Re:Re:Re:Re:Senior

Eva Juhárová | 06.01.2013

A najzaujímavejšie je, ak si "dáte povedať", že treba dačo s vaším životným štýlom a spôsobom výživy robiť. Lebo napriek tomu, že ste "mladí", ste podozrivo chorí a dokonca vaše deti majú zdravotné problémy, a vy pochopíte, že bezo zmeny výživy to nejde.

A zmena na vašom tanieri sa prejaví tým, že rokmi nadobudnuté kilá idú dole. Všetci vás ľutujú. Čo sa vám stalo, dajako ste pochudli. Keď sa dozvedia prečo, aj poza chrbát ohovárajú.
Ak vaše inak stále drobnejšie dieťa pokračuje vo svojom telesnom vývoji pomalšie (síce ani iné neočakávate), ako jeho mnohí rovesníci, zavisne na vás tieň podozrenia, že či dieťaťu doprajete dostatočnú výživu. V situácii, keď deti na desiatu bežne nosia čipsy a limonádu, je dieťa s miskou nakrájaného ovocia ako exot. :-) (Na rodičovskom združení poprosíte, aby vaše dieťa do balíčku na Mikuláša namiesto sladkostí dostalo pokiaľ možno neprifarbované a neprisladzované sušené ovocie :-))

Našťastie, dieťa má alergie. Na umelé farbivá, na lieky (chemické), na mlieko. A nie na pomaranče, jahody, maliny, černice, kivi, jablká, papáju, avokádo, mandarínky... to môže na kilá. Ale po "mliečnej čokoláde"sa ide uškrabať do krvi. Takže samo samučké bez akéhokoľvek prinútenia papká to, čo je zdravé a okolie nechápe :-).

No a vaše ťažko nadobudnuté kilá vám osobne síce nechýbajú, vládzete viac, ako zamlada, chronické problémy pomaly miznú...len drahí známi a príbuzní stále čakajú, až si uvedomíte, ako hrozne si ubližujete a kedy "to praskne".
LEBO NIE STE NORMÁLNI.

Veľa zábavy a pevné nervy prajem všetkým dobrodružstvachtivým :-)
Ale stojí to zato.

Pridať nový príspevok