Re:Re:Re:Re:trollovia

Ing. Marián FILLO | 06.08.2013

Milý anonym, alias test,

nezodpovední rodičia sú u mňa tí, čo si o očkovaní nič nenaštudujú, vôbec ich to nezaujíma, len idú bezstarostne s dieťaťom na očkovanie jak tupé ovce na porážku.

Tetanus už dnes tak ľahko nedostaneš, pretože koňa dnes len tak ľahko nevidno, ako to bývalo za našich prastarých rodičov, keď boli kone všade - v dedinách i v mestách. Taktieš sa väčšina poľnohospodárstva robí strojovo a nie prácne ručne, ako za našich prastarých rodičov, takže šanca zraniť sa tak, že by z toho mohol byť tetanus, je dnes mnohonásobne nižšia. Naštuduj si najprv niečo o tetane a až potom hovor, OK?

Nechápem prečo strašíš TBC, keď ani v CZ ani na SK sa už proti TBC neočkuje. Vakcína aj tak nijak nechráni pred najčastejšou formou TBC, takže toto si riadne "zabil".

Čierny kašeľ je nebezpečný len pre veľmi malé deti (dojčatá), ktoré - nebyť plošného očkovania - by mali protilátky od matky až do doby, kedy by už boli čierny kašeľ schopné zvládnuť samé vo vlastnej réžii.

S kiahňami (neštovicemi) si taktiež mimo, lebo ich výskyt radikálne znížilo nie očkovanie, ale hygienické opatrenia (aktívne vyhľadávanie chorých, karanténa, izolácia, dezinfekcia a sanita - vrátane spálenia šatstva a všetkých predmetov dennej potreby toho, čo na ne zomrel). Naštuduj si "The Leicester Method", ak sa chceš o tom dozvedieť viac.

P.S.: Bez urážania, vyhrážok a zastrašovania diskutovať nevieš?

Pridať nový príspevok