Re:Re:Len do pozornosti...

Ing. Marián FILLO | 09.01.2013

Nielen to. Prof. Strunecká napísala o autizme dve knihy a neviem koľko odborných článkov.

Ale to je tak-či-onak argumentum ad hominem.

Ak niekto tvrdí, že MMS naozaj pomáha autistom a má za sebou x úspešne vyliečených bývalých autistov, tak sa tým treba seriózne zaoberať (nevravím hneď skúšať na svojom dieťati) a nie dokazovať teoretickú nemožnosť niečoho takého. Zatváranie si očí pred faktami je predsa práve to, čo kritizujeme na zástancoch povinného plošného očkovania. Pochybnosti sú na mieste, nie však zavrhnutie bez poriadneho preskúmania.

Nie som zrovna fanda MMS a podobne ako pani profesorke, aj mne to príde divné až nebezpečné - piť dezinfekčný prostriedok. Ale ak sa po MMS kúre stav nejakých autistických detí dramaticky zlepšil, treba prísť na to, prečo sa to stalo, čo MMS v ich tele ovplyvnilo akým spôsobom atď.

A tiež treba rozlišovať medzi rôznymi pôvodmi autizmu. Ak ho má niekto z MMR vakcíny, tak to bude asi iné než keď ho má z otravy ortuťou, a tiež iné než z glutamanu/aspartamu a iné než z DTP vakcíny. Rôzne dôvody autizmu si žiadajú rôzne riešenia.

Viem si predstaviť, že ak by dôvodom autizmu v tom-ktorom prípade boli nejaké patologické baktérie v črevách, tak by MMS mohlo reálne zabrať. Ale to by bolo treba dôkladne preskúmať, nie hneď zavrhnúť, ale ani nie hneď vyhlásiť, že všetok autizmus sa dá vyliečiť pomocou MMS. Ak vôbec, tak nanajvýš nejaká časť, určite nie všetok.

Každopádne: ani MMS ani liečba autizmu nie sú témou tohto článku.

Pridať nový príspevok