Slušnosť, slušnosť, slušnosť!

Ing. Marián FILLO | 21.01.2013

Milí diskutujúci, čo ste proti očkovaniu.

Uvedomte si prosím, že väčšina z vás/nás (mňa nevynímajúc) až do určitého času nebola proti očkovaniu a rovnako ako tuto Danica pozerala na neočkujúcich ako keby, "spadli z jahody".

Myslím, že reakcie typu "tí čo očkujú, sú blbí" a pod. naozaj nie sú na mieste. To, že niekto zatiaľ nemá o niečom dostatočné informácie, alebo že sa nad niečím doposiaľ do hĺbky nezamýšľal, ešte neznamená, že je hlupák.

Danica, pravda, svoj prvý príspevok napísala zjavne útočným spôsobom, ale to neznamená, že jej musíme za to hneď vynadať. Na akékoľvek osobné útoky reagujme, prosím, vecne - pokiaľ možno bez osobných útokov.

V tomto zmysle som bol donútený zmazať/upraviť všetky útočné príspevky, ktoré neobsahovali nič vecné, pretože to degraduje diskusiu.

Hlavne vás všetkých prosím, aby ste nediskutovali takým spôsobom, aký vyčítame práve propagátorom povinného očkovania - agresívnym, povýšeneckým (arogantným) spôsobom. Neprospieva to cieľom, ktoré chceme dosiahnuť.

Rozumiem, že príspevky niektorých diskutujúcich vás dokážu vytočiť "do biela" (mňa tiež), ale pamätajme na to, že najmocnejší je ten (najmocnejšia je tá), čo má moc sám (sama) nad sebou!
Berte to ako tréning sebaovládania a keď tak buď napíšte niečo vecné, alebo ak neviete napísať nič vecné, radšej nenapíšte nič.

Okrem cvičenia sebaovládania sú takéto príspevky neraz aj výzvou k ďalšiemu samoštúdiu, ak nevieme na ne vecne odpovedať. Nechápme ich teda, prosím, ako krivdu, ale ako výzvu k práci na sebe. Len tak môžeme dosiahnuť to, čo dosiahnuť chceme - nie vyžívaním sa v rozbúrených emóciách. A aj keď nás poháňa hnev, použime ho konštruktívne, nie na nadávky a osočovanie (bez ohľadu na to, či si to diskutujúci-provokatér zaslúži alebo nie).

Vopred ďakujem za pochopenie.

Pridať nový príspevok