je mlieko vinníkom civilizačných chorôb?

mirka | 27.07.2013

"Máme osteoporózu, PROTOŽE pijeme mléko, protože jíme příliš živočišných bílkovin, které odvádějí vápník z těla, protože jíme a pijeme příliš mnoho fosforu, který s vápníkem soutěží a vytěsní ho z těla a protože se nehýbeme."

Nielen Massaiovia ale aj Mongoli a niektoré iné národy alebo kmene, žijú (alebo v minulosti žili) výhradne zo živočíšnej stravy a osteoporózou netrpia, rovnako civilizačnými ochoreniami. tak ako to teda je. máme osteoporózu PRETO že pijeme mlieko a jeme veľa živočíšnych produktov? alebo je to skôr kvôli nášmu spôsobu života.? Severské národy (aj tie naše európske) vďačili za prežitie dlhej zimy hlavne živočíšnym produktom, medzi nimi aj mlieku. Argument, že človek je jediný tvor, ktorý pije mlieko aj v dospelosti, neobstojí. človek je jediný tvor, ktorý si potravu tepelne upravuje, človek je jediný tvor, ktorý používa pri príprave jedál koreniny, umýva si pred jedlom ruky, "aranžuje" si jedlo, stoluje a pod.... aj v iných oblastiach života má človek "zvláštne" správanie oproti iným zvieratám..
New research has revealed that agriculture came to Europe amid a wave of immigration from the Middle East during the Neolithic period. The newcomers won out over the locals because of their sophisticated culture, mastery of agriculture -- and their miracle food, milk.
https://www.spiegel.de/international/zeitgeist/neolithic-immigration-how-middle-eastern-milk-drinkers-conquered-europe-a-723310.html

Pridať nový príspevok