Re:.

Ing. Marián FILLO | 13.12.2012

Asi skôr z Hexy než z BCG, lebo BCG práveže stimuluje tú protirakovinovú imunitu (Th1) a aj sa reálne používa na liečbu nádorov.

Hexa však spôsobila presun k Th2, čím sa doposiaľ nie celkom zvládnuté BCG bacily zase premnožili (lebo sa oslabila/potlačila Th1 imunita, čo ich držala ako-tak pod kontrolou), a zároveň sa tým dala zelená nádorovému bujneniu.

Každopádne, toto sú detaily, ktoré máloktorý laik-rodič ovláda, a ťažko možno zazlievať Katke, že poukazovala len na BCG vakcínu a nie na Hexu, ktorá oveľa skôr má v tom neuroblastóme prsty.

Posolstvo ÚDZS však je v tom, že očkovanie ani vo sne nemôže spôsobiť (či urýchliť) rakovinu, čo však očividne nie je pravda.

Klamú, až sa im z huby práši, a v tomto prípade je úplne jedno, či to je z ich zlomyseľnosti alebo "len" nevedomosti - dnes už naozaj nie je problém nájsť si na PubMede či Google Scholar štúdie k očkovaniu v súvislosti s neuroblastómom a našli by napr. "a 1-year-old boy vaccinated with the Oka strain shortly before diagnosis with a neuroblastoma that required intensive chemotherapy" https://pediatrics.aappublications.org/content/120/5/e1345.full , prípadne tiež neuroblastómy vo VAERS.

Pridať nový príspevok