Re:Re:Re:Re:tuto ich mantru k NÚ vakcín neznášam

Marcelo | 09.07.2013

Ja skúsim dať takúto otázku :
Kto si myslíte, že vie viac o bezpečnostných systémoch, firewalloch, priebehu jednotl.procesov, príst.heslách atď. ?
1. Vyštudovaný IT inžinier, ktorý sedí niekde na stoličke, povedzme vo veľkej korporácií, má pod sebou x IT technikov, vybavuje celú administratívu a agendu, objednáva nové komponenty, posudzuje efektivitu PC, tlačiiarní, dodáva a sumarizuje podklady pre rozhodovanie vedenia v oblasti IT, chodí na rokovania s dodávateľmi komponentov a venuje sa x ďaľším viac či menej súvisiacim činnostiam alebo
2. Automechanik, ale zároveň veľký IT nadšenec a hacker, ktorý večer čo večer a noc čo noc študuje všetky podrobnosti bezpečnostných IT systémov, študuje najnovšie trendy v zabezpečení, zahraničné publikácie, pokúša sa prelomiť firewally na rôznych stupňoch, a ak sa to nedarí horlivo o tom diskutuje s a ďaľšími "ľuďmi z a fachu" ?
Na ktorého z týchto dvoch by ste sa obrátili, keby ste napr.v nejakej dôležitej inštitúcií dostali za úlohu zabezpečiť "nepriestrelný" bezpečnostný systém ?
Chcel som tým teda len povedať, že to aký titul má kto pred menom ešte nič nehovorí o jeho znalosti špecifickej a úzko vymedzenej problematiky, i keď na prvý pohľad patrí do študovaného odboru.
Howgh

Pridať nový príspevok