Re:slovo na zaver

Ing. Marián FILLO | 21.01.2013

Neviem koľkýkrát už vysvetľujem, že v pätičke skoro každého webu, čo má do činenia so zdravotníctvom alebo liečením, je tzv. "disclaimer", čiže určitá právnická formulácia, ktorou sa autori/vlastníci chcú vyhnúť prípadným právnym sporom.

Vôbec to neznamená, že by to, čo je na danom webe, nemysleli vážne, ale len toľko, že keď niekto niečo vyskúša podľa nejakého tu uverejneného návodu, a ono to nebude fungovať, alebo mu to dokonca uškodí (napr. preto, že ten návod aplikoval nedôsledne, alebo preto, že patrí do veľmi malej skupiny ľudí, u ktorých to z rôznych dôvodov nefunguje, či dokonca škodí), tak aby nás nemohol žalovať na súde, že sme mu ublížili.

Napr. na mainstreamovej (pro-očkovacej) stránke WebMD.com, kde je množstvo rôznych zdravotníckych informácií (oveľa viac než tu), nájdete takýto "disclaimer":

The contents of the WebMD Site, such as text, graphics, images, and other material contained on the WebMD Site ("Content") are for informational purposes only. The Content is not intended to be a substitute for professional medical advice, diagnosis, or treatment. Always seek the advice of your physician or other qualified health provider with any questions you may have regarding a medical condition. Never disregard professional medical advice or delay in seeking it because of something you have read on the WebMD Site!

If you think you may have a medical emergency, call your doctor or 911 immediately. WebMD does not recommend or endorse any specific tests, physicians, products, procedures, opinions, or other information that may be mentioned on the Site. Reliance on any information provided by WebMD, WebMD employees, others appearing on the Site at the invitation of WebMD, or other visitors to the Site is solely at your own risk.

https://www.webmd.com/about-webmd-policies/additional-info?ss=ftr

Skúste autorom WebMD.com napísať, aby prebrali zodpovednosť, ak si myslia, že píšu pravdu.

Pridať nový príspevok