Re:Preockovanie MMR

laura | 01.07.2013

realne synovi ziadna neplodnost nehrozi. aj keby chytil mumps, tak ho aspon bude mat za sebou, ziska celozivotnu imunitu a nebude sa ho musiet bat. stratit neplodnost moze az zrely muz v plodnom veku a to len so sancou 1k milion, pretoze: komplikacie mumpsu, ze sa zapali semennik su zriedkave, tak 1 k tisic, aj z tych vsetky zapalov je sanca, len 1 k tisic, ze ten semennik ostane poskodeny, lenze muz ma 2!!! semenniky, takze s tym druhym by este deti mohol plodit :-) obojstranny zapal semennikov je este viac zriedkavy ako sanca uvedena vyssie, a ze ostanu oba neplodne, je zas nejaka miziva sanca... mimo ineho, zapal semennika sa da liecit... mam syna, odmietla som mmr, nebojim sa mumpsu a tesim sa na vnucata :-) poznam vela muzov, co mali mumps a maju deti. a navyse, ak nema syn imunitu celkom v poriadku, tak toto ockovanie ani nezvazujte, su to zive virusy 3 chorob, ktora silno zatazuju imunitu a pred zimou vam ho rozhadzu na pol roka, prave na chripkove obdobie a ostatne pliagy, by som sa necudovala, ak by sa na neho nasledne vsetko v zime nalepilo... :-( riziko hrozi vzdy, to su kecy, aj dospelym sa deju neziaduce ucinky a casto vazne a to tiez maju za sebou kopec ockovani. nikdy neviete, ktore ockovanie je ta posledna kvapka, ktoru uz vase telo uplne nezvladne.

Pridať nový príspevok