ludia, uz ste sa uplne zblaznili?

omfg | 28.03.2013

Nedavno sa prestalo ockovat proti TBC, pretoze sa toto ochorenie na uzemi SR takmer nevyskytuje a pocitame s tym ze kolektivna imunita v minulosti ockovanych ludi ochrani vsetky deti ktore uz zaockovane nie su. To by bolo vsetko v poriadku ale ludia vo velkom cestuju aj s malymi detmi do exotickych destinacii. Tuberkulozu dostanete velmi lahko, staci jedno zakaslanie. A to sa nebavime o trapnej nadche, v minulosti tbc kosilo ludi bez ohladu na vek a zdravotny stav. Poviete fajn, ved mame antibiotika, ale nie je lepsia prevencia? A TBC nie je jedine ochorenie. Prestanme ockovat aj proti Difterii, ano super napad az nato ze na Ukrajine s tym maju velke problemy a slovaci tam chodia nakupovat. Tiez netreba vela a ochorenie je na svete. Ja som zaockovany a som rad ze je to tak. Ked raz budem mat deti nech ich len pekne zaockuju, budem lepsie spat. To ze sa vysytli nejake umrtia a reakcie na ockovanie, ano priznavam stava sa to.... ALE viete co? Ved kaslime aj na darovanie krvi, ved po podani ABO a Rh kompatibilnej krvi sa tiez niekedy vyskytne reakcia, tak viete co? Serme nato a nedavajme transfuzie!
Niektori ludia su alergicky na ustipnutie vcelou. Tak podme zabit vsetky vcely lebo raz za cas sa stane ze niekto zomrie na anafylakticky sok.
Prosim Vas, nepozerajte sa na ockovanie len pohladom medii. Je neodborny a velmi velmi klamlivy.
S jednou vecou ale suhlasim, na sezonne ockovanie proti chripke sa mozme vykaslat. Ak bude mat niekto pocit ze mu to pomoze ok, ale inak je to asi blbost.
Tak a teraz mi vynadajte a zneste ma pod ciernu zem!

Pridať nový príspevok