Re:Re:Re:Re:10 az 15 pripadov

Ing. Marián FILLO | 08.02.2013

V prvom rade, ide len o pracovné dni, nie o všetky kalendárne dni v roku. Pracovných dní nie je 365, ale len 250 (rok od roka sa to mení podľa počtu štátnych sviatkov, ktoré nepripadajú na sobotu/nedeľu).

To po prvé. A po druhé: niektoré prípady tam boli opakovane - 2x, 3x, 4x..., - čím sa celkový počet postihnutých detí znižuje. Každopádne však to mohlo byť okolo 2000 VÁŽNEJŠÍCH prípadov, keďže menej vážne zvládol buď sám radový pediater, alebo nejaká lokálna pľúcna ambulancia. Celkový počet prípadov je každopádne výrazne vyšší.

Celkovo som zaregistroval hlásených nanajvýš 102 prípadov nežiaducich účinkov BCG vakcíny ROČNE, tzn. podhlásenosť bude očividne cez 90%, pravdepodobne cez 97% (max 102 z povedzme 4.000 skutočných NÚ - počítam Podunajské Biskupice i Vyšné Hágy dokopy).

A to nežiaduce účinky BCG vakcíny sú tie najľahšie dokázateľné, tzn. príčinná súvislosť očkovania so zdravotným problémom sa v prípade BCG dosahuje veľmi jednoducho - nasosnutím hnisu a kultiváciou Mycobacterium bovis. U Hexy je oveľa väčší problém (ak vôbec možné) dokázať súvis zdravotných problémov s očkovaním.

Pridať nový príspevok