Re:Re:Re:iny nazor

Ing. Marián FILLO | 21.01.2013

"neockovane deti znasaju vstup do zariadenia z hladiska imunity horsie z doledku ze nie su zaockovane"

To je principiálny nezmysel, pretože imunita neočkovaných detí nie je zaťažená očkovaním, hliníkom, formaldehydom a ďalšími zložkami vakcín. Preto sa neočkované deti vyrovnávajú s nástupom do škôlky v zásade lepšie než očkované. Také sú aj skúsenosti mnohých neočkujúcich rodičov, ktorí majú možnosť porovnať svoje staršie očkované deti s mladšími neočkovanými.

Vy vlastne tvrdíte, že očkovanie proti jednej chorobe (napr. čierny kašeľ), proti ktorej sa povinne očkuje, prináša zlepšenie imunity proti nejakej úplne inej chorobe, proti ktorej žiadne očkovanie nejestvuje (napr. chlamýdie alebo moraxela alebo čo to v tých škôlkách straší). Skúste to povedať nejakému imunológovi. Vás vysmeje.

"preco vymizli [cholera, mor, šarlach]? moj nazor je, ze bolo vynajdene protilatky. kym doslo k povinnemu ockovaniu - bol to dlhodobejsi proces."

Omyl: jednak očkovanie proti šarlachu doteraz žiadne nie je, proti moru je nejaká vakcína v USA, ale u nás dostupná nie je, pritom ale nebola nikdy nasadená do plošného očkovania, proti cholere síce vakcína je, ale s pomerne biednou účinnosťou a taktiež nebola nikdy nasadená do povinného očkovania.

Rovnako tak neboli "vynájdené protilátky" proti moru či cholere. Mor vymizol vďaka deratizácii a cholera vďaka čistej pitnej vode. Nebezpečnosť šarlachu klesla takmer na nulu vďaka odstráneniu podvýživy (ako vitamínovej tak energetickej) a tiež vďaka hygiene (zníženie rizika súbežných infekcií).

Rovnako ale aj tetanus, proti ktorému sa povinne očkuje, nevymizol vďaka očkovaniu, ale vďaka radikálnej zmene životného štýlu: pred 100 rokmi drvivá väčšina národa robila v poľnohospodárstve a dnes je to presne naopak. Pritom aj tí, čo dnes robia v poľnohospodárstve, už spravidla neorú s koňmi a volmi, ale na traktore, takže riziko zranenia, pri ktorom by hrozil tetanus bolo úplne minimalizované. A s tým očkovanie nemá vôbec nič do činenia.

Iste, v zajatí chované zajace v králikárňach so životným priestorom (v lepšom prípade) pol metra štvorcového, mávajú mor, o tom nepochybujem. Ale zaznamenala ste niekedy masový úhyn voľne žijúcich (samozrejme neočkovaných) zajacov napr. na území celého okresu? Riziko chorôb zvierat, chovaných v zajatí, je častokrát dramaticky zvýšené práve nezdravými životnými podmienkami chovu v zajatí. Samozrejme, vo voľnej prírode sa taký zajac pri troche smoly môže stať súčasťou potravinového reťazca, ale na druhú stranu nemáva také zdravotné problémy, ako jeho "kolegovia" zajatci.

Svoj názor samozrejme môžete vyjadriť. Na to tu je táto diskusia. Ale bolo by asi dosť naivné z Vašej strany očakávať, že na takto formulovaný názor nebude nikto reagovať.

P.S.: Vykanie na český spôsob používam úplne úmyselne, pretože je to v minulom čase deterministickejšie než údajne slovenská verzia, ktorú nám podsúva JÚLŠ SAV. Taktiež si nenechám vnútiť bielizeň na označenie farebného prádla, ani iné podobné vychytávky, čo sú mi proti srsti, hoci pár jazykovedcov sa rozhodlo, že tak a tak to bude spisovné a inak to spisovné nebude.

Pridať nový príspevok