Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:to je 1 april?

MUDr.Ludmila Eleková | 15.12.2012

"šialená reakcia" to by vám mohlo mnoho rodičů včetně mě povídat. Např. je to tzv. encefalitický křik, jekot, kdy dítě hodiny, někdy i dny neustále křičí a je neutišitelné. Obvykle mívá i jiné přízanky, např. horečku, velký otok v místě vpichu, křeče, záškuby, nechce pít, někdy zvrací, má průjem. Podívejte se laskavě do příbalového letáku hexy na četnost encefalitického křiku, jen pozor, musíte ho hledat pod zaobaleným názvem "neobvyklý pláč". Výrobce udává frekvenci 1. 10. V jedné studii na nedonošených dětech byla četnost závažných NÚ /horečka nad 39,5C, zvracení nejméně 3x denně, průjem nejméně 6x denně, nechutenství /tzn. fakticky bojkot kojení), podrážděnost (známka postižení nervového systému) uvedena kolem 35%. Typické je, že toto byly tzv. nevyžádané NÚ hlášené rodiči, sami autoři došli k závěru, že vážné reakce byly jen v 5%. I 5% u nedonošenců mi přijde příliš a skutečně netuším, co bylo považováno za vážné NÚ, když výše uvedené za ně považovány nebyly. Některé děti musely zemřít, nesouhlasí jejích počty. Studie byla publikována v časopise Pediatrics a pediatři dostanou s letákem k vakcíně odkaz na ni s větou "rotavirová vakcína (byla podávána současně s hexou) je dobře tolerovaná u nedonošených dětí". Autor studie nějaký dr. Omenaca, kdybste si chtěl zkontrolovat. Chtělo se mi zvracet, když jsem tu studii četla.
Ano, reakce na vakcíny jsou často šialené, ale nikdo to nechce vidět, protože pak by poměr prospěšnost/riziko už tak hezky nevypadal. Neutišitelný pláč je dobře známý symptom poškození mozku, má souvislost s následnými problémy dítěte. Takže to není žádná banalita, můj syn měl následky roky - hyperaktivita, agresivita, dyslexie, úzkostné stavy, potravinové alergie, slabší imunita. A to jsme měli docela kliku, jiné děti mají třeba epilepsii, autismus nebo jsou ochrnuté. Znám jich víc, než by mi bylo milé.
Já ty děti vidím v ordinaci, několik každý týden a jejich historie je jak přes kopírák. Vím o víc patologických reakcí, než bylo za celý rok hlášeno. Kdyby byly reakce tak vzácné, měla bych jako homeopatka mít jedno nebo dvě děti poškozené očkováním, ale já jich mám desítky a každý den přibývají.
Vy jste prostě měli štěstí, poděkujte tomu nahoře, nebo v co věříte a načtěte si dost, abyste před příštím očkováním dal skutečně informovaný souhlas, který dáváte za své dítě, které ho zatím dát nemůže a je na vás plně závislé. Vaše dítě doufá, že víte, co děláte.
Můžete si být naprosto jistý, že váš pediatr neví, co dělá. Ta byste to měl vědět alespoň vy.

Pridať nový príspevok