Re:Tieto stranky

Ing. Marián FILLO | 01.09.2013

Slobodné rozhodovanie si vyžaduje čo najpresnejšie a čo najpravdivejšie informácie a o tom to je.

Je mi ale ľúto, že nie ste ochotný pripustiť, že by niekto niečo robil z presvedčenia alebo pre dobro veci, a aj za touto stránkou chcete vidieť nejaké finančné záujmy, ktoré tu jednoducho nie sú. Už tu boli také nápady, ako že nás sponzoruje nejaká homeopatická lobby, čo je vskutku absurdné, lebo homeopatiu ani neužívam, ani nepropagujem.

Máte nejaký zábavnejší nápad, keď ste si istý, že "zadarmo to nerobím"? Pravda, ani kôň nežije zo vzduchu a ja tiež z niečoho musím žiť, pričom hlavnou časťou mojich príjmov sú dobrovoľné a ničím nepodmienené dary hŕstky čitateľov tejto stránky (odhadom ani nie 1% z celkového počtu čitateľov ma vôbec kedy peňažne podporilo aspoň jedným eurom, a len zlomok z nich to robí pravidelne). Ale nie sú to účelové dary, tzn. dáme Ti toľko a toľko a Ty budeš robiť to a to. V tomto zmysle to nie je účelovo zaplatená práca.

Inak ale to povestné hľadanie zlatej strednej cesty je niekedy úplne od veci. Niečo skrátka nie je z princípu dobré a vyvažovať objektívne informácie farmaceutickou propagandou mi príde ako úplne scestné. Nevravím, že by sa človek nemal oboznámiť aj s ňou, ale mal by to robiť s vedomím, že sú to informácie od ľudí, čo majú obrovský záujem na predaji svojho výrobku, a teda je vysoko pravdepodobné, že budú neúplné, prekrútené, či vyslovene lživé.

Pridať nový príspevok