Re:Nema pravdu

Ing. Marián FILLO | 13.08.2013

Jedna moja známa si na večierku pre rodičov autistických detí robila prieskum, že koľko autistov má nejaké vážnejšie ochorenia tráviacej sústavy a bola ich cca polovica. To je samozrejme oveľa viac, než je u neautistov.

Ďalej na prednáške prof. Hudečkovej jedna pani, čo pracuje v škole pre autistov, povedala, že 70% rodičov autistických detí, o ktoré sa stará, konštatovalo úpadok do autizmu krátko po podaní MMR vakcíny.

Inteligentovi by stačili už len tieto dva fakty.

Ďalším faktom je, že NEEXISTUJE ŠTÚDIA, ktorá by skutočne vyvrátila súvislosť očkovania s autizmom (alebo rakovinou, alergiami, cukrovkou atď.). Všetky štúdie, na ktoré odkazuješ, sú a) epidemiologické, b) case-control, c) review jedných a alebo druhých, tzn. nespôsobilé čokoľvek s istotou preukázať.

Wakefield nič nezmanipuloval, čo už potvrdili dvaja nezávislí experti, ktorí zhodnotili všetky údaje z jeho štúdie. Len ty si brutálne pozadu a ani dva roky, odkedy sa tak stalo, ešte tento fakt neeviduješ. Selektívna slepota, či ako to mám nazvať?

Navyše tá štúdia z roku 1998/Lancet v skutočnosti ani netvrdí, že MMR vakcína spôsobila autizmus, ale sa v nej len píše, že to udávajú rodičia a že by to bolo treba preskúmať. V tej štúdii nie je ani nič sfalšované, ani tam nie sú nijaké nelegitímne závery. Na tom sa už zhodlo x odborníkov, možno okrem pár takých, čo sú platení Merckom alebo GSK.

A hlavne NEEXISTUJE NIJAKÝ DÔKAZ WAKEFIELDOVHO PODVODU. Všetky doterajšie obvinenia Dr. Wakefielda už boli spoľahlivo vyvrátené, len sa to nedostalo na oči niektorých ignorantov z radov nedoučených medikov s nebetyčným egom.

A autizmus je, myslím, podstatne drastickejší nežiaduci účinok než osýpkový zápal pľúc.

Pridať nový príspevok