo je pre Vás "evidence based"? Lebo o vitamíne C sú stovky štúdií... To čistidlo bazénov je veľmi účinným antibakteriálnym prostriedkom a aj preto sa na tento účel predáva. Sóda bikarbóna je silne zásaditá záležitosť, takže ak si nejaký organizmus potrpí na kyslom prostredí, ľahko, účinne a lacno ho zlikviduje. To je dávno známe, ľahko preukázateľné, ba dokonca si to môžete overiť aj sám doma za pár drobných. Takže aké dôkazy by ste k tomu ešte chcel?

Pridať nový príspevok